|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
24.10.2012 13:04:28   
jole82
Thanks hon user posted image
Right back at ya!!!

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
24.10.2012 14:58:58   
pipi_coco
jole82 hvala ti na odgovoru i dobrodoslici user posted image
Zadnji put kad sam bila kod dr raspitala sam se onako povrsno malo, tipa da li sa ovim miomom smjem ostati trudna i da li ce to izazvati neke komplikacije u trudnoci i ona je rekla da ne bi trebalo i da se nemam potrebe bojati trudnoce, a o eventualnim problemima sa zacecem koje bi mogao izazvati miom nismo pricale, al opet kontam ako je rekla slobodno navali to je touser posted image
Krajem iduce nedelje idem opet na kontrolu ima da rastamburam tu temu sa svojom dr malo detaljnije user posted image
Znam da 4 mjeseca nije puno i da se tek nakon 1-2 godine dana trebam zabrinuti, ali eto kad smo poceli ja mislila to ce ici lako i brzo.

Eh da, a jedan dr kod kojeg sam prije bila mi je spomenuo to da kad nekad budem trudna vjerovatno cu morati da rodim na CR i to mi je kao super jer ce mi usput rjesiti i miom kad me vec otvore user posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
24.10.2012 16:04:20   
jole82
Ispitaj ti gde je taj miom i da li moze da pravi problem...
Po onome sto si pre pisala, ja ne bih rekla da tu ima problema...
A sto se tice CR i to ti je individualno..moze da bude-ne mora da znaci...Ima vise vrsta mioma, pa se shodno tome i dejstvuje..neki moraju da se uklone, a neke je bolje i ne dirati ako ne smetaju, jer svaka operacija ostavlja oziljak...neki rastu ko iz vode, a neki se smanjuju, pa cak i povlace (manji)
Ja stalno govorim da su miomi cudna "bica" i da imaju svoju volju..moj je menjao velicinu i oblik i strukturu (zavisno koji sloj materice je zahvacen)...
Kad ima vise mioma ili su na nezgodnim mestima ili zivotno ugrozavaju oni se onda i operisu, u ostalim slucajevima se prate bilo trudnoce ili ne...sve ide od mioma do mioma i od zene do zene...
Ja se nadam da tebi ne pravi i nece praviti nikakav problem.
U svakom slucaju popricaj sa dr, pa nam javi user posted image
p.s. ja sam koristila pre trudnoce caj Josif Pancic za ublazavanje tegoba kod mioma...miom se bio sa 5x5cm smanjio za 2 meseca na 3*2.5cm i manje me je boleo stomak u pms-u i kad dobijem..tako da mozes i za taj caj da pitas dr...meni ga je preporucila doktorka i stvarno mi je pomogao...

< Poruku je uredio jole82 -- 24.10.2012 16:08:49 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
25.10.2012 8:55:03   
pipi_coco
Dobro jutro......
02.11. planiram ici kod dr i sve cu da raspitam o ovoj temi, a sve korisne informacije koje saznam javit cu vam ovde, pa mozda to nekom pomogne.
Jedna zena mi je u cekaonici kod dr jednom rekla "ma nista ti sine ne brini miomi su ti ko kucni ljubimci, sasvim normalna pojava" ja svisnula od smjeha user posted image user posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
25.10.2012 9:04:35   
jole82

IZVORNA PORUKA: pipi_coco
"ma nista ti sine ne brini miomi su ti ko kucni ljubimci, sasvim normalna pojava"

user posted image Zena je u pravu user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
2.11.2012 12:53:17   
čupa čups
Ćao draga moja.I ja sam nova na ovom forumu.I pošto imam iskustva sa miomima mislila sam da ti to i napišem.Ja sam dva puta operisala miom u materici.Moje dr su me savjetovale da operišem miom, da ne bi slučajno izazvao spontani u trudnoći.Operisala sam i nakon toga sam rodila dvije djevojcice.Mozda je bolje ne rizikovati, vec operisati i onda mirne savjesti i ciste materice krenuti na trudnoce.Mozda tvoj miom nece praviti probleme, ali ti je moj savjet da cujes vise misljenja, ne od nas sa foruma nego od razlicitih dr. Na osnovu vise misljenja od strucnih osoba donesi zakljucak sta ti je ciniti.srećnooo

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
2.11.2012 14:22:51   
pipi_coco
čupa čups hvala ti što si podjelila svoje iskustvo s nama user posted image
Moj miom je subserozni, a imam ga od 23. godine, a sada mi je 28 godina, u tom periodu je narastao sa pocetnih 2 cm do danasnjih skoro 4 cm. Kad su mi ga tek otkrili odmah sam upitala je li to treba operisati jer sam oduvjek znala da želim djecu.
Od tada sam promjenila 4 razlicita doktora i 1 je bio za operaciju odmah, a ostalo 3 doktora nisu.
Moja trenutna doktorica me prati već 2,5 godine (idem svakih 6 mjeseci na kontrole). Danas sam trebala ici na pregled ali je dr pomjerila termin na ponedeljak. Ja bi licno isto voljela da to operisem ako postoji ikakva mogucnost komplikacije sa user posted image odnosno ne bih da rizikujem, ni sama nisam zadovoljna mišljenjem "ne bi trebalo za bude komplikacija". Ali kao sto vec rekoh na iducem pregledu cu više vremena da posvetim ovoj temi, traziti da mi objasni sve kako i zasto

(odgovor članu čupa čups)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
11.1.2013 23:03:42   
Snekile7
Drage moje. Evo moje rpice. Letos u junu operisalas am miome, bilo oh 12, inace pokusavam zatrudniti ali je mm problem, proslo je evo 6 meseci od operacije, klasicnu operaciju sam imala, i izgleda mid a su se miomi vratili, tako mi juce rekli na ut u domu zdravlja. Mali su, jedan je 9mm i subserozni na prednjem zidu materice, a drugi je 13mm i intramuralni. Pripremamo se za inseminaciju, a ako ne suoe i za vto. razmisljam, dal ce me pustiti na vto ako imam te miome, posebno sto sam ih letos operisala ( znam da kod mene nije to problem za zatrudnjivanje)....

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
25.2.2013 9:51:05   
pipi_coco
eh bila na sistematskom i između ostalog i kod gin. Tu doktoricu svi hvale da je veliki stručnjak iako je žena pred penziju.
Elem, kažem joj ja za miom koji imam i njen savjet je da počnem piti čaj od Rusomače (to je nakav korov). Ona tvrdi da ako ga budem redovno pila za godinu dana neće biti ni traga od mioma i da ga smjem piti i ako ostanem trudna.
Eh sad odoh malo tražiti po netu kakva je to travuljina.

Je li neko od vas već imao islustva s tom travuljinom user posted image

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
25.2.2013 10:58:33   
Snekile7
A kako se zove doktorka?

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
25.2.2013 14:44:51   
pipi_coco
Ja živim u Bosni, a doktorka radi u Zenici i zove se Inga prezime ne mogu sad da se sjetim imam zapisano kod kuce.
A maloprije gledam po netu i na jednoj stranici (neki blog o ljekovitom bilju) nađem da se rusmoača zloupotrebljavala za izazivanje pobačaja, pa sad ne znam šta da mislim o tome svemu. Da li je to provjerena i pozdana informacija ne znamuser posted image

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
23.3.2013 18:57:21   
Ninnochka
Zdravo svima,
ja imam subserozni miom oko 6 cm, na zadnjem zidu materice i - posto se spremamo za vto, pitala sam gomilu doktora (gde god sam mogla da ih nadjem), sta misle, treba li to otklanjati ili ne dirati.
90% doktora mi je reklo - ne dirati, jer ne smeta trudnoci, nalazi se van materice i nema veze sa unutrasnjoscu. Ostalih 10% je misljenja da je malo veci i da bi zbog toga mozda bilo dobro razmisljati o uklanjanju.
Tako da smo mi odlucili da idemo na vto, pa ako me komisija odbije zbog toga, onda cemo videti dalje sta i kako.
Inace - ne pravi mi nikakve probleme, bar do sada nije. :)


< Poruku je uredio Ninnochka -- 23.3.2013 18:58:36 >

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
23.3.2013 19:23:35   
ako
I meni rekli da subserozni miom ne pravi nikakav problem za trudnocu.Moj je mali 2.5 cm,i ja planiram vto rekli su da to nije problem svi koji su ga videli,videcu sta ce reci komisija.Ja sam cak i na skener isla cisto da proverim,i tamo su rekli da ti miomi koji su spolja nemaju nikakav uticaj na trudnocu.Na uz koji sam radila u Frontu,a koji mi je trebao za komisiju dr nije ni video taj miom.Doduse gledao me celih 15 sekundi.Uzas!!! Videcu sta ce biti na drugostepenoj,pa cu javiti mozda nekom bude znacilo

(odgovor članu Ninnochka)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
24.3.2013 15:05:03   
Ninnochka
Znaci Ako - ti si prosla prvostepenu i sad se spremas za drugostepenu, ako sam dobro razumela? Reci molim te, kad zavrsis drugostepenu, sta su ti tamo rekli za taj miom, mada je moj dosta veci od tvog...

(odgovor članu ako)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
24.3.2013 16:29:03   
ako
Dobro si razumelauser posted image . Ove nedelje cu da predam papire za drugostepenu pa kad me pozovu naravno javicu ti sta su mi rekli

(odgovor članu Ninnochka)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
28.8.2013 13:49:27   
Olga75
IZVORNA PORUKA: MiraP

Imam dva subserozna mioma na prednjem i zadnjem zidu materice. Jedan je54mmx60mm a drugi 40mmx42mm. Ne znam sta da radim...Bila sam kod vise ginekologa i svi imaju drugacije misljenje....Jedni su za operaciju a drugi prvo za trudnocu pa operaciju. Ako neko ima iskustva neka se javi. Ja licno bih prvo trudnocu pa operaciju. Da li je neko uspeo da odrzi trudnocu sa ovako velikim miomima?



IZVORNA PORUKA: ksena

ja sam imala vise mioma, ali su bili relativno mali (ne secam se tacno), a posle trudnoce su se bas smanjili tako da ih vise ni ne pratimo.



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ako)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
19.10.2013 9:50:41   
pipi_coco
Evo mene opet u ovoj temi user posted image

Samo da prijavim da miom ima ludu tendenciju rasta u trudnoči, moj je znaci u 8n+3d 5,17x5,04 cm i to je povecanje za više od 1 cm od 02.08. odnosno posljednjeg pregleda kada nisam bila T.

Ima li neko ko je iznjeo cijelu user posted image sa miomom ili isti operisao tokom user posted image ? Koliko ove beštije mogu rasti ?

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
19.10.2013 10:45:51   
iva80

IZVORNA PORUKA: pipi_coco
Ima li neko ko je iznjeo cijelu user posted image sa miomom ili isti operisao tokom user posted image ? ?

Pipi, ja znam da je prijateljica koja je u 41.god ostala trudna iznela trudnoću (prva trudnoća) i išla na carski prilikom koga su joj jedan miom izvadili a drugi ostao (verovatno manji ili već)...

_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
19.10.2013 10:55:23   
Olga75
Pipi , ja sam iznela trudnocu sa miomom
on doduse nije rastao

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
19.10.2013 11:01:05   
Anoniman
ja sam pre trudnoce imala miome, a na prvom pregledu posle porodjaja su se mnogo smanjili i vise ih ne pratimo.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 145
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
19.10.2013 14:27:12   
Miloske
Pipi,tokom uklanjanja polipa meni su videli da imam i miom,tada nisu mogli da ga uklone(trebao im je neki aparat)a dok sam cekala da se oni opreme ja zatrudnim na opste iznenadjebje,jer nam je receno da su sanse skoro nikakve.Elem,iznela sam trudnocu sve do kraja.U 4. mesecu sam prokrvarila ali sve se zavrsilo dobro.
Opusti se i probaj da se ne nervirasuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
19.10.2013 19:02:42   
pipi_coco
Hvala drage cure na odgovorima user posted image

Dr kaže da ga moramo pomno pratiti što znači ima da idem na UZ češče nego ostale trudnice, a li smatra da mu je položaj takav da ne bi trebao praviti probleme i smetati bebani, a ako pocne da smeta može i da se operiše. Nadam se da ce biti sve ok.

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu Miloske)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
11.11.2013 16:58:44   
PalcicaBg
Evo i ja da napisem koju rec na ovoj temi.U junu na ultrazvuku u Frontu ustanovljen miom velicine 1.5cm,dr je rekla da to nije strasno i da ga ne treba dirati.Na samu pomisao miom i operaciju koja bi bila 4 po redu digla mi se kosa na glavi.Isti dan sam pocela da pijem femisan A kapi,pocela sa nekim posebnim rezimom ishrane i to je tako trajalo 3 meseca.Ja se nisam usudjivala da odem da ultrazvuk,nikakve tegobe nisam imala,pa je bilo sto manje znam to bolje.Medjutim posto se spremam za vto morala sam da ponovim UZ zbog sebe i samog postupka.Danas sam bila na ultrazvuku i nema m od mioma.E sad sta je pomoglo ja ne znam,bitno da njega vise nema i zbog toga sam jako,jako srecna.

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
15.11.2013 19:56:54   
pipi_coco
Ha opet ja i moj "ljubimac" miom koji je sada došao na 6,5x6,5 cm i zauzeo kako oni kažu "nezgodan položaj i smeta". Dr koji mi je potvrdio missed i doktorica koja mi je radila intervenciju se slažu da je vrijeme da malo govuser posted image ide van. Tako da smo se dogovorili da idući mjesec se javim da mi zakažu operaciju. Vala i dosta mi ga je više, te prati ga ovako, te prati ga onako.
Jest da sam svjesna da se miomi često i vraćaju ali ovog nosam skoro 8 godina, dovoljno.

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu PalcicaBg)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
22.11.2013 16:34:46   
Heidi
Drage moje, imam Myom 7x7x7 cm a trudna sam 6,5 tjedna. Miom mi je na vanjskom dijelu i jako se bojim jem mi je 39 godina i prvo dijete. Zelim dijete po svaku cijenu. Molim vas da mi napisete sve savjete i misljenja. Puno hvala

(odgovor članu orhideja)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here