Kvalitet vode sa slavine (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori … o svemu i svačemu



Poruka


Anoniman -> Kvalitet vode sa slavine (18.3.2009 22:38:43)

Novi Sad: Zbog najavljenog isključenja vode (30 sati), rekla sam dadilji da sipa u kadu oko 20cm vode kako bih imala vode da okupam dete uveče. Sipala je oko podne... Uveče - talog peska na dnu kade. SKENJALA SAM SE! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]

Kakvo je stanje u ostalim gradovima?




Anoniman -> RE: Kvalitet vode sa slavine (19.3.2009 8:02:01)

sarajevo je uvijek važilo za grad sa skoro najboljim kvalitetom vode...al kako svaki cigo svoga konja hvali...tako i mi sebe... voda je grozna...pijesak jos uvijek nisam primjetila... ali stare azbestne cijevi...kamenac, ma kakav kamenec ...gromade kamenja... uzas ... djeci prokuhavam, a nekad kupujem i flasiranu, medjutim ja i dalje pijem sa cesme ... samo i to do kad




mihi -> RE: Kvalitet vode sa slavine (19.3.2009 8:22:55)

Već smo koju reč napisali o tome. Beograd pije Savsku vodu koja je higijenski ispravna. E sad taj pesak kad nestane vode valjda pumpe povuku i pesak pa ga zato bude ali od toga se zapuše filteri i u mašini za veš i sudove.... Ja lično pijem samo kiselu vodu ali sam u dilemi oko ovih flaširanih koja je dobra a koja ne. Rosa ima najmanje minerala skoro ništa a Aqua Viva mnogo, a opet meni je najukusnija Voda Voda i Jana.




Lu -> RE: Kvalitet vode sa slavine (19.3.2009 8:43:54)

Ja imam svoj izvor a imam i gradski vodovod.
Ponekad ljeti prebacimo na gradski zbog zaljevanja ali onda ne pijem tu nego Janu,kad otvorim vodokotlić na dnu bude pravi pjesak i kao što kažeš mihi kako to onda utječe na naše mašine[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Anoniman -> RE: Kvalitet vode sa slavine (19.3.2009 8:49:21)

Nije ni čudo što moram da skidam kamenac sa zuba toliko često... [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley19.gif[/image]




Natasajvc -> RE: Kvalitet vode sa slavine (19.3.2009 8:56:34)

Tasho, ja sam u Karlovcima, i ja sam sipala vodu u kadu i nisam primetila nikakav talog.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] I mi smo na NS vodovodu. Ne znam kakva je voda u NS, skoro smo doselili iz BG.
Za BG znam sigurno da Novi Beograd ima kvalitetnu vodu, a Stari Grad ne tako dobru. Moja prijateljica radi u Batut institutu na proveri kvaliteta vode i svaki dan se uzimaju uzorci...




Anoniman -> RE: Kvalitet vode sa slavine (19.3.2009 9:00:59)

Jedna od mojih najboljih drugarica živi u Karlovcima, pa znam da ste na NS vododvodu. Ma ja sam juče baš bila tužna kada sam to videla, sve nisam znala dal da spustim dete u kadu, a posle kontam, pa kupala sam ga u Dunavu, što ne bih u kadi sa malo peska? [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




mihi -> RE: Kvalitet vode sa slavine (19.3.2009 9:03:55)

Pogotovu što je to pesak preko koga se filtrira voda od krupnijih čestica, tako da je on ispran stotinu hiljada puta ako ne i više!!!!




Anoniman -> RE: Kvalitet vode sa slavine (19.3.2009 9:08:40)

Ustvari, sada kada se sredi ovo sve sa vodom, trebala bih odvrnuti one krajeve slavina (ne znam stručan naziv) i isprati ih, jel? [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




maša -> RE: Kvalitet vode sa slavine (31.3.2009 17:39:03)

Nisam čula da se ti mali filteri na kraju slavina moraju odvrtati svaki put kad nestane vode, mada znam da s vremena na vreme treba da se očiste ili čak promene.




kumara -> RE: Kvalitet vode sa slavine (31.3.2009 21:54:59)

Ni ja nisam znala za to. [sm=zmeden.gif] Mi to promenimo kad nam se zapusi od kamenca toliko da voda jedva curi... [sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Kvalitet vode sa slavine (9.8.2017 22:11:37)

Kod nas je uglavnom dobra, koliko znam. Pijemo sa cesme i iz bokala za preciscavanje.




choopa choops -> RE: Kvalitet vode sa slavine (9.8.2017 22:42:04)

Kod nas je dobra i pijemo je sa česme. Kad nestane vode, dignem sve mrežice očistim i vratim. Što zbog pritiska vode, što zbog čistoće.

Dok smo bili u BG, nisam nikako mogla da pijem vodu na Novom Beogradu i Zemunu. Ne znam u čemu je fora, ali jako je bljutava, i smrdi. Na Senjaku je bila manje više OK[sm=smiley1.gif]

Ja ne volim da pijem flaširanu vodu, zato jer se bojim kako je skladištena. Recimo gledala sam iks puta onako na paletama vvoda stoji na suncu, kasnije je samo proslijede u radnje, rashlade i niko nema pojma sta se desava do tada [sm=zmeden.gif]




branki* -> RE: Kvalitet vode sa slavine (10.8.2017 6:48:14)

kod nas sa cesme voda je dobra,svi je uglavnom piju.kad smo u beogradu,deci kupujem flasiranu,a ja pijem sa cesme.




Sarav -> RE: Kvalitet vode sa slavine (10.8.2017 10:08:10)

Niš ima fantastičnu vodu i nema potrebe za filtriranjem.




krin 40 -> RE: Kvalitet vode sa slavine (10.8.2017 11:04:29)

Eh da mi je u Bg ova rzavska što pijemo u Ča




veselicaa -> RE: Kvalitet vode sa slavine (10.8.2017 13:05:54)

Mi imamo bas dobru vodu,Nini prokuvavam,jedino kada smo negde kupujem u flasi.




emicaa -> RE: Kvalitet vode sa slavine (10.8.2017 14:25:54)

Mi sa cesme,kupujemo kad odemo u Doboj.Dole mi ima neki cudan ukus




krin 40 -> RE: Kvalitet vode sa slavine (10.8.2017 19:40:25)

Ma nije loša voda u Bgd.Samo smo se razmazili




dddaca -> RE: Kvalitet vode sa slavine (1.9.2017 17:20:57)

Ne razmisljam o tome kakva je, vec je pijem. Pa kako bude [sm=smiley36.gif]




Mala Elena -> RE: Kvalitet vode sa slavine (1.9.2017 17:24:52)

U 80 % slucajeva puna hlora i mlaka leti.




dddaca -> RE: Kvalitet vode sa slavine (1.9.2017 17:33:25)

Sve to moze da filtrira bokal sa filterom. Imam jedan i koristim ga, ali cesto sipam i vodu sa slavine




krin 40 -> RE: Kvalitet vode sa slavine (17.9.2017 21:16:13)

Od kada su radovi na zameni stšarih cevi mi smo srećni kada je imamo[sm=smiley36.gif]




Tatjana.87 -> RE: Kvalitet vode sa slavine (26.9.2017 11:12:52)

Po prilici puna hlora na koji moja koza bas reaguje,uvek iz kade izadjem kao da me je nesto izgrickalo po ramenima.




Dragica Draga -> RE: Kvalitet vode sa slavine (19.10.2017 15:00:42)

Mi razmisljamo da uzmemo neki aparat za vodu. Non stop kupujemo one balone vode, i to vecito vucem iz prodavnice. Kod nas se pije voda sa slavine, ali mi u kuci bas neato ne podnosimo najbolje... i mene i mm boli zeludac, deci kupujemo svakako flasiranu.




Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>