RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


branki* -> RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica (21.1.2013 16:39:15)

ja sam uvek voce i povrce kuvala za dva dana,cuvala sam ga u staklenim teglicama u frizidaru.voce sam kuvala sa pirincem,a povrce uvek sa mesom.




Torbica -> RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica (21.1.2013 18:09:39)

Ja deci dajem sveze voce, od starta, i dan danas rado jedu sve sveze voce, sami traze. U kuvanom osim vlakana ne preostane nista.. No, stvar izbora. Pozz




branki* -> RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica (21.1.2013 18:19:54)

i boza sad jede sveze voce,ver si u pravu da je zdravije...jes' da to nema veze sa nazivom teme[sm=smiley1.gif]




Sanchy -> RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica (21.1.2013 19:29:42)

Nista ne spremam za sutra ,sve za danas i kasice samo jedan dan a sta ostane pojedem ja[sm=smiley1.gif]...osim onih sa mesom posto meso ne jedem to prosledim svekrvi ili mm..




sneza24 -> RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica (17.3.2013 20:19:17)

Kako podgrevate kašice koje su stajale u frižideru!
Jel može u mikrotalasnoj? Ako može na koiko stepeni i koliko minuta?




lesica -> RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica (17.3.2013 20:22:33)

Ja sam najčešće na šporetu podgrevala,u mini šerpi. Mada sam i par puta u mikrotalasnoj, otprilike pola minuta na najvećoj T.
Sad se mislim,kao da je bilo pre milion godina.




cockic -> RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica (17.3.2013 20:30:43)

ja bas ne volim da jedem ono sto danas spremim i sutra.ali neki put da.deci nisam pogotovo dok su mali, uvek sam kuvala taj dan.
ali npr.suta cu leni danasnju supicu da dam jer je ostala cela serpa [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]samo je ona ruckala.a najvise voli te supice da jede.mada to nisu supice,ja njoj kad skuvam supu ubacim svo povrce i meso.pa to povrce kad joj stavim u tanjiric,meso iseckam izgnjecim i ispadne ko pire od povrca i mesa a ne supa.




sneza24 -> RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica (17.3.2013 20:34:37)

Hvala lesice. Za D nisam podgrevala kašice u mikrotalasnoj pa neznam a sad nemam vremena da čekam da se ugreje u toploj vodi.
I počela sam da joj kuvam za tri dana jer jede jako malo pa joj ja skuvam i podelim u tri teglice.




lesica -> RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica (17.3.2013 20:37:16)

Snežo, kažem ti ja sam retko u mikrotalasnoj podgerevala,najviše zbog toga što mi je bila frka od toga da li je podjednako podgrejano,ali mislim da je za tu malu količinu tih 30 sekundi sasvim ok. Na kraju,ako se nije ugrejalo,dogrejaćeš još koju sekundu.




Pretty78 -> RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica (17.3.2013 20:44:42)

znam da sam off ali moram da se ubacim i da vam kazem da vec pola sata kontam u cemu je fora da se cuvaju kasice i kakve su to kupovne a kakve spremljene kasice...KASICE ne kaŠice [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




sneza24 -> RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica (17.3.2013 21:10:46)

Mene je interesovalo otprilike da znam, da je ne pregrejem pa da se mučim sa hlađenjem.
Ja tu ne vidim ništa loše da joj skuvam za 2-3 dana pa i mi jedemo nešto što je ostalo od juče.




pandina -> RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica (17.3.2013 22:29:56)

Ja sam i kupovne i domace kasice od juce grejala na sledeci nacin. Zagrejem vodu u mikrotalasnoj na 2-3 minuta, pa onda u tu vodu bucnem teglicu sa kasicom. Tako sam grejala svoje odmrznuto mleko, pa sam tako nastavila i sa kasicama. Doduse sad vec pojede skoro sve, retko sta ostane za sutra. Kad se to sada desi, podgrejem sutradan standardno na ringli kao sto i nama podgrevam.




nina26 -> RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica (1.4.2013 19:03:33)

koliko puta smem da zagrejem jednu kasicu u istom danu? u pitanju je tikvica sa sargarepom?




nina26 -> RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica (7.4.2013 17:33:16)

iih sto ste neke, niko da odgovori[sm=smiley13.gif]

a htedoh da pitam i za bundevu, da sme da se podgreva[sm=zmeden.gif]




Sanja90 -> RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica (7.4.2013 17:37:46)

Nina ja mojima kasice nisam davala,nisu htele kupovne,sve domace sam spremala,a sa njima se barata sve normalno,za kupovne kasnice nisam sigurna,trebalo bi da pise na ambalazi[sm=zmeden.gif]




nina26 -> RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica (7.4.2013 17:49:12)

Sanja,domace su u pitanju[sm=smiley1.gif] da je za mene ja bih podgrevala sto puta,nego ne znam da li sme i bebama[sm=zmeden.gif]




Sanja90 -> RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica (7.4.2013 17:57:36)

Pa ne vidim razlog zasto ne,mislim uvek je bolje davati sveze,ali ja sam mojima podgrejavala 1-2 puta sve zavisi koliko im ostane.




sneza24 -> RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica (7.4.2013 18:53:23)

Nina ja ako spremam kašicu za 3 dana jedan deo odvojim koji mislim da joj dam tog dana a ostalo podelim u 2 teglice i grejaem kad treba. Skuvanu kašicu sam podgrevala samo jednom.




pandina -> RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica (8.4.2013 8:00:20)

Hrana se sme podgrevati najvise jednom. To vazi cak i za hranu za odrasle, a kamoli za bebe.




nina26 -> RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica (8.4.2013 11:53:31)

ok,hvala vam [sm=smiley1.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica (1.8.2013 21:28:59)

eh sad da vas pitam kako stavljate voce u zamrzivac? Ja sam recimo iseckala kajsije i breskve i stavila u flasice male. Sljive sam oprala naravno i izvadila kosticu i stavila u plasticne cinije. Tresnjama cak nisam ni vadila kostice samo sam ih oprala i stavila u plasticne cinije. Da li je to ok? Nekako mi nije bilo logicno da stavim cele kajsije i breskve. Kad budem vadila iz zamrzivaca da li ja to voce moram da prokuvam ili mogu tako da dajem kao "sveze"?




smeško -> RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica (1.8.2013 22:20:43)

Ne volem da stavljam voće u zamrzivač. Nema isti ukus i gubi vitamine. Ja sam za sezonsko voće i povrće.




Misha i Ljisha -> RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica (2.8.2013 6:05:29)

i ja sam i zderem voce ko blesava ali prosto mi zao da mi ovoliko voca propada kad ga imam pa sam sad resil bar zbog nje da stavim u zamrzivac. A naredne godine planiram da pravim kompote i sokove ali to sad ne dolazi u obzir zbog secera a secer moram staviti da bi nesto odrzalo te sokove tokom cele zime. Moja mama je recimo sad pravila sok od visanja koji cuva u zamrzivacu samo ih je cedila i jako malo secera dodala cisto eto da ne bude jako kiseo. A zimi necu da joj kupujem jabuke i slicno jer to je tek otrov, znaci zimi dolazi u obzir samo narandza i slicno.




Shishica -> RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica (8.8.2013 9:45:28)

MiLJ, bas sam ja krenula oko toga da se raspitujem.
Mozes da napravis kasice od voca npr. i stavis u posudu za led, prekrijes folijom providnom i kad se zamrzne izvadis i stavis u kesice onoliko koliko je za jednu porciju.
Tako moze da stoji tri meseca (moze i vise cak), ali preporucuje se mesec dana da stoji najvise jer onda NE gubi svoj sastav i kvalitete, posle mesec dana verovatno ima sve sto valja, ali malo manje..

Ja sam mislila da zamrznem nesto, ali mesec dana je malo.. ne znam..
Secam se da sam za Emu kuburila sta da joj dam jer je vec sve prolazilo od povrca i voca, a tako ce biti i za Lenu isto.

Sa koliko pocinjete deci da dajete drugu hranu? Emi sam sa 4. meseca pocela sokice, a sa 5. prve kasice.. ne znam sta sad da radim sa Lenom.. da li je bolje sa 4. ili sa 6. .. razlicita misljenja..




little_one -> RE: Cuvanje spremljenih i kupovnih kasica (8.8.2013 10:05:18)

Mi smo ove godine imali breskvi za izvoz cini mi se...bas mnogo...ja sam ih blansirala, isjeckala na komadice, poredala na tacnu oblozenu pek papirom i zaledila a onda samo skinula sa tacne i prebacila u kesu za zamrzivac...tako ne bi trebalo da izgube ni miris, okus a ni boju...

Tresnje i visnje, koje je A obozavala dok im je bila sezona, a i njih je bilo dooooosta...sam samo oprala, ocistila od kospica isto poredala na tacnu i zamrzla a poslije prebacila u kesu....tako cu napraviti i sa kupinama koje isto voli a isto su rodile ove godine...zanimljivo je kako nam je vocnjak ove godine bas rodio a prosle godine nije bilo ni upola toliko voca kao ove...

Jedino necu kruske zamrzavati, ribizle mi nekako nisu dosle u opciju, niti sam ih uspjela uvesti...a sljive razmisljam kako da spremim...da li da ih samo zamrznem ili da nesto drugo napravim sa njima...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>