RE: Testiranje prvaka (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


Figaro88 -> RE: Testiranje prvaka (14.8.2016 20:09:02)

Mi se jos nismo upisali i zavrsili testiranje.Rekli su nam da dodjemo 25-tog jer do tad nema nikoga u skoli.Andrea vec neko vreme vezba sa logopedom,problem joj je pisanje crta(kosih,krugova,trouglova....),slova pise kao u ogledalu,brojeve isto,naopacke,i bas se brinem kako ce proci.A zbog toga sto nije mogla da primi vakcinu do jula nismo mogli da se upisemo na vreme.




Sanjica26 RR -> RE: Testiranje prvaka (7.3.2017 16:23:54)

Prava tema za nas. Kako izgleda to testiranje? Da li ste bili prisutni tokom testiranja ili ste izasli vani?




lesica -> RE: Testiranje prvaka (9.3.2017 23:35:30)

Sanjice, ja danas bila na roditeljskom u školi gde su nam objašnjavali šta nas sve čeka.
Jedino što znam je da testiranje vrše pomoću standardizovanog testa TIP1 šta god to bilo. Da dete samo ulazi, a nakon toga pozivaju roditelje.




choopa choops -> RE: Testiranje prvaka (9.3.2017 23:40:34)

Ja samo mogu da napišem za Cg.

Obicnou kancelariju kod školskog pedagoa uđe po dvoje djece, sjednu i ona im zadaje nesto da rade (a znam jedino i da crtaju nesto). Za to vrijeme roditelji ispred popunjavaju nekakve formulare i nakon nekih 1ak minuta te prozove da uđeš, malo popriča sa vama, neobavezno o djetetu i to je sve. [sm=smiley1.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Testiranje prvaka (9.3.2017 23:53:19)

Hvala zene. Mi sledece nedelje idemo na sistematski, pa onda za.zakazemo kod pedagoga




lesica -> RE: Testiranje prvaka (10.3.2017 0:29:57)

Sanjice, ja poslala zahtev za zakazivanje testiranja preko neta [sm=smiley36.gif]

Taman do 1.aprila kada pocinje upis ce sve biti zavrseno i to je to.




Sanjica26 RR -> RE: Testiranje prvaka (10.3.2017 7:42:31)

Lesice, kod nas zakazivanje preko neta je misaona imenica.




mati -> RE: Testiranje prvaka (10.3.2017 19:34:25)

Ja se secam da sam usla sama kod psihologa.[sm=smiley36.gif] Davno bese.
Nama zakazali 23. Zab sam vreme, pise na papiru, na po pola sata zakazuju, pojedinacno se ulazi.
A lekarski, kad stignemo...




mati -> RE: Testiranje prvaka (21.3.2017 19:49:28)

Nama nije 23. vec 22. tj sutra.
Jel bio ko kod psihologa u skoli, sta se radi tamo?




Sanjica26 RR -> RE: Testiranje prvaka (21.3.2017 20:02:24)

Testiranje otprilike traje 15 minuta. Tako mi rece moj pedagog. Evo mati sta sadrzi test. Sta sadrzi test za polazak u prvi razred




mati -> RE: Testiranje prvaka (21.3.2017 20:11:42)

Pricala sam sa njim i pokusavam da mu objasnim da to nije nista strasno, ali on u startu kaze da ne zeli. Sad vec negoduje i vrtic, ujutru place, kaze mm da je nepodnosljiv. Ne zeli da radi radne listove i zbog toga nece u vrtic. Danas kad sam zvala vaspitacicu , ona kaze da je u vrticu super, totalno druga prica. Zamolila sam je i da razgovara sa njim o psihologu i sutrasnjem razgovoru i skoli...




Anck Su Nmaun -> RE: Testiranje prvaka (21.3.2017 20:23:00)

Pa kad pre testiranje, pa jos ni upis nije poceo?




Anck Su Nmaun -> RE: Testiranje prvaka (21.3.2017 20:25:29)

Meni ovaj link ne radi [sm=smiley13.gif]
Brzinski napisah gornji post... kod nas tek kad pocne upis i kako se predaju papiri pa tek kasnije odu testiranja. Mi smo.poceli sa pregledima a vakcina sledece nedelje.




Sanjica26 RR -> RE: Testiranje prvaka (21.3.2017 20:37:12)

Ni kod nas nije poceo upis. Upis vazi za sve skole od 1. aprila do kraja maja.




Anck Su Nmaun -> RE: Testiranje prvaka (21.3.2017 20:39:08)

Da znam ali vidim to kod njih vec krenulo pa mi cudno ..




mati -> RE: Testiranje prvaka (21.3.2017 20:40:18)

Kod nas predaja dokumenata od 6-16.03. Tad zakazuju psihologa i daju termine za lekarski. S tim sto mi radimo lekarski posebno.
Danas sam pricala sa kolegom, oni vec sve zavrsili i predali.
Mi kasnimo sa vakcinama,pa ce sad da primi revakcinu MMR a tek kasnije ovu pred skolu.




Buba Mira -> RE: Testiranje prvaka (22.3.2017 9:11:12)

Testiranje nismo prošli, ali znam šta sadrži, otprilike. Testiranje psihologu/pedagogu služi da vidi na kom nivou znanja je dete, da bi se oformilo odeljenje.
Crtaju, opisuju tj sastavljaju priču prema slici, povezuju tačkice. Pitaju ih dane u nedelji, recimo, koliko znaju da broje, gde žive, da napišu ime ili slično, onda orjentacija - šta je iznad, ispod, ispred njih...
Negde sam čula da su ranije gledali recimo da li dete nacrta svih 5 prstiju na liku čoveka. [sm=smiley1.gif]




mati -> RE: Testiranje prvaka (22.3.2017 17:04:38)

Zavrsili psihologa. Nagodovao je celo jutro pa sve do ulaska.
Uglavnom, kaze da je sve znao u skladu sa svojim godinama. Moramo malo da ga pokrenemo da prica, kaze kad nije siguran da je nesto tacno pre ce da cuti nego da lupne odgovor.
Sto se tice logickih zadataka,resavanja problema i razmisljanja tu je natprosecan.[sm=bravo.gif]
Bas sam brinula zbog ovoga, ali proslo je.




Sanjica26 RR -> RE: Testiranje prvaka (22.3.2017 17:26:46)

Bravo Mati[sm=bravo.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Testiranje prvaka (4.4.2017 12:21:04)

Mi kao malo vezbamo, tj ja nju propitujem neka pitanja koja sam nasla, a i ovo sto ste postavili. Cisto onako...
Kod nas nema treme, T je uzasno nestrpljiva ne moze da doceka skolu [sm=bravo.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Testiranje prvaka (12.5.2017 16:13:40)

Mi danas bili, zavrsismo i sa tim.
Bila je super , pedagogica kaze da je bas zrela za svoje godine. Logisticko matematicki zadaci savrseni sto kaze da je i naj bitnije. Na kraju je spetljala redosled neke price ali nista strasno.
Inace mogla je da nacrta svoju porodicu il samo jednog i naravno nacrtala je svog batu. Kaze pricale su o svemu i jako se vidi koliko ga voli. Ispricala joj je i za rodjendansku zurku [sm=jezicek.gif] mozda je i pozvala al mi nije rekla [sm=smiley36.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Testiranje prvaka (12.5.2017 18:53:35)

Nisam ni ja napisala kako smo prosli testitanje. Ono sto mi je rekla pisholog: zrela je i ako krece ranije, komunikativna, bogat recnik, znanje ne zadrzava za sebe sto je bitno. Lepo su se ispricale. Posle mi je T rekla da ju je pitala sabiranje, da.procita nesto. Rekla sam joj da zna da cita (to me je pitala)pa je verovatno zbog toga pitala. Bilo je nekih slika. Trebalo je da smisli pricu. Rekla mi je da je T smislila junacima imena i lepo je slozila pricu.
Bravo za sve buduce prvake.[sm=bravo.gif]
[sm=bravo.gif]




choopa choops -> RE: Testiranje prvaka (12.5.2017 21:57:38)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun
Ispricala joj je i za rodjendansku zurku [sm=jezicek.gif] mozda je i pozvala al mi nije rekla [sm=smiley36.gif]


[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Sanjice kako to misliš pitala je sabiranje? [sm=smiley23.gif][sm=smiley22.gif]Svašta!




Sanjica26 RR -> RE: Testiranje prvaka (12.5.2017 22:57:08)

Koliko sam ja shvatila T bilo je pitanje na grani su tri ptice, a na drugoj pet. To se racuna u sabiranje. Pretpostavljam da je uzela malo tezi zadatak za nju. Nemam pojma. Nisam se toliko udubljivala. Ali ja sam ostala zatecena kad mi je T ispricala. Ma, i kad mi je rekla da joj je dala i da procita neku recenicu.
Mislim da deca to ne treba da znaju. Ali izgleda danas sve treba.[sm=smiley36.gif]




choopa choops -> RE: Testiranje prvaka (12.5.2017 23:15:15)

Ja zaista ne znam kakva su pitanja mojima bila na testiranju,ali skoro da sam sto posto sigurna da ih niko nije pitao da sabiraju (u bilo kom obliku), a bome ni da citaju.

Stvarno me cudi da to traze [sm=smiley24.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>