|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi u Srbiji
3.5.2020 10:35:51   
Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: nata11

Kako vam se smanjili troskovi aman?


Mi otkako u izolaciji ja dnevno kupim po 3 stvari preko neta. Jedemo 6x vise. Samo besto kuvamo, krckamo. 




Hahah nista onlajn nisam kupila. Ne idemo na posao tj mm svaki drugi dan ide ja ne idem. D ne ide na trening. Samo pomisli kolika je usteda na gorivu. A za hranu smo trosili i ranije. Tako da nema bezvezne kupovine nema odlaska na sladolede i kolace i cevape i td. Pa deca ne idy u peodavnicu pa ne traze glyposti 🤣 na mnogo nivoa sad manje trosimo. 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1526
   RE: Problemi u Srbiji
3.5.2020 11:12:59   
IvanaSK RR
Imamo ovu temu 
KlikI ovu 
Klik

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1527
   RE: Problemi u Srbiji
3.5.2020 11:51:01   
Filadendronka

Bas tako, a to i jeste problem u Srbiji. Ja poznajem osobe koje rade za minimalac, a poznajem i njih sa platom 3.000e. Da se ne lazemo, legalni poslovi, pogotovo ovi prvi sto ih pomenuh. 😂 Mene jako nervira cinjenica da se svuda potencira da je prosecna plata u nasoj zemlji sad vec skoro 60.000rsd. A malo gde cete cuti da je medijalna neto zarada za februar bila oko 45.000 din. To u prevodu znaci da je do 50% svih zaposlenih u nasoj zemlji ostvarilo zaradu DO te cifre. I onda mene neki ljudi ubedjuju kako se divno zivi, kako ekonomija cveta, blago nama u Bg i sl. Meni je samo jako zao kad vidim koliko se ljudi muci, gladuje, jedva skrpi mesec. Ogroman je jaz u drustvu, a istorija nas uci da to ne moze nikako da bude dobro. 


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja znam puno ljudi koji zarađuju preko 100.000 neto (bruto je to 170.000 sa porezima i doprinosima), jer sam u IT (privatnom) sektoru i tu su plate takve jer se radi na procenat, što kvalitetnije radiš, veća je plata, i ljudi puno puno rade.

Ali znam isto tako i dosta njih u državnim firmama koji imaju plate 200.000, neto (bruto preko 300.000), legnu im bonusi ne znaju ni od čega, po par hiljada eur, itd. I to su ljudi koji duplo manje rade od ovih što imaju 100.000, jer njima je radno vreme do 15.-16, izlazi se ranije, slobodni dani, bolovanja, ne nosi se posao od kuće.

Vratih se da dodam, znam i one po privatnim firmama koji imaju preko 200.000 plate. I to se vidi, prosto, kupuje se nekretnine, svake 3-4 godine, u Bg, na moru, opremaju, neke izdaju.

A znam i ove što Ivanka spominje koji stalno kukaju, ali troše, na svašta, na šta ja recimo ne bi trošila i da imam i da nemam. Volim da kupim kvalitetnu stvar koja nam treba, ali nekih troškova sporednih nemam, sve ukupno ne trošim puno i znam oduvek da uštedim.



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1528
   RE: Problemi u Srbiji
3.5.2020 12:04:31   
jess021
Evo ne znam za Bg ali mogu da vam kazem da se u Ns plate krecu oko 50 000 za apoteke (tehnicare), prosvetu, nesto manje prodavnice, brza hrana, a oko 70 000 u vise komercijala na terenu. Pa nek ih zaradjuje dvoje tako do su solidna primanja. Sad puno zavisi da li ste u kreditu, da li imate nekog na selu pa donosite hranu i sl. Ako zanemarimo ovo sad vanredno stanje u Ns ne zaradjuje samo onaj ko nece da radi. Da li je to dovoljno ili ne to je sve relativno i zavisno sta su kome prioriteti. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1529
   RE: Problemi u Srbiji
3.5.2020 12:05:32   
jess021
Ono sto je nenormalno skupo je izdavanje stanova, garsonjere se izdaju od 200€ pa navise, to je bas nenormalno visoko.



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1530
   RE: Problemi u Srbiji
3.5.2020 12:08:24   
jess021
Jos jedan post:)

Fil, medijalna neto zarada je prosek svih zarada prijavljenih poreskoj upravi, a zaboravljas da jos uvek dobar deo privatnika daje drugi deo plate u kesu sto se nigde ne vidi. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1531
   RE: Problemi u Srbiji
3.5.2020 12:16:56   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Ljudi moji, dodjoh u zustru raspravu vezanu za prosecnu platu u Srbiji. Pa da i vas pitam za misljenje. Naravno da bismo svi zeleli par hiljada evra na racunu, ali pricam o realnim ocekivanjima. Sta bi vas zadovoljilo? Koliko poznajete osoba koje zaradjuju tipa preko 50.000-100.000rsd?


Većina naših prijatelja koji su u braku zarađuje do 100 hiljada ukupno, neko malo više. Ovi što nemaju porodice zarađuju do 50, 60 hiljada ali žive sa roditeljima još uvek (što je pomalo strašno, sve su to ljudi od 40 godina).

Ja lepo zarađujem, ne bih o ciframa, ali mnogo više od naših prijatelja.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1532
   RE: Problemi u Srbiji
3.5.2020 13:38:21   
ivaMark
Fil...licno ih ne poznajem toliko...Vidim da piset_e uglavnom o Bg i NS, stanje u manjim gradovima je malo drugacije a da ne pricam o jugu. Vecina se snalazi, prodaju svasta nesto, preprodaju, rade dodatno...itd



_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1533
   RE: Problemi u Srbiji
3.5.2020 13:42:06   
jess021
IvaMark, i to se slazem.



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 1534
   RE: Problemi u Srbiji
3.5.2020 13:48:02   
ivaMark
E da, zaboravili smo da jos uvek ima ljudi koji rade na crno, to je veliki problem..pojedini su navikli tako.



_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1535
   RE: Problemi u Srbiji
3.5.2020 13:48:10   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: ivaMark

Fil...licno ih ne poznajem toliko...Vidim da piset__e uglavnom o Bg i NS, stanje u manjim gradovima je malo drugacije a da ne pricam o jugu. Vecina se snalazi, prodaju svasta nesto, preprodaju, rade dodatno...itd





Sa ovim se slazem. Ni ja ne poznajem puno ljudi sa tolikim primanjima. 


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 1536
   RE: Problemi u Srbiji
3.5.2020 14:04:42   
Misha i Ljisha
Nasa zarada ko sto rekoh varira od meseca do meseca ali ja solo u proseku uvek oko 100k. Muz kako kad. Nekad samo plata ali kazem on ima svega 10 000 od pkate. Znaci sve je na.meni. i ne znam kako ljudi sa minimalnim prkmanjima zive. Hrana je skupa. I slazem se sa jess ljudi u ns dvoje uglavnom zarafe izmedju 60 i 100 hiljada zajedno. Ja ovemmoje poslove "radim na crno" jelte. U skoli sam prijavljena


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1537
   RE: Problemi u Srbiji
3.5.2020 14:29:17   
vonavoj
Smanjili su se troskovi od kad smo u izolaciji,nema sportova,ekskurzije ne placamo,vrtic,nema one kupovine naleteli smo na akciju.

Zato sam narycila stolice za trpezariju,bilo je vreme😂Inace,ja ne znam ljude koji imaju velika primanja..uglavnom je to prosek,muz i zena max 130.000...E sad,jako je bitno da li imate stan,ne placate kredit, stanarinu, da li vam neko daje hranu sa sela...onda se lepo zivi sa tim parama...ovako tesko.. ali sy nam i porasli zahtevi.Ali zive ljudi i sa mnogo manje para.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1538
   RE: Problemi u Srbiji
3.5.2020 14:33:45   
Sanjica26 RR
Mislim da treba da predjemo u teme koje je Ivana postavila. 

Klik

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1539
   RE: Problemi u Srbiji
3.5.2020 14:57:02   
physio70
Veliki problem u Srbiji jeste rad na crno to je tacno.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1540
   RE: Problemi u Srbiji
7.5.2020 21:04:18   
nata11
Izem ti drzavu koja na grad od 170.000 stanovnika prima 30 dece u jaslice.

586 veza ti treba za upis. user posted image user posted image user posted image

_____________________________





(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 1541
   RE: Problemi u Srbiji
7.5.2020 23:41:25   
gagana83


IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Bas tako, a to i jeste problem u Srbiji. Ja poznajem osobe koje rade za minimalac, a poznajem i njih sa platom 3.000e. Da se ne lazemo, legalni poslovi, pogotovo ovi prvi sto ih pomenuh. 😂 Mene jako nervira cinjenica da se svuda potencira da je prosecna plata u nasoj zemlji sad vec skoro 60.000rsd. A malo gde cete cuti da je medijalna neto zarada za februar bila oko 45.000 din. To u prevodu znaci da je do 50% svih zaposlenih u nasoj zemlji ostvarilo zaradu DO te cifre. I onda mene neki ljudi ubedjuju kako se divno zivi, kako ekonomija cveta, blago nama u Bg i sl. Meni je samo jako zao kad vidim koliko se ljudi muci, gladuje, jedva skrpi mesec. Ogroman je jaz u drustvu, a istorija nas uci da to ne moze nikako da bude dobro. 


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja znam puno ljudi koji zarađuju preko 100.000 neto (bruto je to 170.000 sa porezima i doprinosima), jer sam u IT (privatnom) sektoru i tu su plate takve jer se radi na procenat, što kvalitetnije radiš, veća je plata, i ljudi puno puno rade.

Ali znam isto tako i dosta njih u državnim firmama koji imaju plate 200.000, neto (bruto preko 300.000), legnu im bonusi ne znaju ni od čega, po par hiljada eur, itd. I to su ljudi koji duplo manje rade od ovih što imaju 100.000, jer njima je radno vreme do 15.-16, izlazi se ranije, slobodni dani, bolovanja, ne nosi se posao od kuće.

Vratih se da dodam, znam i one po privatnim firmama koji imaju preko 200.000 plate. I to se vidi, prosto, kupuje se nekretnine, svake 3-4 godine, u Bg, na moru, opremaju, neke izdaju.

A znam i ove što Ivanka spominje koji stalno kukaju, ali troše, na svašta, na šta ja recimo ne bi trošila i da imam i da nemam. Volim da kupim kvalitetnu stvar koja nam treba, ali nekih troškova sporednih nemam, sve ukupno ne trošim puno i znam oduvek da uštedim.





Da li znate da u mom gradu ima žena koje rade za minimalac, a kad prime platu moraju deo da vrate poslodavcu?I inače je grad po proseku plate jedan od najslabijih u zemlji. Čini mi se oko 100e manje od prosečne plate u Srbiji.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1542
   RE: Problemi u Srbiji
7.5.2020 23:44:05   
Ivanka 75
Gagana, i ja sam za to cula. 


(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 1543
   RE: Problemi u Srbiji
8.5.2020 1:02:42   
dunja RR
Verujem Gganče.
Nego mi pričali o ovim sa većim platama jer je Fil za njih pitama, koliko ih znamo, a ima ih i više nego što mislimo, posebno u državnim firmama, i poludržavnim sa platama od po 2.000-3.000 eura dižu zapravo prosek plate, pa izgleda sve bajno.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1544
   RE: Problemi u Srbiji
8.5.2020 8:35:34   
jess021
Gagana, u kom si ti gradu? 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1545
   RE: Problemi u Srbiji
8.5.2020 8:56:49   
Ana RR
Gago, to je strašno!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1546
   RE: Problemi u Srbiji
8.5.2020 9:18:37   
Misha i Ljisha
ja znam zenu radi u prodavnici PUNO RADNO VREME za 16000. isto vraca pareuser posted image a NS je u pitanju. Ima toga svuda

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1547
   RE: Problemi u Srbiji
8.5.2020 9:56:58   
Ana RR
Meni je neshvatljivo da ljudi pristaju na to. Pa šta imaju od toga? Od toga se ne može živeti! Ne znam, ne razumem...



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1548
   RE: Problemi u Srbiji
8.5.2020 9:58:20   
physio70
Pristaje ko mora. Da je uzasno jeste.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1549
   RE: Problemi u Srbiji
8.5.2020 10:03:49   
gagana83


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

ja znam zenu radi u prodavnici PUNO RADNO VREME za 16000. isto vraca pareuser posted image a NS je u pitanju. Ima toga svuda


Katastrofa!
Jess, Kruševac.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

vrtić
zoća

da li je dobro za dete da krene u vrtić sa

1godinom (33%)

2godine (13%)

3godine (35%)

4godine (18%)


Ukupan broj glasova: 60

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here