|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi u Srbiji
8.5.2020 10:26:21   
dunja RR

Ja sam pitala jednu zenu u V. Banji zašto, ona čisti jedan drzavni hotel za 5.000 mesecno, puno radno vreme, a ima svoje imanje na Goču, tamo zivi. Kaže uplacuju joj za penzoju, da jos malo izgura. Žena divna, domacica, razborita. 
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Meni je neshvatljivo da ljudi pristaju na to. Pa šta imaju od toga? Od toga se ne može razbživeti! Ne znam, ne razumem...






_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1551
   RE: Problemi u Srbiji
8.5.2020 10:48:23   
Maslacak15
da drzavni sektor ima sad vrlo pristojne plate i dizu prosek. ne samo ti pojedinci sa ogromantnim platama nego i profesori primaju sto hiljada ili vise ( nemam nista protiv) a verujem i da je stanje kod lekara itd slicno. I to dize prosek.
Pride je razlika 50 hiljada dinara sad i pre pet sest godina bas dramaticna. Ja znam kad mi dodjemo onda uvek idemo u veliku nabaku u Vero ili Maxi. I ja negledam mnogo, posto mogu da priustim ali znam da sam nekad kupovala vagone hrane i kucnih artikala za 5-6 hiljada dinara, imam utisak da me sad izadje skoro duplo.
Tako da ja mislim da je i 100 hiljada za porodicu knap, a kako se ljudi snalaze i sa 50 i manje, ne zelim ni da zamislimuser posted image .


p.s. Dunja lenstino instaliraj whatsuppuser posted image

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 8.5.2020 10:49:20 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1552
   RE: Problemi u Srbiji
8.5.2020 11:05:19   
ivaMark
Ljudi pristaju na sve. Moja sestra je radila u Kikindi, rostilj, pljeskavice itd...plata oko 33000, neprijavljena...od njih cetiri ili pet, je secam se..samo je jedna bila prijavljena...svaka subota radna... E da, ta sestra je sada u Madjarskoj, pa pa Srbija. Inace, devojka nije glupa, obrazovana je, prica engleski savrseno, italijanski za sporazumevanje osnovno...



_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1553
   RE: Problemi u Srbiji
18.5.2020 20:10:04   
dunja RR
Moji bili u parku kod skupštine 4 sata i više, kažu Boško se pomerio nije sa stepenica ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 1554
   RE: Problemi u Srbiji
18.5.2020 20:12:22   
dunja RR
Stigao mi novi račun za struju za mart, i za april, rok plaćanja piše 30.6.
Pisala sam im mail ranije, pa su mi rekli da će ponovo pslati mart.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 1555
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 9:09:18   
jess021
Sanjice, da pricam za Ns. Znam da je u Srbiji losija situacija, ali evo neka ti kazu Beograđanke kolike su tek plate kod njih. Naravno, ne generalizujem, ali veruje mi da su mnogoooooo vece od 50 hiljada. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1556
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 9:11:42   
mama Jo
Da, vrlo moguce. Mislim da ovde u selu u Sremu u prodavnicama isto nemaju 50, gotovo da sam sigurna, imaju 30-35 recimo.

Privatni i drzavni sektor su nebo i zemlja.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1557
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 9:16:23   
Mirko Svirko
I kod nas radnice pp prodavbicama imaju do 35.000 max. 

Ja sma radila u jednoj fabrici gde se radi po ucinku i tu plata varira ali ispod 28.000din nije. I plus prijavljena.Radila sam i u Po,u jednom restoranu brze hrane pre 7-8god i imala platu 25.000 i neprijavljena. Radna subota svaka. Nedelja svaka druga a moze i svaka uz dogovor s tim sto se nedelja posebno placala. Sada ne znam ni da li postoji taj restoran.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1558
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 9:23:12   
gagana83
Evo moja komšinica radi u prodavnici kućne hemije, 27000 plata.



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 1559
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 10:25:25   
vonavoj
Sanjice,kako imas tako malu platu?

Moja sestra sa priznatim 6tim stepenom,jer joj fali master,i fondom od 110% ima 59.000..Zaova,prof.engleskog ima 65 hilj...Vaspitacice kod nas isto imaju od 60 do 70.000 zavisi da li imaju dodatke..npr.za autisticno dete..

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 1560
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 10:28:54   
ivaMark
Od 28000-32000 Smederevo...proizvodnja je u pitanju..  ovo od 32000 je sa nocnim smenama. Imam drugaricu koja je da kazem sekretarica, radi prodaju u firmi, naplate, svasta nesto, sve sama i ima oko 35000, prijavljena na minimalac, ne moze nikakav kredit malo veci da podigne a radi u toj firmi preko 10 godina. 

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 1561
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 10:30:54   
physio70
Vaspitacice sa srednjom skolom tesko mogu da dobace do tih plata. 

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 1562
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 10:31:17   
Mirko Svirko
Vaspitacice 60.000-70.000 din?

Pa koliko imaju farmaceuti?Medicinske sestre?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1563
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 10:42:16   
physio70
Mirko i meni to deluje mnogo, daj Boze da gresim. Ne poznajem vaspitacicu koja zaradjuje koliko pise Vonavoj.

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 1564
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 10:43:51   
Ana RR
Plate u Bg po prodavnicama su uglavnom oko minimalca, u buticima i TC su malo veće. Ne znam odakle vam to da neko u prodavnici prima 50 hiljada, kamo sreće. Drug radi u dobroj firmi, uvoze neku opremu za kompjutere i prima 45 hiljada. Drugarica radi u turizmu i plata joj je 35 hiljada. Drug radi u soko štarku za minimalac (svo troje imaju fakultete)... Drugarica radi u banci za 60 hiljada..kuma predaje ekonomske predmete, plata 50 i nešto hiljada... itd... sve je to mali novac za današnje vreme.





_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 1565
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 10:47:52   
Ana RR
Ni jedna vaspitačica nema 60-70 hiljada platu. U privatnim vrtićima imaju oko 350 evra, u državnim možda malo više.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1566
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 10:51:28   
mama Jo
I ja mislim da nema sanse da vaspitacica ima 60- 70 000.
Skola u kojoj sam radila i uciteljice sa oko 30 godina radnog staza imale su nepunih 50.


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1567
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 10:52:45   
mama Jo
Ja sam pre tri godine isla na razgovor za posao, oglas je bio skroz neodredjen. Ispostaviko se da traze vaspitacicu, ne bih vam sad izlistavala kakve sve uslove je direktorica postavljala, a platu nudila 25 ooo.
Privatni vrtic

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1568
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 10:52:55   
physio70
Vaspitacice do 50000 dinara koliko ja znam. Prosecno 45000.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1569
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 10:53:01   
Khaleesi


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Plate u Bg po prodavnicama su uglavnom oko minimalca, u buticima i TC su malo veće. Ne znam odakle vam to da neko u prodavnici prima 50 hiljada, kamo sreće. Drug radi u dobroj firmi, uvoze neku opremu za kompjutere i prima 45 hiljada. Drugarica radi u turizmu i plata joj je 35 hiljada. Drug radi u soko štarku za minimalac (svo troje imaju fakultete)... Drugarica radi u banci za 60 hiljada..kuma predaje ekonomske predmete, plata 50 i nešto hiljada... itd... sve je to mali novac za današnje vreme.






Meni je drugarica radila u daihmanu rekla mi da nekad i do 70 hiljada izdaje... I imaju neke bonove itd vaucerr za taci ako ostanu kasno itd.... 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1570
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 11:18:34   
physio70
Khalesi sama pises da je to ponekad. Redovna primanja u prodavnicama su daleko ispod.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1571
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 12:32:51   
nata11
Vaspitačice imaju oko 45.000.



_____________________________





(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1572
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 12:38:32   
physio70
Tako je Nato. Male plate a posao zahteva veliku odgovornost.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1573
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 12:40:17   
Mirko Svirko
Vaspitacice 45.000 mi je realno. Ali bas 70.000. 

Pa u rudniku je je plata od 70.000 na gore.

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 1574
   RE: Problemi u Srbiji
15.7.2020 13:08:21   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: nata11

Vaspitačice imaju oko 45.000.




Sa srednjom skolom mozda..nase imaju fakultete.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here