Solidarni porez (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


mihi -> Solidarni porez (21.3.2009 10:47:06)

Interesuje me šta mislite o Solidarnom porezu koji predlaže MMF kao i smanjenju plata zaposlenima koji imaju veće prihode od 40.000 dinara?




eugenija -> RE: Solidarni porez (21.3.2009 12:23:49)

Nisam znala o čemu se priča, pa sam malo googlala...

"Ljajić: Vreme je da imućni pomognu
Ministar za rad i socijalnu politiku Srbije Rasim Ljajić je naglasio da je Ministarstvo rada i socijalne politike predložilo osnivanje Fonda za socijalne intervencije u koji bi zaposleni sa primanjima iznad 50.000 dinara uplaćivali po 300 dinara, a oni sa platom iznad 100.000 dinara po 600 dinara. On je poručio da je vreme za socijalnu pravdu i solidarnost i da se razmatra osnivanje fonda u koji bi sredstva uplaćivali zaposleni sa većim primanjima za pomoć socijalno najugroženijima."

"Deset najvećih poreskih osnovica
-295.773.948
-246.047.175 bankarski službenik
-184.894.194
-159.352.162
-153.503.973 doktor ekonomskih nauka
-151.891.334 profesor nemačkog jezika
-150.311.781
-95.695.466 ekonomista
-92.146.239 advokat
-92.076.500 advokat "

Klik

Sve mi je jasno, ali mi nije jasno za profesora nemačkog jezika, zašto baš nemačkog? Kolike su druge profesorske plate?

Nego, da se vratim na temu.. 300 i 600 dinara od plate svaki mesec za socijalno ugrožene? Ja ne znam koliko bi to pomoglo ugroženima, i kako nikome ne verujem, plašim se da pola tog novca ne bi otišlo u prave ruke i tamo gde je taj novac najpotrebniji.. Eto samo mi je to..
Ali uvek sam za opciju solidarnosti, naravno da treba pomoći, ma i bez socijalnog programa u svesti svakog civilizovanog građanina treba da je briga za ugrožene sugrađane, i kao deo i kulture i etike i humanosti pre svega...




guppy RR -> RE: Solidarni porez (21.3.2009 15:15:18)

Ja sam načelno za postojanje socialnih transfera, ali ovo teško komentarišem, ne vidim veću sliku.
U svakom slučaju treba poreze "pravedno" da se raspodeli... jer 600 din nekome od OGROMNE plate ne znači kap u more, a nekome ko nema platu pa dobije tih 600 din tranfera znači mnogo.

Kao što rekoh.... o ovoj imenovanoj "kampanji" teško šta kažem.




mihi -> RE: Solidarni porez (21.3.2009 15:31:00)

Slažem se i ja da treba pomoći ali o tome pre svega treba da brine država, nisam čula da će oni malo da štede na dnevnicama, putovanjima itd, uostalom skupština samo ima 300 sekretarica, predsednikova sekretarica ima svoje dve pa nek smanje državni aparat a ne znam šta nekome znači 300 dinara, mislim da to nema efekta, a drugo onaj ko ima platu 40.000 njemu uzmu 300 dinara a onaj ko ima 100.000 njemu uzmu 600 dinara pa to je smešno stvarno.




Anoniman -> RE: Solidarni porez (21.3.2009 16:14:00)

Da, ovo sam načula juče u prolazu kroz kancelariju i zaboravila da pogledam na netu. Iskreno, nemam mišljenje, čak me ni ne kači, nemam toliku platu. Da imam, mislim da mi ne bi bilo žao da dam te pare, mada ja nisam neki humanista u tom smislu. I dalje smatram da svako ko želi - može sebi naći posao i zarađivati svoj dinar. I kada bi se svako pružao koliko zaista može - sve bi bilo u redu. 




Anoniman -> RE: Solidarni porez (24.3.2009 13:37:11)

Od ideje plaćanja solidarnog poreza vrlo je izvesno da se polako odustaje. Kalkulacije o uštedi se uveliko prave u Ministarstvu finansija. Sve opcije su moguće, a trenutno nadležni računaju koliko može da se uštedi promenom načina oporezivanja zarada. Najverovatnije da će osim plata veće namete imati i honorari, prihodi od poljoprivrede i šumarstva, samostalnih delatnosti, autorskih prava, nepokretnosti...
Izvor: blic.rs




Anoniman -> RE: Solidarni porez (28.3.2009 7:13:47)

Ljudi, ne zavaravajte se... te pare SIGURNO ne idu socijalno ugrozenima, pa pobogu kad je nasa drzava cinila nesto da pomogne gradjanima?! nikada i nikada i nece ili bar ne u skorije vreme! to ide u "njihove dzepove" i nigde drugde... jer zamislite da se oduzme koji dinar tim politicarima koji su godinama unazad navikli na viiiiiisooooookaaaaa primanja, pa ti bi ti kozu rastrgli, jer oni uvek hoce jos i jos, a nikako manje! Nama kojima su plate stvarno smanjene i to drasticno (nama "obicnim" gradjanima) moze to u momentu zasmetati, ali se saberemo i kazemo sebi da to ne moze da nas ubije i nastavljamo dalje podignute glave!
To su samo price za malu decu!




mihi -> RE: Solidarni porez (28.3.2009 7:35:02)

E Tasho ovaj od 6% od neto zarade će sve da nas pogodi.........




Anoniman -> RE: Solidarni porez (28.3.2009 7:36:54)

Da... mrzelo me da razmišljam trenutno, i baš sam htela da kopiram text, ali si napisala... Ma... No comment!




Anoniman -> RE: Solidarni porez (28.3.2009 7:41:58)

A da li je sve to izglasano ili ne? Pratim sva dogadjanja, al sad nisam sigurna jel jeste?




mihi -> RE: Solidarni porez (28.3.2009 7:46:41)

Biće to od 1. maja, to je jedini način da ispune uslove MMF.




Anoniman -> RE: Solidarni porez (28.3.2009 7:57:55)

ma uvek negi glupavi nazovi uslovi! Samo nesto izmisljaju! Isto kao i za zabranu diskriminacije! 




Stranica: [1]