RE: Dioptrijske naočari (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Mirko Svirko -> RE: Dioptrijske naočari (13.1.2020 14:43:44)

Hvala mama Jo. Ja sam nosila naocare kao mala.Ne secam se dioptrije. Nosila sam 1 god. I dr mi je onda rekao da vise nema potrebe. A sada mi bas smeta i cesto me boli glava. 




mama Jo -> RE: Dioptrijske naočari (23.6.2020 22:35:44)

Mirko jesi isla kod dr?




bikicaV -> RE: Dioptrijske naočari (24.6.2020 6:10:32)

Trebam da idem na pregled. Trebala bih nositi kad citam nesto mi se muti.
A gledala sam jako lepe okvire.




mama Jo -> RE: Dioptrijske naočari (24.6.2020 9:12:54)

Realno, kad predjes 40tu naocare su neminovne [sm=smiley36.gif]




bikicaV -> RE: Dioptrijske naočari (25.6.2020 6:31:01)

Pa kad mora, bolje je nositi. Mojoj drugarici je odjednom skocila dioptrija zbog ne nosenja naocara.




mama Jo -> RE: Dioptrijske naočari (25.6.2020 8:13:25)

U kad se mora mora se. Ja bez naocara ne znam gde se nalazim [sm=smiley36.gif]




branki* -> RE: Dioptrijske naočari (12.9.2020 8:10:23)

Ja nosim minus.nosim sociva.naocare uvece i ujutru samo i vikendom.Boka mi sela na njih i slomila drsku.Ima u liliju raznih naocara koje su u plusu.ali ,okviri nisu losi.da li mogu da kupim te zbog okvira i da promene stakla samo?




jess021 -> RE: Dioptrijske naočari (12.9.2020 8:15:26)

Koliko ja znam, mozes. Oni oblik stakla prave prema okviru koji izaberes.





branki* -> RE: Dioptrijske naočari (12.9.2020 8:17:06)

To cu i da yradim,jess,da znas.samo mi je trebala bar jedna potvrda😁





IvanaSK RR -> RE: Dioptrijske naočari (12.9.2020 10:07:40)

Moze,branki,ne brini.




mikica88 -> RE: Dioptrijske naočari (12.9.2020 19:04:55)

IZVORNA PORUKA: branki*

Ja nosim minus.nosim sociva.naocare uvece i ujutru samo i vikendom.Boka mi sela na njih i slomila drsku.Ima u liliju raznih naocara koje su u plusu.ali ,okviri nisu losi.da li mogu da kupim te zbog okvira i da promene stakla samo?



Moze tetka moja uzme kod njih 2 -3 para pa joj ubaci posle stakla .




dunja RR -> RE: Dioptrijske naočari (13.8.2021 20:37:24)

Ovako je meni počelo pre nekih mesec, mesec ipo, i dobih naočare za čitanje i komp, tj. to su za blizinu, kaže dr. da je sasvim normalno za moje godine (45), obično su potrebne i ranije kaže. Nikada ranije nisam nosila naočare.
Pitala sam da li mi trebaju za vožnju jer smo skoro kupili auto, dr. reče ne treba, dobro vidite, možete avion da vozite.

Sada super vidim kada radim i čitam, ogromna razlika!


IZVORNA PORUKA: bikicaV

Trebam da idem na pregled. Trebala bih nositi kad citam nesto mi se muti.






flamingos -> RE: Dioptrijske naočari (13.8.2021 20:54:08)



IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ovako je meni počelo pre nekih mesec, mesec ipo, i dobih naočare za čitanje i komp, tj. to su za blizinu, kaže dr. da je sasvim normalno za moje godine (45), obično su potrebne i ranije kaže. Nikada ranije nisam nosila naočare.
Pitala sam da li mi trebaju za vožnju jer smo skoro kupili auto, dr. reče ne treba, dobro vidite, možete avion da vozite.

Sada super vidim kada radim i čitam, ogromna razlika!


IZVORNA PORUKA: bikicaV

Trebam da idem na pregled. Trebala bih nositi kad citam nesto mi se muti.



Dunja,isto.Ja sam sa 46 godina počela da nosim naočare za blizinu.Ovako mi je odličan vid,ali za blizu...Moram i da menjam dioptriju uskoro.Tako mi je i rekla-za godinu,dve veća dioptrija.Ni ja ih nikada nisam ranije nosila.Godine...❤





dunja RR -> RE: Dioptrijske naočari (13.8.2021 21:00:53)

Flam, razumemo se [sm=smiley31.gif]




flamingos -> RE: Dioptrijske naočari (13.8.2021 22:35:37)

Dunja.❤





Tiziana -> RE: Dioptrijske naočari (13.8.2021 23:46:56)

Dunja, ja sam tvoje godiste i vec 5 god koristim naocare za citanje +1,75 i +1,50 i to mi se skoro pivecali, inace sam nosila +1,00.Nista zivo ne vidim bez naocara. 





IvanaSK RR -> RE: Dioptrijske naočari (14.8.2021 9:16:55)

Dunja, dobro dosla u klub nas ćora 😅




dunja RR -> RE: Dioptrijske naočari (14.8.2021 12:37:43)

Hvala Iv [sm=smiley31.gif][sm=smiley36.gif]


Tizi pa draga vršnjakinjo, zašto ja nisam znala da smo isto godište :D [sm=smiley27.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Dioptrijske naočari (14.8.2021 14:39:00)



IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Dunja, dobro dosla u klub nas ćora 😅



Само што она користи само за читање и екран, а ми за све😁




Tiziana -> RE: Dioptrijske naočari (14.8.2021 18:48:41)


Eto🙂 Pa ima nas i nase godiste.. I corave smo😂


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Hvala Iv [sm=smiley31.gif][sm=smiley36.gif]


Tizi pa draga vršnjakinjo, zašto ja nisam znala da smo isto godište :D [sm=smiley27.gif]






Miic92 -> RE: Dioptrijske naočari (26.11.2021 22:15:17)

Devojke da li ste jos tu? Imam jedan problem,od marta meseca sam znaci corava,i niko mo nije resio niti mi je i kedna dioptrija pomogla pa boh da se posavetujem sa vama ako ste aktivne? 




Miic92 -> RE: Dioptrijske naočari (26.11.2021 22:21:59)

Svakako cu napisati o cemu se radi...Ovako..od Marta meseca ne vidim dobro,nosila sam naocare u plusu 1.5 sa 1 isto plus cilindrima na oba oka. Nosila sam ih stalno i super mi jr bilo i na daljinu i blziinu medjutim. Pocela je da mi se muti daljina,pa kao nrmam ostrinu i sve gore i gore. Sin mi polomi naocare,odem odradim ponovo,ne vidim sa njima. E onda je poceo haos po lekarima. Od Marta do sada nisam nista resila,nema oftamologa gde nisam bila. Isla sam cak i neurolozima,magmeti,vep-ovi,ma ne postoji sta nisam radila,sve okej. Dioptrija na sire zenice je dosta veca...isla sam cak i do professionala ne bi li eto laserom resila,ne moze. Kazu da jr nrmogucr jer mi dioptrija na sire zenicr j na uske nijr idta,ni priblizna. Ne postoji dioptrija koju nisam probala,od samo cilindara( tama mi je daljina najcistija) do plus 2. Ocajna sam...ne znam sta da radim,nije kao malo.me vifim,ne...ja nemam ostrinu,imam sina od god dana verujte fa cisto ga nisam videla od Marta,toliko se mucim i patim da vise ne znam sta cu. Zivim u Nisu,ovde nema gdr nisam bila,isla sam i u BG i po preporukama i sl...iskreno ne znam sta bi moglo biti. Inace svi nalazi od stitne preko secera i svega sto moze uticati je ok. Molim vas za savet,o c a j n a  s a m! Pozdrav za sve :*




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]