RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Saveti (za) domaćice



Poruka


nata11 -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (20.8.2019 21:11:56)

Moje sumnjam da bi soda i voda ocistile u kakvom je stanju 🤣🤣





MimaKos -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (20.8.2019 21:32:29)

Meni onaj odmascivac nije pomogao, sta me kosta da isprobam... najvise me staklo iznutra nervira, koliko je zamasceno!





dunja RR -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (20.8.2019 23:55:30)


Veeuj mi, staklo je kao novo, nema ni flekice a bile su naslage. Za staklo sam malo i žicu koristila, ali soda prethodno izvuce dosta masnoće, sva pocrni ta pasta . 
IZVORNA PORUKA: MimaKos

Meni onaj odmascivac nije pomogao, sta me kosta da isprobam... najvise me staklo iznutra nervira, koliko je zamasceno!








Duškić -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (21.8.2019 6:55:15)

Dobar savet Dunja , probacu. Sad sam iscitala.




Duškić -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (21.8.2019 13:01:56)


IZVORNA PORUKA: dunja RR


Veeuj mi, staklo je kao novo, nema ni flekice a bile su naslage. Za staklo sam malo i žicu koristila, ali soda prethodno izvuce dosta masnoće, sva pocrni ta pasta . 
IZVORNA PORUKA: MimaKos

Meni onaj odmascivac nije pomogao, sta me kosta da isprobam... najvise me staklo iznutra nervira, koliko je zamasceno!








A bas mora toliko dugo da stoji. Bas se razmiljas cas da namazem to po rerni.




dunja RR -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (21.8.2019 15:03:52)

Tako sam našla na netu, 12 sati minimum. Moguće da može i kraće, ali ovao je ok, ostaviš preko noći i ujutru središ.
Znači samo sam staklo sa žicom malo doradila, a unutar rerne sam samo sunđerom, nisam žicom, soda je sve ok odmastila unutra.

Jedan savet samo dodatni, ako imate duplo staklo an rerni, pa rupu unutra, kao ko mene, pazite da vam soda ne upadne u taj procep između stakala, da ne ostanu male bele gromuljice, meni je malko upalo, nešto sam izvadila, iščačkala sa varjačom, ali malo je ostalo. Nije strašno skoro da se i ne vidi. Ali eto treba malko pripaziti, a što se tiče masnoće, nema joj ni traga, sve je skinuto, kao nov šporet.




vocicana -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (21.8.2019 15:09:20)

Dunja poslusacu savet, uopste nije losa ideja.




MimaKos -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (21.8.2019 15:53:19)

Dunj, i ja da pokusam veceras, pa da ostavim preko noci





jance -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (26.8.2019 14:15:18)

Meni treba dobar savet kako naterati sene na decluttering? Ovo je postao uzas, pravi sam hoarder! A osim rasparenih carapa , nisam se odrekla ama bas nicega u zadnjih mesec dana.... Zivim u 55 kvadrata sa troje dece iosecam da se gusim u stvarima ali mi pored toga i sve treba




dunja RR -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (26.8.2019 14:47:10)

Janče, možda da napraviš spisak, i da kreneš da prodaješ (negde, na sajtovima) ono što ti ne treba. Isto planiram ali nikako da krenem .




jance -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (26.8.2019 15:43:39)

E to mi prva zamka. Tako stvari opet ostaju u kuci. Na kraju ti bude zao i ne prodas ih i vratis na mesto.




nata11 -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (26.8.2019 16:07:36)

Jance ja sam minimalista.


Nema nista od prodaje to se oduzu i samo razvlacis stvari. 
Napravi 3 gomile: zadrzi, pokloni i baci. Isto i sa kucnim sitnicama, dekoracijama. To ti ne treba veruj mi (bar ne sve). 
Garderobu kupuj u 3 nijanse. Ti znas koje ti stoje. Odluci se za 3 i sve sto odudara sklanjaj. 




dunja RR -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (26.8.2019 16:15:17)

Rekla bih da si u pravu.
Kao i Nata.

IZVORNA PORUKA: jance

E to mi prva zamka. Tako stvari opet ostaju u kuci. Na kraju ti bude zao i ne prodas ih i vratis na mesto.





Sanjica26 RR -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (27.8.2019 8:33:25)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Tako sam našla na netu, 12 sati minimum. Moguće da može i kraće, ali ovao je ok, ostaviš preko noći i ujutru središ.
Znači samo sam staklo sa žicom malo doradila, a unutar rerne sam samo sunđerom, nisam žicom, soda je sve ok odmastila unutra.

Jedan savet samo dodatni, ako imate duplo staklo an rerni, pa rupu unutra, kao ko mene, pazite da vam soda ne upadne u taj procep između stakala, da ne ostanu male bele gromuljice, meni je malko upalo, nešto sam izvadila, iščačkala sa varjačom, ali malo je ostalo. Nije strašno skoro da se i ne vidi. Ali eto treba malko pripaziti, a što se tiče masnoće, nema joj ni traga, sve je skinuto, kao nov šporet.



Ovo sam probala, ali nisam drzala 12 sati. Nije kao nov, ali je cist.[sm=smiley36.gif] Probacu uvece da namažem, pa ujutru da prebrisem. Cesto spremam u rerni.




Duškić -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (27.8.2019 9:30:45)

Ok je.Zadovljna sam.
Najbolja varijanta je da prenoci[sm=smiley36.gif]




flamingos -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (23.10.2019 22:41:37)

Dunja,probaću tako,čista mi je rerna,ali je često koristim,pa nije na odmet da je izglancam-da se cakli.Evo jednog saveta za blistavu sudoperu-ribam je limuntusom,lepo istrljam njime( nakvašenim sunđerom naravno),izaperim i-sudopera sija





kamičak -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (23.10.2019 23:30:58)

Ne kampujte u kuhinji, domacice :)




Mirko Svirko -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (25.10.2019 23:33:05)

Ko voli cvece imam jedan dobar trik.. zbog kog mi je lepa terasa... Kada iskoriatite jaja, ljuske sacuvajte u neku teglicu ili bokal i nalijete vodu, ostavite 24h i sutra zalivajte cvece. Ima dosta hrabljivih materija i cvece napreduje.Provereno. 




Duškić -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (30.10.2019 20:59:07)

Dobrih saveta nikad dosta.




Dora89 -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (30.10.2019 21:52:17)

Ja peglam stvari izvrnute, pa ih posle peglanja prevrnem na stranu na koju se nose i tako pakujem. Da bi, u slučaju da pegla počne da pravi one tragove, sve to bilo vidljivo samo na naličju.





mama ivane -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (2.11.2019 12:35:09)


IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Ko voli cvece imam jedan dobar trik.. zbog kog mi je lepa terasa... Kada iskoriatite jaja, ljuske sacuvajte u neku teglicu ili bokal i nalijete vodu, ostavite 24h i sutra zalivajte cvece. Ima dosta hrabljivih materija i cvece napreduje.Provereno. 




Dobar savet, nisam zanala za ovo[sm=bravo.gif]




Mirko Svirko -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (4.11.2019 11:29:02)

Probaj moze i za sobno i za ono svece po terasama. Meni je terasa puna muskatli sipam taj rastvor redovno. I bude rascvetanoo i lepo 🌹🥀🌺🌻🌼💐🌸 




Sanjica26 RR -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (4.11.2019 11:55:03)


IZVORNA PORUKA: pari

Kako perete patike u masini? Samo njih stavite ili jos nesto?  



IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Dva tri para stavim. Pre sam imala mrezicu jednu a sada nemam vise. Ubacivala sma u mrezicu i u masinu. Uz to stavim neke stazice koje imam po kuci da ne bi bila skroz prazna masina a na nekim masina ima opcija da se ukljuci kao pola masine (1/2 kao neko dugmence)





flamingos -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (4.11.2019 11:59:12)

Pari,nikako samo patike,obavezno neku stvarčicu ubaci.Lupaće o mašinu,nije dobro za mašinu(a ni za uši,ima da zvekeće vazdan).Perem ih na 30 stepeni.Pozdrav.





Ana RR -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (4.11.2019 12:03:22)

Pari, ubacim samo patike, ništa drugo mi ne ide uz prljave patike. Čak ni svoje kućne patike ne perem zajedno sa patikama već posebno.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>