RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Saveti (za) domaćice



Poruka


Ana RR -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (28.12.2020 12:21:41)

Mehanizam je tip on (pitajte me, sve sam prostudirala [sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif]). Axel je zakon, zaista. Ali ja kuhinju prebrišem krpom (ne magičnom, ova je nekako glatka, kao za staklo) na koju naprskam tečnost za staklo. Mada, meni su gornji elementi u sjaju a to se extra lako čisti a donji u nekom mat medijapanu na kom ne ostaju otisci a i ako ostane nešto masno vrlo lako se briše.

Ja se od sinoć zezam sa rernom. Koristim je već skoro dva meseca i nigde je nisam umazala i juče pečem musaku u malo manjem plehu i ladno mi isprska celu rernu. Odlepila sam. Axel tu ne radi, kupio je mm jutros neku penu i skoro se sve skinulo sem jednog dela gde je baš nakapalo. Naprskala sam još jednom.




Lilly5 -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (28.12.2020 12:29:03)

Ja Axelom i rernu ocistim bez problema. Naprskam pa ostavim pola sata. Ne znam sto kod tebe Ana nije delovao.





emicaa -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (28.12.2020 12:34:40)

Anci za rernu imam neku sprej pjenu i cisti samo tako.





veselicaa -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (28.12.2020 12:43:45)

I ja kada se mnogo isprlja sa tom penom,bas sam sinoć čistila.Ana jel imaš onaj program za čišćenje?




Ana RR -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (28.12.2020 13:09:40)

Imam Vesi ali mora i neka hemija. Nikad mi ovako nije iscurilo, uopšte ne znam kako je uspelo toliko. A mrzim umazanu rernu, ja je brišem posle svakog pečenja.




Ana RR -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (28.12.2020 13:10:06)


IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Anci za rernu imam neku sprej pjenu i cisti samo tako.




Tako nešto je i mm kupio, lepo skida.




veselicaa -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (28.12.2020 13:16:19)


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Imam Vesi ali mora i neka hemija. Nikad mi ovako nije iscurilo, uopšte ne znam kako je uspelo toliko. A mrzim umazanu rernu, ja je brišem posle svakog pečenja.


I ja isto,posle svakog korišćenja je prebrišem.Kada se bas isprlja ta pena skine sve,a sinoć sam pustila taj program za čišćenje i posle samo cifom oribala.Nije bila mnogo zakazana.Jel tvoj program za čišćenje onaj sa vodom ili sa zagrevanjem rerne?




Ana RR -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (28.12.2020 13:25:25)

Joj mm je hteo da kupimo rernu sa pirolizom (super stvar, u kanadi smo imali) ali nešto mi je bilo skupo. Kajem se naravno ali ne smem da mu kažem [sm=smiley36.gif]




Duškić -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (28.12.2020 13:37:31)

Cutanje je zlato, jos kad se zeznes .




veselicaa -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (28.12.2020 13:55:21)



IZVORNA PORUKA: Ana RR

Joj mm je hteo da kupimo rernu sa pirolizom (super stvar, u kanadi smo imali) ali nešto mi je bilo skupo. Kajem se naravno ali ne smem da mu kažem [sm=smiley36.gif]


Znači stvarno čisti kao što kažu?Moja ima sa vodom,zadovoljna sam jer stvarno radi kada često čistiš.




Ana RR -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (28.12.2020 14:01:58)

Da, odlično čisti. Bukvalno svu masnoću pretvori u prah i samo prebrišeš posle.




veselicaa -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (28.12.2020 14:04:12)

Gledala sam po netu,bas sinoc kažem mm sledeću rernu obavezno kupujemo sa zagrevanjem.




mama Jo -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (28.12.2020 14:15:21)

Ja imam takvu rernu, sa programom za zagrevanje, odlicna stvar.




Ivanka 75 -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (28.12.2020 14:19:08)

Odlicna fora, uvek cista, rerna, a onda stavis musaku u malu tepsiju pa upropastis sve da je bilo potrebno 3x Rerno perom da mazem da oribam kako treba. 





mama Jo -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (28.12.2020 14:21:02)

Ahahahah[sm=smiley36.gif] Ivanka... I meni je jednom musaka napravila opsti haos sa rernom, to je toliko curilo da sam ja nervni slom dobila. Doduse, to je bilo u staroj rerni, ali svejedno. I dan danas me, evo, jeza prodje kad se setim [sm=smiley36.gif]




veselicaa -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (28.12.2020 14:31:42)


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Odlicna fora, uvek cista, rerna, a onda stavis musaku u malu tepsiju pa upropastis sve da je bilo potrebno 3x Rerno perom da mazem da oribam kako treba. 



Ili staviš pečenje 🤣🤣




Ana RR -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (28.12.2020 14:34:45)


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Odlicna fora, uvek cista, rerna, a onda stavis musaku u malu tepsiju pa upropastis sve da je bilo potrebno 3x Rerno perom da mazem da oribam kako treba. 




I ja upropastih sa musakom u maloj tepsiji [sm=smiley36.gif]




Ana RR -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (28.12.2020 14:36:31)


IZVORNA PORUKA: veselica RR


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Odlicna fora, uvek cista, rerna, a onda stavis musaku u malu tepsiju pa upropastis sve da je bilo potrebno 3x Rerno perom da mazem da oribam kako treba. 



Ili staviš pečenje 🤣🤣


A to pečem u šporetu u suterenu :D

Mama moje drugarice stavlja alu foliju na stranice rerne i kada se zaprlja samo zameni. Ne znam koliko to utiče na toplotu ali pada mi na pamet da i ja to uradim [sm=smiley36.gif]




veselicaa -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (28.12.2020 15:34:10)

Pametno,neko stavlja i na električni,na ringle.




Lilly5 -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (28.12.2020 15:47:26)

Kako stoji alu folija tu? Kako ne spadne?





Dragica Draga -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (21.9.2021 7:52:12)

Svaka vam cas zene, u ovoj temi za sve ima odgovor.
Jel neko ribao sa vd40?




pari -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (14.1.2022 20:36:21)

Pitanjce: kako ukloniti miris luka sa drvene daske za secenje? Probala sam limun, probala sam sodu i sirce, pa so i sirce…i dalje se oseca luk … grrrr




dunja RR -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (15.8.2022 13:32:52)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Dunja, ja kad stavljam limuntus prospem ga pa istrljam sundjerom. Masinu ukljucim povremeno sa sirćetom i sodom (i limuntus ako sam se set_ila da kupim) 




IZVORNA PORUKA: dddaca

Ivana kako radis to sa sircetom i sodom? Ja se plasim da ce reakcija koja nastaje prilikom mesanja da osteti masinu.
Dunja, koliko limontusa stavis u masinu?
Poslednji put kad sam je prala stavila sam tabletu za sudove i ukljucila na 90 stepeni




IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Daco, sirće i soda zajedno skinu kamenac i ne oštete nista. Ubacim sodu u pregrade za prasak (i limuntus) , sirce u pregradu za omeksivac. I onda sve to isto u bubanj, sipam oko case sirceta, oko 200.300gr sode,nekoliko kesica limuntusa u bubanj. Otprilike sve. I uključim na 90 ili 60. A kazu da je vrh i sa tabletom za masinu. 




IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja se sirće plašim u mašinu, negde su pisali da ne valja, jer nagriza metal i izaziva koroziju.
A limuntus mi je proveren za mašinu, pa onda samo njega stavim.

Daco, ako se dobro sećam, pola kile savetuje ta žena koja mi je dala savet, ali ja nekad stavim i 300gr.

Iv super, znači samo prospem limuntus po kadi i istrljam, hvala ti!




dunja RR -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (15.8.2022 17:09:48)

Kupila limuntus, ide večeras u mašinu [sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice (15.8.2022 17:10:28)

Po jeftinoj struji naravno :D

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Kupila limuntus, ide večeras u mašinu [sm=smiley36.gif]





Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 42 [43] 44   Sledeća stranica >   >>