|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 15:32:06   
Sanjica26 RR
Malimis svetenici nemaju platu. Sve sto zarade na obredima to im je plata.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 15:32:08   
Olga75
pa crkvu treba razgraniciti od religije
crkva je fabrika a religija i verovanje su nesto drugo
dok se crkva mesa u stvari drzave dotle ne valja


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 15:32:16   
red sonia
mi oduvek placamo crkveni porez, i nikad nije isti za sve,zavisi od zaposlenja,da li si penzioner,i sl.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 15:34:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MaliMis

Ako oni imaju mesecna primanja ja stavrno ne vidim razlog da se nesto tarifira. Ko hoce, a hoce svi, ostavice dobrovoljni prilog. Ako nemaju mesecna primanja nek naprave jedinstveni cenovnik, pa ko hoce uslugu platice.



Problem je utome sto oni imaju neku zaista mizernu platu i u potpunosti zavise od priloga koje parohijani daju crkvi jer dobijaju procenat od ukupnog iznosa. Nas porodicni prijatelj, svestenik, nam je objasnio kako stoje stvari i kako se svi bore da dodju u vece mesto jer tu naravno ima vise novca.
Potpuno sam izgubila veru u posrednike s Bogom, posebno u odredjene koji vozaju besna kola i zadrigli su od silnog posta i suzdrzavanja od svetovnog...

< Poruku je uredio magiNS -- 18.7.2011 15:35:48 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 179
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 15:34:42   
aleksandrova
ima jos uvek popova koji stvarno sluze Bogu i nisu alavi i znam ih licno al ima i jedan pop koji je rekao jednom prilikom "svaki dan po 2 dinara cele godine i eto vam da platite za slavu i po dinar za kolac sta je to sica" znaci 365 dana * 3 dinara i to je bilo pre jedno desetak i kusur godina a tad je 1000 dinara bilo mnogo vise nego danasnjih 1000 dinara

_____________________________

mozak mi je otiso na odmor

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 15:38:07   
Olga75
IZVORNA PORUKA: MaliMis

Ako oni imaju mesecna primanja ja stavrno ne vidim razlog da se nesto tarifira. Ko hoce, a hoce svi, ostavice dobrovoljni prilog. Ako nemaju mesecna primanja nek naprave jedinstveni cenovnik, pa ko hoce uslugu platice.




ko hoce uslugu , ako majka vidi da je novorodjence slabo i da nece preziveti moze da ga krsti obicnom vodom , ako je i sama krstena da dete ne umre kao nekrsteno
mislim da crkva preteruje : da bi vam promrmljali ocenas calenzi bite , pa onda odokativno , da bi vas zavalili crvima i da trunete onako kako treba , ozaloscena rodbino , nemojte da vam ide na dusu , bacite toliko i toliko
pa onda , vratite nam nasu imovinu user posted image
koju prijatelji dragi , onu sto su vam ostareli , dementni ili inatni starci poklonili , bas milosrdno a oni su se davili u govnima polugladni i zedno
ej , mi popovi moramo da guramo noseve u drzavnu politiku , da na s oslobodite poreza i blablabla
inace bacicemo na vas ANATEMu kao sto je prepodobni , premudri , presveti vladika backi irinej ( namerno mala slova ) bacio na Turiju i kao sto je uspeo da otera Zmajeve decije igre od spomenika Zmaj Jovi u NS
ma fuj bre


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 15:38:36   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: aleksandrova

ima jos uvek popova koji stvarno sluze Bogu i nisu alavi i znam ih licno al ima i jedan pop koji je rekao jednom prilikom "svaki dan po 2 dinara cele godine i eto vam da platite za slavu i po dinar za kolac sta je to sica" znaci 365 dana * 3 dinara i to je bilo pre jedno desetak i kusur godina a tad je 1000 dinara bilo mnogo vise nego danasnjih 1000 dinara

Znam dvojicu cestitih, olicenja Hriscana. Otac Milan iz Backe Palanke i Otac Milivoje iz NSa. Jedino nam je otac Milivoje rekao da smo placanjem tadasnjih 800 dinara platili svoje obaveze prema crkvi u vezi s vencanjem, ni rec vise nije rekao niti nas znacajno pogledao u stilu "a vi dodajte jos koliko zelite", kao npr. otac Branko koji nece da izda potvrdu o krstenju ako je on izuzet, odnosno ako neko zeli njegovo izuzece.

(odgovor članu aleksandrova)
  Direktna veza do poruke: 182
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 15:41:44   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Olga RR

IZVORNA PORUKA: MaliMis

Ako oni imaju mesecna primanja ja stavrno ne vidim razlog da se nesto tarifira. Ko hoce, a hoce svi, ostavice dobrovoljni prilog. Ako nemaju mesecna primanja nek naprave jedinstveni cenovnik, pa ko hoce uslugu platice.




ko hoce uslugu , ako majka vidi da je novorodjence slabo i da nece preziveti moze da ga krsti obicnom vodom , ako je i sama krstena da dete ne umre kao nekrsteno
mislim da crkva preteruje : da bi vam promrmljali ocenas calenzi bite , pa onda odokativno , da bi vas zavalili crvima i da trunete onako kako treba , ozaloscena rodbino , nemojte da vam ide na dusu , bacite toliko i toliko
pa onda , vratite nam nasu imovinu user posted image
koju prijatelji dragi , onu sto su vam ostareli , dementni ili inatni starci poklonili , bas milosrdno a oni su se davili u govnima polugladni i zedno
ej , mi popovi moramo da guramo noseve u drzavnu politiku , da na s oslobodite poreza i blablabla
inace bacicemo na vas ANATEMu kao sto je prepodobni , premudri , presveti vladika backi irinej ( namerno mala slova ) bacio na Turiju i kao sto je uspeo da otera Zmajeve decije igre od spomenika Zmaj Jovi u NS
ma fuj bre


JEdnom prilikom je u svim parohijama bilo sprovedeno vanredno skupljanje priloga za eparhiju. Razlog, vladiki su potrebna nova kola. Audi. Sitnica...

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 183
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 15:45:47   
Anoniman
Nisam znala da nemaju primanja. Ali zbog takvih sa kolima i onih koji otvaraju kladionice, a svako od nas sigurno zna bar jedan primer, i ta profesija je degradirana do krajnjih granica i nije neobicno sto ljudi imaju takav odnos prema popovima i crkvi. Naravno da je tuzno zbog onih koji svoj posao rade iz ljubavi i sa ljubavlju. Ali ja i dalje smatram da je sama crkva kriva jer takve stvari ne sankcionise.

Ja licno nemam osecaj prema tome, jer me crkva ne interesuje i ne vezujem je za religiju. Cak je i moja religioznost krajnje diskutabilna. Ali svejedno me pogadja takvo ponasanje.

Sto se tice davanja dela zarade odredjenim verskim zajednicama ili dobrotvornim organizacijama, mislim da je to ovde problem, ne toliko zbog nemastine, vec zbog nepoverenja da ta sredstva nece biti zloupotrebljena.

(odgovor članu aleksandrova)
  Direktna veza do poruke: 184
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 15:47:19   
Olga75
otac Milivoje i otac Slavko su onomad sahranili mog oca u katolickom groblju u Subotici
tata je oduvek placao " crkveni porez " a mama je nastavila iako je katolkinja
drago mi je da je otac Milivoje bio u Sabornoj crkvi u NS jer je zasluzio da napreduje
ali vladika backi irinej nije zasluzio da se spomene nikako


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 15:47:33   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: MaliMis



Ja licno nemam osecaj prema tome, jer me crkva ne interesuje i ne vezujem je za religiju. Cak je i moja religioznost krajnje diskutabilna. Ali svejedno me pogadja takvo ponasanje.


Potpis

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 186
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 15:48:08   
Anoniman
Olga, za sve sto si rekla si u pravu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 187
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 15:48:35   
Olga75
kako popovi nemaju primanja ???
nemojte me terati da odsem da se raspitam kod zupnika kolika mu je plata
ako nemaju primanja znaci da nemaju ni zdravstvenu zastitu a imaju je verujte mi
kako onda idu u penziju ??/
otac Rade ( pravoslavni paroh , parohije Sv. Dimitrijaa u Su je u penziji koju mu placa drzava ???


< Poruku je uredio Olga RR -- 18.7.2011 15:49:52 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 15:50:36   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Olga RR

otac Milivoje i otac Slavko su onomad sahranili mog oca u katolickom groblju u Subotici
tata je oduvek placao " crkveni porez " a mama je nastavila iako je katolkinja
drago mi je da je otac Milivoje bio u Sabornoj crkvi u NS jer je zasluzio da napreduje
ali vladika backi irinej nije zasluzio da se spomene nikako


Nas je vencao u Almaskoj, po nasoj zelji iako "to ne moze" pa smo morali da burgijamo i trazimo "rupe u zakonu". I to mi je bezveze, ta "pripadnost jednoj crkvi". Ako vec placam jedinstvenu clanarinu , onda bar zelim da biram svestenika i crkvu. user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 189
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 15:52:05   
Verus
ju! pa gde su sada igre??  koji je to bezobrazluk, smetaju im igre jednom gosinje za decu???
IZVORNA PORUKA: Olga RR

IZVORNA PORUKA: MaliMis

Ako oni imaju mesecna primanja ja stavrno ne vidim razlog da se nesto tarifira. Ko hoce, a hoce svi, ostavice dobrovoljni prilog. Ako nemaju mesecna primanja nek naprave jedinstveni cenovnik, pa ko hoce uslugu platice.




ko hoce uslugu , ako majka vidi da je novorodjence slabo i da nece preziveti moze da ga krsti obicnom vodom , ako je i sama krstena da dete ne umre kao nekrsteno
mislim da crkva preteruje : da bi vam promrmljali ocenas calenzi bite , pa onda odokativno , da bi vas zavalili crvima i da trunete onako kako treba , ozaloscena rodbino , nemojte da vam ide na dusu , bacite toliko i toliko
pa onda , vratite nam nasu imovinu user posted image
koju prijatelji dragi , onu sto su vam ostareli , dementni ili inatni starci poklonili , bas milosrdno a oni su se davili u govnima polugladni i zedno
ej , mi popovi moramo da guramo noseve u drzavnu politiku , da na s oslobodite poreza i blablabla
inace bacicemo na vas ANATEMu kao sto je prepodobni , premudri , presveti vladika backi irinej ( namerno mala slova ) bacio na Turiju i kao sto je uspeo da otera Zmajeve decije igre od spomenika Zmaj Jovi u NS
ma fuj bre


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 15:52:21   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Olga RR

kako popovi nemaju primanja ???
nemojte me terati da odsem da se raspitam kod zupnika kolika mu je plata
ako nemaju primanja znaci da nemaju ni zdravstvenu zastitu a imaju je verujte mi
kako onda idu u penziju ??/
otac Rade ( pravoslavni paroh , parohije Sv. Dimitrijaa u Su je u penziji koju mu placa drzava ???


Imaju, rekoh malopre da imaju ali su niska i razlika je u kolicini novca koju parohijani ostavljaju na ikonama i u vidu priloga. Veca parohija-visa primanja.
A kod Katolika je to lepo reseno - on svoje imanje ostavlja crkvi, zna se koliko se sta placa, nema subjektivne procene, ili bar mislim da nema, Olga?user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 191
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 15:55:07   
Olga75
Verus , ZDI su sada ispred gradske kuce jer doticnog decija graja ometa u molitvi user posted image to je duhovnik , tog interesuje buducnost???
Magi , katolicki popovi nemaju nekretnine ( ne bi smeli da ih imaju ) a novac i nepokretnosti ostavljaju kome zele ili ide po naslednoj liniji kao kod svih gradjana koji nemaju direktnih naslednika ( dece )


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 15:57:16   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Olga RR

Verus , ZDI su sada ispred gradske kuce jer doticnog decija graja ometa u molitvi user posted image to je duhovnik , tog interesuje buducnost???
Magi , katolicki popovi nemaju nekretnine ( ne bi smeli da ih imaju ) a novac i nepokretnosti ostavljaju kome zele ili ide po naslednoj liniji kao kod svih gradjana koji nemaju direktnih naslednika ( dece )


Vidis, meni su rekli da je drugacije, naucih nesto novo user posted image
Ometa ga u molitvi? Na njegovom nivou duhovnosti, trebalo bi da je odavno dostigao sposobnost da ga nista i niko ne mogu omesti. Ometa njega to sto mu ne placaju "parking" ispred crkve...

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 193
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 16:09:22   
dunja RR
Ja sam skoro dogovorila sa sveštenikom iz jedne Novobeogradske crkve da dođe da osvešta spomenik i održi pomen babi i dedi na grobu (prvi put ga vidim, jer je prema mestu stanovanja ne pripadam toj crkvi u smislu parohije), i kada ga je mm pitao koliko treba da se plati, rekao je koliko ste namenili i koliko ste u mogućnosti da date.

< Poruku je uredio dunja RR -- 18.7.2011 16:10:47 >

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 16:11:40   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: dunja RR


Ja sam skoro dogovorila sa sveštenikom iz jedne Novobeogradske crkve da dođe da osvešta spomenik i održi pomen babi i dedi na grobu, i kada ga je mm pitao koliko treba da se plati, rekao je koliko ste namenili i koliko ste u mogućnosti da date.


Ni to nije u redu. Treba da se zna ko moze,a ko ne moze da plati i zasto, odnosno, treba d apostoji neka evidencija o primanjima koja se azurira na svakih mesec dana. Ipak, bilo bi podvala i falsifikata jer se kod nas sve moze.
Ovako se covek uvek lose oseca jer misli kako je trebalo da da vise.

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 195
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 16:13:04   
Olga75
moja Magi , ometa njega sam lucifer
a sto se tice parohijalne pripadnosti groblja to je tek ludnica

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 16:15:32   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: magiNS


IZVORNA PORUKA: dunja RR


Ja sam skoro dogovorila sa sveštenikom iz jedne Novobeogradske crkve da dođe da osvešta spomenik i održi pomen babi i dedi na grobu, i kada ga je mm pitao koliko treba da se plati, rekao je koliko ste namenili i koliko ste u mogućnosti da date.


Ni to nije u redu. Treba da se zna ko moze,a ko ne moze da plati i zasto, odnosno, treba d apostoji neka evidencija o primanjima koja se azurira na svakih mesec dana. Ipak, bilo bi podvala i falsifikata jer se kod nas sve moze.
Ovako se covek uvek lose oseca jer misli kako je trebalo da da vise.


Ne slažem se. Ja mislim da je sasvim u redu ako imaš svesti i razuma, znaš tačno koliko možeš da izdvojiš i i nema tu sramote. Kao što znaš koliko ti treba lupam (glupo poređenje ali eto primer) za letovanje, neću ići na Bora Bora nego u Grčku, znam svoje mogućnosti.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 16:18:22   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Olga RR

moja Magi , ometa njega sam lucifer
a sto se tice parohijalne pripadnosti groblja to je tek ludnica


U mom slučaju nije se o tome radilo nego parohijalna pripadnost mesta stanovanja mojih roditelja, po pravilu iz te crkve dolazi sveštenik na grob ocu mog tate (mom dedi). Ja sam pitala za savet moju kumu, monahinju, rekla je ili tako da uradim ili da tražim dozvolu za sveštenika iz moje crkve, milsim da ni to ne bi bio nikakav problem. Ja sam izabrala prvu opciju.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 16:19:20   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: magiNS


IZVORNA PORUKA: dunja RR


Ja sam skoro dogovorila sa sveštenikom iz jedne Novobeogradske crkve da dođe da osvešta spomenik i održi pomen babi i dedi na grobu, i kada ga je mm pitao koliko treba da se plati, rekao je koliko ste namenili i koliko ste u mogućnosti da date.


Ni to nije u redu. Treba da se zna ko moze,a ko ne moze da plati i zasto, odnosno, treba d apostoji neka evidencija o primanjima koja se azurira na svakih mesec dana. Ipak, bilo bi podvala i falsifikata jer se kod nas sve moze.
Ovako se covek uvek lose oseca jer misli kako je trebalo da da vise.


Ne slažem se. Ja mislim da je sasvim u redu ako imaš svesti i razuma, znaš tačno koliko možeš da izdvojiš i i nema tu sramote. Kao što znaš koliko ti treba lupam (glupo poređenje ali eto primer) za letovanje, neću ići na Bora Bora nego u Grčku, znam svoje mogućnosti.


Ja na to gledam kao na uslugu koju placam po cenovniku.
Cena je jedno, dobrovoljni prilog je drugo

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 199
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 16:21:55   
dunja RR
Pa da je tako kako kažeš da treba da bude onda bi neki plaćali hleb 5 dinara, neki 10, neki 70. Suludo.

Crkva je posebna institucija i ne doživljavam je kroz prizmu cena i materije.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here