|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 16:23:33   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Pa da je tako kako kažeš da treba da bude onda bi neki plaćali hleb 5 dinara, neki 10, neki 70. Suludo.

Crkva je posebna institucija i ne doživljavam je kroz prizmu cena i materije.


Ptpisujem,ali kako je od toga odvojiti user posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 201
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 16:37:14   
viking
Po ovoj analogiji, svaki čitalac koji uzme primerak časopisa koji uređujem trebalo bi da mi da neki dinar. Evo, ne tražim ništa fiksno, koliko ko može... Nema veze što imam platu i što mi je to posao, ali valja se.

IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: magiNS


IZVORNA PORUKA: dunja RR


Ja sam skoro dogovorila sa sveštenikom iz jedne Novobeogradske crkve da dođe da osvešta spomenik i održi pomen babi i dedi na grobu, i kada ga je mm pitao koliko treba da se plati, rekao je koliko ste namenili i koliko ste u mogućnosti da date.


Ni to nije u redu. Treba da se zna ko moze,a ko ne moze da plati i zasto, odnosno, treba d apostoji neka evidencija o primanjima koja se azurira na svakih mesec dana. Ipak, bilo bi podvala i falsifikata jer se kod nas sve moze.
Ovako se covek uvek lose oseca jer misli kako je trebalo da da vise.


Ne slažem se. Ja mislim da je sasvim u redu ako imaš svesti i razuma, znaš tačno koliko možeš da izdvojiš i i nema tu sramote. Kao što znaš koliko ti treba lupam (glupo poređenje ali eto primer) za letovanje, neću ići na Bora Bora nego u Grčku, znam svoje mogućnosti.



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 16:40:05   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: viking RR

Po ovoj analogiji, svaki čitalac koji uzme primerak časopisa koji uređujem trebalo bi da mi da neki dinar. Evo, ne tražim ništa fiksno, koliko ko može... Nema veze što imam platu i što mi je to posao, ali valja se.




Sanjica reče da sveštenici ne primaju platu, a i nas su tako učili na fakultetu, imala sam ispit Crkveno pravo.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 17:07:37   
Sanjica26 RR
Dunjice, bas tako. I ja sam na fakultetu imala crkveno pravo. I imam prijatelje za svestenike i ne znam odakle to da svestenici imaju platu.
A, drugo mislim da je sasvim korektno da damo za obavljenje nekog obreda koliko mozemo. Stvarno mi je bezveze da se u crkvi odredjuju tarife.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 17:10:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Dunjice, bas tako. I ja sam na fakultetu imala crkveno pravo. I imam prijatelje za svestenike i ne znam odakle to da svestenici imaju platu.
A, drugo mislim da je sasvim korektno da damo za obavljenje nekog obreda koliko mozemo. Stvarno mi je bezveze da se u crkvi odredjuju tarife.

Jos je bezveznije to sto krstenje nezvanicno kosta 50e, a navodno je besplatno.
A propo plate, kao sto rekoh, nas porodicni prijatelj nam je tako rekao, jedino sto je to mizerno niska suma.

< Poruku je uredio magiNS -- 18.7.2011 17:12:56 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 205
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 17:23:57   
minavb
Od poreza koji gradjani placaju, drzava deo odvaja za crkvu. Zasto ja da placam obred dodatno, ako se je poreza koji placam, za crkvu odvojen deo novca?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 17:25:26   
PoisonEve
Jos je bezveznije to sto krstenje nezvanicno kosta 50e, a navodno je besplatno.

Tacno tako! Kad smo se mm i ja vencavali pop je rekao da ne postoje nikakve tarife pri crkvi. A onda ide ta kontradiktorna recenica: Al, niko ne daje manje od 100euser posted image
Mene uopste ne bi bilo ni sramota niti bi imala grizu savest da dam 10e jer NEMAM vise. I sigurna sam da me Bog nece osuditi zbog toga. A sam pop mora da izvrsi svoju duznost!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 17:27:04   
minavb
IZVORNA PORUKA: PoisonEve

ne daje manje od 100euser posted image


SHvatate li vi koja je to zarada?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 17:30:27   
Verus
Eto odakle nekim popovima audi! 

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 17:39:57   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Eto odakle nekim popovima audi! 

Ma nek imaju i po tri, sto se mene tice, ali popovska mafija koja nesumnjivo postoji je poljuljala moju veru u instituciju crkve.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 210
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 17:40:10   
Klarita
Epa kod nas se tacno zna cena:
Vencanje: 2000 kum, 2000 kuma (stari svat, ili pobratim kako se kod nas zove) 2000 otac mladozenje i 2000 otac mlade= 8 000 dinara + se daruje svestenik, sto nije obicaj ali kad smo se mi vencavali zena koja radi u crkvi mi je rekla da je dar u zavisnosti od svestenog lica koje ce nas vencati, tako da kads am pozvala popa telefonom da pitam za taj dar bilo je kao ma, ne ne treba, ali eto poneko donese kosulju, gace carape i peskir, a neko nista, ti kako hoces...aj' saduser posted image ja mu odnela sve to, + da se pocaste, malo mesa, pogace, crnog vina...sta cu, tako mi rekli!

Krstenje: 1500 kum i 4500 (nisam sigurna ali tako nesto bese) roditelji= 6 000 dinara

Znala sam i cifre za sahrane i parastose, ali sam zaboravila.
U manastirima se ne placa, jer planiramo da uskoro krstimo K u manastiru i kum nam se tamo krstio i samo darovao monaha i manastir (tipa peskir ili rucni rad ili carape) ko koliko moze i zeli....



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 17:40:55   
Anoniman
Mislim da sam vec to pisala, nase iskustvo iz devedesetih. Za sahranu, ako ste sirotinja ona nista a ako niste onda 50 maraka. Prijateljici za krstenje 50 maraka krstenje + 50 maraka dobrovoljni prilog user posted image


(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 212
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 17:42:09   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Klarita

Epa kod nas se tacno zna cena:
Vencanje: 2000 kum, 2000 kuma (stari svat, ili pobratim kako se kod nas zove) 2000 otac mladozenje i 2000 otac mlade= 8 000 dinara + se daruje svestenik, sto nije obicaj ali kad smo se mi vencavali zena koja radi u crkvi mi je rekla da je dar u zavisnosti od svestenog lica koje ce nas vencati, tako da kads am pozvala popa telefonom da pitam za taj dar bilo je kao ma, ne ne treba, ali eto poneko donese kosulju, gace carape i peskir, a neko nista, ti kako hoces...aj' saduser posted image ja mu odnela sve to, + da se pocaste, malo mesa, pogace, crnog vina...sta cu, tako mi rekli!

Krstenje: 1500 kum i 4500 (nisam sigurna ali tako nesto bese) roditelji= 6 000 dinara

Znala sam i cifre za sahrane i parastose, ali sam zaboravila.
U manastirima se ne placa, jer planiramo da uskoro krstimo K u manastiru i kum nam se tamo krstio i samo darovao monaha i manastir (tipa peskir ili rucni rad ili carape) ko koliko moze i zeli....




Manastir je i nama opcija jer mi njih nije zao darivati.
A komentar na cifre iz tvog posta je - user posted image , stvarno nemaju mere!

(odgovor članu Klarita)
  Direktna veza do poruke: 213
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 17:43:24   
minavb
Ja sam 1993. , u vreme velike krize, dok sam jos zelela da budem deo hriscanskog stada, otisla u crkvu da pitam popa sta mi treba za krstenje. Rekao mi je da mi treba 50 maraka. Moji roditelji su tada primali 2-3 marke mesecno i dzak brasna i karton ulja. Okrenula sam  se, izasla napolje, i vise nikad u crkvu nisam usla.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 17:44:20   
Ana RR
50 maraka dobrovoljni prilog? user posted image strašno.

Ja sam već pisala o svom lošem iskustvu sa popom iz naše parohije od kog smo trebali da dobijemo blagoslov da se venčamo u drugoj parohiji. Sve mi je bilo jasno kad je rekao: Šta mislite čime smo mi sve ovo napravili? Sigurno ne uz pomoć takvih kao što ste vi koji idu u drugu (?!) crkvu i njima daju novac. Vi ste mene dirnuli u sujetu!

Malo je falilo da ga dirnem pesnicom u bradu.user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 17:44:20   
Olga75
dobijaju platu 100% jer imaju placeno zdravstveno a naravno bogatija parohija bogatiji popa
gde ste vi videli popa koji je mrsav i asketski izgleda , ne govorim o monasima koji zive usred nigde


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 17:45:37   
magnetic
Kod nas se krstenje placa 800 din.,mislim neka taksa  i to je to.Ako zelis darujes crkvu tj. das popu nesto mimo toga ili stavis na ikonu.Svi uglavnom daju jos 1000 din.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 17:47:10   
minavb
IZVORNA PORUKA: Olga RR

dobijaju platu 100% jer imaju placeno zdravstveno a naravno bogatija parohija bogatiji popa

Provereno! SInoc iz zezancije na you tubetu gledasmo snimke pijanih popova.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 17:48:16   
Anoniman
Ja ne znam kakvi su vasi, ali ovaj u "mojoj" parohiji je takav macan...Brukauser posted image

Ja se izvinjavam,. ali jace je od mene..Morala sam da iskomentarisem...A i nekako dajem sebi za pravo da komentarisem u tom smislu sve ljude koji mogu da se zene.

< Poruku je uredio verolino -- 18.7.2011 17:49:44 >

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 219
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 17:48:47   
magnetic
user posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 17:50:11   
Klarita
Mi smo odabrali manastir zato sto nam je kum predlozio i pitao jer je njemu zelja da je krsti tamo gde se i on krstio. Mi smo rado prihvatili, jer ne samo da je ovde u nasoj crkvi haos, nego i ne znam koji pop da je krsti...svi su malouser posted image zapravo ih je trojica, jedan koji je najskromniji i najbolji kog znam je moj komsija, drugi je moj paroh ali je otkacen 100na sat i bzvz mi da je on krsti a i dalje prica po gradu kako mi nije jasno zasto sam detetu dala ime Klara pored ovoliko lepih crkvenih imena ( mamuuser posted image i olajava nas po gradu), treci je pop u mm parohiji i em je najskuplji em je izelica...Kad smo se vencavalai trazili smo da nam pored sve trojice popova bude i crkveni hor, nista od toga nije bilo i mnogo smo se iznervirali...bio je samo on i djakon...Sad smo kao malo ljuti na njega  zbog toga, ali ne mozemo nista ispraviti, bilo i proslo...kako tako. + taj isti zaboravi koja nam je slava pa zaboravi da svrati da osveti vodu i brasno, nego sam ga zvala 1000 puta pred slavu, utefterio nas da ne zaboravi opet, pa bas cu da vidim kad dodje Sv Nikola...by the way taj cin je 500dinara.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 17:50:42   
minavb
IZVORNA PORUKA: verolino

Ja ne znam kakvi su vasi, ali ovaj u "mojoj" parohiji je takav macan...Brukauser posted image

Ja se izvinjavam,. ali jace je od mene..Morala sam da iskomentarisem...A i nekako dajem sebi za pravo da komentarisem u tom smislu sve ljude koji mogu da se zene.

I oni nas komentarisu, budi sigurna.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 17:51:00   
PoisonEve
Ja mislim da takve popove treba prijaviti,jer zvanicna tarifa NE POSTOJI! Znaci, da je taj pop koji govori cenovnik usluga prekrsio pravilo i samim tim ne zasluzuje da radi taj posao!
Kad se samo setim blagosiljanja kojekakvih ubica i kriminalaca pred ratove! Sramota! Pa onda darovanje crkvi od ukradenih para i krininalnih radnji!
Sta oni misle, da su svi kriminalci i da svi roditelji muljaju i bave se crnom berzom pa mogu popu da daju i po 1000e kako bi sprali savest?
Grozno!
Iako sebe smatram vernikom, ne posecujem cesto crkvu bas zbog ovakvih stvari.
Isla sam jednom prilikom da se ispovedam a pop koji je brojao pare odbrusio mi" Pa zar sad??? Za vreme rucka???
A dobro se secam i jednog mladog popa pre nekoliko godina koji je u slobodno vreme prodavao ekstazi.
Aloo, o cemu bre onda da pricamo?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 17:54:13   
minavb
Kome prijaviti korumpiranog popa?user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 17:56:57   
PoisonEve
Pretpostavljam Patrijarsiji

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here