RE: Uskrs (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Venčanje, krštenje, godišnjice …



Poruka


princezica1 -> RE: Uskrs (6.4.2020 14:45:32)

Torta od palacinki [sm=bravo.gif] Kako kriza odmice sve sam veca .




Dragica Draga -> RE: Uskrs (6.4.2020 14:49:14)

Dobra ideja. Nisam nikada pravila tortu od palacinki...




nata11 -> RE: Uskrs (6.4.2020 14:51:42)

Ja jela ovu 1 sto Ana objavila i super je mogu reci.


Mozes i od gotovih kora. Nalijes ih cokoladnim mlekom pa fil po zelji. 




IvanaSK RR -> RE: Uskrs (6.4.2020 15:12:39)

Jess,ja pravim coko moko tortu sa gotovim korama i svi je vole 😀 a da se sad prebacimo u temu Pricajmo o hrani..😁




Ivanka 75 -> RE: Uskrs (15.4.2020 19:27:19)

Ajd da se aktiviramo opet 😊
Zarad ideja... 




pari -> RE: Uskrs (15.4.2020 19:34:38)

E super

Pravila bih neku malu pogaču...ipak ćemo biti svo troje zajedno...




jess021 -> RE: Uskrs (15.4.2020 19:39:51)

Pari, ja pravim Uskrsnju pogacu sa Minjine kuhinjice. 





nata11 -> RE: Uskrs (15.4.2020 19:42:43)

Ja cu veceras ili sutra praviti popse. A od kolaca sma odlucila klasicni coko kolac sa slatkom pavlakom. 





nata11 -> RE: Uskrs (15.4.2020 19:42:59)



IZVORNA PORUKA: jess021

Pari, ja pravim Uskrsnju pogacu sa Minjine kuhinjice. 





Odlicna je. 




Dragica Draga -> RE: Uskrs (15.4.2020 19:44:20)

A je l' praktijujete da deca prave gnezno, i sta im zeka donese?




milicicak -> RE: Uskrs (15.4.2020 21:00:10)

Kako stvari stoje, bice masna pogaca, peceno pile, mladi krompirici, salata a za dezert sam narucila tortu, ipak je mm-u rodjendan 😁


Ne kupujem deci nista, ni moji to nikad nisu radili. Za Bozic smo uvek dobijali i nosili nesto novo al za Uskrs, stvarno nisu kupovali nista pa ni ja ne kupujem. Nikakve cokoladne zeke i te slicne stvari. 
Da mozemo da idemo negde, kupila bih kinder jaja za decu pored farbanih.
Jedne godine smo trazili jaja po dvoristu, al tad smo bili kod mojih u basti, super je bilo zabavno al me mama gledala kao da sam sa Marsa pala kad sam pomenula 😁




pari -> RE: Uskrs (15.4.2020 21:04:22)

Mili, bas i u razgovorima pisemo sad o tome...sta su obicaji, kako ko praktikuje...


Ja sam nasla neko pecivo u obliku zeka, to bih napravila verovatno umesto pogace ili cu malu pogacu. I neku malu cokoladnu torticu




Misha i Ljisha -> RE: Uskrs (15.4.2020 21:07:37)

hahah Mili P je rodj u subotu tako da cu svejedno za subotu praviti tortu. Mi pecemo patku, bice domaca supica, prilog ce biti krompir sto posto bez njega nista tikvice dodam, salata od paradajza luka i fete. Bice i neki kolaci verovatno. Isli bismo u crkvu ali ovako ne idemo zbog stanja trenutnog. NEma zeke nema poklona [sm=smiley36.gif]




Ana RR -> RE: Uskrs (15.4.2020 21:10:04)

Ja sam planirala pile na pivu ali je mm kupio rolovano tako da će biti to. Mladi krompirići sa povrćem, sveža salata, za slatko ne znam šta ću ali znam da ću nešto brzo. I supica.

Planirala sam pogaču uskršnja pletenica ali ovi moji više vole kiflice tako da pravim njih a od dela testa ću napraviti male pletenice za jaje. I to sve ako me ne bude mrzelo [sm=smiley36.gif]





milicicak -> RE: Uskrs (15.4.2020 21:10:36)

Ja nisam vernik, ne postujem obicaje al nekako oko Uskrsa imam najvise secanja na baku, pa se trudim da radim onako kako je ona, eto zbog nje...
Zato je masna pogaca i nesto celo sto se pece u rerni. I za dorucak obavezno se jedu jaja, slanina, mladi luk i sir uz vrucu pogacu. 
Prvo jaje je uvek crveno i ostavlja se za kucu i njime se deca namazu da budu rumena i jaka kao jaje (ona je to radila u cik zore i uvek nas budila).
Mislim da bi na Uskrsnjeg zeku prevrnula ocima i rekla Devojka, kakve su ti to gluposti 😁 ali je nama unucima kad smo porasli za Uskrs uvek davala neki sitan novac, ipak nas je bilo puno.
Tu oko Uskrsa mi najvise nedostaje




Misha i Ljisha -> RE: Uskrs (15.4.2020 21:19:36)

haha kod nas se jedu jaja i sunka ali ce ove godine biti jaja i slanina [sm=smiley36.gif] nemam sunke

Ja jesam vernik i za Uskrs idem u crkvu i vodim decu. Zbog dece nazalost nikad ne ostanem celu sluzbu jer njima nije zabavno, pardon P je ekstremno zabavno u crkvi ali on bi jurcao i pipao sve i svuda bi ga bilo a onda kad ga uzmem u narucje krece dernjava. Strasno [sm=jezicek.gif]

Isto se kod nas deca umivaju crvenim jajetom koje se ostavlja da bude cuvarkuca.




milicicak -> RE: Uskrs (15.4.2020 21:23:27)

Hmm, nas baka nije umivala nego izvadi to crveno jaje, ocedi ga od boje i dok je jos vruce premaze nas preko cela i obraza i izbaja Da mi budete crveni ko jaje, da mi budete jaki kao jaje. I to uvek sapuce da nas ne probudi, potpuno nesvesna da smo se probudile od toplote na celu i obrazima. Kad smo porasle, pretvarale smo se da spavamo da joj ne bi bilo krivo sto nas je probudila

I jaja se farbaju iskljucivo na veliki petak, zorom. To u zoru vec ne postujem 😁





Misha i Ljisha -> RE: Uskrs (15.4.2020 21:36:56)

Haha ceo Veliki petak farbamo jer D aktivno ucestvuje sa farbanjem. Mi smo uveli i novu tradicu da farbamo jaja sa komsijama na salasu i od kad smo se doselili ovde uvek bar 10 jaja odnesem da ofarbam sa komsinicom. Ove godine nazalost toga biti nece. 


Da drugacije je kod nas se umiva sa crvenim jajetom i isto senizgovara. 




Ana RR -> RE: Uskrs (15.4.2020 21:42:03)

I kod nas se ujutru tradicionalno jede kuvana šunka. Ove godine biće pršuta pošto šunku nisam kuvala tj nisam je ni kupila.




Dragica Draga -> RE: Uskrs (15.4.2020 21:51:15)

I kod nas za dorucak barena sunka, jaja i rotkvice. Ne znam zasto rotkvice, ove god ih ni nemamo.
Tradicionalno deca iz sela idu od kuce do kuce po jaje i svakome spremimo po bananicu, bombonu, neki slatkis. Ove god ce se to preskociti, mada ionako svake godine ih bude sve manje




flamingos -> RE: Uskrs (15.4.2020 22:12:31)

Ne znam za običaj sa šunkom,u našem kraju nisam čula da neko jede za doručak.Na Veliki petak farbamo jaja,a crvenom bojom namažemo decu da bi bila zdrava❤





gocic -> RE: Uskrs (15.4.2020 22:22:37)

Kod nas se na Veliki petak farbaju jaja. Prvo se ostavlja da bude cuvarkuca.




flamingos -> RE: Uskrs (15.4.2020 22:28:41)

Naravno-prvo,crvene boje se ostavlja i to je čuvarkuća.Lepi su naši običaji.





Dragica Draga -> RE: Uskrs (15.4.2020 22:45:39)

I kod nas se farbaju na Veliki petak, i ostavljamo cuvarkucu. Ja nisam cula za to da se dete namaze.




gocic -> RE: Uskrs (16.4.2020 8:47:15)

To su tako stariji radili, mada sve zavisi od mesta do mesta . Kod nas isto rucak i kolaci ne spremaju se posebno deci pokloni. Celog dana se dele jaja i kucaju.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>