RE: Dojenje na javnom mestu (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


branki* -> RE: Dojenje na javnom mestu (1.10.2017 9:02:40)

nisam ni ja stvarno nijedan negativni komentar,niti sam primetila neciji prekoran pogled.




veselicaa -> RE: Dojenje na javnom mestu (1.10.2017 11:06:58)

Ja dojim svuda kada beba zatrazi,niko ne vidi sta ne treba jer sam takva da kada dojim i u drustvu bliskih ja se namestim da se nista ne vidi.A za ruzne komentare ja bih tako reagovala da bi se postideli,tj ne ja vec mm jer on ide uglavnom svuda sa mnom.Klupe i kutak za dojenje su po meni pomodarstvo.




MamaNecaVo -> RE: Dojenje na javnom mestu (1.10.2017 14:03:12)

Drago mi je kad procitam tako nesto.
I kod mene je dojenje uvek bilo u marami (one fensi pomodrske marame za dojenje),dakle zaista se nikada nista nije videlo,ali jednostavno posle tog napada dokonih zena,promenila sam bila misljenje.No,menjam ga i sada posle procitanih iskustava.. Odusevljena sam.Bravo mame!




IvanaSK RR -> RE: Dojenje na javnom mestu (1.10.2017 21:53:53)


IZVORNA PORUKA: NevenaAleksejmom

Ja sam jednom dojila bebca na klupi u blizini zgrade,zene,kakve sam ja tada komentare dobila.Inace,Vozdovac je u pitanju.
Kuci sam se vratila placuci jer sam se osetila kao hm km. (Hormoni su me tresli samo tako,a u citavoj toj zbrci dobacivanja zaludnih baba kamera naselja jednostavno nisam znala sta da kazem)

E pa, nadam se da si im svašta rekla! Jer ja, bih!
Nikada ne bih majci nesto rekla, mozda je i njoj neprijatno a silom prilika je morala da podoji bebu.
Ali ružno mi je kad vidim da dojku napolju, landara, majku bas briga.. Mada, uglavnom su to bile Romkinje sto sam videla




nekicamimi -> RE: Dojenje na javnom mestu (1.10.2017 21:58:46)

Beba je gladna i hoce da doji, zasto bi trpela i cekala.
Naravno pelenom ili maramom malo prekriti.




MamaNecaVo -> RE: Dojenje na javnom mestu (2.10.2017 0:23:56)

Ivana, tada u tom momentu nisam znala sta me je snaslo.
Imala sam jako traumatican porodjaj,hronicno neispavana,sama sa bebom 24h-u tom momentu samo su mi suze posle,pokupila sam se i otisla.
No nedavno su dobile zasluzene,te iste baba devojke.Bez da vredjam nekog.
Sada im je smetalo sledece-zasto bebi dajem bananu na sred ulice,zna se gde beba treba da jede.

Iste babe,ista klupa,isto mesto.Samo 12meseci kasnije.




IvanaSK RR -> RE: Dojenje na javnom mestu (2.10.2017 7:42:28)

Neka si im rekla. Mada su one, očigledano, zaludne.
Ja nisam dojila napolju, jer se ja ne osećam prijatno. Ali mogla sam tako da se iskombinujem. A i ponekad smo uzimali dohranu, tako da je to druga prica.
Ali, opet kažem, nemam nista protiv. Beba treba izaci napolje, a ako se desi da ogladni, samo napred.




emicaa -> RE: Dojenje na javnom mestu (2.10.2017 8:43:19)

Ivana slazem se ovo za dojku sto landara.Ja sam to cesto vidjala i stvarno je ruzno.




veselicaa -> RE: Dojenje na javnom mestu (2.10.2017 13:52:11)

Ja i kuci kada sam i neko od bliskih bude tu,ja se namestim da se nista ne vidi.Opustena sam samo pred decom i mm.




choopa choops -> RE: Dojenje na javnom mestu (2.10.2017 14:45:46)

Nisam nikad doživjela loš komentar dok sam dojila. Da jesam, taj se ne bi dobro proveo to je sigurno.
Dojila sam svugjde.
Uvijek sam se pokrivala pelenom, jer mi je tako prijatnije, jedino kući nisam i to samo ispred mužai moje djece, ispred svih ostalih, majka, otac, sestra i ostali jesam.
Ne ni ja da vidim da ženama sise landaraju okolo, pa bilo to dok se dijete doji ili onako iz zadovoljstva [sm=smiley36.gif]




MamaNecaVo -> RE: Dojenje na javnom mestu (2.10.2017 14:49:19)

Opusteno sam bebu jedino mogla da podojim prem mm i mojom mamom.Pred ostalima nikako.. Uvek uz maramu.A znate kakva je rodbina,mora da uleti u sobu a to je to.
[sm=smiley36.gif]




Dragica Draga -> RE: Dojenje na javnom mestu (3.10.2017 12:28:14)

Daaaa naravno, moraju u tom momentu da ulete nesto da kazu, bas to joj boze.
Ja isto ne mogu u javnosti, cak ni sa maramom... nesto se ne osecam prijatno...
Ali nemam nikakav problem da vidim da majke doje bilo gde...




MamaNecaVo -> RE: Dojenje na javnom mestu (3.10.2017 16:05:42)

Ja sam zaista srecna kada vidim da majka doji bebu,pogotovo danas kada nas bombarduju reklamama sa AD formulama.
Ali.. nisam za landaranje,ostalo mi je sve prihvatljivo i divno. [sm=duda.gif]

Opet kazem,beba je na prvom mestu,pa da mi je dete gladno u cebtru grada, dobio bi da rucka naravno, doduse snasla bi se kako sve da pokrijem ako vec nemam gde (a nemam ) da se sklonim.
Bitna je beba,a ljudi ko ljudi.. ko ih sisa.




degu -> RE: Dojenje na javnom mestu (3.10.2017 16:11:48)

Moja bi sigurno landarala [sm=smiley36.gif] B voli da pravi pauze i da prsticima juri bradavice [sm=smiley36.gif]
Ja sam dojila pred muzem, svekrvom i Dodom, al sad najvise sama jer mu odvlace svi paznju.




MamaNecaVo -> RE: Dojenje na javnom mestu (3.10.2017 16:19:07)

Kod mene nema sta svakako da landara. [sm=smiley36.gif]

Ja sam izbacivala generalno sve iz sobe koji su visak iz razloga tso,bas kako kazes,odvlace paznju.
Nekako sam najvise volela da smo bebac i ja sami u udobnom polozaju .




Cvetic17 -> RE: Dojenje na javnom mestu (29.10.2017 19:42:55)

Podrzavam, mislim da je to lepo, nema niceg loseg u tome.




MamaNecaVo -> RE: Dojenje na javnom mestu (13.11.2017 23:37:56)

Jos samo nas narod sa se malo edukuje i da ne blenu kao telad.




mama Jo -> RE: Dojenje na javnom mestu (19.11.2017 16:38:12)

Nema nista lose u tome, ja skroz podrzavam... hvala bogu pa su ssd malo vise poceli da pricaju o tome javno, da prave te klupe za dojenje, u trznim centrima da otvaraju posebne prostorije... nadam se da ce ih u buducnosti biti sto vise!




isidora88 -> RE: Dojenje na javnom mestu (19.11.2017 17:05:20)

Apsolutno podrzavam. Ja nisam dojila napolju jer sam za te situacije kad znam da cemo zadrzati i slicno nosila izmuzeno mleko. Nisam se osecala prijatno da dojim u javnosti




madre -> RE: Dojenje na javnom mestu (19.11.2017 17:29:24)

MJ, posebne prostorije u trznim centrima nemaju veze sa dojenjem u javnosti :D




mama Jo -> RE: Dojenje na javnom mestu (19.11.2017 17:44:29)

Pa recimo dok u Big-u u NS nije otvorena posebna prostorija za dojenje vidjala sam zene da doje na onim klupicama ispred butika... a to je isto javnost, zar ne? Cak sam par puta prisustvovala u butiku da setaju i drze dete i doje...

Ja isto nisam u javnosti nikada dojila jer je meni nezgodno, pa smo kombinovali odlaske na osnovu vremena hranjenja, a kada se duze zadrzavamo onda sam isto nosila mleko u flasici




veselicaa -> RE: Dojenje na javnom mestu (19.11.2017 17:45:19)

Bas tako cisto pomodarstvo,ima ih samo u vecim gradovima i trznim centrima.




mama Jo -> RE: Dojenje na javnom mestu (19.11.2017 22:16:33)

Mislim da je to vise da se prica o dojenju da se podsticu zene da doje, da se govori o tome koliko je dojenje zdravo, i da se olaksa zenama da to mogu da rade gde god da se nadju...




madre -> RE: Dojenje na javnom mestu (19.11.2017 23:09:43)

Jeste, ali ponavljam, to bas nikakve veze nema sa klupama i posebnim prostorijama za dojenje...




mama Jo -> RE: Dojenje na javnom mestu (20.11.2017 0:01:24)

A ja i dalje ne razumem kako nema...
I trzni centar je javno mesto kao i ulica...
Pa se omogucava i onima koji ne zele na javnom mestu da.doje a ipak se zadese, da mogu to da uradr... pruza se alt_ernativa




Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>