|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Endometrioza
21.11.2014 18:48:24   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: sneX88

i interesuje me da li je neko uspeo da zatrudni posle endometrioze? i kako prirodno ili vantelesno?


Ja sam uspela putem VTO, imam sina od 5 meseci. VTO je bila neophodna jer su mi izvadili jajovode zbog hidrosalpingsa, dok sam endometriozu uspela da dovedem u red uz pomoć 3 operacije. Da sam imala jajovode, doktori su mi rekli da bih mogla možda i prirodno zatrudneti jer su mi ovulacije bile relativno (ne uvek) OK. Ponekada sam imala i žuto hemoragično telo, kao posledica toga što je endometrioza uticala na jajnike. Imala sam 3 VTO, jedna, sa malo čudnom terapijom, dobila samo 3 jajne ćelije, dva embriona vraćena - biohemijska trudnoća. U drugoj dobila samo na jednom jajniku 12 jajnih ćelija (drugi ne radi zbog endometrioze), trudnoća ali blighted ovum i kiretaža u 9. nedelji. 3. VTO-FET, rodio se moj anđeo.

< Poruku je uredio dunja RR -- 21.11.2014 18:49:37 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu sneX88)
Direktna veza do poruke: 551
   RE: Endometrioza
24.11.2014 12:04:51   
sneX88
Dunja PR, reci mi koliko imas ti godina. Ja sam planirala da radim na trudnoci posle seccond look-a, ali mi se desio krah veze posle 7 god...tako da mi sda to nije opcija. ali se nadam da cu se jednog dana ostvariti i u toj ulozi.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 552
   RE: Endometrioza
1.12.2014 23:01:40   
Ljubicica83
Možda jedno glupo pitanje ali da li uopšte treba čekati ta j prvi ciklus posle diferelina da bi se pokušavalo sa bebom?

Bila sam na pregledu pre dva dana i dr mi kaže što pre početi sa pokušavanjem ali ja ga ne pitah da li treba čekati da dobijem ili ne.

Na oba jajnika ima folikule od 9mm, a u materici se i dalje vide priraslice, jajnici su ok.


(odgovor članu sneX88)
Direktna veza do poruke: 553
   RE: Endometrioza
1.12.2014 23:29:23   
Kiškum
Imam nekoliko pitanje, izvinite što upadam, ali ako vam nije teško molim vas odgovorite mi. Kod nas nema bebe 16 meseci, na ultrazvuku se ne vide ciste, bila sam na HSG, tamo kažu da je sve ok, ali ja se, eto, plašim da nije endometrioza, prvo zato što kažu da nema neke simptome (mada ja imam obilne i bolne menstruacije), a drugo zato što, kao što vidim, može samo laparoskopski da se utvrdi.
Šta da radim, kako da to izvidim? Nismo baš pri parama za privatnu operaciju.
Čitam da mnogo estrogena utiče na pojavu i pogoršanje bolesti, izvinite zbog glupog pitanja, da li se to vidi na analizama hormona?
Hvala vam!
Želim vam svima mnogo uspeha u borbi!

(odgovor članu Ljubicica83)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: Endometrioza
1.12.2014 23:30:50   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: sneX88

Dunja PR, reci mi koliko imas ti godina. Ja sam planirala da radim na trudnoci posle seccond look-a, ali mi se desio krah veze posle 7 god...tako da mi sda to nije opcija. ali se nadam da cu se jednog dana ostvariti i u toj ulozi.


38 i u 38 sam rodila dete.

Bićeš majka, samo veruj i strpljivo user posted image


< Poruku je uredio dunja RR -- 1.12.2014 23:31:32 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu sneX88)
Direktna veza do poruke: 555
   RE: Endometrioza
12.12.2014 22:59:23   
Ljubicica83

IZVORNA PORUKA: dunja RR
Ja sam uspela putem VTO, imam sina od 5 meseci. VTO je bila neophodna jer su mi izvadili jajovode zbog hidrosalpingsa, dok sam endometriozu uspela da dovedem u red uz pomoć 3 operacije. Da sam imala jajovode, doktori su mi rekli da bih mogla možda i prirodno zatrudneti jer su mi ovulacije bile relativno (ne uvek) OK. Ponekada sam imala i žuto hemoragično telo, kao posledica toga što je endometrioza uticala na jajnike. Imala sam 3 VTO, jedna, sa malo čudnom terapijom, dobila samo 3 jajne ćelije, dva embriona vraćena - biohemijska trudnoća. U drugoj dobila samo na jednom jajniku 12 jajnih ćelija (drugi ne radi zbog endometrioze), trudnoća ali blighted ovum i kiretaža u 9. nedelji. 3. VTO-FET, rodio se moj anđeo.


Dunja RR samo da ti kažem bravo za strpljenje, borbu i hrabrost
Bravo! user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 556
   RE: Endometrioza
24.12.2014 13:33:15   
sneX88
Da se javim posle svoje second look laparaskopije :)user posted image
Dr mi je rekao da kada budem resila da rodim moracu na vto, kaze nije nemoguce i prirodno ali teze. Medjutim nemam decka, muza...tako da nastavljm sa terapijom tabletama za kontracepciju, 4 meseca pa 2 pauza i takoo...samo da psihicki izguram :)user posted image

(odgovor članu Ljubicica83)
Direktna veza do poruke: 557
   RE: Endometrioza
10.3.2015 20:45:13   
spartanac
Imam jedno pitanje , ne znam da li je vezano za endometriozu.Dosla sam do druge komisijeza vto.Na uz koji je tada uradjen rekli su mi da imam na levom jajniku paraovariljalnu cistu 20mm u precniku.Do tad sam radila 2 ineminacije ,hsg i radila dosta uz , ali do tad mi niko iije rekao da imam bilo kakvu cistu.I pored toga dobili smo resenje da ulazimo u ostupak i sad cekamo poziv.Interesuje me da i neko zna sta je to paraovarijalna cista i kako se stvorila i kako se leci????Da li to moze da utice na trudnocu???Unapred hvala

(odgovor članu sneX88)
Direktna veza do poruke: 558
   RE: Endometrioza
1.6.2015 15:05:06   
Ljubicica83
Evo da vam se javim da sam uspela prirodno da zatrudnim posle laparo i diferelina. user posted image

(odgovor članu spartanac)
Direktna veza do poruke: 559
   RE: Endometrioza
1.6.2015 15:37:29   
World
Bravo Ljubicice, cestitam! user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Ljubicica83)
Direktna veza do poruke: 560
   RE: Endometrioza
1.6.2015 15:47:39   
Ljubicica83
Hvala puno user posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: Endometrioza
19.6.2015 14:07:43   
Andjeeo
Cao svina prvi put sam na ovom forumu... i veoma mi je drago podeliti moje tuzno iskustvo sa vama. operisana sam pre 12 godina cistu na levom jajniku i zakljucena mi je endometrioza, posle toga sam pila kontraceciju zanin skoro sest godina pa sam prekinula na svoju ruku s vremena na veme sam isla na kontrole i uvek je bilo sve ok do prosle godine u decembru mi je pozlilo i zavrsila sam hitno na operaciju klasicnu gde mi je izvadjen i desni jajni i jajovod, posle operacije sam primila cetiri inekcije diferelina poslednja je bila 17.tog aprila.... Jos uvek nisam bila na kontroli dr. mi je rekao da dodjem posle prve menstruacije... Pa me interesuje kada mogu da ocekujem prvu menstruaciju i dali trebam da se cuvamo...Mnogo mi je drago kad sam procitala od Ljubicice83 da je posle terapije ostala u drugom stanju user posted image user posted image user posted image Zelim ti svu srecu ovoga sveta ....

(odgovor članu Ljubicica83)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: Endometrioza
19.6.2015 14:29:46   
Ljubicica83
Hvala puno! user posted image
I ja stvarno od srca zelim svima isto kao i ja da zatrudne brzo posle terapije.

Inače ja sam dobila 3 meseca od poslednje injekcije

< Poruku je uredio Ljubicica83 -- 19.6.2015 14:34:25 >

(odgovor članu Andjeeo)
Direktna veza do poruke: 563
   RE: Endometrioza
19.6.2015 14:58:24   
Andjeeo
A kazi mi ljubicice da li su tebi samo odstranili ciste ...moj slucaj je dosta tezak imala sam dve ksasicne operacije odstranjen desni jajnik i jajovod i bila sam puna priraslica a doktor nije smeo da mi dira levi jajnik jer je bio pun priraslica pa bi onda morao i njega da vadi zato mi je dao da primam diferelin 4 meseca ... vec par dana su mi grudi jako osetljive a pogotovo bradavice.

(odgovor članu Ljubicica83)
Direktna veza do poruke: 564
   RE: Endometrioza
19.6.2015 15:03:41   
Ljubicica83
Ja sam imala ciste na desnom jajniku i priraslice na materici i jajovodima. Tvoje jeste komplikovano, meni su sve ostavili.

(odgovor članu Andjeeo)
Direktna veza do poruke: 565
   RE: Endometrioza
19.6.2015 15:25:02   
Andjeeo
Hvala puno Ljubicice83. Ako neko ima slican problem zamolila bih da mi da neki savet...

(odgovor članu Ljubicica83)
Direktna veza do poruke: 566
   RE: Endometrioza
3.2.2017 19:27:07   
jance
Da malo ozivim temu. Dugo me nije bilo na forumu. Predugo. Doprinosila sam ovoj temi puno jer mucim istu muku. Mislila sam da sam je se sa dve trudnoce zaredom resila ali sam se prevarila. Recimo da sam bila mirna i priznajem, nisam se kontrolisala.
Negde prosle godine u ovo vreme pocnem da osecam bolove gore ispod levog rebra. Odem kod dr, misli da je zeludac, vadim krv na heliko, zakaze mi UZ stomaka.....
Posle toga sumnja da bubreg, dobijem AB i tako to ide.
Jedno nedeljno jutro cetvrtog dana ciklusa kao i svako drugo, odem ujutru u wc. Prozme me odjednom takav bol u stomaku da nisam mogla da udahnem. Jedva dozovem muza, odnese me kolika sam u krevet. Povraca mi se od bola, pokusam da popijem lek protiv bolova ali ne mogu da ga smislim u ustima. Zove muz hitnu, dosli su za 10min maksimum. Nisu mogli da mi izmere na desnoj ruci pritisak. Odvezu me u urgentni. Na UZ se vidi tecnost gore levo. Ja i dalje jedva mogu da disem, boli svaki udah, ceo stomak mi jedan veliki bol. Znaci nema razgovora, pomeranja, gutanja, nicega. zakazu mi hitnu operaciju. Cak i pomeranje kolica iz lifta u salu me je bolelo. Posle operacije rana od 30cm, od iznad pupka do pubicne kosti. Prvo mi rekli samo da je nesto puklo u stomaku. Tek oko 10 uvece dr koji me je operisao kaze da mi je pukla endometrioticna cista, raznela jajnik i pola jajovoda, pun mi stomak bio krvi. Cista velicine decije glave. Jajnik izvadjen u kompletu, PH nalaz potvrdio endometriozu.
Kontrolisem se na 3 meseca, radi mi gin UZ svaki put. Terapiju nemam jer na drugom jajniku nema nista od cisti a dr je savetovao kontracepciju koja mi pravi kurslus sa pritiskom. sad idem kod drugog gin, i trazicu da mi da uput za nekog endokrinologa u Betaniju pa da me tamo prate. Prosli gin je to smatrao za nepotrebno.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Andjeeo)
Direktna veza do poruke: 567
   RE: Endometrioza
3.2.2017 19:42:00   
dunja RR
Jao bre Jance. Hoće li ikada ta gadost otići iz naših života.

Ja sledeće nedelje idem na godišnji pregled. Prošle godine nije bilo endometrioze na UZ, nadam se da neće ni ove. I ja kao i ti, nekako sam se opustila, sve mislim, trudnoća je to rešila. Doduše ja sam čini mi se i starija od tebe par godina, pa možda ni hormoni ne rade punom parom.

Ne bih se radovala novoj četvrtoj operaciji i novom otvaranju stomaka (ne računam CR) user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 568
   RE: Endometrioza
3.2.2017 19:47:18   
jance
Meni ovo bila druga jer sam imala dva prirodna porodjaja i pre toga jednu laparo. Mene samo strah da se ne ponovi. Mada na tom jajniku definitivno nece a drugi je vazda bio dobar pa se nadam da i ako hoce, nece tako brzo. Idem u utorak kod drugog gin. Moj stari otisao u privatnike. Malo me smara sto opet sve moram iz pocetka novom gin da objasnjavam ali kontam da ce biti ok. Svakako cu traziti uput za Betaniju i nekog dobrog endokrinologa, samo neznam koga. Moja stara dr je na sterilitetu, a ja imam dva porodjaja, tamo sigurno ne pripadam....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 569
   RE: Endometrioza
3.2.2017 19:59:44   
vocicana
Tih Jance, kada ovo procitam sve mi muka bude. Zelim ti da nadjes dobre lekare i nikada vise ne osetis to sto si osecala.user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 570
   RE: Endometrioza
3.2.2017 20:09:08   
jance
Hvala puno. vala sad cu ih i pod kamenjem traziti. nadam se da ce mi ovaj dr dati uput....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 571
   RE: Endometrioza
4.2.2017 10:51:47   
branki*
uh,jance,bas dramaticno,namuci se tiuser posted image nisam ni znala da enometrioza moze napraviti takav haosuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 572
   RE: Endometrioza
28.2.2017 13:10:56   
Bebanic 981
Devojke ima li neko mozda slicno iskustvo.Imam endometricnu cistu na jajniku od 8cm,trebala sam krajem januara ici na laparoskopiju ali ja sam malo pre toga zatrudnelauser posted image a borili smo se za trudnocu pre toga dve godine.Sada sam trudna 11 nedelja i dr kaze da ce posle trineste nedelje da mi vadi cistu jer je velika.Moje pitanje je da li je neko imao takvo ili slicno iskustvo(operaciju u trudnoci)i kako je sve to proslo?

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 573
   RE: Endometrioza
7.6.2017 10:53:26   
Sunnyday5
Crvenkapice, ja sam kod dr.Andjelica isla privatno na pregled u Novom Sadu.
Da li je ok da ga u toj privatnoj bolnici pitam da zelim laparoskopiju u bolnici u Subotici jer nemam novca za privatnu bolnicu? Posto sam iz Novog Sada, koja je procedura opste doci do bolnice u Subotici? Ko treba da mi da uput i gde? Unapred hvala

(odgovor članu crvenkapica4)
Direktna veza do poruke: 574
   RE: Endometrioza
30.10.2018 11:21:06   
bebironcic
Pozdrav svima...Ne znam odakle da pocnem...
Od septembra 2013 god imam bolove u donjem delu stomaka-kao pred ciklus i od tada mi se ciklus i poremetio.Bio je uredan na 28 dana(sa jakim bolovima).Od tada dobijem u razmacima od po 3-4 meseca.Sem tih bolova u donjem delu stomaka me prati i nagli porast tezine,nadutost stomaka,bolovi prilikom intimnog odnosa,glavobolje,nesanica,nervoza,smenjivanje osecaja toplo-hladno...
Krenula sam prvo u drzavnom kod ginekologa(uz,pregled,PAPA) i sve je to bilo ok i ginekolog me bukvalno poslao kuci.Iznerviram se i krenem privatno...Na svoju inicijativu sam radila hormone i nisu ok.Rezultati stitne zlezde su dobri.Da ne duzim pricu,posle toga,znaci od 2014 do sada obisla sam 5 privatnih ginekologa i dobila razlicite dijagnoze a nikakvu pomoc(napisacu Vam redom)-nema niceg sve je ok,imate cistu 4,5x4,5(pijte Cikloproginovu i smanjice se),sve je ok a stomak vas boli jer ste dizali nesto tesko,puno radite,imate Adenomiozu-jedino resenje je ugradjivanje hormonske spirale i resice se problem(naravno,problem nije resen jer spiralu imam vise od godinu dana) i na kraju -imate Endometriozu i morate se nauciti ziveti sa tim jer hiruski zahvat nije trajno resenje jer se ona vraca.
Izvanjavam se na dugom postu...molim Vas za neki savet,bilo sta jer pocinjem da ludim od svakodnevnih bolova,ne mogu normalno da funkcionisem.
Unapred hvala

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here