|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Endometrioza
5.7.2020 17:26:13   
IvanaSK RR
Klasična operacija je bila.
Jos uvek nisam bila kod ginekologa posto mi je skoro tek stigao rezultat. Da nisam slucajno saznala da komsija radi tamo verovatno nikada ni ne bih videla rezultate. Bili su gotovi nedelju dana posle operacije,ali izgubljeni negde 🙄

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Endometrioza
5.7.2020 17:29:00   
lesli
Sad procitah sve postove. Tvoji bolovi su onda povezani sa tom endometriozom. Poslusaj Dunjine savete.Bas je strasno sto ste to prosle, odnosno ti Ivana jos prolazis.Drzim fige da brzo resis problem 🤗

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Endometrioza
5.7.2020 17:37:31   
IvanaSK RR
Hvala lesli mnogo.
Bas mi nije svejedno. Mada,ja  sam u mnogo boljem položaju od mnogih ovde devojaka sto su pisale. Imam decu i sve i da treba nešto radikalnije,nema veze. 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Endometrioza
5.7.2020 18:38:27   
Maraj
Ja nisam ni znala da ona moze tek tako da se javi...
Znam da zene sa endometrijozom mogu imati problem sa zatrudnjivanjem...i to je sve sto znam...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Endometrioza
5.7.2020 19:25:30   
dunja RR
Žene, ja sam član jedne grupe na FB gde su žene sa endometrizoom iz celog sveta, rekla bih da ima najviše Amerikanki. Vi ne možete da zamislite koje su to muke, ja sam shvatila da sam imala debele sreće. Ima žena koje sa 20 moraju na histerektomiju, jer jne mogu da trpe, bdu na jakim terapijama za bolove, koji su nesnosni. I nije malo takvih žena.
Stomaci tim ženama, i kada npr imaju 50 kg izgledaju kao da su 8. mesec a nisu trudne. I meni stomak izgleda uvek veliki, iako više nemam endometriozu, ali verovatno ne to ostalo tako, materica se tako postavila, koliko se uzmučila od priraslica, ne znam.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Endometrioza
5.7.2020 23:51:47   
Didy
Joj, moja bolna tema! 😕

Bila sam pre nepunih mesec dana na kontroli i na uz mi je moj ginekolog video na desnom jajniku neku izraslinu. 😟 Ona se nada da je žuto telo jer je taman bilo to vreme ciklusa, ali ja imam opet bolove već nekoliko meseci i sumnjam da mi se vratila endometrioza, ovog puta na desnom jajniku. 😱 Nekako sam predosećala, jer to je taj bol, prepoznajem ga, ali sam se ipak potajno nadala da se varam. Idem za mesec dana ponovo na kontrolu, ali, iskreno, nemam snage da idem ponovo na operaciju. 😖 Zaista. Trenutno sam u raspoloženju - "Misliću o tome sutra", tj. kad odem opet na pregled i kad dr bude sigurna. Šodrška svima koji se rvu s ovom grozotom. 😖

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Endometrioza
6.7.2020 9:11:58   
mama Jo
Iscitah sta ste pisale, i sledih se. Ivana, pa ti si bas nagrabusila, nisam uopste znala.
Ni ja nisam znala nista veliko o ovome dok, evo sad kod vas, nisam iscitala.


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Endometrioza
6.8.2020 12:18:31   
IvanaSK RR
Ja sam bila kod ginekologa. Nema vidljive endometrioze nigde. Tumor markere da radim jednom,dva puta godišnje i cesci ginekoloski pregledi.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Endometrioza
6.8.2020 12:27:18   
flamingos
Super Ivana kad je sve ok.Didy,kako si sada?O muke.Pričitah šta ispisaste.


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Endometrioza
6.8.2020 12:34:18   
Sanjica26 RR
Ivana, bas sam mislila o tome da li si bila. Sad si mirna. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Endometrioza
6.8.2020 14:49:39   
Didy
Ivana, drago mi je zbog tebe. Ja treba u avgustu odmah posle ciklusa da idem na pregled, to je za nekih deset_ak dana. Visi mi to sve nad glavom, ne ide mi se opet na operaciju. 😖

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Endometrioza
7.8.2020 0:11:30   
Mirko Svirko
Povećan rizik za nastanak endometrioze imaju žene koje su prvu menstruaciju dobile pre 12. godine,čiji su ciklusi kraći od 27 dana i traju duže od 7 dana,nisu koristile kontracepciju,koje su odložile rađanje posle 30.godine,imaju urođene anomalije ginekoloških organa,koriste tampone za vreme menstruacije ili imaju odnose za vreme menstruacije,imaju nekog u porodici ko je imao endometriozu.




Sada malo guglam o ovome. Nije mi nikad palo napamet da citam o ovome.

Ja sam dobila prvu menstruaciju sa 10god. Sta mi zene sve mozemo da izdrzimo....

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Endometrioza
7.8.2020 0:25:10   
Didy
Ja od svega pobrojanog jedino tampone koristim i to ponekad. Mislim da sam prvu menstruaciju dobila sa 11-12 godina, ne sećam se baš tačno, ali sam sigurna da sam bila u višim razredima osnovne škole. 



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Endometrioza
7.8.2020 8:51:20   
Milena18
Ivana, super da je sve ok!
Didy, nadam se da će i kod tebe biti u redu, da nećeš morati na operaciju.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Endometrioza
7.8.2020 9:07:29   
IvanaSK RR
I ja sam to citala,ali bas nigde se ne pronalazim 😀 Prva mens sa 12 godina,koristim kontracepciju,rodila sa 21,tampone koristim nekada leti i to retko....Didy,srecno!

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Endometrioza
7.8.2020 9:42:32   
flamingos
Mirko,šta sve pišu...Ima i istine u tome,ali opet,mislim da je takav organizam i još x stvari koje utiču na nastanak endometrioze.


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Endometrioza
7.8.2020 14:24:55   
Didy
Hvala, drage žene. 🙂



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Endometrioza
7.8.2020 16:31:51   
Sanjalicaaa
Zene, kroz sta ste sve prosle... bas mi je zao. Nisam nikada cula za endometriozu.



_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Endometrioza
7.8.2020 16:37:41   
Mirko Svirko
Sisy,srecno. 

Ne odlazi pregled.  💖💖💖

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Endometrioza
20.8.2020 20:50:38   
Didy
Žene, da se pohvalim - Ipak je ono bilo žuto telo, nije mi se vratila endometrioza, jajnik čist, ništa na njemu. Danas sam bila na pregledu, po dogovoru odmah posle menstruacije. Laknulo mi je, već sam se psihički bila počela spremati za operaciju. Sad sam mirna. Papa test u redu, svi brisevu, na uz ništa neuobičajeno nema... Uh... 



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Endometrioza
20.8.2020 22:45:58   
Milena18
Super, Didy user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Endometrioza
21.8.2020 5:58:22   
branki*
Dobro je,didy,odlicno!



_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Endometrioza
21.8.2020 7:59:29   
emicaa
Didiy odlicno 😊



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Endometrioza
22.8.2020 10:05:09   
IvanaSK RR
Didy,drago mi je bas!

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Endometrioza
22.8.2020 21:12:41   
lesli


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Didy,drago mi je bas!



I meni! 😊
Sta se kod tebe desava Ivancice?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here