|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Endometrioza
28.8.2009 19:30:42   
dr boba
Drage moje, sa endometriozom se borim vec 5 godina...Zoladex, punkcije, na kraju laparoskopija(pre godinu dana). Istrazivanja pokazuju da laparoskopska operacija ipak daje najbolje rezultate.
Videcemo, ja pokusavam da ostanem u drugom stanju.. Jako podmukla bolest(tj. stanje, kako je definisu u udzbenicima).
Dosta ste informisane, ne znam da li bi nesto dodala od onoga sto ja znam..
Usled priraslica,bez obzira na jaku stimulaciju estrogenom moze da se desi i da ne dodje do ovulacije.Zatim, u toku svakog ciklusa u proces sazrevanja krece vise od jednog folikula, ali se ubrzo izdvaja najcesce jedan, vodeci, koji ce prsnuti za vreme ovulacije...tako da nije strasno ako ih ima vise.Sto se tice rezova, kroz pupak se ulazi optickim instrumentom koji omogucuje vizualizaciju, tako da se ostane samo na tome jedino kada se radi samo dijagnostika...Iskusni ginekolog moze da pretpostavi na osnovu uz slike o cemu se radi, ali definitivna dijagnoza samo histopatoloskim nalazom,nakon operacije.
Divno je cuti da ima zena koje bez problema rode.
Drzim palceve svima!

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Endometrioza
12.10.2009 21:57:13   
lence
Pronasla sam dosta sazet tekst (na engleskom) o endometriozi. Citala sam o tome u vise knjiga i ovaj clanak sve to u biti fino sazima.
Endometrioza se lako uklanja laparaskopskim zahvatom, jedini je problem sto se uskoro vraca. Najbolji lek za endometriozu je: trudnoca! A uz blazi stepen endometrioze moze da se zatrudni i bez ikakvih zahvata. Da ne nagadjate u kom ste stepenu najbolje je proveriti s lekarima.
O ENDOMETRIOZI

< Poruku je uredio lence -- 12.10.2009 22:04:15 >


_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu dr boba)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Endometrioza
14.10.2009 15:39:45   
jance
Trazila sam ovu temu na forumu i evo konacno sam je nasla. cak sam i pocela svoju pod istim nazivom (za sta se izvinjavam!!) misleci da nepostoji. Pre pola godine sam laparoskopski operisana i izvadjena mi je cista cokoladnog sadrzaja za koju je posle PH nalazom utvrdjeno da je endometrioza. Posle operacije sam primila 4 injekcije diferelin-depo iako sam posle svake imala oskudno krvarenje otprilike u vreme kad sam trebala da dobijem menstruaciju. Uglavnom poslednju injekciju sam primila 21.avgusta i od tada nista! Pre 2 nedelje sam bila na ultrazvuku zbog bolova u predelu operisanog jajnika i ultrazvucni nalaz je bio uredan! Rekli su mi da treba da cekam 40-60dana od poslednje injekcije da dobijem mens. ali ja evo zagazila u 54. dan i jos uvek nista! Cekam taj famozni 60-ti dan pa da odem kod dr. da vidim gde je problem. 

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Endometrioza
14.10.2009 16:01:34   
dr boba
Draga, ja sam primala u dva navrata agonioste GnRH, Prvo Zoladex 3 inj, pa nakon 3 god Dipherellin opet 3inj, 3 meseca, to su lekovi iz iste grupe i deluju isto. Nemas razloga za brigu, cini mi se da i uputstvu pise da se prva menstruacija javlja u proseku posle 75 dana od poslednje inj, meni je oba puta bilo bas tako, 70.-75. dan. takodje, imala sam i bolove u jajnicima za to vreme, ne jake, ali su me 'zigali" i to je sve ocekivano. Zelim ti da ova terapija bude poslednje u lecenju endometrioze...user posted image I da uskoro dobijes jednuuser posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Endometrioza
14.10.2009 16:07:00   
dr boba
U stvari, u proseku ne posle vec oko 75.dana, a najranije 60. Imala sam negde veliki pospekt, ako nadjem saljem ti tacno, ali se secam da se prva ovulacija predvidja oko 55-60 dana nakon poslednje, sto mu dodje 70-75. za menstruaciju. Znaci 100% nemas razloga za brigu!

(odgovor članu dr boba)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Endometrioza
15.10.2009 8:58:48   
jance
dr boba, puno ti hvala, bas si me smirila... sad mi je lakse. Bas mebilo frka posto sam evo zagazila u 55.dan a od mens. nista. A meni nijednom dosad nije kasnila..mislim stvarno nijednom. Hvala ti jos jednom. user posted image

(odgovor članu dr boba)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Endometrioza
15.10.2009 14:52:58   
dr boba
Nema na cemu draga Jance, pitaj sve sto te zanima, prosla sam ti ja kroz mnogo toga, a sa Dipherellinom bas imam iskustva. Kada sam ga primala prvi put bila sam isprestravljena, secam se i kad sam iscekivala prvu menstruaciju, pa tih bolova u jajnicima...bila sam opsednutauser posted image . Inace pre toga su mi ciklusi trajali 30 dana, a posle 28, u dan. Drugarica moje drugarice je zatrudnela odmah nakon terapije, iskoristila je, i ne znajuci, tu prvu ovulaciju, koja je tebi najverovatnije ovih dana, pa ti vidiuser posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Endometrioza
15.10.2009 15:50:19   
jance
Sve se i meni cini da sam neznajuci iskoristila ovu prvu ovulaciju user posted image . Hvala jos jednom

(odgovor članu dr boba)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Endometrioza
23.10.2009 15:27:39   
jance
dr boba , samo jos jedno pitanje...dali znas dali je ona tvoja drugarica tvoje drugarice dobila zdravo dete? posto sam citala da zene koje su zatrudnele za vreme terapije diferelina dobile decu ometenu u razvoju. Mislim meni to nepravi razliku, volecu to dete kako god...
inace jos uvek nista od menstruacije, mada sve boli ko da ce svakog trenutka...uradila juce test za trudnocu i negativan je user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Endometrioza
25.10.2009 2:10:34   
dr boba
Draga jance, koliko znam dete je rodjeno i raste zivo i zdravo, u svakom pogledu. Nisam znala za taj podatak. Ne razmisljaj o tome najbolje. Mislim da imas jos 10-ak dana fore do eventualne menstruacije(nadam se da je nece biti), rano je za test mila, a znam kako ti je, ja sam u iscekivanju potrosila citavo pakovanje ulozakauser posted image ...Samo strpljivouser posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Endometrioza
26.10.2009 16:13:48   
dr boba
jaance, nasla sam onaj prospekt, tamo pise da se ovulacija javlja u proseku 58. dana od poslednje injekcije, a menstruacija 70.dana.user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Endometrioza
31.1.2010 13:46:20   
Delijagirl
Evo sad sam se ja zabrinula da bi mozda morala na laparoskopiju jer tumor markeri to je ca125 mi je bio ok a ona ranica i dalje nije dobila svoj zasto user posted image

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu dr boba)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Endometrioza
31.1.2010 13:48:51   
cipiripi
nisam upucena..sta ti je? user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Endometrioza
31.1.2010 13:51:16   
Delijagirl
Nasla mi ginekologinja neku ranicu dali na jajevodu ili tu negdje a bio mi je 6 ili 7dc ne secam se tacno i poslala na me na tumor marker ca125 ali on je bio ok ... 

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Endometrioza
31.1.2010 13:54:49   
cipiripi
boze, umesto da ti ispita sve ostalo ona odmah na tm... user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Endometrioza
31.1.2010 14:10:24   
Delijagirl
Pa recimo da razumem za jednu stranu sam sigurna da imamo ta oboljenja tj prababa mi je umrla zbog raka rodila a ako je otac taj za koga se sumnja da jeste i njegova majka tj moja mozda baba umrla je zbog raka...

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Endometrioza
31.1.2010 14:22:34   
lence
IZVORNA PORUKA: Delijagirl

Nasla mi ginekologinja neku ranicu dali na jajevodu ili tu negdje a bio mi je 6 ili 7dc ne secam se tacno i poslala na me na tumor marker ca125 ali on je bio ok ... 


DG tumor ne mora da znaci jedino zlocudni, nemoj da panicis, ipak je dobro da se ispita.
Ovaj CA 125 sto si pomenula se proverava i kad se sumnja na endometriozu. Dokazano je da 30-60% zena sa endometriozom imaju povisen nivo CA 125 u krvi. Nazalost zena moze da ima i sasvim normalnu razinu tog markera a da boluje od veoma poodmaklog stadijuma endometrioze. Znaci ako ima i simptome kao sto su bolne menstruacije i sl onda treba uraditi laparaskopiju. Srecom je od nje oporavak brz.
Ono sto je najstrasnije vezano za endometriozu je ne to da izraslicama slepi tkivo organa u abdomenu nego i pojacano luci macrophage. To su imune celije naseg organizma koje napadaju viruse i bakterije, medjutim kad ih ima previse one se okome i na spermu i na embrio (valjda im dosadno user posted image ). Nije mi namera nikoga da plasim niti da vam pokvarim dan, samo kazem da ovu podmuklu bolest treba shvatiti ozbiljno jer ima nacina da se protiv nje bori. Naravno, dosta zena zatrudni unatoc tome sto imaju endometriozu, a ona se trudnocom i suzbije jer mesecima nema krvarenja. user posted image

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Endometrioza
31.1.2010 14:27:14   
marince1
IZVORNA PORUKA: cipiripi

boze, umesto da ti ispita sve ostalo ona odmah na tm... user posted image


Meni je dr objasnjavao da tumor marker uopste nije pozdan kad su tumori u pitanju,nego je prvi pokazatelj nekih bolesti.
Npr. mojoj mami je tumor marker bio odlican a umrla je 6 meseci posle toga od tumora koji je metastazirao po celom organizmu.
Takodje,mojoj komsiki je vrednost tumor mrkera bila vise nego zabrinjavajuca,i ispostavilo se da je nesto sa nekim hormonom sto je lekovima regulisala za 6, 7 meseci i sad je  sve ok.


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Endometrioza
31.1.2010 14:29:05   
cipiripi
a jel odjednom nastane ili kako?

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Endometrioza
31.1.2010 14:35:12   
lence
Ma mislim da se godinama talozi. A najjaci simptomi su kad dodje do upale tog tkiva (moze i neka hrana da je iziritira, recimo puno psenicnih proizvoda, rafinisani secer i sl.). Nazalost se i vraca postepeno nakon laparaskopije, zato treba odmah krenuti sa IVF-om ili inseminacijom ili domacom radinosti, tj. resiti sve ostale probleme pre tog zahvata.
Jos se ne zna sta uzrokuje to prskanje menstrualne krvi unatrag, ali dobar deo zena koje pate od tog imaju povisenu razinu estrogena i trebalo bi da izbegavaju crveno meso, sir i jaja kokoski koje su i same pune ubrizganih hormona.

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Endometrioza
31.1.2010 14:38:41   
cipiripi
meni je pre god dana sve bio cisto, nekako ne zelim da verujem da se to desava... user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Endometrioza
31.1.2010 14:44:46   
lence
Ma sumnjam i ja da je to kod tebe slucaj. Ako ti je preostala jos koja kapljica krvi mozda bi mogla da proveris ovaj CA 125 tek da se uveris da je to OK? Mada insistiraj da ti daju logicno objasnjenje u cemu je problem sa tvojim jajnikom.

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Endometrioza
31.1.2010 14:48:01   
Delijagirl
Ne pancim ja draga jos ja sam nevina dok mi se ne dokaze da nisam user posted image
Nego mi je tako glupo kako neki to kao na pokretnoj traci (znate koga mislimuser posted image ) a nekima nikako ... Dobro ja mislim da nisam jos nista prezivela sta me jos ceka ako ne bude nista a vec sam izludjena od toga sta moze sta nemoze (ma nek ide sve u tri krasne marjetice) nemogu zamislim kako je ostalima ...


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Endometrioza
31.1.2010 14:51:05   
Anoniman
Sećam se da je samnom u bolnici ležaLA žena *61. godište. Mesecima ju je ubijao bol u donjem delu stomaka.. nema gde je nisu slali... da bi na kraju ,dok je bila u toaletu izbacila 2 ooogromne lopte krvi! Tako mi je opisala... nakon toga se preporodila... najinteresantnije je to da joj niko od ginekologa to nije video, ni na UZ što zvuči neverovatno tako nešto veliko da se ne vidi.. user posted image
sad , nemam pojma da li ima veze sa temom ali sam se upravo setila....

(odgovor članu lence)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Endometrioza
31.1.2010 14:55:22   
lence
Suti, meni je drago sto sedim kad lekari predloze da se uradi neki test bez da ja moram da istrazujem internet i molim ih da me posalju na testiranje, inace bih se onesvestila. Istrazi ti kakva ti je to ranica tako da mozes opusteno da nastavis sa aktivnostima, nece da upali ako cak i podsvesno brines. user posted image

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here