RE: Povišen CRP (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Posle porođaja



Poruka


Klarita -> RE: Povišen CRP (26.11.2014 15:15:06)

World, isto je iz vene ili iz prsta. A, moze da padne brzo,narocito ako je pogodjena terapija[sm=smiley1.gif]




World -> RE: Povišen CRP (26.11.2014 16:11:11)

Hvala [sm=smiley31.gif]

Nasa dr kaze da joj je to malo previse da padne tako odjednom, a vadili smo na 2 razlicita mjesta, pa cisto da provjerim.. A prosli smo haos ovih 7 dana, vise ne znam ni ja sta moze, a sta ne... [sm=smiley13.gif]




Olga75 -> RE: Povišen CRP (26.11.2014 16:28:47)

moze crp tako brzo da padne
to se desava posle npr operacije , dreniranja nekog gnojnog procesa ili efikasne antibiotske terapije
a zasto dr misli da ne moze tako brzo da padne ? mislim koja je dijagnoza ?




World -> RE: Povišen CRP (26.11.2014 16:50:41)

Dijagnoza je pseudomembranozna angina. 7 dana je imala t koja je isla i do 40, jedva smo uspijevali skinuti raznim sredstvima, jer uglavnom nije reagovala kako treba. Od subote pije pancef. Danas je prvi dan bez t. U subotu crp bio 65, uradimo juce 170 (u drugoj lab.), danas u drzavnoj 66..




Olga75 -> RE: Povišen CRP (26.11.2014 17:40:35)

svaka laboratorija ima drugacije rezultate ( zavisi od aparata koje koriste i referentnih vrednosti za taj aparat ) znaci uradite i sutra crp u istoj laboratoriji u kojoj ste radili i danas , to je jedino merodavno
ali ja verujem , cim nema temperaturu da taj pancef radi posao




World -> RE: Povišen CRP (26.11.2014 17:54:37)

Nadam se i ja da je ovo kraj patnje stvarno... prvo sam pitala za ref, vrijednosti, iste su kao i svuda, do 8.. hvala Olga.. [sm=smiley31.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Povišen CRP (13.12.2014 21:31:18)

mame kaze nam dr u domu zdravlja danas da krvna slika izgleda kao da je virusna infekcija iako je crp povisen. Da li je to moguce? Ona nam nije dala ab. Kaze virusno je, a crp je 33. Ja nisam pametna ja sam mislila da je crp povisen samo u slucaju bakterijskih infekcija




bubulence -> RE: Povišen CRP (13.12.2014 21:39:13)

ljiso a sta ste dobili? od terapije mislim. meni se cini da je crp bas visok...
E je imala povisen kada je imala virusnu upalu pluca




Misha i Ljisha -> RE: Povišen CRP (13.12.2014 21:45:12)

od drzavne dr nista, tantum verde i to je to, a od privatne smo dobili hemomicin. A hemomicin mi se cini bas jak. Ma ja pametna nisam iskreno. I meni se cini da je crp bas visok




bubulence -> RE: Povišen CRP (13.12.2014 21:48:52)

i meni se cini.
kod Eme je prvi put bio preko 100, drugi put 78 ... oba puta su nas slali u bolnicu. treci put 27, tada je dobila antibiotik jer je opet imala upalu pluca... zato mi i ovo vase deluje visoko... ali ne razumem se najbolje. nadam se da ce se javiti Torbica...




pocahontas -> RE: Povišen CRP (13.12.2014 21:50:30)

mojoj sasi je crp pre mesec i po bio 36 a bio je virus, dr nam je tadq rekla da vlada neki jak virus od kog crp bude povisen...
a sad sam sa bebom bila u bolnici, na prijemu mu je crp bio 60, dijagnoza bronhioloitis i pocetak upale pluca...
u ns trenutno vlada virusna upala pluca, ja sam sasu povukla iz skolice.




Misha i Ljisha -> RE: Povišen CRP (13.12.2014 21:55:48)

bubi, poc hvala na odgovorima.

Znaci poc moguce je. Meni prosto neverovatno. Kazem bezveze mi je da je "trujem" sa ab ako je virusno, a iskreno sad mi je "daleko" da joj radim bris grla. Daleko u smislu vremena, ne zelim da se pati, zelim da je prodje sto pre jer znam kako je to kad imas infekciju grla ja sam se kao dete napatila strasno, al meni su uvek i redovno za svaku infekciju grla krkali inekcije jer nisam mogla nista da gutam. imam prirodno uvecane krajnike pa pretpostavljam da cudesni geni ovde kod moje "rade poso'"




Peace* -> RE: Povišen CRP (13.12.2014 22:02:28)

Mize moze. Luki bio CRP 12, al Le mirni. Dr rekla da je virusno.
Setajuca temp, koja sama raste i spada (za nas novo iskustvo).
E da, dala mu je Influcid, 7 dana 3x1. Homeopatski lek.




Misha i Ljisha -> RE: Povišen CRP (13.12.2014 22:03:42)

IZVORNA PORUKA: Peace*

Mize moze. Luki bio CRP 12, al Le mirni. Dr rekla da je virusno.
Setajuca temp, koja sama raste i spada (za nas novo iskustvo).

e to set_ajuca i to bukvalno u minutima. Pipnem je hladno, za 15 min je pipnem ona vruca. i tako u krug. Mm i ja joj merili temperaturu sa tri razlicita toplomera

Mojoj D ne mogu da preporuce influcid jer nije za decu ispod 3 god




pocahontas -> RE: Povišen CRP (13.12.2014 22:04:29)

jel ima temp? ako ima, prati, kad je obicna viroza, trebalo bi da razmaci izmedju temperatura vremenom postaju duzi, a sami skokovi temp sve manji, to je znak da se organizam uspesno bori. sasi je bas tako bilo tada, a temp je rasla i do 40. i posle tri dana kao da nista nije bilo.




Peace* -> RE: Povišen CRP (13.12.2014 22:04:57)

Takav virus.
Dopisala sam terapiju u prethodni post.




Olga75 -> RE: Povišen CRP (13.12.2014 22:11:02)

taj crp moze biti i od virusa koji je napravio malo tamo destrukcije pa se ocitalo
ti kako hoces MILJ ali hemomicin na crp 33 , malo je onako "udarno "




Peace* -> RE: Povišen CRP (13.12.2014 22:13:02)

Sad citam, Influcid je za starije od 3g.




Misha i Ljisha -> RE: Povišen CRP (13.12.2014 22:15:35)

Olga i meni je bas sto ti kazes udarno. Nekako kad cujem da neko pije hemomicin ili panklav meni je to ravno kao da si u postelji i ne ustajes i nista drugo ne pomaze.

Dobro je znaci moze biti virusno. Ma ja verujem da jeste sad jos da ubedim mm[sm=smiley36.gif]




cockic -> RE: Povišen CRP (14.12.2014 10:26:40)

meni je sin imao prosli petak crp 19,7 le 5,2 segmenitane 63.dobio je sinacilin.koliko sam razumela cerinu dr. segmentirani le ukazuju isto na bakterijsku infekciju.upalu krajnika

njoj je sve bilo ok samo ti segmentirani povecani.crp je imala 0,3,le 8 i segmetirane 56.nije imala terapiju sem neodeksacina i operila.i receno da su krajnici uvecani.i posle 7 dana dobije t krajnici crveni i dala joj je ab ospamox da nepredje u gnojnu anginu.kaze kako su veliki kako ona dise.ja kad mi ona pokaze grlo to je stvarno sve zatvoreno nema one rupe.samo resica i ogromni krajnici.ja sam kao mala imala problema sa bronhitisima i trecim krajnikom.sa ova dva nisam imala problema.a meni oboje sa krajnicima u grlu.mada sin nije bas kao cera,njoj su krajnici bas slaba tacka.




cockic -> RE: Povišen CRP (14.12.2014 10:29:28)

ovo sto sam napisala upalu krajnika ne mislim da segmenitani samo to ukazuju nego sam htela napisati da on ima upalu krajnika.o boze i ja prehladjena pa mi radi samo pola mozga[sm=smiley36.gif]




Maslacak15 -> RE: Povišen CRP (14.12.2014 10:54:53)

CRP moze da bude povecan i kod virusne infekcije ali generalno sve iznad 20 vece su sanse da je bakterijska infekcija. Iznad 40 je skoro izvesno da su bakterije u pitanju ili bar kombinovana infekcija. U kombinaciji sa neutrofilima, tj granulocitima moze da se izvuce dosta pouzdan zakljucak.




Misha i Ljisha -> RE: Povišen CRP (14.12.2014 15:10:14)


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

CRP moze da bude povecan i kod virusne infekcije ali generalno sve iznad 20 vece su sanse da je bakterijska infekcija. Iznad 40 je skoro izvesno da su bakterije u pitanju ili bar kombinovana infekcija. U kombinaciji sa neutrofilima, tj granulocitima moze da se izvuce dosta pouzdan zakljucak.

bas to, dunjina kks je tipicna za virusne a ne za bakterijske infekcije




ica82 -> RE: Povišen CRP (3.8.2015 23:21:18)

Dete mi ima proliv oko 48 sati bez tendencije da se smanji. Dali stolicu na analizu, medjutim pojavila se t 37,5 i uradim krv, CRP 46, kks super, leukociti oko 9 sve mirno. Kaze mi dr preko telefona da mu vise lici na virus stomacni iako je crp ovako visok, kaze bakterijska infekcija ili samonela bi verovatno unistila krvnu sliku za 24 sata. Ima li neko iskustva?




Ivanka 75 -> RE: Povišen CRP (4.8.2015 9:52:52)

Ico, Iva je imala temp pocetkom juna, CRP bio 22,8.
Dr joj nije dala antibiotik, temp je bila do 38,5, brzo padala pa se sama izborila.
Dr kaxe da se antibiotik daje kada je RP preko 40, a zavisi i od krvne slike. Njoj su leukociti bili oko 8, hemoglobin 118, i to je jedan od razloga sto joj dr nije nista dala.
Kaze virusna infekcija.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>