RE: Jastuk za decu ispod 2god (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Dečja oprema



Poruka


dunja RR -> RE: Jastuk za decu ispod 2god (29.5.2015 17:38:38)


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Nisam Luki stavljala jastuk pod glavu do nekih 1,5god. I dan danas ga on sam pomeri i spava pored njega. Baka i mama su mi napričale silne neke priče o tome da kada je beba mala, može da se podvuče pod jastuk, a pošto je nedovoljno pokretna, ne zna da se izvuče posle i može da se udavi.

Da li ste vi koristile jastuk od rođenja?



Baš ovih dana razmišljam kada početi sa jastukom. S se toliko okreće u snu (spava sa nama), da mi jastuk deluje kao nemoguća misija. Mislim da smo usklopu onog bebećeg kompleta posteljine dobili neki tanak jastuk, ali ni to ne koristimo.


Kada ste vi počele da koristite jastuk?




dunja RR -> RE: Jastuk za decu ispod 2god (29.5.2015 17:39:40)


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Drugarica mi reče da joj deca spavaju na Dormeo junior jastuku i da je odličan pa će i Iva najverovatnije dobiti jedan.
Ali tek posle 1 rođendana...



Ivanka, jel ste ga uzeli? Kakav je?




branki* -> RE: Jastuk za decu ispod 2god (29.5.2015 20:12:45)

Moj boza je poceo da koristi jastuk tu negde oko drugog rodjendana,pre toga nista.




Maraj -> RE: Jastuk za decu ispod 2god (11.2.2016 10:14:03)

Do 4.meseca , L je spavao na peleni. Onda sam ispod pelene stavila onaj tanak jastuk koji ide uz posteljinu. Kako se L prehladio i bio pun slajma morala sam da ga uzdignem jos malo , pa sam neki mali tanji jastuk dodala....
na cemu spavaju vasa deca? Gde uopste ima da se kupe jastuci za bebe?




jocajaca -> RE: Jastuk za decu ispod 2god (11.2.2016 10:51:16)

Joci sam počela stavljati jastuk kada je počela sama tražiti da spava na jastuku mislim da je bilo oko 4.rođendana I to sam joj kupila onaj tanki mislim da je bio Dormeo I sad spava na tankom jastuku Dormeo ali ne znam kako se tačno zove.
Nikica još ne spava na jastuku I ne planiram da joj stavljam dok ne zatraži a kada je prehlađena stavim jastuk ispod dušeka u krevetcu I tako je podignem.




Maraj -> RE: Jastuk za decu ispod 2god (11.2.2016 15:05:26)

Vidim po tickwru da ti N ima 2 godine. I i dalje spava bez jastuka?
Jer to ok zbog refluksa? Ha lad legnem bez jastuka imam utisak da mi glava visi.... sta zanam... ja sve mislim da l da mu vec kupim neki jastuk




IvanaSK RR -> RE: Jastuk za decu ispod 2god (11.2.2016 15:11:49)

A sta mislis da mu stavis nesto ispod duseka (uzglavlja) , tako ce mu malo biti izdignuto? Ne bih u tom periodu stavljala nista vece od onih jastuka sto idu uz posteljinu.




jocajaca -> RE: Jastuk za decu ispod 2god (11.2.2016 15:51:02)

Pa nemam pojma I ja često spavam bez jastuka, negdje sam čini mi se čitala da je tako najzdravije za razvoj vratne kičme a I djeca mi spavaju na stomaku I meni je tako dajudobnije pa onda mi logično da spava bez jastuka. Nismo nikada imali problem. Sad si me zainteresovala odo da tražim literature [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Valerie -> RE: Jastuk za decu ispod 2god (11.2.2016 15:53:37)

mi smo uzeli u jysku neki memorijski kontur za decu. ima dva dela i navlaku. tanji deo je ravan i bas tanak, moze sigurno i za bebe. deblji je tanusan kontur, bas fino mekan. za vece dete se oba spakuju u navlaku.
moja veca cerka bas voli na visokom uzglavlju da spava, stalno podmece jos neki jastuk ispod svog ili legne na neku vecu igracku. ali joj tako stavim samo kad je prehladjena da lakse dise.

sad sam sa bebom probala da podignem dusek malo zbog bljuckanja, ali se srozavala i udarala glavom u resetke i kad je pod minimalnim uglom podignuto. a kamoli 30 stepeni kako su rekli u halo bebi.




Maraj -> RE: Jastuk za decu ispod 2god (11.2.2016 16:04:34)

Ja mu sad podizem dok ne iskaslje ovaj slajm. Nekad se zakaslje nocu , pa imam utisak da je lakse kad mu je glava podignuta a i sekret se tako lakse slije u grlo. Naravno ne stavim gs odma na visinu , vec namestim da mu jedan jastuk ide od gornjeg dela ledja pa preko tog jastuka stavim drugi kod glave , da bi se postepeno uzdizala glava




QueenJ -> RE: Jastuk za decu ispod 2god (18.3.2016 8:35:48)

Pratim temu.
Ema je sama uzela onaj malo deblji jastučić što smo dobili uz posteljinu i spava na sa njim i na njemu, ali joj glava lako sklizne pošto je baš mali...




choopa choops -> RE: Jastuk za decu ispod 2god (18.3.2016 14:28:07)

Ja stavim I jastuk poviše glave da ne bi udarala glavom u dasku od kreveta, i ona se veo već par noći toliko koprca da legne na jastuk.[sm=zmeden.gif] Nekad je spustim ako uspijem, a nekad ne smijem da je pipnem jer se probudi i onda ništa od spavanja...




vikiveki -> RE: Jastuk za decu ispod 2god (19.3.2016 11:14:43)

Moji sa baš dugo spavali bez jastuka,i kada sam im stavljala jastuk samo bi ga u toku spavanja izbacili:)




Animsaj9 -> RE: Jastuk za decu ispod 2god (26.10.2016 16:50:08)

Jel neko kupovao Vitapur jastuke za decu iznad 10 meseci?




Maraj -> RE: Jastuk za decu ispod 2god (13.2.2017 16:04:09)

Evo mene opet u ovoj temi. Mislim se da je vremw da L spava na jastuku. Sada ima 16 i po meseci. Gledala sam vitapur na neru. Oko 3000 je cena. Koje vi jastuke koristite za bebe? Neke odredjene marke ili sastava?




dunja RR -> RE: Jastuk za decu ispod 2god (13.2.2017 18:42:38)

S još spava bez jastuka, evo skoro 3 godine. Što neko reče i kada ga stavim, on se izmakne vrlo brzo. Inače jako nemirno spava.

Baš sam pitala i na temi Pampers pedijatar Dr Julku, da li je neophodan jastuk, čekam da vidi šta će reći. Neko mi je čini mi se ranije rekao da je bolje što duže da spavaju bez jastuka zbog kičme i držanja. Ne znam da li je to tačno, a ne znam ni zašto bi morali da spavaju na jastuku, jel ima neki konkretan razlog, zna li neko?




Maraj -> RE: Jastuk za decu ispod 2god (13.2.2017 21:31:10)

Stvarno dunja! Pa ja to nisam znala , vezano za kicmu. Meni L spava najcesce na boku , pa kada ga vidim kako spava sve mislim da l mu rame utrni jer ne spava na jastuku....
bas cu da vidim sta ce dr da odgovori




Duškić -> RE: Jastuk za decu ispod 2god (13.2.2017 21:43:57)

Moja cerka ima dve i po. Uzela sam joj dormeo jastuk i zadovoljna sam. Ima tri sloja. Ona spava na dva. A mislim da je slicna cena tih u jysk-u.




IvanaSK RR -> RE: Jastuk za decu ispod 2god (14.2.2017 7:07:17)

Dunja, ni ja ne znam tačan razlog, a isto to sam cula. Sin je dugo spavao bez jastuka, a i sada često sam stavi mali jastucic. Mada, njegov je, mislim, kopija onog kontura(valjda se tako zove) i nije veliki.




Anck Su Nmaun -> RE: Jastuk za decu ispod 2god (20.7.2017 13:36:20)

I Dunja jesi dobila odgovor na pitanje? Bas i mene zanima?




dddaca -> RE: Jastuk za decu ispod 2god (20.7.2017 17:49:16)

Moja spava bez jastuka, mada planiram ovih dana da uzmem anatomski. Ima neke jastucice, ali ne voli da spava na njima. Ovaj sto Duskic spominje mi je skup, ali deluje odlicno.




vocicana -> RE: Jastuk za decu ispod 2god (20.7.2017 23:22:59)

MOje dete spava na jednom tananom jastuku, u Aksi sam mu kupila, a vidim da ne pravi pitanje i za visli nivo, tako da od jeseni moze da se proba.




Anck Su Nmaun -> RE: Jastuk za decu ispod 2god (21.7.2017 9:38:33)

Mi jos nista , niti planiram, svakako mu od roodjenja uzdignuto uzglavlje. Oko 2 godinice mozda neki tanji...videcemo




IvanaSK RR -> RE: Jastuk za decu ispod 2god (21.7.2017 9:51:26)

Anck, tako i mi. Ne vidim ni potrebu za jastukom.




Anck Su Nmaun -> RE: Jastuk za decu ispod 2god (21.7.2017 10:06:24)

Ma da, al eto volela bih da cujem od Dunje sta joj je rekla Dr bas zbog kicme [sm=zmeden.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>