RE: Kalendar vakcinacije (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


guppy RR -> RE: Kalendar vakcinacije (16.7.2009 20:00:44)

ma... sve je to ..... tužno.
vakcinišeš se pa se nadaš da će biti dete ok [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]





mihi -> RE: Kalendar vakcinacije (16.7.2009 20:06:59)

IZVORNA PORUKA: guppy RR

ma... sve je to ..... tužno.
vakcinišeš se pa se nadaš da će biti dete ok [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]


baš tako Guppy[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image].




Anoniman -> RE: Kalendar vakcinacije (16.7.2009 22:53:43)

IZVORNA PORUKA: mihi

Jeste Guppy, to sam i ja negde napisala ali oni u tih 1% ubrajaju decu sa hroničnim bolestima, dijabet, hronična opst bolest pluća, neurološke bolesti, alergije i savetuju da se takva deca ne vakcinišu, a sad mogu i kod zdrave dece da se jave neželjena dejstva, kako biti pametan i reći neću da ga vakcinišem [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


A kako znaš sa 18 meseci da li ti dete ima neku hroničnu bolest? Meni se recimo astma pojavila sa dve godine.




bordan -> RE: Kalendar vakcinacije (19.8.2009 10:27:12)

Oleg je 5.5 meseca dosada 12 vakcini imamo jos jedna ovog mesca Ditp i konacno da zavrsimo do godinu dana uzasno me je zao jer mnogo place jer u globali nije placliv.Placemo u duet i on i ja[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley19.gif[/image]




Doroty -> RE: Kalendar vakcinacije (19.8.2009 11:34:06)

Mi sutra idemo na vakcinu i baš me hvata trema...




mrvica -> RE: Kalendar vakcinacije (29.8.2009 12:20:13)

jovana ima 4 godine a strahinj 2 meseca i vec prve vakcine nisu dobijali isto,A kada je Jovana dobijala diteper kada smo otisli na drugu dozu vakcine nismo je dobili jer ih nije bilo,a kasnije smo saznali da je bolje da se odlucimo za pentaxin jer se ove vakcine razvodnjavaju i to samo saznali od glavne sestre (koja je ujedno i dobra prijateljica mojoj mama) u decijem dispanzeru,tako da sam se sada sa Strahinjom odma odlucila za ovu vakcinu




Ducke -> RE: Kalendar vakcinacije (20.2.2010 20:50:16)

Imam glupo pitanje.
Da li sami vodimo dete na vakcinaciju ili nas pozovu iz DZ kad treba da dodjemo?[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Moja kuma zivi na selu i nju pozivaju iz DZ na vakcinaciju, meni je prosto neverovatno da ce me neko u Beogradu pozvati da vakcinisem dete, ali opet - nikad se ne zna.
Kakva su vasa iskustva?




Anoniman -> RE: Kalendar vakcinacije (20.2.2010 20:53:55)

Vodiš dete svaki mesec u savetovalište, kada dođe red na vakcinaciju, kažu. Bar kod nas je tako bilo. 




NadaR -> RE: Kalendar vakcinacije (20.2.2010 20:59:19)

Ducke, kod nas posle svake vakcine,sestra zapise na karton datum sledece![sm=smiley1.gif]




*Alexx* -> RE: Kalendar vakcinacije (22.2.2010 13:52:43)

Nema mnogo veze sa kalendarom vakcinacije, ali ima sa vakcinama uopšte, pa ću napisati ovde. Danas je Andrej trebalo da primi vakcinu protiv HepB. Za vikend je imao T. Moj razgovor sa pedijatrom danas, nakon što sam usput pomenula da je za vikend imao T.

PED: ne može da je primi (Hep B).
JA: Zašto?
PED: Zato što je imao T. Pa što mi niste rekli ranije da je imao T?
JA: Pa valjda piše u kartonu.
PED: Piše, ali na bolesnoj strani.
JA: Kako ja da znam da u kartonu ima bolesna i zdrava strana? (ovo nisam rekla, jer nisam htela da se raspravljam, ali sam pomislila).

Poenta je da dete mora da bude bar 10 dana zdravo da bi primilo vakcinu.




SUPER MAMA -> RE: Kalendar vakcinacije (11.3.2010 19:04:17)

Mi smo pre sat vremena primili zadnju dozu vakcinu Di te per  t.j. revakcinaciju.I nadam se da cemo procu dobro veceras.




usamljena -> RE: Kalendar vakcinacije (15.4.2010 9:01:35)

IZVORNA PORUKA: Alexx RR


Poenta je da dete mora da bude bar 10 dana zdravo da bi primilo vakcinu.



I nama su to rekli. Una je trebala dobiti vakcinu 15.03. ali zbog upale grla nista nismo mogli. Evo danas idemo, ozdravila je fB, pa cemo videti hoce li opet imati T jer posle svake vakcine je ima.




NadaR -> RE: Kalendar vakcinacije (14.5.2010 16:42:50)

Milos danas trebao primiti diteper,hib i polio ..
Otisli jutros na pregled i vrati nas dr za ponedeljak .. imao je nekav mali osip ( mozda 3-4 tackice ) na ramenu ..
Dobija ih pred zubic redovno .. ali ..




mejvis -> RE: Kalendar vakcinacije (23.5.2010 15:32:34)

Dakle beba u 1. godini treba da primi u porodilištu BCG i HEPB,  1. mesec HEPB i onda 3 puta pentaksim kako ide po kalendaru.
U 2. godini ide MMR i pentaksim ponovo.

I to je to?!

Nije mi jasno ovde po RR kalendaru ima i u 6. mesecu HEP B a u nekom drugom kalendaru koji gledam to nema?
Ima li još nešto?




New Mom -> RE: Kalendar vakcinacije (31.5.2010 18:51:13)

IZVORNA PORUKA: mejvis

Nije mi jasno ovde po RR kalendaru ima i u 6. mesecu HEP B a u nekom drugom kalendaru koji gledam to nema?
Ima li još nešto?

Ne znam za druge, ali vakcina protiv Hep.B se prima u porodilištu, posle mesec dana, posle 6 meseci i posle godinu dana. To je univerzalna šema, tako i odrasli primaju (0+1+6).




mejvis -> RE: Kalendar vakcinacije (31.5.2010 21:15:57)

Tako je, i u 6. mesecu se prima, rekao nam je pedijatar!




fibi -> RE: Kalendar vakcinacije (1.6.2010 1:45:33)

Nadam se da mi mozete pomoci.  David je od rođenja primao Pentaxim umesto domaće vakcine, ali je nakon revakcine pre mesec dana (sa 18 meseci), dobio da treba da dođe i za mesec dana kako bi popio domaću Polio vakcinu. koliko znam do sada ovo nije bila praksa i ne znam čemu još jedno pijenje Polio vakcine kad je več primio Pentaxim? Ovo nij elični stav pedijatra kako su mi rekli u Halo bebi već praksa koja se primenjuje po onome što sam do sada proverila samo u Novom Sadu. Kao što rekoh, ne vidim zašto bih dete vodila da pije nešto što je već dobio kroz Pentaxim. Da li moram to da uradim, tj. postoje li neke posledice za neprimanje ove vakcine. Takođe u privatnoj praksi u NS se ovo nepraktikuje. Odkud ovakve razlike?




sanji -> RE: Kalendar vakcinacije (1.6.2010 7:06:33)

Idemo sutra na vakcine i muka me hvata u napred! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley29.gif[/image] Onda smo valjda mirni do godinice! 




Anoniman -> RE: Kalendar vakcinacije (1.6.2010 8:08:41)

IZVORNA PORUKA: fibi

Nadam se da mi mozete pomoci.  David je od rođenja primao Pentaxim umesto domaće vakcine, ali je nakon revakcine pre mesec dana (sa 18 meseci), dobio da treba da dođe i za mesec dana kako bi popio domaću Polio vakcinu. koliko znam do sada ovo nije bila praksa i ne znam čemu još jedno pijenje Polio vakcine kad je več primio Pentaxim? Ovo nij elični stav pedijatra kako su mi rekli u Halo bebi već praksa koja se primenjuje po onome što sam do sada proverila samo u Novom Sadu. Kao što rekoh, ne vidim zašto bih dete vodila da pije nešto što je već dobio kroz Pentaxim. Da li moram to da uradim, tj. postoje li neke posledice za neprimanje ove vakcine. Takođe u privatnoj praksi u NS se ovo nepraktikuje. Odkud ovakve razlike?


Ja sam Luku Pentaximom vakcinisala pre 3,5-4 godine (sada puni 4 god, pa...), tada me nisu zvali na Polio.
Ne razumem zašto žele da mu daju Polio ponovo, ako ga je primio kroz Pentaxim.




fibi -> RE: Kalendar vakcinacije (1.6.2010 13:16:30)

nije ni meni jasno. Mislim da ga necu voditi da pije taj Polio. svakako nije u sistemu vakcinacije posebno naglasen, a dobio ga je kroz Pentaxim.




anajid -> RE: Kalendar vakcinacije (1.6.2010 15:52:35)

Mi smo jutros primili 2 vakcine,u levu i desnu ruku,joj kuku,kad je zaplakao srce mi se steglo[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]!
Za sada spava,videcemo sta ce biti kasnije,nadam se sve ok!




Anoniman -> RE: Kalendar vakcinacije (8.6.2010 13:43:28)

Sad me zove poznanik, imaju ćerku, mala će u oktobru 2 godine. Primila je 4 doze Pentaxima, i zovu je da dođe da popije Polio. Kakve su to gluposti sada kada se Polio nalazi u Pentaximu?

(o tome je pisala i fibi koji post iznad)




New Mom -> RE: Kalendar vakcinacije (15.6.2010 10:01:22)

Danas nam je mesec dana i primili smo drugu dozu protiv Hep.B. Dušu malu moju jako izgleda boli nogica, vakcina jako peče (samo kad se setim...). A sledeća vakcinacija nam je 20.07., prva doza Pentaxim-a. Imaćemo 10 nedelja.




Anck Su Nmaun -> RE: Kalendar vakcinacije (15.6.2010 15:36:46)

Jooj ja nista ne znam ni sta prima ni kad  [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] ...  sutra idemo na prvo savetovaliste pa cemo da vidimo [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Pise da je primljena terapija u porodilistu Kvit.1 mg i.m ...znate li sta je to?




New Mom -> RE: Kalendar vakcinacije (15.6.2010 21:13:13)

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Pise da je primljena terapija u porodilistu Kvit.1 mg i.m ...znate li sta je to?


Pretpostavljam da to znači vitamin K od 1mg dat u mišić.
Koliko se sećam šta sam pročitala u literaturi, vitamin K se tada daje bebama jer se tako sprečava da dođe do razvoja hemoragijske bolesti, tj. krvarenja. Takođe, negde sam pročitala da se to obično daje ako beba ne sisa odmah kolostrum koji je navodno bogat time, a majčino mleko nije (pa se preporučuje čaj od koprive porodiljama). Sad koliko je to validno, ne znam.

Anck, trebalo bi da je dobila vakcinu protiv tuberkuloze i prvu dozu protiv hep.B u porodilištu (ako ne u porodilištu, najkasnije u toku prvog meseca). Na prvom savetovalištu ide prva revakcinacija protiv hep.B, a dalje od 2, 2 ipo ili 3 meseca, zavisi od dr.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>