|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Proširene vene u trudnoći
11.5.2011 13:11:57   
Crvenkapa85
IZVORNA PORUKA: Macaki

ima li neko problema sa izrazenim venama u intimnom podrucju? user posted image
polusavam da nadjem da li se negde pisalo o tome, ali ne uspevam. . .nisam valjda jedina. user posted image

ne brini nisi sama u tom problemu....do duse to i nije proble...rekla mi je doktorica da se to javlja tako u trudnoci pa i na gospojici kao meni....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Proširene vene u trudnoći
18.6.2011 10:36:50   
soni
....Meni upaljene vene povremeno predstavljaju problem...Umaraju mi se noge i kao da gore, a jos nisam trudna... Rekli su mi da me tek ceka muka sa venama u toku trudnoce ali ne znam sta mogu da radim sada da bih sve to malo ublazila????

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Proširene vene u trudnoći
18.6.2011 14:28:27   
Mizzy
Moram da pitam za savet. Pre neki dan mi se pojavilo crvenilo i trnjenje na nozi, i malo oteklo. Izgledalo je kao da me pcela ujela. Uplasila sam se da nije neki trom krenuo, dr mi je rekao da stavim obloge, nazem hepatrombin, i odmaram. To se povuklo posle par sati, i sada nemam nista spolja, noga mi je ok, imam malo neki osecaj nelagode na tom delu, ali u principi je ok. Ne znam da li da insistiram da me uputi negde? Radila sam jednom dopler, bilo je sve ok. Inace sam 33 nedelja.... Hvala!

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Proširene vene u trudnoći
18.6.2011 16:20:37   
soni
koliko si se ugojila??? mozda je vece opterecenje na tu nogu, tako stojis... ako ti je lekar rekao da je sve ok onda veruj u to...podizi noge kad god imas priliku i setaj da ti krv sto vise cirkulise user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Proširene vene u trudnoći
18.6.2011 18:15:53   
Verus
phlebodia je fenomenalan dodatak za takve stvari; nije jeftina ali pijes 1 tabletu na dan 30 dana i osetices veeeliku promenu....mazi noge sa gelovima za vene, kad sedis i gledas TV ili si za stolom, podigni noge na tabure, setaj puno, dovedi kilazuu red ako imas problem sa tim.  NE znaci obavezno da ces u trudnoci imati problema, tako da nemoj unapred da se sekiras.  Takodje, imaju da se kupe i carape za vene, i mozes kupiti najmanji stepen jacine (ali jacina mora biti veca kod clanka, i da se polako smanjuje ka kolenu).
IZVORNA PORUKA: soni

....Meni upaljene vene povremeno predstavljaju problem...Umaraju mi se noge i kao da gore, a jos nisam trudna... Rekli su mi da me tek ceka muka sa venama u toku trudnoce ali ne znam sta mogu da radim sada da bih sve to malo ublazila????

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Proširene vene u trudnoći
18.6.2011 18:17:46   
Verus
OBAVEZNO da se ponovi dopler dubokih vena: veca je verovatnoca da je to bio phlebitis povrsne vene, ali ne mora da znaci, crvenilo, otok i svrab se mogu javiti i kod trombova dubokih vena (DVT)-ako te lekar ne uputi, pravac privatna ordinacija.  Ako je duboka vena u pitanju to se mora odmah sanirati fraxiparinom do kraja trudnoce i 6 nedelja posle poroda.  DVT moze biti opasan i po zivot tebe i bebe koju nosis.
IZVORNA PORUKA: Mizzy

Moram da pitam za savet. Pre neki dan mi se pojavilo crvenilo i trnjenje na nozi, i malo oteklo. Izgledalo je kao da me pcela ujela. Uplasila sam se da nije neki trom krenuo, dr mi je rekao da stavim obloge, nazem hepatrombin, i odmaram. To se povuklo posle par sati, i sada nemam nista spolja, noga mi je ok, imam malo neki osecaj nelagode na tom delu, ali u principi je ok. Ne znam da li da insistiram da me uputi negde? Radila sam jednom dopler, bilo je sve ok. Inace sam 33 nedelja.... Hvala!

(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Proširene vene u trudnoći
18.6.2011 18:30:38   
soni
hvala :)))

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Proširene vene u trudnoći
18.6.2011 18:32:47   
Verus
user posted image

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Proširene vene u trudnoći
18.6.2011 23:39:34   
Mizzy
Au, al me isprepada user posted image  Sta znaci "phlebitis povrsne vene" ? Sledece nedelje cu ici privatno Imas li neku preporuku za Bgd?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Proširene vene u trudnoći
19.8.2011 0:03:25   
kevanow
Evo da se i ja prijavim na pricu o prosirenim venama, ali isto u intimnom delu. Pre nekih nedelju dana je počelo da me zateže dole i kad sam pogledala u ogledalu vidim da su u pitanju vene. Mažu li se i tu sa nečim ili "spontano" prođu posle porođaja? Ovih dana ću kod ginekologa, a inače sam 28 nedelja trudnoće.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Proširene vene u trudnoći
19.8.2011 5:11:40   
Crvenkapa85
ja sam imala bas na usnici al u u nutrasnjem delu,ponekad me boluckalo,i imala sam utisak da ce puci....al proslo je nakon porodjaja,samo sam  napomenula pre porodjaja da obrate paznju kad budu brijali taj deo...a dr. mi je rekla da se to desava u trudnoci...

< Poruku je uredio Crvenkapa85 -- 19.8.2011 5:12:12 >

(odgovor članu kevanow)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Proširene vene u trudnoći
19.8.2011 8:23:06   
kevanow
Pa da, baš je glupav neki osećaj. Ponekad baš počne da seče, mislim da će sve da ispadne napolje. Do sada nikad nisam ni čula da može to da se desi, osim vena na nogama.

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Proširene vene u trudnoći
19.9.2011 22:48:14   
SRELE
Ja sam u 25. nedelji i pre 10ak dana sam uocila prosirenu venu na levoj velikoj stidnoj uvi ,siroka je skoro kao mali prst,duga oko 1,5cm.Uplasila sam se ako je sada tako,kako beba raste i pritiska bice sve veca, da ne pukne ili ne proizvede tromb?Ugojila sam se samo 2 kg,ali nasledje je glavni faktor i na butinama su mi postale jako izrazajne i uvrcu se. Da li ima nekoga sa slicnim iskustvom?Sta raditi? Tu carape ne pomazu jer je u intimnom delu.

(odgovor članu kevanow)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Proširene vene u trudnoći
19.9.2011 22:59:46   
kevanow
Meni je dr rekao da uzmem Hepatrombin mast ali da strogo pazim da mažem samo kožu, NIKAKO SLUZOKOŽU. Jako mi je bilo komplikovano da odredim strogu granicu kože i sluzokože pa sam odustala od toga, jer mi je na sluzokoži upravo najizraženija. Sad sam 33. nedelja i valjda sam saživela sa tim zatezanjem pa ni ne obraćam pažnju, a iskoristim svaku priliku da odmorim iako je sa trogodišnjakom to gotovo nemoguće.

(odgovor članu SRELE)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Proširene vene u trudnoći
19.9.2011 23:39:01   
SRELE
A u kojo nedelji si to uocila prvi put. meni doktorka kaze da je to beba svojim polozajem verovatno pritisla neki venski splet. nije rekla da li je to opasno, da li ce se jos uvecati i da li smeta prilikom porodjaja...

(odgovor članu kevanow)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Proširene vene u trudnoći
20.9.2011 0:04:37   
Crvenkapa85
i ja sam imala na levoj usnici,ponekad je boluckala,vise odmora...probajte da nosite pojas...
nestala je nakon porodjajauser posted image ,samo sam im rekla da obrate paznju pri brijanju kad su me spremali za porodjaj

(odgovor članu SRELE)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Proširene vene u trudnoći
20.9.2011 12:54:23   
SRELE
UF,SAMO SE PLASIM DA NE PORASTE KAO JAJE I DA NE PUKNE NA PORODJAJU,NOSIM POJAS JER MI JE BEBA NISKAO BILA NA POSLEDNJOJ KONTROLI I NASTAVICU I DALJE,HVALA PUNO.

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Proširene vene u trudnoći
20.9.2011 17:45:53   
Crvenkapa85
srele da je to nesto opasno vec bi ti rekli,i ja sam nosila nisko od samog pocetka i pojas sam nosila...preziveces ne brini user posted image

(odgovor članu SRELE)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Proširene vene u trudnoći
20.9.2011 21:35:46   
SRELE
Hvala,sada mi je malo lakse :)

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Proširene vene u trudnoći
21.9.2011 10:41:28   
kevanow
Ja sam primetila negde u 27-28. nedelji. Osetila da zateže i virnula u ogledalo. Levom usnicom se vidi vena, a na samoj sluzokoži malo niže i kao zrno. Taj deo me ustvari i najviše zateže jer je na mestu gde je najveće trenje. Veličina mu je ista od prvog dana kad sam ga uočila,a eto prošlo je više nedelja od tada. Da, kažu da je normalno. Kažem ti, valjda treba da saživiš sa tim.

(odgovor članu SRELE)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Proširene vene u trudnoći
21.9.2011 21:39:47   
SRELE
Danas sam bila u dz po neke upute i rekla ginekologu za taj problem i uopste za prosirene vene na nogama, covek se nije udostojio ni da pogleda,samo me poslao kod hematologa da radim faktore koagulacije i koagulacioni status da vidi zgrusavanje krvi. Eto, jos kod hematologa nisam bila, dosadilo mi vise... A mene ne boli, ne pece, nista ne osecam samo je iskocila budza.

(odgovor članu kevanow)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Proširene vene u trudnoći
12.12.2011 12:05:42   
kevanow
Samo da vam kažem moje konačno islustvo sa venama. Porodila sam se bez problema, a nakon nekoliko dana posle porodjaja povukla se vena sa vagine. Tako da ne brinete...

(odgovor članu SRELE)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Proširene vene u trudnoći
25.12.2011 23:08:28   
SRELE
meni su sada sa obe strane vagine ogromne,grozdaste,moja dr kaze grozne,da molimo Boga da ne mora epiziotomija da se radi,cak ce mi biti i Fraxiparin uveden 2,3 dana,to je lek protiv zgrusavanja krvi,pa preventivno. Ne znam sta da ocekujem stvarno,videcemo za 10ak dana

(odgovor članu kevanow)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Proširene vene u trudnoći
3.2.2012 10:55:27   
kevanow
Uf, meni nije bilo tako. Kako si prošla Srele?

(odgovor članu SRELE)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Proširene vene u trudnoći
23.2.2012 18:50:33   
Sandricak
ja sam u 27oj nedelji primetila izrazenu venu na desnoj velikoj usni... sada ste me malo umirile kada znam da nisam jedina s atim problemom...

ginekolog kaze da nema nista za taj problem i da je uglavnom taj problem nasledan...

Da li neko zna da li moze da dodje do prskanja te vene prilikom porodjaja, to me brine?

_____________________________

,,Život guta one koji se boje!``

(odgovor članu kevanow)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here