|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pentaxim vakcina
23.10.2009 13:42:33   
sephora
i moj mali je imao T posle prve doze Pentaxima, ja sam mislila da na nju nema reakcije ali naravno, vakcina kao svaka druga samo što su reakcije ređe i blaže...
na mestu uboda je imao grozan otok...
2 put se posle vakcine ubrzo razboleo (bronhiolitis II put ali to nema direktne veze sa vakcinom) a III put nije bilo baš ikakve reakcije!!!
mada, sve češće čujem da deca imaju i na Pentaxim reakciju...

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Pentaxim vakcina
23.10.2009 13:44:26   
Anoniman
obično nakon druge doze vakcine djeca imaju reakciju bilo da je pentaxim, ili ona obična 

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Pentaxim vakcina
23.10.2009 13:50:50   
sephora
ja mislim da je normalno da postoji neka reakcija u početnim dozama, ipak se indukuje odgovor imuniteta na ta strana tela iz vakcine...
pedijatri govore da na Pentaxim nema reakcije (odnosno:"Pa, ne bi trebalo...") ali u uputstvu lepo piše da je to vakcina, koja kao isvaka druga ima propratne reakcije, čak tamo piše da je česta reakcija i veoma visoka T i febrilno stanje, bolovi i otoci na mestu uboda,...
ja sam mislila da nešto nije ok sa malim kada ima reakciju na Pentaxim, ali kada sam pročitala uputstvo, pozvala sam Dom Zdravlja pa su mi rekli da su neki roditelji (mada retko) prijavili da i posle Pentaxima dete ima T... i da je znači i to ok...


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Pentaxim vakcina
23.10.2009 13:54:16   
Rivana

IZVORNA PORUKA: sephora

ja mislim da je normalno da postoji neka reakcija u početnim dozama, ipak se indukuje odgovor imuniteta na ta strana tela iz vakcine...
pedijatri govore da na Pentaxim nema reakcije (odnosno:"Pa, ne bi trebalo...") ali u uputstvu lepo piše da je to vakcina, koja kao isvaka druga ima propratne reakcije, čak tamo piše da je česta reakcija i veoma visoka T i febrilno stanje, bolovi i otoci na mestu uboda,...
ja sam mislila da nešto nije ok sa malim kada ima reakciju na Pentaxim, ali kada sam pročitala uputstvo, pozvala sam Dom Zdravlja pa su mi rekli da su neki roditelji (mada retko) prijavili da i posle Pentaxima dete ima T... i da je znači i to ok...



Luka prve dve super podneo a trecu kada je dobio dobio T i otok se pojavio. Ja pitala kako posle ove ima reakcije a pre nije imao rekli mi da sve zavisi od stanja organizma bebe u trenutku primanja tj. luki su tada izbijali zubici i kazu da mu je imunitet opao pa je zato doslo do takve reakcije na vakcinu.

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Pentaxim vakcina
23.10.2009 14:33:24   
Rivana
Paracetamol smanjuje efekat vakcinacije beba
07:52 19.10.2009. / Izvor: Mondo

Davanje paracetamola bebama da bi se oborila temperatura posle rutinske vakcinacije može da umanji efekat vakcina, upozoravaju stručnjaci sa Univerziteta odbrane u Pragu.

Mada u principu ograničava groznicu posle vakcinacije, paracetamol umanjuje i imunološki odgovor organizma deteta na neke antigene iz vakcine. Zbog toga, po rečima Romana Primule s praškog univerziteta, antipiretike ne bi trebalo rutinski preporučivati u ovim slučajevima bez pažljivog odmeravanja koristi i rizika, preneo je Rojters.

Primula i njegove kolege su do ovakvog zaključka došli proučivši slučajeve 260 beba u Češkoj koje su prošle rutinsku vakcinaciju za taj uzrast. U 24 sata po primljenoj vakcini polovina njih je na šest do osam sati dobila tri doze paracetamola, a druga polovina nije.

Na osnovu koncentracije antitela, utvrđeno je da je kod dece iz prve grupe smanjen efekat vakcine protiv hemofilične influence tipa B (Hib), tetanusa i pneumokoka.

Češki stručnjaci nisu sigurni zašto do toga dolazi, ali pretpostavljaju da je to zbog osobine paracetamola da sprečava zapaljenske procese.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Pentaxim vakcina
23.10.2009 14:58:15   
sephora
ja mislim da nije strašno ako se da jedna doza kada bebac već dobije T, ali oni su davali tri doze paracetamola na 6 ili 8 sati...(kao da su deca bolesna)
mame ipak ne daju toliko samo zbog vakcine-bar se tešimuser posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Pentaxim vakcina
24.10.2009 10:28:11   
*Alexx*
Opa, pa kako onda meni pedijatrica rekla da dam paracetamol onako, rutinski... ccc... E, svasta...

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Pentaxim vakcina
24.10.2009 10:32:48   
mihi
Antipiretik se daje po potrebi kada dete dobije temperaturu preko 38, moram da priznam da ga dajem već na 37,5 i ne treba ga davati  preventivno da dete ne dobije teemperaturu, osim kada se daje kao analgetik tj protiv bolova.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Pentaxim vakcina
25.10.2009 22:14:34   
kika 80
pozdrav svima,ja sam nova na ovom forumu...a imam jedno pitanje u vezi ovih vakcina,pa ako ko moze da mi pomogne unaprijed hvala...moja beba je prije 7 dana primila drugu vakcinu i od tad se skroz promijenula,,nije imala temp.niti sta,ali stalno place i samo bi da je nosam,nece ni na 5min da ostane sama..a jos na mjestu gdje je dobila vakcinu ima pod kozom velik i tvrd ugrusak.pa me to brine...dali se kome ovako nesto desilo i dali je to normalno ??? user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Pentaxim vakcina
26.10.2009 12:33:17   
Anoniman
Ne znam zaista. Zašto ne nazoveš lekara koji joj je dao vakcinu?

(odgovor članu kika 80)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: Pentaxim vakcina
26.10.2009 13:26:10   
kika 80
i planiram da nazovem ali nerade do sutra..a bojim se ako je neka greska do njih da mi mozda nebi ni rekli..pa me zanimalo da li je jos neko imao slicnih problema..svejedno hvala

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Pentaxim vakcina
26.10.2009 13:30:55   
mihi
Obavezno poseti lekara, kako izgleda ugrušak  tj kakva je boja, možda bebu boli rukica i zato plačeuser posted image .

(odgovor članu kika 80)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Pentaxim vakcina
26.10.2009 13:31:58   
Rivana
luki je bilo tvrdo ali nateceno

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Pentaxim vakcina
26.10.2009 16:24:59   
kika 80
vakcinu je primio u nogicu..a bilo je malko crveno ali to je brzo nestalo,ali ovo sad se samo napipa ispod koze ,nema otoka..ali je poveliko.. i cini mi se da ga to neboli.posto sam mu malko masirala,nije se bunio...

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Pentaxim vakcina
28.10.2009 11:14:28   
cici78
Sad sam primetila da je i mom Matiji ostao mali klikercic na mestu uboda, ali ne boli ga na dodir...negde sam citala da se to i drugoj deci desavalo, a vakcinu je primio pre otprilike nedelju dana...valjda nije nista alarmantnouser posted image

(odgovor članu kika 80)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Pentaxim vakcina
30.10.2009 16:26:56   
kika 80
MMi smo bili prije dva dana kod doktorice i rekla nam je da je sve u redu i da se to cesto desava te da ce nestati  za par dana...sad se vec malo i smanjilo...

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Pentaxim vakcina
13.11.2009 12:38:10   
mihi
Ja sam Milošu kupila Pentaxim vakcine ni jednom nije bilo nikakve reakcije, mislim da je bolja ako ništa drugo ima i zaštitu od Hemofilusa influnce A i B.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Pentaxim vakcina
13.11.2009 12:45:32   
marince1
Nisam znala da se tako zove.Hvala!
Znaci da si za,cim si kupila svom detetu user posted image

Ok.javljam reakciju,kad dodje vreme.
Jos jednom,hvala!

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Pentaxim vakcina
22.11.2009 8:59:19   
Pansophia
Moj bebac je vec 2puta primio Pentaxim i nije bilo nikakvih reakcija, cak nije ni mnogo plakao prilikom primanja, pu,pu, pu...
Mi kupujemo vakcinu u apoteci, a daju mu u DZ. Rekli su nam da tako moze i da mi, kao roditelji imamo pravo da odlucimo da li tako zelimo.
Sada treba da primi 3 put, ali je nesto kasljucao, pa ne znam da li ce dr. da odlozi.

< Poruku je uredio Pansophia -- 22.11.2009 9:02:04 >

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Pentaxim vakcina
23.11.2009 19:25:53   
gagana83
Mi smo danas primili prvu dozu Pentaxima i drugu dozu Hep B.Obe vakcine su joj dali u butinu.Za sad nema nikakvih reakcija,valjda ih nece ni biti.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Pentaxim vakcina
24.11.2009 8:20:07   
cici78
Moj Matija je plakao posle prve doze Pentaxim vakcine, ali ja sam kriva, trebala sam da mu stavim hladnu oblogicu cim smo dosli kuci ali on je odmah zaspao pa sam to preskocila...medjutim posle sat vrem.se probudio, vidim nogica mu crvena i ima otok, tek tad sam mu stavila par hladnih obloga i smirio se, otok i crvenilo su vrlo brzo nestali. Pa savetujem da bebi preventive radi odmah stavite hladnu oblogu na mestu uboda i sprecite na vreme.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Pentaxim vakcina
24.11.2009 14:10:00   
AtenA
Ja sam Vukasinu kupovala pentaxim vakcine i bas sam bila zadovoljna,nikada nije imao nikakvu rakciju na njih,a inace ih je primao iskljucivo u nogice(butinice)
Prvi put kada smo otisli na kontrolu posle porodjaja doktorka(inece kucni prijatelj) nam je rekla za njih i objasnila nam nam da je to koktel vakcina i tako...vise se ni ne secam.Znam samo da nam je naglasila da ako odlucimo da ih kupujemo ne bi trebali da prekidamo,i da je isto tako vazno da od samog pocetka prima njih,a ne da pocne da prima standardne vakcine pa da se prebacimo na pentaxim.

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Pentaxim vakcina
25.11.2009 21:17:18   
cici78
Da li neka mama zna koliki razmak treba da bude izmedju prve i druge doze Pentaxim vakcine? U domu zdravlja su nam rekli da bi za mesec dana trebao da primi drugu dozu ali nasa doktorka moze da nas primi tek 03.12. a to bi znacilo da kasni nekih 10 dana...Jel to problem? Da li da ga vodim kod bilo koje druge doktorke? Sta vi kazete?

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Pentaxim vakcina
25.11.2009 22:57:32   
Anoniman
Možda ti ovo pomogne: KLIKNI

(odgovor članu cici78)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Pentaxim vakcina
31.3.2010 22:58:09   
Anoniman
citam sve redom..i ne bih ja bila ja da nemam sto pitanja

1. znaci pentaxim se daje sa mesec dana (ako se odlucimo za nju)..da li je to na dan kontrole ili neki drugi dan
2. koliko kosta vakcina i da li treba odmah da kupim tri doze?
3. vidim da su neke bebe imale T i da su neki davali paracetamol a Eugi kaze panadol (ako ne gresim)...????

gledam onaj kalendar vakcinacije i sve se plasim da li cu se svega setiti kad treba...user posted image user posted image

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here