|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pentaxim vakcina
2.2.2018 16:37:11   
IvanaSK RR
Isi, mislila sam na Synflorix vakcinu, mada su slicne.
Pitala sam dr kako da dam vakcinu, gde da kupim... Rekla je da ne treba da kupujem, dobijaju u martu i da tada zakazem. Mada, spremna sam izdvojiti i novac ako bude trebalo.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1226
   RE: Pentaxim vakcina
2.2.2018 17:01:33   
Duškić
Isto je i meni dr rekla za vakcinu.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1227
   RE: Pentaxim vakcina
2.2.2018 17:40:46   
Maraj
Ivana ja sam L dala sinfloryx vakcinu. Nesto manje od 7000 je bila 1 doza.
2 doze je primio. Cini mi se da je razmak bio 2 ili 3 meseca od vakcine i revakcinacije. Al stvarno je bezveze da sad dajes pare za nju kad ce je uskoro dobijati sva deca besplatno

Ima i prevenar 13. Ona se daje starijoj deci. Tako mi je pedijatar rekla. L je tada imao godinu i par meseci kada je vakcinisan

< Poruku je uredio Maraj -- 2.2.2018 17:42:52 >

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1228
   RE: Pentaxim vakcina
2.2.2018 18:17:54   
IvanaSK RR
Evo nam je tema, da nastavimo tamo Klik

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1229
   RE: Pentaxim vakcina
19.2.2018 8:35:11   
IvanaSK RR
Devojke, maca jos uvek po malo kasljuca. Nije strasno i nije cesto, ali sutra treba da primimo vakcinu. Sta da radim? Da li da je vodim ili ne?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1230
   RE: Pentaxim vakcina
19.2.2018 10:46:49   
Sarav
Starija je primala vakcine iako je kašljala i slinavila, a mlađa je primila Synflorix na dan kad je završila Pancef.
Ja bih vodila,pa neka pogleda pedijatar da li može da primi.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1231
   RE: Pentaxim vakcina
19.2.2018 11:29:05   
IvanaSK RR
Hvala ti, sarav. Ona je inače dobro, lepo dise, ne slinavi, sve je ok. Odvescu je sutra pa cemo videti.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 1232
   RE: Pentaxim vakcina
19.2.2018 11:30:50   
Anck Su Nmaun
I ja bih rekla da je ok ako onako malo slini ali dr. ce je svakko pogledati i proceniti da li je za vakcinu.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1233
   RE: Pentaxim vakcina
19.2.2018 23:23:58   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Devojke, maca jos uvek po malo kasljuca. Nije strasno i nije cesto, ali sutra treba da primimo vakcinu. Sta da radim? Da li da je vodim ili ne?


Moji su primali vakcine kad bi malo kasljucali, ili bili slinavi. U tom periodu su bili "stalno" prehlađeni. Ali naravno, nista bez pregleda, dr posluša i da vakcinu, nijednom nisu odlozili, ali nije ni bilo nekakvih reakcija poslije.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1234
   RE: Pentaxim vakcina
20.2.2018 7:17:15   
IvanaSK RR
Evo krenuli smo kod dr. Ja se nadam da ce joj dati vakcinu, da zavrsimo više user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1235
   RE: Pentaxim vakcina
20.2.2018 9:16:19   
Sarav
Srećno, držim palčeve user posted image

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1236
   RE: Pentaxim vakcina
20.2.2018 9:55:17   
IvanaSK RR
Primili user posted image ne cuje joj se nista na plucima tako da je ok.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 1237
   RE: Pentaxim vakcina
20.2.2018 12:55:41   
Anck Su Nmaun
user posted image bravo za malu macu user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1238
   RE: Pentaxim vakcina
27.2.2018 21:29:06   
Paharita
Drage mame ja se vama divim. Uopste se ne plasite vakcinacije. Moje dijete treba da primi treci pentaksim . A ja sam zavrsila na bensedinu, imama panicne napade da ce se desiti najgore. Shvatila sam da im problem
Pomozite mi da prevazidjem ovaj strah
Vasa djeca su podnijela ok pentaksime , sta mislite koliko je sigurna generalno , da li ste culi neko lose iskustvo sa njom.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1239
   RE: Pentaxim vakcina
27.2.2018 21:55:32   
Sarav

IZVORNA PORUKA: Paharita

Drage mame ja se vama divim. Uopste se ne plasite vakcinacije. Moje dijete treba da primi treci pentaksim . A ja sam zavrsila na bensedinu, imama panicne napade da ce se desiti najgore. Shvatila sam da im problem
Pomozite mi da prevazidjem ovaj strah
Vasa djeca su podnijela ok pentaksime , sta mislite koliko je sigurna generalno , da li ste culi neko lose iskustvo sa njom.

Čega se plašiš, šta misliš da može da se desi?

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Paharita)
Direktna veza do poruke: 1240
   RE: Pentaxim vakcina
28.2.2018 0:49:08   
Paharita
Plasi me kada procitam da je dete zaspalo i nije se probudilo i to sve nakon vakcinacije, taj strah me paralise. Ne znam vise sta cu sa sobom, ometa me u svakodnevnom zivotu.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 1241
   RE: Pentaxim vakcina
28.2.2018 2:05:55   
mama Jo
Gde si to procotala? Kada i gde se to dogodilo???

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Paharita)
Direktna veza do poruke: 1242
   RE: Pentaxim vakcina
28.2.2018 8:56:14   
Paharita
Hrvatski zavod za javno zdravstvo, prije par godina , dan nakon Pentaksima dijete umrlo, jos jedan takav slucaj je bio prosle godine. Ima spekulacija i u Crnoj Gori djevojcica nedavno. Da li znate neke teze reakcije na Pentaksim?

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1243
   RE: Pentaxim vakcina
28.2.2018 8:58:57   
Ana RR
Jao žene, ne čtajte svakakve gluposti na internetu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Paharita)
Direktna veza do poruke: 1244
   RE: Pentaxim vakcina
28.2.2018 9:02:15   
Anck Su Nmaun
Paharita mislim da si se suvise opteretila. bas sto kaze Ana nemoj da citas po netu svega ces se nacitati. Tako sam ja jednom umislila da mi dete ima Leukemiju...batali bre internetuser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1245
   RE: Pentaxim vakcina
28.2.2018 11:18:58   
Paharita
Svjesna sam ja toga ali ne znam kako sebi pomoci. Nocu se samo prevrcem i gedam ga i razmisljam sta cu i kako cu za taj Pentaksim. Sama pomisao da ga odvedem da primi me paralise. Ne znm.otkud mi ovaj strah ovoliki . Strah me i pomisliti kako cu kuci sa njim kad primi. Mnogo me strah. Hodam kao luda i ispitujem ljude kako su njihova djeca prosla. Ne znam sta cu. Poludicu.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1246
   RE: Pentaxim vakcina
28.2.2018 11:58:02   
Rosita
Posto si se toliko opteretila, ne mozes se preko noci resiti svog straha. To su vec opsesivne misli. Najbolji nacin da prevazidjes strah je da se suocis sa njim. Odvedi dete na vakcinaciju i nece se nista desiti. Neka prica taj glas u tvojoj glavi sta hoce, ti mu reci da ga neces slusati. Ne udubljuj se, ne citaj na netu, kazi sebi ovo su samo moji strahovi, misli, nije realnost i nateraj sebe da se bavis necim drugim sto ti okupira misli. Pusti da dodju i odu. To su misli, kao i svake druge. Ali si im ti dala snagu jer su se napile strahom. Ako ne uspes, potrazi strucnu pomoc. Samo nemoj odustati od vakcinacije i dopustiti strahu da pobedi. Ako ti treba pomoc, pronadji je. To sad nije vise stvar vakcinacije nego podleganja iracionalnim mislima. Danas se plasis pentaksima, strah pobedi, sutra ce doci neki drugi strah u vezi sa detetom. Zato sada pobedi ti, stvaraj kapital i za dalje.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Paharita)
Direktna veza do poruke: 1247
   RE: Pentaxim vakcina
6.3.2018 14:10:44   
Dora89
"Pentaxim" je mnogo sigurnija vakcina od one koja se ranije koristila za dečju paralizu. U emisiji "Život priča" pričala je majka čije je dete vakcinom dobilo dečju paralizu, sve dokazano. Ali "Pentaxim" vakcina je tako izmenjena da to ne može da se desi, čak je mogu primiti i imunodeficijentna deca.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1248
   RE: Pentaxim vakcina
6.3.2018 17:21:38   
choopa choops
Mozda te malo dere i postporođajna depresija....nema potrebe da se plašiš.

Mojih dvoje je primilo Pentaxim, bez ikakvih problema. Ćerka najstarija je primala raščlanjene vakcine, jer tada nije bilo Pentaxima, i imala je reakcije u vidu temperature. Nakon vakcine, hladni oblog, eventualno neki sirup protiv bolova i sve pet. To za te bebe ja prvi put cujem, i mislim da to nije bas istina, ali sve je moguce...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 1249
   RE: Pentaxim vakcina
21.4.2018 14:16:17   
IvanaSK RR
Mi smo primili tada u februaru revakcinu i nismo imali nikakvu reakciju. Ne računam sto je posle dve nedelje bila bolesna, temperatura, upala usiju... Posto je ona inace na svakih dve, tri nedelje bolesnauser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here