RE: Vakcina protiv gripe (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Anoniman -> RE: Vakcina protiv gripe (2.12.2008 9:01:03)

Pa vidim ja da si ti poranila! Skuvaj čaj od belog sleza, stavi malo meda pa pijuckaj, on odstiče iskašljavanje, možda brže prođe. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Ja sam bolje. Ne trese me groznica [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image], curi mi nos i bolucka me grlo, ali mi makar više nije natekao ceo vrat! Nadam se da se neće opet predveče zeznuti moje zdravstveno stanje!




kumara -> RE: Vakcina protiv gripe (2.12.2008 12:47:53)

I propolis kapi su dobre za kasalj. Stavis ih na kocku secera i tako pojedes. One su dobre i za imunitet.
A meni za kasalj pomaze i Fluimucil prasak.




Anoniman -> RE: Vakcina protiv gripe (2.12.2008 12:52:46)

Da, da, a kada smo kod Fluimucil praška da vam kažem: ima i za decu, meni su ga nudili kada je Luka imao oko 1god, pa sam pitala mamu koja je plućni lekar i ona je rekla da je rano. Tako da ne slušajte apotekare baš sve što kažu!

Al za odrasle je super!




guppy RR -> RE: Vakcina protiv gripe (2.12.2008 13:08:36)

Kad boli grlo tako (grebucka), stavi dve kašike šećera u džezvu ili šerpicu, mešaj dok se šećer ne istopi skroz (pazi, da ne zagori!!!) i onda kad nastane takva karamela, sipaš preko 2 dcl mleka ili možda i više... onda to na maloj vatri kuvaj i mešaj dok se sav šećer sa dna (koji se zalepi za dno) ne istopi u mleko.

Popij to još dok je vruće/toplo i videćeš kako grlo prestane da grebucka.

CMOKA

Tašo drago mi je što si bolje.




Anoniman -> RE: Vakcina protiv gripe (2.12.2008 13:16:34)

Draga guppy, moje dete fenomenalno povraća od ovog tvog recepta (ja to zovem šerbet)... povraća kada ima šlajma...




kumara -> RE: Vakcina protiv gripe (2.12.2008 13:19:05)

Ja mrzim serbet i mrzela sam ga i kao mala, ali svi kazu da jako pomaze! Znam da je to super stvar, ali sta vredi kad ja to ne mogu da progutam. [sm=smiley13.gif]




guppy RR -> RE: Vakcina protiv gripe (2.12.2008 13:25:44)

Ajde Tašo srećo otvori temu "prirodno lečenje kašlja" pa da tamo pišemo o domaćim receptima.
[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]

Lu, nađi nas tamo.




Lu -> RE: Vakcina protiv gripe (2.12.2008 16:49:01)

IZVORNA PORUKA: guppy

Kad boli grlo tako (grebucka), stavi dve kašike šećera u džezvu ili šerpicu, mešaj dok se šećer ne istopi skroz (pazi, da ne zagori!!!) i onda kad nastane takva karamela, sipaš preko 2 dcl mleka ili možda i više... onda to na maloj vatri kuvaj i mešaj dok se sav šećer sa dna (koji se zalepi za dno) ne istopi u mleko.

Popij to još dok je vruće/toplo i videćeš kako grlo prestane da grebucka



Da to sam upravo jutros popila,mamica moja mi došla i napravila[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image],stvarno pomaže.





guppy RR -> RE: Vakcina protiv gripe (2.12.2008 18:48:52)

Evo, otvorila sam temu o grebuckanju grla OVDE.




Anoniman -> RE: Vakcina protiv gripe (2.12.2008 22:14:15)

IZVORNA PORUKA: guppy

Ajde Tašo srećo otvori temu "prirodno lečenje kašlja" pa da tamo pišemo o domaćim receptima.
[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]

Lu, nađi nas tamo.



Otvorila si ti "kad grebucka grlo", jel to-to?




guppy RR -> RE: Vakcina protiv gripe (2.12.2008 22:17:00)

To je to srećice. 




jovicaa -> RE: Vakcina protiv gripe (25.9.2012 12:34:57)

razmisljam o tome da primim vakcinu protiv gripe, zato sto se u ovoj trudnoci svaki virus lepi za mene.
da li je neko primao vakcinu u trudnoci?




jovicaa -> RE: Vakcina protiv gripe (25.9.2012 13:29:55)


IZVORNA PORUKA: jovicaa

razmisljam o tome da primim vakcinu protiv gripe, zato sto se u ovoj trudnoci svaki virus lepi za mene.
da li je neko primao vakcinu u trudnoci?





Anoniman -> RE: Vakcina protiv gripe (8.10.2012 12:54:33)

Suprug i ja vec 10ak godina svake zime primimo vakcinu protiv gripa jer oboje radimo s ljudima, a nemamo bas privilegiju da idemo na bolovanje.
Nikad nikakve nusefekte nismo imali ni on ni ja, a ni grip [sm=smiley1.gif]




bonita -> RE: Vakcina protiv gripe (8.10.2012 14:40:54)

I menne inetresuje da li je pametno primiti vakcinu.
Naime strah me od gripa,jer uskoro radim VTO,Pa posto sse nadam da ce uspeti,htela bih zastiti sebe a i moje bebe(ako da bog)..
Inace sam osetljiva na svaku promenu i lako se prehladim....Nisam pametna...

Hvala na odgovoru unapred




Sanjalicaaa -> RE: Vakcina protiv gripe (14.10.2016 8:25:38)

Slušam sad da su stigle u domove zdravlja te vakcine protiv gripa. Kako to ide, samo odeš i tražiš da primiš? Jel neko ima iskustva sa tom vakcinom, deluje li? Ja prošle zime glavu nisam mogla da dignem od bolesti, uglavnom grip. Cele zime sam bola kao da sam iz nekog logora izašla.




choopa choops -> RE: Vakcina protiv gripe (14.10.2016 14:14:22)

Pa ja licno nisam za primanje vakcine protiv gripa, mislim ja je ne bih nikad uzela. Ali mislim da samo odeš kod ljekara opšte prakse i tražiš. Bar su tako moji svekijevci radili.




nata11 -> RE: Vakcina protiv gripe (2.12.2016 17:53:23)

Trzis od tvog dr opste prakse. Ja sam ove godine primila po 1 put i za sada je ok.




lesica -> RE: Vakcina protiv gripe (17.10.2019 15:40:57)

Žene, šta mislite?

Ovo je najnovija info o tome koja je vakcina sada dostupna, zašto bi trebali da je primimo i slično.
ČETVOROVALENTNA VAKCINA PRVI PUT STIGLA U SRBIJU

E sad, ono što mene zanima, da li ste se do sada vakcinisale ili ne, da li ste i decu vakcinisale?

Ja se ozbiljno razmišljam da je primimo svi, jer budimo realni meni dosta boleština, i imam utisak ako me još nešto dokači ( o daaa, deca su štakori - donosioci kojekakve zaraze) da ću bukvalno završiti na bolničkom lečenju.

Pišite!




branki* -> RE: Vakcina protiv gripe (17.10.2019 16:24:37)

ja cu kasnije ovo procitati,nemam sad puno vremena.
nisam se nikad do sad vakcinisala,ni ja,niti deca.nisam ni planirala.




Ivanka 75 -> RE: Vakcina protiv gripe (17.10.2019 16:27:03)

Ja sam planirala da se ove godine vakcinisem, prvi put, prosle god sam imala srece pa me grip zaobisao... 




Ana RR -> RE: Vakcina protiv gripe (17.10.2019 16:30:27)

Ja nisam razmišljala o tome mada kako smo svo troje nagrabusili zimus mogla bih razmisliti.




Sanjica26 RR -> RE: Vakcina protiv gripe (17.10.2019 16:32:44)

Nisam planirala da se vakcinisemo. 





Mirko Svirko -> RE: Vakcina protiv gripe (17.10.2019 18:07:13)

Nsam planirala vakcinaciju




Maslacak15 -> RE: Vakcina protiv gripe (17.10.2019 18:36:58)

ja sam se vakcinisala prekjuce. za decu i muza moram da zakazem. mene su savatali na poslu.posto radim pri bolnici za infektivne i plucne bolesti nije ni cudo. otkako imam malu decu vakcinisem se redovno....





Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>