orgametril i estrofem (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


daca77 -> orgametril i estrofem (23.6.2010 11:56:16)

drage, sinoc sam pocela piti ova 2 leka i od jutros ne mogu uopste da funkcionisem-tolike nesvestice i mucnine imam, da prosto ne mogu da sedim na svom rad.mestu...pocinje da me probada i jajnik...sta se ovo desava, ne znam?[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Jel'' neka koristila ovo za regulisanje ciklusa i pucanja perzistenog folikula?




Anoniman -> RE: orgametril i estrofem (23.6.2010 13:06:13)

Koristila sam orgametril, iz drugih razloga, i jako teško sam ga podnela. Pila sam ga u tri ture, tri meseca po 15 dana, čini mi se, i sva tri meseca je prva 3-4 dana neko bio non-stop samnom jer sam jedva ustajala iz kreveta. Kad sam trebala ponovo da počnem terapiju, napomenula sam mom dr da mi nije odgovarao lek, i onda mi je prepisao primolut nor, koji mi je malo lakše "pao".




daca77 -> RE: orgametril i estrofem (23.6.2010 13:09:16)

Aha...pretpostavila sam da je od toga...i primult mi smetao i to obicno u pocetku, par dana...a ovaj mi ne odgovara na samom pocetku...na svu srecu, sada mi je bolje-nemam mucninu i nesvestice...Videcu kako cu reagovati narednih dana...




Anoniman -> RE: orgametril i estrofem (23.6.2010 13:16:39)

Mislim da je to normalno, da je to samo početna reakcija na hormone koji su u orgametrilu, i da ne treba da brineš, osim ako ti bude loše i nakon 3-4 dana, jer bi organizam tad već trebao da se privikne na lek.




Skopska -> RE: orgametril i estrofem (4.10.2010 13:36:18)

devojke molim za pomos, veoma sam zabrinuta. doktor mi je dao da pijem orgametril tablete 2x1 10 dana, za pripremu za hsg. da dobijem mjesecnicu zatoa sto imam pcos i neredovno menstruaciju. prvi put pijem ove tablete, prije sam pila dabroston ili utrogestan. kada sam pila dabroston ili drugi progesteronski tablete uvek sum me bolele grudi i znala sam da cu dobiti. danas mi je 5 dan od kad sam zavrsila sa tablete orgametril, grudi me uopste nisu zabolele i jos nemam mjesecnicu. sta da ocekujem? kada se obicne dobija mjesecnica nakon orgametrila i zasto nema pms uopste? hvala vam puno unapred




Skopska -> RE: orgametril i estrofem (4.10.2010 16:22:12)

cure molim vas, ako ima neko ko je uzeo ove tablete da mi pise [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




daca77 -> RE: orgametril i estrofem (20.1.2011 11:18:35)

I jao...tek sada vidim da sam tesko podnosila orgametril...definitivno sam zaboravila[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]...u poredjenju sa glukofazom, nije nista...ovaj lek je uzasan...




kokoloko -> RE: orgametril i estrofem (20.1.2011 14:57:31)

i ja baš to sad razmišljam....[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]. valjda se to zaboravi. valjda ću i ja




nada80 -> RE: orgametril i estrofem (27.1.2011 21:55:26)

i ja sam pila orgametril 10 dana,prestala u utorak i jos nisam dobila.Mogu da kazem da sam ga podnela ok,iskreno nista nisam osetila,nije mi smetao.Sad jos samo cekam da dobijem...




kokoloko -> RE: orgametril i estrofem (28.1.2011 10:56:52)

ja sam prestala u ponedeljak i čekam da dobijem. valjda hoću [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image].




Aimee -> RE: orgametril i estrofem (3.7.2011 14:56:04)

Ja sam pila Orgametril  5 dana, po jednu na 12 sati.
Pre toga nisam dobijala skoro tri meseca. Po prestanku sam trebala da dobijem posle 3 dana, medjutim,  posle 5 dana sam imala neko probojno-tackasto krvarenje rano ujutru i tek 7 dana od terapije sam prokrvarila.
Sve vreme jos od pocetka uzimanja  mi je bilo jako lose, imala sam mucnine, nadutost, nesvesticu, bolove u predelu jajnika.. ma sve zivo, ali sve je proslo  kako mi je mens prolazila i  ja sam se osecala sve bolje i kao da mi se organizam vraca u normalu.
Mozda orgametril tako  i treba da deluje?





madre -> RE: orgametril i estrofem (11.10.2012 23:36:08)

danas mi je dr rekao da od sutra ujutru pocnem da pijem orgametril, ujutru i uvece po jednu, 5 dana. sad citam sta ste pisale i nije mi svejedno[sm=zmeden.gif]
treba da izazovemo menstruaciju pa da ponovim hormone, da vidimo sta se sa njima desava... nadam se da mi nece praviti probleme[sm=smiley1.gif]




iva80 -> RE: orgametril i estrofem (22.9.2013 12:01:41)

Evo i ja da ostavim svoje iskustvo sa Orgametrilom...inače na današnji dan kasnila 3 nedelje= perzistentni folikul(i)
pila 5 dana po 2, ujutru i ivece tj trudila se na 12 sati da popijem. Treceg dana od kako sam završila pijenje pojavilo mi se roze, a 4.dana tj danas krenula i naravno boli stomak bole leđa.
A da, ja nisam imala nikakve mučnine, zamor itd što su druge devojke pisale...možda sam ja i mnogo kraće od njih pila...




degu -> RE: orgametril i estrofem (22.9.2013 12:13:28)

Mislim da i mene ovo čeka [sm=smiley13.gif] evo već mi je 52. dc, ništa se ne dešava, nikakvog nagoveštaja da će doći [sm=hudicek1.gif] Test negativan naravno. Pila sam ovaj orgametril i ranije, nisam imala tegoba. Samo da krene ovaj ciklus više, uh [sm=smiley13.gif]




iva80 -> RE: orgametril i estrofem (22.9.2013 12:45:51)

Degu, jesi li išla kod Dr?!?! [sm=smiley31.gif]




degu -> RE: orgametril i estrofem (22.9.2013 13:33:05)

Nisam, inače imam pco i cikluse do 45 dana, a ovo sad je previše. Zadnjih godinu dana su bili redovni, na 28-30 dana, ali eto opet se poremetilo, a zbog čega ne znam. Moram sl nedelje otići kod dr-a a tako mi ih je dosta.




Stranica: [1]