RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


jance -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (1.4.2019 10:41:47)

To je bolja varijanta, kod nas su u dve smene, menjaju se nedeljno. Kad su u prvoj smeni onda ga pokupim vec u 13:30, taman je rucao tamo i ako je pokusao da radi domaci do tada je vec zavrsio a u 14h pokupimo Kiku u vrticu...




Sanidej -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (1.4.2019 10:50:22)

Tako cu i ja do povratka na posao, hvala na korisnim info :)




Misha i Ljisha -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (1.4.2019 12:37:28)

Ja skinula sa sajta formular za upis. [sm=bravo.gif]




jance -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (1.4.2019 12:58:19)

Ja pronasla da imam izvod za Kiku kuci, necu morati zbog toga kod maticara jeeeee [sm=bravo.gif]




Tiziana -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (1.4.2019 12:58:35)

I moji menjaju smenu, ali se u boravku radi. Zna se od kad do kad se rade domaci, kad je rucak, kad su napolju.


Po mom misljenju nije super idealno, ali nije ni nuzno zlo. Domaci su uvek uradjeni. Kada je ovako lepo vreme stalno su u dvoristu kad zavrse obaveze. Sigurno zavisi od skole do skole. 
Kod nas nema teorije da bi oni radili domace zadatke nakon sto ih pokupim u 18h iz skole. 




Tiziana -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (1.4.2019 12:59:37)

Jos da napomenem da nastavnice iz boravka prate kad je koji kontrolni i vezbaju sa decom sve osim francuskog. 





Sanidej -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (1.4.2019 13:00:38)

Nadam se da ce i kod nas biti tako :)




jance -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (1.4.2019 13:06:25)

To je odlicno!




Misha i Ljisha -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (3.4.2019 0:36:55)

Ovde su svi roditelji dobili anketu da popune. Elem skola zeli da pocne sa novim programom koncipiranim kao i za decu u vrricima. Znaci da su deca u prvom i drugom razredu stalno prepodne od nekih pola 8 pa do popodne. Imali bj dorucak uzinu i rucak u skoli. Imali bi pauzu da idu napolje na dvoriste da se igraju. Casove i kao neki boravak gde bi radili domace zadatke. Sta znam deluje kao super ideja. Ali to nije za moji D ona bi ceo dan bila gladna😂





milicicak -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (3.4.2019 7:32:51)

Ljiso, to se kod nas zove celodnevna nastava. U nasoj skoli nema te opcije. Prijateljicin mali ide u skolu po tom principu i ona je prezadovoljna.
Elem, izgleda da kod nas e-upis funkcionise tako sto odes u skolu sa dokumentima pa sekretar popunjava elektronski! Debilizam...




mama Jo -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (3.4.2019 7:39:54)


IZVORNA PORUKA: milicicak


Elem, izgleda da kod nas e-upis funkcionise tako sto odes u skolu sa dokumentima pa sekretar popunjava elektronski! Debilizam...


Da nije zalosno bilo bi smesno!




jance -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (3.4.2019 9:42:09)


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Ovde su svi roditelji dobili anketu da popune. Elem skola zeli da pocne sa novim programom koncipiranim kao i za decu u vrricima. Znaci da su deca u prvom i drugom razredu stalno prepodne od nekih pola 8 pa do popodne. Imali bj dorucak uzinu i rucak u skoli. Imali bi pauzu da idu napolje na dvoriste da se igraju. Casove i kao neki boravak gde bi radili domace zadatke. Sta znam deluje kao super ideja. Ali to nije za moji D ona bi ceo dan bila gladna😂




To ima u NS Nikola Tesla i jos jedna skola. Misljenja su podeljena. Ako je dete svakako dobar djak onda knjige ni ne vidi, uradi domaci tamo i cao zdravo. ALi deca kao moj Ogi imaju haos vikendom iliti njihovi roditelji. Ne vide sveske niti knjige 5 dana, ovi pisu kako stignu i gde stignu, ne prepisuju sa table redom ili ne stignu pa onda roditelji sa njima ceo vikend provedu sredjujuci sveske i prepisujuci od drugara....




Sanidej -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (3.4.2019 10:34:05)

Ljiso, pa ja sam tako razumela boravak, po cemu je to novi koncept?




bubulence -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (3.4.2019 11:10:07)


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Ovde su svi roditelji dobili anketu da popune. Elem skola zeli da pocne sa novim programom koncipiranim kao i za decu u vrricima. Znaci da su deca u prvom i drugom razredu stalno prepodne od nekih pola 8 pa do popodne. Imali bj dorucak uzinu i rucak u skoli. Imali bi pauzu da idu napolje na dvoriste da se igraju. Casove i kao neki boravak gde bi radili domace zadatke. Sta znam deluje kao super ideja. Ali to nije za moji D ona bi ceo dan bila gladna😂




kod nas nije tako, ali je moja Ema isla u boravak u prvom polugodistu dok sam radila. kada ide popodne u skolu, odvodili smo je u pola 8 u boravak, i u 17h je pokupimo iz skole. previse. iako imaju i vreme za igru i za "odmor" , uciteljica je zakljucila da ona na poslednja 2 casa u skoli ne funkcionise. jer im je sve isprogramirano. kod kuce je bila nervoyna i razdrazljiva...
drugo dete od kada ne ide u boravak, eventualno po nekad ode na 2 sata ali to i ne racunamo




Misha i Ljisha -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (3.4.2019 13:11:12)

Sanidej ovde imas 3 obroka. U boravku cini mi se ima samo uzina. I boravak je uglavnom sedenje u ucionici gde deca urade domace i malo se igraju. Ovo bi bilo tipa dva casa pa dva sata lufta pa dva casa tako nekako





Sanidej -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (3.4.2019 13:39:42)

Ljiso imaju i rucak u boravku. Zavrse domaci i idu napolje kad vremenski uslovi dozvoljavaju . Pisala sam vec, kod nas je nastava uvek u prvoj smeni, pa se nastavlja taj boravak.




jance -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (4.4.2019 9:44:21)

Predata papirologija, zakazano testiranje.... nisam odnela potvrdu o vakcinaciji, doktorka na godisnjem a Kika stalno slinava pa nikako da se ukombinujemo da dobije vakcine....




Sanidej -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (4.4.2019 9:46:28)

Mislila sam da je ta potvrda o vakcinaciji u sklopu lekarskog uverenja da je dete sposobno za skolu? 




Sanidej -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (4.4.2019 13:19:02)

Upisala sam dete, imam osnovca :) Uhvatila me neka euforija, sou




jance -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (4.4.2019 15:24:02)


IZVORNA PORUKA: Sanidej

Mislila sam da je ta potvrda o vakcinaciji u sklopu lekarskog uverenja da je dete sposobno za skolu? 


Da da to.




Sanidej -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (4.4.2019 15:49:13)

Sve ok. Bas sam brzo zavrsila. Sekretar je preko sajta euprave povukao podatke o prebivalistu i iz mkr, samo sam potpisala i predala lekarsku potvrdu.




Misha i Ljisha -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (9.4.2019 11:54:49)

Upisali devojku u skolu [sm=bravo.gif]

Napisala sam samo molbbu jer nam adresa nije na teritoriji ovog naseg sela i to je to. Zakazali testiranje 17.maja[sm=bravo.gif]




jance -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (9.4.2019 12:32:15)

Bravo! [sm=bravo.gif]

Mi imamo 15og testiranje. Ukombinovala sam kad je Ogi pre podne u skoli a posle podne u boravku, onda imam samo o bebi da brinem gde cu sa njom za to vreme. Mada je mogu i povesti posto realno testiraju nju, ne mene. Ja cu sedeti napolju i popunjavati papirologiju...to mogu i sa bebom.




milicicak -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (24.4.2019 13:25:55)

Mi smo se danas zvanicno upisali u skolu. Obavila je testiranje i sad samo cekamo da vidimo ko nam je ucitelhica i sa kim je od drugara iz vrtica u odeljenju





dunja RR -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (24.4.2019 13:32:21)

Bravo za devojke Mili, Ljišo [sm=bravo.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>