|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
30.1.2021 12:05:51   
milicicak
Ivana, strašno! A da ne pominjem da je potpuno nezakonito! Niko ne sme da odbije prijavu ako je stigla u zakonski predviđenom roku! Jer sama prijava ne znači da je taj i taj ispunio sve uslove konkursa, dete se upisuje u školu tek kad donese potvrdu iz dz i prođe procenu psihologa/pedagoga. Takođe postoje i pravila po kojima se vrši upis u školu.


Iskreno, ja ne bih čekala u redu da podnesem dokumenta za prijavu, niti bih kliktala po eUpravi od ponoći. Ali bih zvala i prosvetnu inspekciju i novinare i sve redom jer očito je da je bahatost pojedinih ljudi prevelika.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
30.1.2021 12:08:23   
milicicak
Ja znam ljude koji su se prijavljivali na druge adrese da bi im deca išla u baš tu školu koju žele jer im je rečeno da su šanse male da upadnu pošto teritorijalno ne pripadaju. Ali prvi put čujem da neko neće da primi dokumenta i samovoljno zatvara upis.


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
30.1.2021 12:24:26   
Sanjica26 RR
Tih primera ima puno i kod nas. Imaju u selu skolu ili pet minuta do skole imaju. Vode dete u centar grada. Moja skola da nam je blizu, uopste nijednog trenutka ne bih razmisljala. Mnogo znaci da ti je skola blizu. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
11.2.2021 11:14:21   
dunja RR
Mi smo jutros odradili pregled kod logopeda i zubara, oni su vrata do vrata, pa smo kod zubara samo prebrojali zubiće, i upisala nam da je spreman za školu, jer smo već bili pre 10 dana na zalivanju šestica, a i redovni smo inače, tako da smo danas samo proforme došli radi potvrde za upis. Logoped nam je upisao da je spreman za školu i rekao da vežbamo L, J, Lj. Možda ćemo malo i ići kod naše logopedice (danas nije bila tu, na godišnjem je), ali tek kada se raščisti gužva oko upisa.

Ostale preglede ćemo u martu, jer kada sam zakazivala juče, sve je bilo popunjeno, za orl i fizijatra smo dobili termin tek za polovinu marta, ogromna je gužva.

< Poruku je uredio dunja RR -- 11.2.2021 11:42:15 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
11.2.2021 11:47:02   
mati
Bar ste nešto završili. Nije vam ni nužno da se muvate u gužvu, ima i sezonskog virusa i gripa.
Kod nas je to išlo sve u jednom danu, samo vakcina posebno. Ali je primio samo jednu dozu, druge nije bilo. I evo sad se setih, da je nije još ni primio. Ja sam zvala, rekli da nema. Tako još par puta. I zaboravila.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
11.2.2021 11:51:02   
dunja RR
Meni je za vakcinu dr rekla da ona savetuje da je kupimo, zato što je onomad ranije primio neku (valjda petovalentnu), ali pitaću je još jednom sutra, kada budem zakazivala vakcinu, pa baš da vidim šta misle mame, da li je neophodno da kupujem (reče dr da je 2.800), ili može ova iz DZ. Bila je štura u objašnjavanju razloga, zašto treba kupiti.

Jel neko kupovao ili ste primale onu koja ima u DZ?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
11.2.2021 11:55:52   
mati
Suzi ja sam uvek sve iz DZ. Jedino ono kad je bilo pa sam Infanrix. Sada za ovu su nam slali pozive još u septembru, oktobru, znači godinu dana ranije. I kada smo išli na vakcina iju, primala su samo deca sa punih sedam godina, na šta je ona tamo što im daje rekla "Da ste i vi došli kada ste dobili pozive bilo bi vakcine"... I tako..

< Poruku je uredio mati -- 11.2.2021 11:56:51 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
12.2.2021 7:35:28   
Duškić
I ja trebam da zovem ako ima mesta za preglede da zakazujem, videcu kad. Kupovala je mama od cerkine drugarice, rekla joj je njena dr.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
12.2.2021 13:08:44   
dunja RR
Sada vidim da pišu da je od ove godine uveden i obavezan EKG pregled za upis u prvi razred (moguće zbog korone,i posledica koje ostavlja na srce, ili je EKG i ranije rađen za upis?), ali nama to dr nije rekla u ponedeljak, hm...Mada mediji pišu, uvedeno od ove godine ..

A svakako trebamo uskoro na kontrolu u Tiršovu, praćenje šuma na srcu, ali ne znam da li će mu tamo raditi ekg, na prošloj kontroli nisu (pre 2 godine), a ranije jesu. Rekla mi je naša da se javim početkom marta da mi da termin za Tiršovu.

Zvala sam danas da zakažem vakcinu, ali mi rekoše da je dr u ordinaciji, pa da se javim u sredu. Pitaću tada za EKG, gde da radimo, ako je zaista uveden kao obavezan. Da EKG ne radi možda naš pedijatar na krajukada sve završimo?

< Poruku je uredio dunja RR -- 12.2.2021 13:14:05 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
12.2.2021 13:28:33   
mati
Suzi nemoj me držati za reč, ali mislim da se raspravljalo o uvođenju EKG-a redovnog, na sistematskom iz razloga što se dešavalo onoj deci na časovima fizičkog, i prilikom treninga. Tj dolazilo je do smrtnog ishoda. Obično prilikom napora. Ali opet kažem, pisalo se o tome prošle god... Mozda nije zbog toga.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
12.2.2021 13:36:22   
mati


user posted image Ne umem da uredim na mobilnoj verziji, a tu mi je lakše da okacim sliku... Modovi, oprostite. Ovo je Suzi neki članak iz 2016.god. Bas se sećam da sam čitala o tome. 

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
12.2.2021 14:05:24   
Sanjica26 RR
Nama su prošle godine radili ekg kad sam vodila Sofi. Tacno se secam. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
12.2.2021 14:18:08   
Ivanka 75
I Ivi pre 4 god EKG radjen. Cini mi se da su oni bili prva generacija kojoj je to radjeno jer smo naknadno obavesteni gde da odemo. Nisu bili organizovali prostor. 


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
12.2.2021 14:20:06   
dunja RR
Onda su Detinjarije omanule, danas objavili novi tekst, i piše da se EKG tek od ove godine uvodi:

user posted image

user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 12.2.2021 14:21:59 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
12.2.2021 14:23:02   
Ana RR
Marku nije rađen EKG, uopšte se ne sećam da sam čula za to. Njemu doduše svake godine rade EKG na sportskom sistematskom pregledu ali za školu ne.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
12.2.2021 14:33:18   
mati
Ni mojima nije, ni starijem ni mlađem. I ovaj sistematski što je rađen, čisto forme radi. Ne verujem da su baš nešto obraćali pažnju...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
12.2.2021 14:35:42   
Ivanka 75
To sto pise na Detiniarijama mi sa Ivkom sve obavili.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
14.2.2021 19:22:53   
Duškić
Hvala za info. Moram da zovem sl.nedelje , bice sve veca guzva.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
15.2.2021 12:16:01   
Duškić
Evo izasao detaljan upis za prvake 2021/22.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
17.2.2021 22:20:04   
flamingos
Mi nismo radili ekg u sklopu sistematskog za upis u školu.To je,koliko pročitah,od ove godine.Radili smo sve ostalo što treba,sećam se kamara dece,nigde kraja.

A ekg smo radili zbog treninga,dok je išla na košarku.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
24.2.2021 13:33:58   
dunja RR
U našu školu neće ići niko iz vrtića osim S. Jer svi su gore ka Zvzedari i najviše ih ide u Jelenu, 25-oro, zatim njih troje (uljučujući i dečaka koga S najviše voli), idu u Sinišu (moja osnovna), i S će jedini u Ivan G.K., jer jedino mi tu pripadamo. Malo sam se smorila, a S je jutros plakao, iznenada, zbog toga. Došlo mu. Evo i mene tuga sada uhvatila, i suze mi u očima.

Recite mi, utešite me, jel nije to toliko bitno? Iskreno?

Mogla sam da ga upišem eto u Sinišu, ali sada više i ne mogu jer su se molbe predavale do 1.2.
Lomila sam se ...

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
24.2.2021 14:04:23   
dunja RR
Znate li da sam sada nazvala svoju osnovnu i rekla sam da sam bivši učenik, i rekli mi da će primiti molbu ako želim, da im pošaljem a oni će staviti datum 31.1., kako bi se upisali kod njih.

Plačem, i ne znam šta da radim. Ebt koji sam ja ludi nostalgičar.

Od 1-4 se ide samo prepodne, jel to ok varijanta, iskustva??

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
24.2.2021 14:05:55   
Ana RR
Suzi pa super! Ako misliš da je bolje i da će njemu značiti, prebaci ga.

Meni je samo pre podne savršeno, pogotovo za njih malene.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
24.2.2021 14:21:01   
Ivanka 75
Suzi to je super samo pre podne! Ja sam uvek za prepodnevnu smenu! 


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
24.2.2021 14:23:43   
mati
Suzi, kada sam ja išla u školu, samo je tako bilo u našoj školi. Od prvog do četvrtog prepodne, od petog do osmog popodne.Meni je odgovaralo, ceo dan za igranje. A onda, već sedmi, osmi, kada se dolazi kasnije, društvo, ne mora da se ustaje rano... Odgovaralo mi je tako bas... Gledajući sada iz ove perspektive.

< Poruku je uredio mati -- 24.2.2021 14:24:54 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here