RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


mati -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (3.4.2021 19:28:06)

Ovako kako kaže Sanjica. Ja sam prvo malo bila ispred vrata, pa me kao sramota i sklonila sam se. Uglavnom sa svakim detetom razgovor vodi u nekom određenom pravcu, i shodno tome i pitanja. Dosta procenjuju i po crtezu šta dete nacrta.




Maraj -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (16.1.2022 13:38:22)

Da se oglasim i u ovoj temi...
Dakle, L ovog septembra kreće u skolu.
Trebalo bi sl.nedelje da odem kod pedijatra po upute, za preglede.
Citam da je neko pisao, da je prvo isao u skolu, pa da im škola daje neku preporuku za te preglede... nista mi nije jasno...
Moze li mi neko razjasniti proceduru?
Kada se odlučujemo za skolu? Kada idemo na razgovor sa psihologom/pedagogom, i ko to zakazuje?




Sanjica26 RR -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (16.1.2022 13:43:53)

Mi nismo prvo isli u školu, nego nas je vrtic uputio na sistematsi. Nismo mogli da idemo na testiranje dok ne primimo mmr. Dakle, prvo se sistematski obavi i primi vakcina. Onda se zakazuje testiranje. Sad sve ide preko e-uprave i škola te poziva. Tako je bilo kad sam upisivala Sofi. 




Mirko Svirko -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (16.1.2022 13:47:48)

Mi smo prosle godine radili sistematski u maju. 

Vakcinu nismo primili jer je M 2015. Primice je sda ove godine.Fizijatar,ocni, logoped, zubar, pedijatar i kompletna kks.Onda smo cekali da se zavrsi predskolsko. Pa sa njihovom potvrdom iz vrtica i svim skupljenim analizama otisli u skolu i upisali se. Naknadno nas je kontaktirao skolski psiholog i zakazao razgovor.




Maraj -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (16.1.2022 13:52:45)

Aha... e sad mi je mali jasnije [sm=smiley1.gif]
Znaci radimo preglede od februara pa na dalje, a razgovor u skoli, je nakon završetka predskolskog programa... to je tamo od polovine juna jel da




Mirko Svirko -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (16.1.2022 13:55:27)

Da, Maraj.

Kas sakupis sve papire onda u skolu.Mozda imate preko vrtica obilazak skole da se deca upoznaju sa skolom, pa ce dobiti brosure sa svim informacijama o skoli..Ako se jos niste odlucili.




Maraj -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (16.1.2022 13:58:37)

Jao Mirko...i jesmo i nismo. Nisam bas 100% sigurno, ali nekih 70% smo se odlučili... imamo 5 skola u blizini, najverovatnije cemo ovu najbližu (preko puta sadašnjeg vrtica)




dunja RR -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (16.1.2022 14:11:15)


Ma ne, razgovor u skoli krece od 1.4 pa do kraja maja, tako je bilo prosle gdine. Zavisno kasda odradite sve preglede. Ako ces raditi drzavno bitno je da preglede zakazes na vreme, kod nas je prosle godine zakazivanje u DZ krenulo vec polovinom janurara. Mi smo na razgovor u skolu otisli 1.4., prvog dana znaci, prethodno sam zskazala termin online.
Oni koji nisu zakazsli u DZ na vreme a i oni koji nisu hteli da se cimajz u dz odradili su sve privatno za jedan dan. Mi smo drazavno.
IZVORNA PORUKA: Maraj

Aha... e sad mi je mali jasnije [sm=smiley1.gif]
Znaci radimo preglede od februara pa na dalje, a razgovor u skoli, je nakon završetka predskolskog programa... to je tamo od polovine juna jel da






Maraj -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (16.1.2022 14:13:13)

Dunja, razgovor u skoli se zakazuje putem e uprave, sto sanjica kaze i u bg-u? Moram da se "nakacim" na e upravu, da vidim, kako to izgleda




dunja RR -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (16.1.2022 14:16:18)

Jeste online, dobijes slobodne termine pa izaberes. Kid nas su termini jako brzo otisli jer je popularna skola.




Maraj -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (16.1.2022 14:20:27)

Sad sam gledala. Nema te opcije. Verovatno će uskoro staviti opciju, za upis prvaka




Ivanka 75 -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (16.1.2022 14:56:05)

Ja mislim da se na e upravi zakazivanje za upis u prvi razred otvara od 1. marta. 





dunja RR -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (16.1.2022 15:02:08)

U martu kreće sigurno, sada sam proverila, prošle godine je krenulo 22.3., našla sam tekst KLIK




Maraj -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (16.1.2022 15:04:40)

Super, hvala puno na razjasnjenju




milicicak -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (16.1.2022 15:07:35)



IZVORNA PORUKA: Maraj

Da se oglasim i u ovoj temi...
Dakle, L ovog septembra kreće u skolu.
Trebalo bi sl.nedelje da odem kod pedijatra po upute, za preglede.
Citam da je neko pisao, da je prvo isao u skolu, pa da im škola daje neku preporuku za te preglede... nista mi nije jasno...
Moze li mi neko razjasniti proceduru?
Kada se odlučujemo za skolu? Kada idemo na razgovor sa psihologom/pedagogom, i ko to zakazuje?



Ako želiš neku određenu školu moraš da pitaš da li teritorijalno pripadaš području škole koju želiš. Ako adresa stanovanja nije na području škole koju hoćeš moraš da pišeš molbu za upis školi. To se radi nekad sad




Sanjica26 RR -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (16.1.2022 15:28:03)

Da, da tek kasnije radi ta opcija. 




Maraj -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (26.1.2022 17:08:22)

Sad citam na drugom sajtu da je upis dece 1.februara ove godine. Da li neko nesto zna, da li je online upis preko e uprave i ove god.?




dunja RR -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (26.1.2022 19:25:13)

Kako tako rano, kada tek počinju tada pregledi za školu...




dunja RR -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (26.1.2022 19:27:26)

Ovde piše npr za ovu školu, čini mi se da je državna, daje upis kao prošle godine od 1.4 do 31.5. KLIK




Maraj -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (26.1.2022 19:56:52)

Jao ne znam, malo pre mi izadje vest na fb, da je od 1.februara upis. Al sadglwdsm, link koji si poslala, tu piše da je upis u skoli, znaci nece biti on line? To mi je bitno da znam, jer kod nas roditelji su , bar dok nije bio on line upis, stajali u redu od 4 ujutru, da zauzmu red, za upis, zbog produženog boravka zj celodnevne nastave




dunja RR -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (26.1.2022 20:08:52)

Jao i kod nas j bilo, tako, u pravu su, pre nego su oveli online, pričala mi komšinica.
Ne znam, mislim da je pametnije online ..




Mirko Svirko -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (31.1.2022 5:06:01)

Uh, od 4h ujutru? 


Kod nas je manje mesto, pozoves telefonom, zakazes i gotovo. 




IvanaSK RR -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (31.1.2022 7:21:32)

Maraj, i kpd nas je bila takva situacija. A ako bude online ujutru odmah salji. Pre dve godine drugarica je poslala prijavu oko deset_ ujutru i javili joj da je okasnila 😏




Maraj -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (31.1.2022 7:57:58)

Hvala iv.
Zvala sam skolu , kazu biće on line upis i ove god, preko e uprave. Dal da cekam ponoć [sm=smiley1.gif]
Rekla sam mužu, ako puštaju preko e uprave upis 1.aprila od ponoći, ima da čekamo ponoć i da popunimo prijavu [sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu (31.1.2022 12:28:53)

Mislim da je moglo ujutru oko osam. To je bilo pre dve godine. Sledeće godine u ovo vreme cu ja ovde muku muciti 😁




Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>