|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ultrazvuk kukova
18.6.2010 10:27:50   
Anck Su Nmaun
znaaam al kad procitam da neki ovde pisu da skidaju posle mesec dana ... ljubomorna sam  user posted image user posted image user posted image Izdrzacemo sta se radi user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 18.6.2010 10:32:50 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Ultrazvuk kukova
18.6.2010 12:00:08   
micketta
IZVORNA PORUKA: OTI


ma i meni ce zivot biti laksi
manje vesa
manje peglanja
brze presvlacenje, oblacenje, svlacenje..

sad bre mogu i u parku da joj promenim pelenu za pola minuta..

SVE JE LAKSE!!!user posted image user posted image user posted image

anck, polako...tvoja beba je mala jos...
jeste leto ali...mi smo tri meseca nosili siroki...uh



sve to plus sto ce joj garderobica mnogo lepse stajati bez onih budza ispod user posted image


_____________________________

zna baba

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Ultrazvuk kukova
21.6.2010 22:05:18   
Unica
mi smo danas bili na UZ kukova kod Dr Brankovica (hvala Micketta) i nema vise sirokog povojauser posted image kaze da su nam kukici super i da je obavezno stavljam u toku dana u polozaj pod uglom od 30 stepeni a sa 5meseci i da je podbocim jastukom pa nek malo sedi user posted image
zezao nas je doca da ce Una najkasnije sa 10 meseci prohodati i da smo nagrabusili kakva je user posted image (inace se izvristala tamo kao da joj ne znam ti sta rade user posted image )


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Ultrazvuk kukova
21.6.2010 22:30:49   
micketta
bravo za Unicu user posted image




_____________________________

zna baba

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Ultrazvuk kukova
22.6.2010 9:40:09   
Snelle
A gde radi dr Branković? Mick, u DM-u je jedan od pedijatara bio dr Branković, jel to taj čika? user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Ultrazvuk kukova
22.6.2010 9:44:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Unica

mi smo danas bili na UZ kukova kod Dr Brankovica (hvala Micketta) i nema vise sirokog povojauser posted image kaze da su nam kukici super i da je obavezno stavljam u toku dana u polozaj pod uglom od 30 stepeni a sa 5meseci i da je podbocim jastukom pa nek malo sedi user posted image
zezao nas je doca da ce Una najkasnije sa 10 meseci prohodati i da smo nagrabusili kakva je user posted image (inace se izvristala tamo kao da joj ne znam ti sta rade user posted image )


meni dr rekao da nikako pre napunjenog sestog meseca nema sedenja user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Unica)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Ultrazvuk kukova
22.6.2010 9:49:43   
Unica
ne da sedi stalno, po malo. mada dete ne mozes naterati da sedi, ono kad je spremno sedi. ali je stavljas po malo da ojaca ledjne misice. meni je rekao da krenem po malo sa jastukom iza ledja.
ima lekara koji ne preporucuju sedenje pre 9.meseca sto mi bas nije jasno kad neka deca prohodaju sa 9meseci. ja sam vec sa 6-7 pocela da se uspravljam u krevecu uz ogradicu. sedela sam cvrsto vec sa 6 meseci a sa 9 hodala samostalno. nema pravila.


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Ultrazvuk kukova
22.6.2010 9:50:07   
Jeca*
I ja se u potpunosti slažem sa tvojim dr, OTI

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Ultrazvuk kukova
22.6.2010 9:51:25   
Jeca*
Ja sam Luku stavljala da sedi tek kad sam videla da sam pokušava...i vrlo brzo je naučio. Jedan dr mi je rekao, nemojte ga stavljati da sedi prerano, vidite kako pada napred, nazad....nije spremno. Vremenom će samo dobiti refleks sedenja i vrlo brzo ce ojacati

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Ultrazvuk kukova
22.6.2010 10:05:39   
Unica
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Ja sam Luku stavljala da sedi tek kad sam videla da sam pokušava...i vrlo brzo je naučio. Jedan dr mi je rekao, nemojte ga stavljati da sedi prerano, vidite kako pada napred, nazad....nije spremno. Vremenom će samo dobiti refleks sedenja i vrlo brzo ce ojacati


bas tako. dete samo proba da sedi i nema te sile koje moze dete naterati da sedi ako nece tj. nije spremno. ovo sto je meni Dr rekao nije sedenje na silu nego sa jastukom izaledja, malo zavaljena u taj jastuk. kao sto nam je rekao da je vec sad stavljamo  pod uglom od 30 stepeni (ja sam skapirala da je to onaj polozaj u stolici tj. slicno kao fetus polozaj).
a mogu samo da kazem da se sve mnogo razlikuje od lekara do lekara.



_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Ultrazvuk kukova
22.6.2010 10:07:42   
gagins
Mi smo sa cerkom isli u razvojno savetovaliste,kad smo napunili 6 meseci pitala sam za sedenje i zena nam je rekla moze ali postepeno.Prvo pod uglom od 45 stepeni i kad bude moglo samo da sedi na krevetu a da se ne zabode facom u njega tek onda moze.Takodje mi je rekla da cemo po kicmi videti da li je dovoljno jaka beba,kad je stavimo da sedi,ako na sredini ledja nema ispupcenje.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Ultrazvuk kukova
22.6.2010 10:15:10   
Unica
al smo omasile temu user posted image

gagins, taj ugao od 45stepeni je valjda to sa jastukom user posted image
ne znam jel to mozda ima veze sa time kako se beba razvija. nama je ovaj doca rekao da su unini kukovi kao kod starije bebe, kad je stavio da sedi glavicu je drzala prilicno dugo cvrsto... sva je zilava. ja sam isto pristalica kad beba hoce sama i sve postepeno. i nesto ne bih volela da pozurim sa sedenjem, ima vremena za sve. a volela bih prvo da odemo na kontrolni UZ krajem 5. meseca pa tek onda da je stavljam da sedi.


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Ultrazvuk kukova
28.6.2010 19:44:14   
BabyG
Mi smo danas bile na UZ drugi put. Još prvi put smo skinule široki pomoj (oko 6 nedelja je imala), a danas nam je dr rekla da mogu već da je stavljam da sedim! Prosto sam pozitivno iznenađena! Nisam očekivala baš da će moći već sa 5 meseci.. Ali hvala dragom Bogu na tome! user posted image

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Ultrazvuk kukova
28.6.2010 22:47:35   
micketta
IZVORNA PORUKA: Snelle

A gde radi dr Branković? Mick, u DM-u je jedan od pedijatara bio dr Branković, jel to taj čika? user posted image


sorry, snelle, lepojko. ja tek sad videla ovaj tvoj post.
aha. to je taj cika user posted image


_____________________________

zna baba

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Ultrazvuk kukova
7.7.2010 12:35:04   
buhla
bili danas na uz kukova. receno nam da je sve ok ali da do 6 meseca nosimo siroki povoj. i sad gledam ovaj izvestaj, a na njemu stoji
Ultrazvucni nalaz (po Grafu) i desno i levo I (ima od I do IV)
Jezgra okostavanja glavice femura i desno i levo - (minus)
sta mu sad to znaci?


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Ultrazvuk kukova
7.7.2010 13:26:26   
Mishica 77
E, moja buhlice, znači isto što i nama. Još širokog i još kontrolnih UZ. Minus ti znači da u kukićima nije došlo do okoštavanja.. ne znam kako da ti objasnim... znači da deo butne kosti, koji ulazi u sastav kuka nije počeo da se "stvrdnjava" kao kod odraslih tj. kost je i dalje "mekana".
To je normalno za taj uzrast, ne brigaj.
To je i nama rečeno pre dve nedelje, kao sve je super (Ib po Grafu) ali široko do punog šestog.. ma da, kao luda sam. user posted image Pitala našu dr u savetovalištu. Ona kaže skidaj široko u toku dana. Svi dr imaju različite stavove. Neko skine široki sa mesec dana, neko sa 6 meseci, zavisi na koga naletiš na UZ.
Ja se malo pobunila na UZ pa mi je dr zakazao kontrolu za mesec umesto 2, kao da mi malo olakša. user posted image


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Ultrazvuk kukova
7.7.2010 18:18:16   
mejvis
IZVORNA PORUKA: buhla

bili danas na uz kukova. receno nam da je sve ok ali da do 6 meseca nosimo siroki povoj. i sad gledam ovaj izvestaj, a na njemu stoji
Ultrazvucni nalaz (po Grafu) i desno i levo I (ima od I do IV)
Jezgra okostavanja glavice femura i desno i levo - (minus)
sta mu sad to znaci?



Tako isto piše i nama na UZ sa 6 nedelja i skinuli su nam široki i napisali kontrola za 2 meseca! user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Ultrazvuk kukova
20.7.2010 15:18:16   
lesica
Skinuli smo sirok povoj!!!!! Kukovi su nam cista 10!! Maminoj sreci nikad krajauser posted image

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Ultrazvuk kukova
20.7.2010 15:24:14   
New Mom
Bravo Lenka! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Ultrazvuk kukova
1.8.2010 17:08:43   
Anoniman
Mi bili na prvoj kontroli sa 6 nedelja.... obe dobile minuse na uz...a Petra ima labave kukove...pa moramo da radimo vezbice...

Ali...kaze dr ..ne samo meni...nego i mami pre nas i posle nas ...sledeca kontrola kad bebe budu imale 6 meseci....

Mislim da cemo mi pre ..negde oko 3-4 da ih vodimo privatno...user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Ultrazvuk kukova
1.8.2010 19:54:35   
mejvis
Mi bili danas na drugoj kontroli sa 3 i po meseca, dobili dva plusa, ne treba više kontrola, sve je odlično!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Ultrazvuk kukova
1.8.2010 21:24:41   
Pilence81
Bili smo na UZ kukova sve je ok ali sirok povoj se inace kod zenske dece ne preporucuje skidanjem pre 6 meseci. Tako da slusamo dr.

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Ultrazvuk kukova
1.8.2010 21:59:39   
goda
I mi smo snimali kukiće i nalaz je Ib što doktor kaže da je dobro a široki povoj do 6 mesesi. Ja sam se navikla vidim i ona je i ne smeta joj. Ne buni si ni kada je najtoplije bilo.

(odgovor članu Pilence81)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Ultrazvuk kukova
1.8.2010 22:40:22   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: buhla

bili danas na uz kukova. receno nam da je sve ok ali da do 6 meseca nosimo siroki povoj. i sad gledam ovaj izvestaj, a na njemu stoji
Ultrazvucni nalaz (po Grafu) i desno i levo I (ima od I do IV)
Jezgra okostavanja glavice femura i desno i levo - (minus)
sta mu sad to znaci?



Mi smo bili sa mesec ipo i isto ovo pise, kontrolu zakazali kada napuni 4 meseca a da skinemo siroki sa 3 meseca. Sta znaci taj minus user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Ultrazvuk kukova
1.8.2010 22:42:36   
New Mom
Minus znači da nije došlo do okoštavanja u glavi butne kosti (deo koji ulazi u kuk).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here