|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 35 [36] 37   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Raspričala se deca :)
14.5.2020 21:32:19   
dunja RR
Ljišo, ma naravno, sa svime time što radi, ne bih ni ja posumnjala na autizam.
S je bio potpuno drugačiji, sećap se i sama.

Proaj floortime.
Probaj kada nešto traži da mu kažeš, pta želiš, teraj ga da izgovori.
Neka ti gleda u usta kada pričaš pričaj glasno.

Mada imam utisak da ti sve ovo već radiš user posted image pa ti ni nsam od pomoći user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 876
   RE: Raspričala se deca :)
15.5.2020 7:37:06   
jess021
Dunja, secam se svega sa S i mislim da si skroz ispravno postupila. Slazem se da je bilo bas traumaticno, ali bitno da je to sve proslo.


Smesko, Fil koji su razlozi sto vodite decu kod logopeda? Verovatno ste i pisale, ali sam propustila. 
Mi imamo drugara koji je u februaru napunio 4 godine i bas ima problema sa govorom, ali nema nikakvu dijagnozu, sve ok. Sad ide 3 puta nedeljno kod logopeda i bas se vidi pomak. Mislim da je to trebalo i ranije, jer je mnogo lakse i brze ali dobro 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 877
   RE: Raspričala se deca :)
15.5.2020 8:10:39   
Misha i Ljisha
Dunja znas i sama. Prstom pokazujem na usta dok izgovaram . Gleda ali nikad ne pokusava da ponovi. Bratanac je bio kao papagaj. On bi uvek pokusao da ponovi i on je od sve dece najbrze i najlepse propricao. Odmah si ga sve razumeo. Medjutim kod nas nema ponavljanja. Kod nas je problem njegova malenkost hehe tj zeznuta licnost. Izuzetno tvrdoglav usredsredjen na ono sto zeli i na kraju izuzetno besan ako ne dobije to sto zeli. Sto se narav o desava redovno na dnevnom nivou jer mnoge stvari koje zeli nisu primerene njegovom uzrasty tj nisu za decu. Alat iz garaze npr i sl. On se igra kobajagi igara sa mnom. Kao kuva pa mi da da jedem, kao vozimo avion kola traktor autic i td. Sve rykama kao u krug radi dok "vozi nevidljivi volan" . Znaci tu je i masta. Apsolutno nijednu primedbu nemam osim toga sto sam navela. Mislim da bi bio manje besan kad bi propricao pa da se razgovaramo u dva smera. A ne samo da besni. No to cemo videti. Kazem ovo leto ce nam svakako biti presudno. Tese mene ljudi stalno pogotovo ko ga poznaje. Ma kao bre vidi kakav je super je propricace samo ce te iznenaditi. Jes vala al nikako da me iznenadi. 


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 878
   RE: Raspričala se deca :)
15.5.2020 8:17:44   
jess021
Ljiso, sigurno da ima i toga da mu nemogućnost verbalnog izrazavanja stvara dodatnu tenziju koju ne ume da kanalise. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 879
   RE: Raspričala se deca :)
15.5.2020 8:52:58   
Maslacak15
jao evo mene neeispavane.... Ana nocas u tri ujutro u snu vrisak , skocili smo ko opareni " neeeeein, das ist meine Puppe, das ist meine puppe" ( Ne to je moja lutka, to je moja lutka") . smirila se brzo popila malo vode, nastavila da spava. Sta su problemi jednog toddlera. Jutros raspolozena, muz je odveo u vrtic, kaze juce nije bilo ociglednih svajdi oko lutaka user posted image user posted image Kako kazu u onoj narodnoj " svakom magaretu je njegov problem najveci " hahaha ali i to je deo odrastanja, mora da isprocesira da joj otimaju igrackice.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 880
   RE: Raspričala se deca :)
15.5.2020 9:10:16   
Filadendronka

Jess, na sistematskom sa 3.5 godine je dobio uput za logopeda, oftalmologa i kontrolu krvne slike. Ali zbog vanrednog stanja odradismo tek juce. 
IZVORNA PORUKA: jess021

Dunja, secam se svega sa S i mislim da si skroz ispravno postupila. Slazem se da je bilo bas traumaticno, ali bitno da je to sve proslo.


Smesko, Fil koji su razlozi sto vodite decu kod logopeda? Verovatno ste i pisale, ali sam propustila. 
Mi imamo drugara koji je u februaru napunio 4 godine i bas ima problema sa govorom, ali nema nikakvu dijagnozu, sve ok. Sad ide 3 puta nedeljno kod logopeda i bas se vidi pomak. Mislim da je to trebalo i ranije, jer je mnogo lakse i brze ali dobro 



(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 881
   RE: Raspričala se deca :)
15.5.2020 9:17:32   
Ana RR
Moj Marko je pričao nemuštim jezikom user posted image samo smo ga mm i ja razumeli. I onda, odmah posle drugog rođendana, kao da se otkočio i počeo da brblja i brblja... i ne zaklapa ni dan danas user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 882
   RE: Raspričala se deca :)
15.5.2020 9:18:51   
Ana RR
Maslačak, muke su to, nemaš lutku pa ne znaš user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 883
   RE: Raspričala se deca :)
15.5.2020 16:30:13   
smeško
Jess, J је кренуо код логопеда због лакшег проговарања.
Љишо, није аутизам једини проблем. Све дисфазије су напорне за децу. Неко дете их само савлада, а неко не. Зато покушавам да му помогнем на време.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 884
   RE: Raspričala se deca :)
9.12.2020 18:01:22   
Analiticarka
Drugari, evo i nasDruzili smo se na drugoj temi i sve vas jako dobro pamtim. Bas sam bezobrazna jer se nikako nisam javila. Sad smo vec porasli.. napunili smo 16 meseci i posto smo resili jedan priblem sad mama tripuje da imamo drugi.Naime mislim da bebac slabo prica. Mama, baba, neke slogove ali nista povezano. Prohodala je posle prvog rodjendana. Jos uvek nije toliko spretna da mogu da je pustim samu, ali to je zato sto ona hoce da trci. Imamo tablu pisi brisi za pisanje i tu vrlo rado zvrljai onda se buni da obrisem da pocne ponovo. Sto se ostalog tice... zna da ispruzi rukicu i pokaze sta zeli i to se svodi na neko mumlanje. Ponekad hoce da mi stavi nesto u ruku kad joj kazem daj ali to sve ponavljam x puta dok ne popusti. Sa druge strane pesmice ... ide buba Mara, prstici, glava ramena kolena i stopala... e to joj je zanimljivo i to bi se igrala non stop.Mm je pustio da se popne sa sprata puzeci uz stepenice samu... pridrzavajuci samo ispod brade da ne udari u stepenik.Deluje mi tvrdoglavo i nezainteresovano. Pricala sam sa drugaricom koja radi kao defektolog i rrkla je (na osnovu jos nekih stvari koje sam joj pricala) da nema nikakvih primedbi na motoriku a sto se govora tice da sam malo nestrpljiva i da je jos mala.Delom sam se zabrinula zato sto su starije cerke rano progovorile pa mi je sad ovo freak.Sta bih jos mogla da radim da je malo zainteresujem i podstaknem govor. 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 885
   RE: Raspričala se deca :)
9.12.2020 20:52:41   
Filadendronka
Analiticarka, moje dete ima 20 meseci i kaze nekad mama, ba-ba i to je to. Razumem da brines, takodje me cesto uhvati neko razmisljanje na tu temu. Cak brinem i da li je sve sa sluhom ok. Ali on je motoricki fantastican, tako da verujem da ne moze sve odjednom da se razvije. 

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 886
   RE: Raspričala se deca :)
14.12.2020 13:03:36   
Olga75
Ako smisleno kaže : mama, baba, pokaže pa-pa, zna gde zeka pije vode, kako kaže kuca,maca, gde je pametna glava, odgovara na proste zappovedi- stavi na sto. Mislim da ukoliko smatrate da nešto nije u redu- pedijatar, defektolog, psiholog mogu da reše dilemu.

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 887
   RE: Raspričala se deca :)
14.12.2020 13:24:08   
Milkica2
Nemoj da brines sve ce samo od sebe da dodje. Ni moja nije pricala do prije mjesec dana znala je osnovno samo a sad ce 2 godine za par dana. Samo ce dijete da pocne kad se zainteresuje. Jos je mala. :)


(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 888
   RE: Raspričala se deca :)
14.12.2020 13:57:52   
smeško
Аналитичарка, ти баш анализираш. user posted image Шалим се, наравно. Пожурила си, још је рано за процену развоја говора. Иначе, проговарањем се сматрају и те прве речи. Ја јесам водила децу код логопеда, али не толико рано. Наравно да је за пуно шта незаинтересована, да је мало тврдоглава. Сигурна сам да јој је слух супер. Сачекај још пар месеци, није то за бригу, мени дете звучи супер.

(odgovor članu Milkica2)
Direktna veza do poruke: 889
   RE: Raspričala se deca :)
26.1.2021 17:01:40   
dunja RR
Mi imamo brdo nekih reči u poslednje vreme, polako vezuje dve reči, sve to zvuči nespretno još uvek, ali nisam zabrunita, nadam se da ne grešim.

Toliko je blesavo moje dete zapravo, juče me uhvatila za zadnjicu, i kaže guža, i smeje se. Eto user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 890
   RE: Raspričala se deca :)
26.1.2021 18:36:24   
Ivanka 75
Divna je Dunja, roditekji mnogo vole decije goooze pa i oni da pokazu affection 😊


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 891
   RE: Raspričala se deca :)
26.1.2021 21:47:44   
flamingos
Predivna je Dunja.Ljubim vas puno.❤


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 892
   RE: Raspričala se deca :)
27.1.2021 13:46:48   
smeško
Super ste Dunja! 😄



(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 893
   RE: Raspričala se deca :)
6.2.2021 19:37:54   
Ivanka 75
Navlaka za jorgan ima s jedne strane devojcicu na rolsulama a sa druge neke letece konfete.
Mama, sledeci put okreni konfete odozgo. 
Sto, ne svidja ti se ta strana sa devojcicom? 
To je devojcica koju ne poznajem 👀😂

Prica joj baba kako je deda isao u Italiju da kupi kisobran kolica kad se tetka rodila.
A jel on znao da prica francuski kad je isao u Italiju? 😂😂😂😂😂
Inace, moj otac je ziveo u Nemackoj 😉

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 6.2.2021 19:41:52 >

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 894
   RE: Raspričala se deca :)
6.2.2021 20:30:26   
emicaa
Ja sam mnogo happy koliko je David poceo pricati.Kod njega je i dalje fora da prica kad mu je ćeif,ako nije zainteresovan za komunikaciju nasadi se na trepavice on nece progovorit.To je nesto sto mu ni 100 logopeda nece promjenit jer je takav.Meni je savrsen 😊

Ivanka,a koji se jezik prica u Njemackoj 😁 mnogo je slatka

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 895
   RE: Raspričala se deca :)
6.2.2021 22:28:04   
flamingos
Ivanka,Emice,sa vama je zabava zagarantovana.Slatko me nasmejete.


(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 896
   RE: Raspričala se deca :)
9.11.2023 16:25:12   
Kata90
Jos uvek pamtimo reči koje je Ognjen izgovarao.....😁😁😁 Kečap-kepacLimun-inunBicikla-bitalaDim-dinNevalja-belalaMobilni-mominiAuto-dudutTastatura-rastatura Gangam stajl ona pesma-obozavao je to je bilo kikalaj😁


_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 897
   RE: Raspričala se deca :)
9.11.2023 17:39:19   
flamingos
Kato,koliko je to slatko.I mi pamtimo,a i imam zapisano u radosnici.Moje dete je rano progovorilo,a reči koje je izgovarala:ababo(lavabo),samina(mašina)...Preslatki su kada ih čuješ kako reči izgovaraju na svoj način.Sad joj je smešno kad uzmemo radosnicu,pa isčitamo i šta je pričala,a i sva dešavanja tokom odrastanja.

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 898
   RE: Raspričala se deca :)
10.11.2023 9:09:36   
Srecko47E

IZVORNA PORUKA: Kata90

Jos uvek pamtimo reči koje je Ognjen izgovarao.....😁😁😁 Kečap-kepacLimun-inunBicikla-bitalaDim-dinNevalja-belalaMobilni-mominiAuto-dudutTastatura-rastatura Gangam stajl ona pesma-obozavao je to je bilo kikalaj😁



Mi smo uzeli neko drvo-Drvo u koje ubacujes mala drvena srca i pises bdecije bisere...
To mi je nesto najdraze.

Mobilni je kod nas teteon.
Auto je bi o tu tu,aJutouser posted image

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 899
   RE: Raspričala se deca :)
10.11.2023 12:26:49   
Bambino1
Jooj i ja zapisujem sta i kako izgovara. Sada je vec veliki, 3 ipo godine, i dosta cisto prica. Ali tapši kaze ćafi, i ako ne ćafimo naljuti se. 🙂Lizalica je bila kisiden, kamion komija, mikser je misker, hitna pomoc je upomoc, itd. 🙂

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 35 [36] 37   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 35 [36] 37   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Koliko dugo ste čekale radosnu vest?
Palacinka123

Koliko meseci ili godina vam je bilo potrebno da ostanete u drugom stanju?

1-3 meseci (59%)

3-6 meseci (8%)

6-12 meseci (11%)

1- 2 godine (10%)

Vise od toga (11%)


Ukupan broj glasova: 193

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here