RE: Zašto deca ne slušaju roditelje? (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Odgajanje



Poruka


emicaa -> RE: Zašto deca ne slušaju roditelje? (25.10.2017 21:48:13)

ja sam Dori oduzimala igracke.Daco je uvjek bio prvi,i znala je ako nastavi raditi isto da cu ga bacit u smece,ako se smiri vraticu joj ga.Par igracki je stvarno zavrsilo u smecu ali za to me bas bas izbacivala iz takta.




Sanjica26 RR -> RE: Zašto deca ne slušaju roditelje? (25.10.2017 22:51:36)

Na ovo nemam odgovor[sm=smiley36.gif]




dddaca -> RE: Zašto deca ne slušaju roditelje? (25.10.2017 23:11:04)

Meni je zao da joj bacim igracku u smece. Posle moram da kupujem opet [sm=smiley36.gif]




MamaNecaVo -> RE: Zašto deca ne slušaju roditelje? (26.10.2017 1:18:54)

Meni je zao igracku da bacim.
Kod nas za sda funkcionise da je sklonim.
Vidi da je tu,ali nema.sanse da je moze dohvatiti niti je trazi.




Sarav -> RE: Zašto deca ne slušaju roditelje? (26.10.2017 10:04:43)


IZVORNA PORUKA: dddaca

Meni je zao da joj bacim igracku u smece. Posle moram da kupujem opet [sm=smiley36.gif]

Pa ti baci nešto bezveze, ne bacaj skupe igračke. A to što bacim ne kupujem opet, inače koja je poenta bacanja?




dddaca -> RE: Zašto deca ne slušaju roditelje? (26.10.2017 15:24:44)

Da znas da si u pravu. I onako ima svakakvog krsa koji planiram da sklonim. Mada, dok pale pretnje, igracke cuvamo




Misha i Ljisha -> RE: Zašto deca ne slušaju roditelje? (27.10.2017 6:49:57)

Ja D nateram sama da baci igracku u smece[sm=smiley36.gif] kakav sam ja Hitler




emicaa -> RE: Zašto deca ne slušaju roditelje? (27.10.2017 7:59:34)

Ljiso ti si najgora [sm=smiley36.gif]




isidora88 -> RE: Zašto deca ne slušaju roditelje? (27.10.2017 8:00:22)

Mojima da bacim neku bezveze igracku ne bi se potresli, a da bacim neku skupu bas i ne mogu tako da taj metod otpada kod mene. Juce su se vijali po stanu kao blesavi, sta god ja kazem njih dvojica jos gori, valjda su skontali lad se udrize da su jaci i brojniji od mene




Mala Elena -> RE: Zašto deca ne slušaju roditelje? (27.10.2017 8:18:44)

Samo dok se udruze. Tako i ove moje, sinoc su se zezale po krevetu, jedva smo zaspali.
A moze se baciti u cistu kesu ( ja i nemam kantu nego kesu za smece[sm=smiley36.gif])
Ali, jel vadite iz smeca ako obeca da se nece loše ponasati i koliko place nakon tog bacanja?[sm=smiley36.gif]




emicaa -> RE: Zašto deca ne slušaju roditelje? (27.10.2017 8:38:35)

Elena ja ako bacim u pravo smece vise ne vracam.To se do sad dva-tri puta desilo da me toliko naljutila.
Inace ako nesto oduzmem ona zna gdje je to ali ne smije dirati.




Sarav -> RE: Zašto deca ne slušaju roditelje? (27.10.2017 9:46:10)

Ja bacam stvarno ali prvo bezveze stvari da vidi da sam ozbiljna. A to da sama baca još nismo probali [sm=smiley36.gif] mada za sad i nema potrebe.




Anck Su Nmaun -> RE: Zašto deca ne slušaju roditelje? (27.10.2017 10:00:31)

Ja sam jednom tako flipnula pa im pobacala nove spinere. H je dramila.ceo dan.
One poslusaju velike su, ali treba ponoviti vise puta to je ono sto.me nervira.
A sa malisom me tek ceka trening zivaca.




mama Jo -> RE: Zašto deca ne slušaju roditelje? (15.11.2017 14:51:31)

Moze im se 🤣




MamaNecaVo -> RE: Zašto deca ne slušaju roditelje? (15.11.2017 23:33:03)

Tvrdoglavost u neku ruku igra veliku ulogu.




Misha i Ljisha -> RE: Zašto deca ne slušaju roditelje? (16.11.2017 7:15:35)

Mm zeli da ga D bezuslovno slusa i to uvek na prvu loptu, ako ga ne poslusa on odmah vice kako je razmazena kako je ovakva onakva. I uvek ide objasnjavanje aman covece stvarno mislis da je ok da dete UVEK i SVE poslusa, mora nekad i ona da vrda[sm=smiley36.gif]. JA sam ta kod nas koja je stalozena i srecom ja sam sa detetom stalno pa je uglavnom i dete stalozeno, ali ako se ja naljutim, dovoljno je samo da je pogledam.Moja mama se uvek krsti kako je samo pogledom smirim i izrecenim imenom DUNJA! nista vise ne kazem hehehe... Al zato tatu nece da slusa ni pod razno. Njih dvoje se stalno svadjaju, ja nekad po ceo dan govorim "nemojte se svadjati, nemojte se svadjati" ili kad ide negde s tatom uvek naglasim "slusaj tatu" , al on za nju uopste nije autoritet vec ispada kao da je on njen vrsnjak pa se stalno koskaju. Cak je sinoc mm rekao, e idem sad malo da se svadjam sa nasim detetom nisam ceo dan[sm=zz_banghead.gif]




mama Jo -> RE: Zašto deca ne slušaju roditelje? (16.11.2017 7:29:54)

Meni je trebalo vreme da shvatim da sa decom zaista moze lepo, odnosno to - bez vike, i bez ,,po peleni"... i ja sam jedno vreme odmah vikala na nju... sada sam okrenula list, tj.prevaspitavam samu sebe da sto stalozenije odreagujem kad je neposlusna... mm je isto takav, on je od pocetka smiren i stalozen pa mi je i preneo to. I dolazimo do toga sto Ljisho kazes - da je dovoljno samo da je pogledam da zna da treba da se smiri.
A deca ko deca - to da poslusaju na prvu loptu nesto? Joj, hoce nekada, ali zato kad dodju momenti - nema sanse...

Nije to bas tsko jednostavno roditelju - ostati uvek smiren i stalozen, ali stvarno mislim da je to mnovo bolje i delotvornije od vike 😊




Anck Su Nmaun -> RE: Zašto deca ne slušaju roditelje? (16.11.2017 9:09:39)

H ima svoje bubice koje su nekad bas aktivne [sm=smiley36.gif] kao npr. Ovih dana. Juce vice na mene po vrticu, kad je nisam zgromila. Al bila sam.zauzeta Vukom jer je povracao inace bi dobila lekciju. Jutros opet nesto bojkotuje , nece da ustane, nece da se obuce...jooj poludim od njenog ponasanja nekad. Naidje joj period da je nesnosna.




MamaNecaVo -> RE: Zašto deca ne slušaju roditelje? (16.11.2017 11:23:10)

Ja sam skontala da od vice nema vajde.
Samo te grlo posle boli.
Polako i na miran nacin sve moze da se resi.




Ana RR -> RE: Zašto deca ne slušaju roditelje? (16.11.2017 11:33:11)

Ljišo, takav odnos sa ja imala sa mojim tatom [sm=smiley36.gif] mama je zakon, a tata je za zezanje [sm=smiley36.gif] nikad nije bio autoritet, valjda zato što nikad nije bio kući, umeo je da bude po godinu dana na terenu pa kad dođe onda samo hoće da se igramo.




mama Jo -> RE: Zašto deca ne slušaju roditelje? (16.11.2017 11:40:20)

I J.je od skoro upala u fazu da vrlo cesto bude nesnosna, necu da se obucem, necu TO da obucem, to mi je Blnak i slicno... i kad joj naidje takav dan - ceo dan je takva...
Bas sto Anck kaze - nesnosna...
U takvim momentima je bas tesko ostati smiren stvarno...
Ali kao sto rekoh - prevaspitavam sebe, i stvarno sad bas dugo nisam vikala.
I ja sam srecnija kad uspem u tome, vidim i da je to delotvornije.




Misha i Ljisha -> RE: Zašto deca ne slušaju roditelje? (16.11.2017 11:43:01)


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ljišo, takav odnos sa ja imala sa mojim tatom [sm=smiley36.gif] mama je zakon, a tata je za zezanje [sm=smiley36.gif] nikad nije bio autoritet, valjda zato što nikad nije bio kući, umeo je da bude po godinu dana na terenu pa kad dođe onda samo hoće da se igramo.

Pa da i mm cesto nije tu. Meni valjda jedva ceka da vidi ledja [sm=smiley36.gif] a tata je tatica i moze da ga masira valjda za sve sto nije kuci




MamaNecaVo -> RE: Zašto deca ne slušaju roditelje? (16.11.2017 12:05:19)

Mama Jo
Slazem se.U takvim momentima uh dodje ti da puknes.
Moj A ne prica skoro nista,ali ne mu ide odlicno.




Ana RR -> RE: Zašto deca ne slušaju roditelje? (16.11.2017 13:23:54)


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ljišo, takav odnos sa ja imala sa mojim tatom [sm=smiley36.gif] mama je zakon, a tata je za zezanje [sm=smiley36.gif] nikad nije bio autoritet, valjda zato što nikad nije bio kući, umeo je da bude po godinu dana na terenu pa kad dođe onda samo hoće da se igramo.

Pa da i mm cesto nije tu. Meni valjda jedva ceka da vidi ledja [sm=smiley36.gif] a tata je tatica i moze da ga masira valjda za sve sto nije kuci


Moj tata i dan danas priča kako sam ja njega "dovodila u red" [sm=smiley36.gif] stanem ispred njega, jedna ruka na kuk, drugom uperim prstić u njega i krenem sa "Mutine (Milutine)!" [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




MamaNecaVo -> RE: Zašto deca ne slušaju roditelje? (16.11.2017 13:44:53)

Ana RR moj A to radi.
Video od mame doduse.[sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>