|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
10.11.2009 18:32:05   
LillyT
Ah ti redovi... nekako mislim da bi nasa zemlja propala, kada bi redovi prestali da postoje. Ljudi ne bi imali gde da iskazuju svoje nezadovoljsvo, politika bi zamrla kao kategorija o kojoj se polemise, gde bi penzioneri upoznalvali partnere za bocanje i sah, nezadovoljne zene iskaljivale svoj bes na naprlitanim tetama koje stalno negde zure i nemaju vremena da plate telefon........

Ja stvarno ne mogu da budem 100ka, ali zato da budem glupa umem i to veoma dobro. Ustajem i dalje starijim ljudima, koji se brecaju ako neko ne ustane u roku od 5 sec; pre koju nedelju sam pustila trudnicu (samo sto joj voda nije krenula), jbg, teze je njoj da stoji, nego meni, ja lako nosim. Nekako, sve je to stvar vaspitanja. Ako si nekulturan, nekuturan si uvek i to se vidi


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Trudi)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
10.11.2009 21:42:29   
Dora
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
20.8.2010 15:16:55   
Lilly*
Žene moje, ljudi su stoka! Juče sam se žalila na taxistu, a danas... Morala sam da odem da overim knjižicu jer mi ističe ovih dana pa da to ne bude baš dok sam u Betaniji. Na šalteru mi da da uplatim 10 din!! Najbliža banka je u supu (za one koje nisu iz NS to je 2 velika bloka dalje). Odgegam se ja nekako donde, stanem u red, oba šaltera zauzeta. Dok sam stajala dolazi jedan čovek i staje pored šaltera i kako se oslobodio šalter on se ugura preko reda!!! Ja pop... Pitam ga kako ga nije sramota! A on kaže: "Pa šta ja znam šta ti čekaš" Zamislite!! I hajde što se on gura, nego kako je ona guska na šalteru primila njega preko reda a vidi da stojim od ranije i sa stomačinom do poda koliko se otrembesio!
Nego trudnice, nemojte biti blesave da stojite u redu ili autobusu! Sada da sam tek zatrudnela, drugačija bi "pesma" bila! Zašto da trpite kada se niko neće setiti da vas propusti. Stvarno nikada nisam koristila to što sam trudna da idem preko reda, i kada me pitaju da me propuste (a to obično kažu oni čuvari a ne oni iz reda) kažem da ne treba, sačekaću. Baš sam kreten! I kada sam stigla nazad u socijalno, sačekala sam samo toliko da se oslobodi šalter i ravno do njega preko reda. Ma j... te se svi, dosta je bilo!


_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
20.8.2010 15:24:34   
Anoniman
Ja sam juče poslala žalbu JGSP -u Novi sad !!! Više mi je bilo prekipelo !!! Napisala sam sve što me muči , a između ostalog i da mi je muka više od njihovih "kontrolora" koji su tu SAMO i JEDINO da kontrolišu KARTE , a ostalo ih baš briga ... Mene trudnu znači može u sred autobusa da pregazi horda penzionera - njega ne bi bilo briga !!! Po nekad se  desi da budu i po 2 kontrolora u autobusu , na mestu za trudnice sede tinejdžerke , ja stojim i guram se u gužvi , on (kotrolor , pa i vozač) vidi da ja stojim , i ne bi se setio da kaže nekome da mi ustupi mesto !!! Ne mora da diže pola autobusa , ali ako već dobija platu da izigrava mangupa u busu - onda bar može gologuzim klinkama da kaže : molim vas -ustupite mesto za trudnice - trudnicama !!!!!!!!

Juče sam dobila odgovor na moju žalbu , odgovor je sadržao sva moguća izvinjenja i "u pravu ste" reči ... A da li će izmeniti išta taj moj mail - živi bili pa videli !!!



(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
20.8.2010 15:29:46   
Lilly*
Joj Bubo user posted image I ja sam ludela od GSP-a i toga što trudnice moraju da plaćaju kartu, kao da će firma propasti za te pare koje ne naplate! A što se tiče stajanja, sada sam toliko besna, da bih sigurno ubuduće dizala nekoga da sednem!
Joj, baš me je načepio onaj magarac na žulj user posted image Sreća novosađana što ću se ovih dana poroditi user posted image


_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
20.8.2010 15:32:20   
pahulja76
zadnja 2-3 mesecaotkako mi se vidi stomak mnog ime propustaju, ustaj umi u autobusu mladici, devojke i dede al babe su te koje su bezobrazne, kao da one nisu radjale i jednostavno te ignorisu... al u posti sam se odmah naucila posto stoje na svakom salteru nalepnice PREDNOST TRUDNICAMA cim udjem ja na zadnji salter sacekam da onaj ko je "na" njemu zavrsi pa ja pridjem, uvek radi jos bar 2 saltera na kom mogu ovi iz reda da placaju a i ja brzo zavrsim. niko mi nista nije rekao nijednom, a mozda su saputali meni iza ledja al bas me briga. necu ceo zivot da pustam druge a sama da cekam kad vec imam prednost.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
20.8.2010 15:34:56   
Lilly*
Tako bih i ja sada Pahuljo user posted image Meni sve bilo glupo i sramota. Ma od koga me sramota, od onih koji ne znaju da me propuste! Samo napred trudnice user posted image user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
20.8.2010 15:44:31   
pahulja76
bas tako lillyka, i meni u pocetku bilo glupo... zamisli jednom stojim sa mm u redu u maxiju na suhomesnatom, dolazi druga radnica i pita ove ispred mene jel vam nije problem da prvo usluzim user posted image a ja zamalo da pitam a ko je user posted image user posted image user posted image user posted image

jos nista od porodjaja kod tebe? koliko si vec premasilauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
20.8.2010 16:45:57   
pepeljuga
koliko sam ja primetila za vreme trudnoce, nasi ljudi bas i nemaju tu kulturu, ako se izuzmu zene koje su i same majke (i to one mladje, starije znaju da budu groooozne) user posted image

< Poruku je uredio pepeljuga -- 20.8.2010 16:46:14 >


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
20.8.2010 17:58:52   
BabyG
Imaju, ali samo ako se nađe neko grlat kao ja i drekne na sav glas da trudnica stoji u redu! I onda ide ono: 'Jao, pa nismo videli, bla, bla...' user posted image


_____________________________

Konačno sam shvatila zašto imam par kilograma više nego pre par godina. Kako
starimo postajemo sve teži. To je zato što imamo sve više znanja u
našim glavama. Dakle ja nisam debela, nego inteligentna!

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
1.9.2010 13:32:00   
Vika
Ja juce stala u red da platim racun u SBB-u, ispred mene 3 mladja muskarca i 1 zena oko 40-tak. Pri tom mi je stomak poprilican. Naravno, nikom nije palo na pamet da me propusti, kao ni sluzbenicima da to predloze, iako su uredno okacili nalepnicu "Prednost trudnicama"
Posto mi nije bilo tesko da odstojim cutala sam, ali sam inace resila da ne cutim, posto je svest o opstem dobru i kucevnom vaspitanju kod nas jako niska.

A pre par godina, u BG trolu, punu kao oko, ulazi mlada mama sa bebicom, ne starijom od 3 meseca. Ispred mene, na sedistu za trudnice btw. sedi devojka. Ja naivno pomislim da nije videla pa joj ljubazno skrenem paznju da uspupi mesto mami sa bebom, a ona ce meni "Vracam se faksa, i ne ustajem nikom!". E, tu mi je pao mrak, pa sam joj kroz zube procedila da ustane sama da je ja ne bih dizala (sto je zaprepastilo, a i zabrinulo zbog mojih 178cm i vise nego dovoljno kg). Spasila je ona mama posto je silazila na prvoj stanici, uz konstataciju da su malte ne hteli da je biju po prevozu dok je bila trudna!

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
1.9.2010 19:46:28   
isidora88
evo i mog slucaja od jutros user posted image
bila kod dr opste prakse da uzmem uput i naravno guzva i dzaba sto sam ja 10 puta ponovila da sam trudna(pa i corav bi primetio moj stomak) nikom nije palo na pamet da me pusti preko reda a pogotovo doktorici koja je 2 sata tracarila i primala pacijente koji nisu uopste cekali u redu niti su imali zakazano,ma bezobrazluk user posted image user posted image user posted image
danas zovem da zakazem za sutra opet kod dr opste prakse jer mi trebaju novi uputi i kaze mi zena u call centru da trudenice ne treba da zakazuju nego da samo dodju i da idu preko reda,a kako to da izvedem nemam pojma user posted image


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
1.9.2010 19:52:14   
Anoniman
Šta kako? Kada neko izađe, lepo kažeš "Meni su rekli da uđem!" i uđeš! user posted image

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
1.9.2010 20:13:43   
isidora88
danas je malo falilo da me pregaze user posted image ja rekla da imam zakazano i da ne mogu vise da cekam jer imam zakzan pregled kod drugog dr a oni meni " i mi cekamo" i ja onda lepo kod dr pokucam a ona mi kaze da sacekam svoj red
sutra cu haos napraviti bude li me tako ispalilauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
28.9.2010 12:53:09   
janajana
ja sam danas iskoristila svoju prednost u laboratoriji user posted image otprilike cekala sam maximalno 5 minuta dok dok sam predala knjizicu na salter, gde postoji poseban deo gde predaju trudnice knjizice, i dok me teta prozvala i rekla: "udjite odma vrata pravo"
da sam cekala, normalno mislim da bi se onesvestila kolika je guzva i + plus sto mnogi kaslju user posted image
dok mi teta vadila krv rekla je nemoj slucajno da dolazim ja po nalaze vec da poslajem nekog, tj da se ne muvam po domu zdravlja bez potrebe ako vec neko drugi moze da zavrsi umesto mene


_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
28.9.2010 16:00:12   
bojanica7
ja ludim u posti sto me niko ne propusta ali sam odlucila da cu sledeci put da se trazim preko reda. pa kad vec lepo stoji natpis da imam prednost user posted image

a sto se tice doma zdravlja... uzas. ja na naselju mogu da se porodim dok me ne prozovu. iako kao imamo prednost. sledeci put idem u ZOV. neko mi rece da ima manje guzve

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
28.9.2010 17:51:54   
LunaLu
Prosto sta reci, a ne zaplakati. Mi i kultura, to je nespojivo, mozda je i nekad postojalo, ali danas sigurno ne postoji.
Mene u redu propustaju, ali tako sto je pozove apotekarka ili sluzbenica u banci, i naravno meni bude neprijatno, jer se osecas kao da nesto krades ili da si kuzan sto si trudan.
Neko vece smo cekali neki super hleb u jednoj pekari na Vozdovcu i bilo je oko 20 ljudi i kad je stigao hleb jedan stariji gospodin je meni i jednoj gospodji takodje trudnici, a obe smo imale vidne stomake (ja sam sesti mesec, ona koju nedelju manje) kaze da krenemo preko reda i kad je on to rekao jos neki momci su to podrzali. Kad jedna baba, ma nije ni baba, mladja od moje majke : A gde ce te Vi, preko reda? Ovi pozadi odgovaraju : To su trudnice i trebaju preko reda. Na to ce ona : Pa ja cu da uzmem malo dete iz komsiluka, pa da idem preko reda. No comment.
Secam se kad je moja kuma bila trudna i sedela je u prevozu, bila je 4-5 mesec, ne bas vidljiva trudnoca, ali tu je i neki deda je trazio da mu ustane. Kad je rekla da ne moze zbog trudnoce, njegov odgovor je bio : Tako mlada, a vec laze.

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
28.9.2010 17:55:07   
Ivanka 75
E, ti starci koji se voze gradskim prevozom samo zato sto imaju besplatne karte su najgori!
Ali ja imam odlicno iskustvo i sa gradskim prevozom (jer kondukteri uvek podignu nekoga da bih sela), i kad placam racune, u posti.... Uvek mi momci iz obezbedjenja i sprovedu me do saltera! Alal im vera i neizmerno hvala!user posted image

(odgovor članu LunaLu)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
29.9.2010 14:18:45   
SIvka
Jer to neka pošalica? Meni su uglavnom muškarci ustupali red u banci,opštini,a žene, one nikad ne. Jednom prilikom, sa povećim stomakom ušla sam u poštu da platim račun, vidim natpis: prednost trudnicama, ja preko reda  i priđem šalteru. I naravno jedna gospođa me je uputila da stanem iza poslednjeg jer red nije na tu stranu. E, ja sam bila malo oštrija, pitala je par stvarčica, da li je ona majka, ima li ćerku, i naravno onda su svi zdušno odjednom primetili da imam stomak  i pustili me preko reda. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
29.9.2010 17:13:17   
LunaLu
Ja stvarno ne znam sta je sa tim " divnim" gospodjama, da li su ikad bile trudne, imaju li cerke, jer sigurno da za snahe ne mare.

(odgovor članu SIvka)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
6.10.2010 15:10:21   
yeeca
ja sam ostala u cudu, prvi put juce, i u posti i u banci su me pustili preko reda..stvarno nisam mogla da verujem user posted image obicno se prave blesavi kao ne vide stomak, a meni je i dalje neprijatno da idem preko reda, mada uredno imamo prava na to

(odgovor članu LunaLu)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
6.10.2010 15:30:17   
isidora88
ja neki dan bila u posti bila je nevidjena guzva a ja fino pravac na salter i kazem da sam trudnica(sto i corav moze da primeti) ali u prodavnci me do sada niko nije pustio preko reda a meni glupo da se namecem jer nigde ne pise da imamo prednostuser posted image
prekljuce u gradskom busu mi niko nije ustao i poludela sam,svi se prave blesavi,sledeci put ima ceo bus da dignem user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu yeeca)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
6.10.2010 16:29:31   
Tanja981
Evo i jednog lepog primera. Zaista su me odusevili u SUP u Majke JEvrosime. Pre mesec dana sam morala da registrujem kola. Kada sam dosla u SUP, radi samo jedan salter a ispred mene njih cetvorica. Odlucim da cu da cekam u redu, pa ako mi ne bude dobro, da cu da sednem na klupu pored i zamolim nekog iza u redu da mi "cuva" mesto. Medjutim, dolazi jos jedna gospodja da otvori dodatni slater i cim me je videla odmah me je prozvala. Ja pogledam one ljude u redu, i niko ne pravi problem. Zaista mi je mnogo pomogla jer nisam jedna od nepokretnih trudnica, ali cekanje u redu zna da umori. Dodatno, ta ista gospodja mi je rekla da kada god dodjem a guzva je da joj se javim i da ce me provesti preko reda.
Znaci jos uvek smo ljudi.
user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
13.10.2010 23:36:55   
LunaLu
Igrom slucaja sam par dana imala poslove u banci, niko me nije pustio preko reda, ne znam za sta im sluzi ono obezbedjenje.
Ali zato kad sam isla da registrujem auto u MUP Zemun, salterska sluzbenica je otvorila salter i pozvala me da dodjem, super smo se ispricale, pa mi je jos i pozela srecu. Bila sam zapanjena...user posted image

(odgovor članu Tanja981)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
10.11.2010 16:21:57   
janajana
Ja sam se danas prijatno iznenadila u banci user posted image
Ja normalno stala u red u kom je bilo oko 15 osoba ispred mene, i pridje meni cika iz obezbedjenja i pita da li cekam blagajnu, i posle toga on meni: "Vi ne smete ovde da cekate, predjite pravo ispred i sacekajte prvi salter da se oslobodi. U nasoj banci trudnice ne smeju da cekaju" user posted image
A ja tek 4 mesec, ali zbog toga sto sam bila mrsavija (dosta) odma mi se poznao stomak user posted image


_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu LunaLu)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here