Špajz (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Saveti (za) domaćice



Poruka


Anoniman -> Špajz (31.7.2010 22:33:47)

Šta sve držite u špajzu? Koliko često pravite reda u njemu?

Meni špajz služi za sve što u datom momentu nemam gde da stavim. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zardeva.gif[/image]
Prosto nemam srca da bacim Lukine patofne koje je prerastao jer su mi lepe, iako su se skroz ofucale, pa ih stavim u kesicu i špajz.
Kutiju od plafonjere isto ne bacim, nego je sklonim, mm je pitao, zašto je čuvam, hoćemo jednog dana skinuti plafonjeru sa plafona, vratiti je u kutiju i tako baciti u đubre? [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Uglavnom, danas smo pravili reda u špajzu, trajalo je dva sata. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley29.gif[/image]

Unutra...
Kofer escajga koji čuvamo za... pa ne znam kada sinove budemo ženili, možda nam zatrebaju... [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley29.gif[/image]
Prazne kutije od: lap topa, portable DVDa, mojih patika, Lukinih patika...
Tri ogromne kese u kojima su ostale kese...
Gomila staklenih flaša od Coca Cole, koja više nigde ne može da se kupi u staklenoj ambalaži...
Tašne za plažu koje se ne koriste, frižider tašne...
Ukrasni papir...
Prazne tegle i boce...
Svećnjaci koji mi se ne sviđaju...
Delovi dušeka za krevet (U Lukinom krevet je dušek koji se posle produžava kako se razvlači krevet)...
Testenine, pirinač, čajevi...
Hemija...
Lukina garderoba koju je izrastao potrpana u kese (nikako da kupim vakuum kese)...
Igračke za bebu, ona vrteška za iznad kreveta...
Alat...
Sijalice...

Ma jao... ne znam ni sama šta sve još...

Uglavnom, kada je mm izneo đubre, napunio je kontejner... A ja sam čistila špajz, izbacivala stvari pre oko max godinu dana...





Lu -> RE: Špajz (31.7.2010 22:45:17)

- u jednoj kutiji - hrana, nekvarljive namirnice(riža, šćer, grah...)
- u drugoj kutiji - (namirnice za kolače, pudinzi i ostalo)
- u trećoj kutiji - slatkiši
- u četvrtoj kutiji - sijalice, sitni alat.
- piće, sokovi
- zamrzivač
- kanta i krpe za džoger
- mikseri ostala pomagala koja ne koristim baš svaki dan
- veliko suđe, vatrostalne, glinene zdjele...suđe koje ne koristim često

Da napomenem da ja imam i podrum u kojem držim neko suđe koje sam dobila na poklon i ostala čuda, zatim sezonsku obuću,saksije,tegle za zimnicu i zimnicu,gajbe za pivo i kiselu,alat, Rokove igračke,bazeni i igračke za more, nakit za Božić, Uskrs, rođendan- sve naravno raspoređeno u zasebne kutije na kojima je napisano šta je šta[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




dunja RR -> RE: Špajz (31.7.2010 22:47:25)

IZVORNA PORUKA: Lu RR

- u jednoj kutiji - hrana, nekvarljive namirnice(riža, šćer, grah...)
- u drugoj kutiji - (namirnice za kolače, pudinzi i ostalo)
- u trećoj kutiji - slatkiši
- u četvrtoj kutiji - sijalice, sitni alat.
- piće, sokovi
- zamrzivač
- kanta i krpe za džoger
- mikseri ostala pomagala koja ne koristim baš svaki dan
- veliko suđe, vatrostalne, glinene zdjele...suđe koje ne koristim često

Da napomenem da ja imam i podrum u kojem držim neko suđe koje sam dobila na poklon i ostala čuda, zatim sezonsku obuću,saksije,tegle za zimnicu i zimnicu,gajbe za pivo i kiselu,alat, Rokove igračke,bazeni i igračke za more, nakit za Božić, Uskrs, rođendan- sve naravno raspoređeno u zasebne kutije na kojima je napisano šta je šta[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


lepo si to izvela kada lopov dođe, da zna šta da pokrade[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Špajz (31.7.2010 23:01:01)

Imam ja i garažu i podrum... Ne smem ni da pomislim šta ima unutra. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley29.gif[/image] Tamo ne ređam ja nego moja baka, stvari tipa "Ovaj tepih je ručni rad, bio je baš skup (pre 20 godina), sada nikome ne treba, ali čuvaćemo ga u podrumu dok ga miševi ne pojedu!" [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley29.gif[/image]




NadaR -> RE: Špajz (9.10.2010 9:43:44)

  U jednom dijelu  -hrana .. krompir,luk,grah ,mrkva ,jabuke,kruske ,
iznad nekvarljive namirnice : secer,brasno, so, riza , namirnice za kolace ..  poneka cokolada da se nadje u hitnim slucajevima [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley9.gif[/image]
gajbe od piva , sokovi , mineralna ..
Na policama : pekmezi ,dzemovi,ajvari ..
nekoliko kompleta sudja koje koristim samo kad imam goste ,
na vrhu : veliko sudje ..

Na drugom zidu je manji stari plakar-  u njemu je sezonska obuca i hemija , krpe i sitnice poput sijalica , kutijica ...
 




mali_mis -> RE: Špajz (8.3.2015 17:22:38)

Drzimo: usisivac, kolica za pijacu (to su bile krupnije stvari), ima par nekih serpi, prazne tegle (one su skroz gore), ukrasi za jelku, slatkisi, brasno i tako te stvari.
Menjanje rasporeda: kako nam naleti, obicno stvari koje A. ne sme da dira, se dizu gore, a dole se stave neke druge koje se mogu dirati (serpe).
Ma kako sam uspela da zaboravim, skroz gore su alkoholna pica [sm=smiley36.gif]




veselicaa -> RE: Špajz (8.3.2015 18:06:55)

Trenutno nemam spajz i sizim zbog toga,ali planiramo sada leti da napravimo i jedva cekam.




Mala Elena -> RE: Špajz (8.3.2015 18:15:59)

Nemamo ga u stanu u Bg-u ali ga njegovi imaju u Pb-u...i tamo je kao u frizideru jer je stalno otvoren prozor...[sm=zz_cold.gif]




Plavusa34 -> RE: Špajz (9.3.2015 8:11:14)

Kod nas se stavja sve usisivac... samo nema onog sto bi trebalo da se stavja u spajz




branki* -> RE: Špajz (12.11.2015 10:46:21)

Imamo spajz ,ali ne bas sredjen,jer imam samo jednu policu,a trebalo bi jos jednu uz drugi zid.drzim pasulj,krompir,pirinac,makarone,sve te stvari za kuhinju.zatim,slatkise i grickalice,pice,tegle pune i prazne,stare kese,i usisivac.i da,kutiju sa alatom.




isidora88 -> RE: Špajz (12.11.2015 11:03:04)

nemam spajz, a tako mi treba[sm=smiley13.gif]




MAMAMAJ -> RE: Špajz (12.11.2015 17:09:01)

Mi trenutno imamo tri špajza [sm=smiley36.gif]
Ovaj regularni plus dve spavaće sobe, koje za sada nismo opremili jer smo se prošli mesec uselili u kuću, a opremili samo kuh, dnevnu i jednu dečiju, pa ćemo dalje na proleće, kad se rodi bebac.
Do tada, nikad veći špajz u životu...
Iz delova... [sm=smiley36.gif]
Zbog svega toga, suludo je da pišem šta sve držimo u špajzu. [sm=smiley36.gif]




Maraj -> RE: Špajz (12.11.2015 18:45:17)

Ha ha mamamaj blesava si [sm=smiley36.gif]
ja imam spakz. Napravili smo dva ormara na dva zida. U jednom su nam kucne potrepstine a u drugom obuca




MAMAMAJ -> RE: Špajz (12.11.2015 21:39:14)

Hahah, Maraj moja... [sm=smiley31.gif]
Ma, sva sreća da svaka vrata imaju ključ, ja to zaključam i ne dam da se ulazi, jer s ovim stomakom ništa, ama baš ništa ne mogu da presložim, namestim, baš me briga, bar ima mesta.




aleksandrici -> RE: Špajz (8.3.2016 15:09:24)

Špajz?Tako no mesto ili ga ja takvim činim.Hahaha,imam đak brasna na ulazu,onda đak krompira,pa prazne tegle,zimnica cela,mikseri,oni koji rade i naravno oni što ne radi.Nikad se ne zna ,možrda ono koji ne rade nekad zatrebaju.A,da puno kesa,malih,velikih,ukrasnih...Pa onda jelka plastična,ukrasi,poneka lutkica za koju me žao da bacim.A da,sad sam se setila,tu su i neke šerpe velike,ogromne koje koristim samo 2 eventualno 3 puta godišnje.Luk,šargarepa,cvekla da li i to da ubrajam?Špajz je za mene riznoca potrebnih i nepotrebnih stvari.Kartoni za jaja,žao mi da bacim ,kao da će mi trebati ko zna koliko jaja i kao da prodavci ne prodaju sa istim kutijama....Ako se setim da imam još nešto dopunjavam spisak.




aleksandrici -> RE: Špajz (8.3.2016 15:12:24)

Blago tebi.Meni ja špakz uzak i jedva stane sve ono što sam nabrojala. A ima još mnogo toga,počev od francuskog ključa,šrafcigera,po neki ekserić,sundjer-




Sladja 29 -> RE: Špajz (10.3.2016 12:08:20)

Da nema spajz ja stvarno ne bih znala sta da radim...u njemu ima obavezne zimnice ,serpe koje ne koristim stalno namirnice i jos dosta toga ...ja besznjega ne bih nikako funkcionisala...i uopste mi nije jasno kada pojedini kazu a sta ce mi spajz[sm=zz_banghead.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




aleksandrici -> RE: Špajz (14.3.2016 18:34:24)

Ja imam špajz i stalno ga nešto sređujem a nikako da ga sredim.Toliko ima svega da se pitam odakle sve to,ali sve mi nekako treba.tegle i prazne i pune,kese makarona,špageta,krompira,pasulja,ukrasa za jelku,sijalica itd itd....da ne nabrajam, mogla bih da pišem do sutra,




aleksandrici -> RE: Špajz (23.4.2016 19:36:02)

Špajz ?Koje ludilo,toliko nagomilanih stvari ali potrebnih.Lažem ima i onih koji mi možda i ne trebaju ali sve mislim "neka,možda zatrebaju" a kad mi zatrebaju ja u haosu ne mogu da ih nađem.Prazne tegle,kutije od cipela,sandala,čizme,četke,đakovi,jejla i ko zna šta još.Nešto sam i ja zaboravila šta ima !Da nemam špajz,ne znam, kako bih se snašla i gde bi sve držala te stvari.Volim što ga imam jer u suprotnom se ne bi snašla-Topio preporučujem.




Animsaj9 -> RE: Špajz (31.10.2016 20:49:00)

Mi imamo dosta veliki spajz. sa desne strane su police , tu je sva zimnica u teglama i flasama .U samom cosku mi stoji daska za peglanje i pegla i neki blender sto ne koristim. Pravo ispod prozora je polica sa slatkisima . Ispod nje su kante sa masti .Levo su police sa serpama , cinijama , tepsijama . Na podu drzim pice i balone sa rakijom




Anck Su Nmaun -> RE: Špajz (31.10.2016 21:02:03)

Neemamo a bas bi nam trebao [sm=smiley13.gif]




Animsaj9 -> RE: Špajz (31.10.2016 21:03:42)

Da to je bas nezgodno u stanovima




Khaleesi -> RE: Špajz (31.10.2016 21:16:17)

Mi nemamo nikakvu ostavu spajz... mada smo u kuhinji ispod sudopere napravili police pa tu stoje tegle i zimnica[sm=smiley36.gif]




branki* -> RE: Špajz (31.10.2016 21:19:47)

Ja bi trebalo da sredim svoj spajz,malo je u haosu i da pocistim mrvice i opet sortiram gde sta ide,ali nikako da nadjem vremena.a,tako mi fali jos polica!




mama ivane -> RE: Špajz (15.11.2019 9:08:13)

Kada vec naidjoh na ovu temu moram pod hitno da raspremim spajiz jer je u poprilicnom haosu , ima svega i svacega u njemu




Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>