RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


lesica -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (11.2.2015 15:25:27)


IZVORNA PORUKA: Olga RR

ja i dalje mislim da veronauci nije mesto u skoli


I ja.






Kata90 -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (11.2.2015 15:26:16)

Delim misljenje sa Olgom.




Peace* -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (11.2.2015 15:26:52)

Moj Luka je na građanskom. Iskreno - nemam pojma šta rade na tom času. Nema sveske, nema knjige - ništa. Povremeno koji papirić o drugarstvu i crteži.
Ne mislim da sam pogrešila. Ja nisam vernik. Deca nisu krštena, niti vaspitavana sa osvrtom na crkvu. Kod nas se slave oba Božića, oba Uskrsa, i Slava. To je sve što ima veze sa crkvom, Isusom i Sve(t)cima - ne znam ni kako se piše.




Olga75 -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (11.2.2015 15:34:49)

da ne bude zabune , ja sam verujuca ali skola je skola a crkva je crkva
moje dete zna da izmoli : ocenas , zdravo marijo , slava ocu , andjele cuvaru , vjerovanje ( ono antiohijsko )
ali to sam je ja naucila a u skoli treba da uci o gradjanskim pravima a katehizam je za nedelju
mislim ovo je sekularna drzava




veselicaa -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (11.2.2015 16:12:40)

U skoli gde ide moje dete nema izbora,samo veronauka jer valjda nema ko da predaje gradjansko.Zadovoljna sam kako ih pop uci,naucila je dosta stvari a najvaznije je da je on predavanje prilagodio deci tako da razumeju a nije im dosadno.




milicicak -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (11.2.2015 17:12:25)


IZVORNA PORUKA: Olga RR

ja i dalje mislim da veronauci nije mesto u skoli

Potpisujem




Sanjica26 RR -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (11.2.2015 21:29:45)


IZVORNA PORUKA: superm


IZVORNA PORUKA: lanajelena

Nas je veroucitelj divan,deca ga bas vole,covek i sam ima petoro dece [sm=smiley1.gif]

To je lepo i retko.

Superm retko ali ih ima. Jedna sam od tih koji su divni.[sm=smiley36.gif]
Posto radis u Beogradskoj skoli pretpostavljam sta oni pricaju deci. Znam koja je tematika i ni malo mi se ne svidja. I sasvim sam sigurna da ne rade po planu i programu koji je sasvim normalan.




serpica -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (11.2.2015 23:05:18)

Moje dete uci gradjansko vaspitanje,nisam se dvoumila oko izbora jer sam znala da je ona suvise mala da shvati neke stvari a i previse osetljiva na neke teme tako da nisam htela da je opteretim necim sto ce svakako nauciti kasnije. Elem,sva moja deca su krstena,slavimo slavu idemo u crkvu uvek kad nam se ukaze prilika,za praznike obavezno. Moja deca znaju nase obicaje,za Vaskrs,za Bozic,i za bilo koji drugi praznik,znaju obe Oce nas,i veruju u Boga onoliko koliko im to njihova masta dozvoljava. U nasoj kuci cesto se cuje "Hvala Bogu" ili "Ne daj Boze" i one znaju velicinu th reci. Za mene je to sasvim dovoljno,i mladja ce od septembra da uci gradjansko a za sva pitanja u vezi crkve,Boga,verovanja,obicaja ako ne mogu ja da im pomognem,hvala Bogu ima ko moze i o ce u svakom trenutku to i da ucini.[sm=smiley1.gif]




nisevljanka -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (6.3.2015 21:42:30)

ja sam za veronauku!!! Moja cera prosto obozava taj predmet i veroucitelja




Žapkić -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (7.3.2015 1:56:34)

Definitivno-veronauka




Sosa Mena -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (7.3.2015 1:58:16)

Veronauka. [sm=smiley1.gif]




Žapkić -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (7.3.2015 2:02:07)

Stvarno, Soso? Baš si me iznenadila...[sm=jezicek.gif]




Sosa Mena -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (7.3.2015 2:03:14)

Sta da ti kazem. [sm=zz_big_green.png]




Žapkić -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (7.3.2015 2:05:17)

[sm=smiley2.gif]




Bibilib -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (9.3.2015 12:19:29)

Veronauka....




mila83 -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (9.3.2015 16:33:26)

Ja sam za veronauku. A sta se uopste radi na gradjanskom?Nesto imam osecaj da klinci tu slabo nesto nauce i korisno cuju,cast izuzecima.




veselicaa -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (9.3.2015 16:46:15)

Uce uglavnom o ponasanju u drustvu,porodici koliko se ja secam jer sam ja imala gradjansko u skoli.
Moja A.je naucila tako divne stvari na veronauci da sam ja odusevljena.




mali_mis -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (9.3.2015 16:48:41)

Meni nekako lepsa veronauka.




veselicaa -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (9.3.2015 16:50:23)

Pa jeste mm,pogotovo ako im pop to lepo iznese na nacin na koji mogu lepo da shvate sta im se govori.




mila83 -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (9.3.2015 17:06:45)

Znam otprilike sta ima na gradjanskom, samo cesto tu budu price koje nemaju veze sa predmetom. Lepsa je veronauka,ja sam imala veronauku.




vikiveki -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (28.6.2015 23:03:11)

Ja sam više za građansko vaspitanje...i starija ćera mi je 4 godine išla na građansko,a sada i srednji sin ide na građansko...nekako su mi suviše mali da bi shvatili neke stvari vezano za religiju.Smatram da kada odrastu ako budu želeli,mogu sami da otkrivaju ono što ih zanima u vezi religije




wivern -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (29.6.2015 9:41:45)

Ni jedno ni drugo.
Nama treba da se uvede predmet "Bonton" od prvog razreda osnovne skole, na koji ce ici i roditelji sa svojom decom.




veselicaa -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (29.6.2015 12:03:23)

Ja sam i dalje zadovoljna time sta mi dete uci na veronauci.
A to za bonton Wiv i ja se slazem,kada idem na roditeljski kod A.i vidim kako se pojedini roditlji ponasaju,zaprepastim se.




Trcosava -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (29.6.2015 13:24:27)

Mila, kako si bre imala?? Pa nisi ti toliko mlađa od mene, kad se to uvelo u školu?

Iskreno, sada kad nisam u svojoj zemlji, mnoge stvari gledam drugačije. Dete ne bi dala ni na jedno ni na drugo. Krštena nije, niti će se krstiti dok ne bude znala šta želi i kojoj veri će pripadati. Tako da bi mi bilo totalno bezveze da silim dete (čak i da živim u Srb) u jednu veru.




vikiveki -> RE: Veronauka vs građansko vaspitanje (29.6.2015 13:29:07)

Za bonton se i ja slažem...a kod nas se deca tj. roditelji moraju izjasniti za jedan od ponuđenih izbornih predmeta: a ponuđeni su građansko i veronauka,tako da se za jedno moramo odlučiti




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>