RE: Koprokultura (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


milicicak -> RE: Koprokultura (30.4.2018 14:18:39)

Rosi, Kllebsiela je normalni stanovnik creva mozda zato dr misli da je ulkjucivanje ab veca steta nego korist. Da je nadjena u urinu bila bi druga prica. Ne znam, draga, stvarno, osim da probas da pises mail gastro ili da je kontaktiras viberom ili necim slicnim.




Rosita -> RE: Koprokultura (30.4.2018 15:06:25)

Hvala ti. Stupili smo u kontakt, idemo večeras na kontrolu. Igranka bez prestanka[sm=smiley13.gif]




Maslacak15 -> RE: Koprokultura (30.4.2018 15:36:20)

Moze da bude nezgodno. Mali je. Tacno da moze da Bude komensal Ali Ako je ima dosta a on pokazuje i simptomtiku ja nebih ignorisala. Ima Li sanse da se konsultujes da nekim iz tirsove ili instituta za majku i dete? Kao infektivni biolog uvek Sam za to da bakterije nntreba podcenjivati. Dobro j Sto nema Temperature....




Rosita -> RE: Koprokultura (30.4.2018 15:43:11)

Da, sa IMD gastro, večeras.




Maslacak15 -> RE: Koprokultura (30.4.2018 15:48:14)

ja bas nebih volela da je u nosu posto vidim da je pneumonija jedna od najnezgodnijih komplikacija klebsielle kod novorodjencadi. I bas opasna. Mislim nemoj da panicis i ne treba ali obavezno insistiraj da prate situaciju pomno. ili da ti daju antibiotike odmah ( sto bih ja trazila) ili ako odlazu onda da prate u stopu kako se stanje razvija da ne bude nedaj boze nekog pogorsanja. Jer to je kod tako male dece ekstra nezgodno. Nije klebsiella strasna za odrasle, ali novoroddjencad nemaju jos funkcionalan imuni sistem, neka zastita ima preko tvojih antitela ali celularni imunitet itd itd... sve to jos ne funkcionise kako treba.

Sve ce biti ok, drzi se[sm=smiley31.gif] Kao mama moras da budes pribrana.




Rosita -> RE: Koprokultura (30.4.2018 15:54:38)

Mislim da će dati terapiju. Tako mi je rekla sestra kad me zvala.
Hvala ti.




mati -> RE: Koprokultura (30.4.2018 18:10:02)

Rosi moj ti je savet da to poguras, kad ih uhvate praznici niti im se radi niti ih mozes naci...
Mi smo imali slican problem. Matija je prosli cetvrtak na noc povracao, da bi od petka do nedelje imao proliv i to po 10-15 stolica dnevno. U nedelju u podne poceo da kaki krv, tj samo krv bez ikakve stolice. Isekla sam se.
Bili smo kod lekara od 14-20h, i naravno nikomje se ne zuri, pa nece da nas prime... Doslo mi je da nekome otkidam glavu...
Epilog svega jeste da smo davali stolicu tri dana za redom, dr sumnjala na salmonelu i nesto jos strasnije nisam razumela sta... Na srecu rezultati su svi dobri, ali mi i dalje ne znamo odakle toliko puno sveze krvi...




Rosita -> RE: Koprokultura (30.4.2018 19:39:25)

Bili kod naše stare gastro sa Imd, tj. gastro od D. Njoj je N super, u pregledu deluje sve ok, nalaz na plucima, stomak. Kaže da sumnja u ovaj nalaz za klebsielu i da ponovimo kopro na imd. Umirila me je. Ako nema T, krvi u stolici, ništa dok ne ponovimo kopro.




IvanaSK RR -> RE: Koprokultura (30.4.2018 19:45:32)

Rosi, kad ponavljate?




Rosita -> RE: Koprokultura (30.4.2018 19:46:46)

U četvrtak.




milicicak -> RE: Koprokultura (30.4.2018 20:08:36)

Rosi, super za rezultate [sm=bravo.gif]




Rosita -> RE: Koprokultura (30.4.2018 20:14:17)

Mili, to je i mini bubina dr. Kaže da takav nalaz nije videla do sad i sumnja na grešku. Neka disbioza možda. Klebsiela je normala f flora. Nije normalno toliko i zato ćemo ponoviti.




Sanjica26 RR -> RE: Koprokultura (30.4.2018 20:20:23)

Odlicno Rosi. Bice to dobro. [sm=smiley31.gif]




lesica -> RE: Koprokultura (30.4.2018 20:56:07)

Rosi, ajde pa da u četvrtak bude kako treba, i da se lepo mališa reši muke.
Držim fige da je greška.




Rosita -> RE: Koprokultura (1.5.2018 7:03:34)

Rezultat bi bio tek u ponedeljak, dok zaseju. Možda i ima klebsiele, možda je poremećena crevna flora, ali dr misli da sigurno ne toliko. Možda je uzrok i ova mini stenoza i zadržavanje stolice ili neodeksacin ab koji smo 3 dana stavljali u nos. Ali dete joj nije bilo za ab dok se to sve ne proveri.
Hvala, ljubim vas




Rosita -> RE: Koprokultura (1.5.2018 7:21:30)

Inače, ispada da klebsiela nije retka kod kolikoidne dece
KLIK




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]