RE: Loši snovi i noćni strahovi (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Zgode i nezgode



Poruka


vikiveki -> RE: Loši snovi i noćni strahovi (29.3.2017 20:36:27)

Ma ovi savremeni crtani su strašni ja izbegavam da ih puštam koliko god mogu...




mati -> RE: Loši snovi i noćni strahovi (29.3.2017 20:55:02)

Nemamo problema sa ovim, ali da se nadovezem na Viki.
Ja stalno uporedjujem Nindza kornjace, one nase stare su bas bile smesne i naivne a ove nove neke nabilnovane, nasilne i sa belim ocima. Bas su strasne...




degu -> RE: Loši snovi i noćni strahovi (29.3.2017 22:01:26)

T bas ima zivopisne snove, sad se zbog snova budi, nocas place, pojeo joj slon palacinke [sm=smiley36.gif]




Duškić -> RE: Loši snovi i noćni strahovi (9.4.2017 13:48:47)

Bas sam trazila da li ima ova tema?!
Od pre neko vece pocela je da sanja neke ' babaroge i vestice' i da se budi..Pa strasno, sta sve gleda , samo mi capne tel i kako uspe da ih nadje. .kakve glupost gleda. Ali nece vise..A gledala sam i ja sinoc sa njom na minimax-u ili gde vise nemam pojma neke nindza kornjace i bas su ' horor' , u odnosu na one nase sto smo gledali.




Anck Su Nmaun -> RE: Loši snovi i noćni strahovi (9.4.2017 14:19:05)

Ja ih strogo kontrolisem sta gledaju. Posto moji vole da skacu u snu, placu i cuda! Cak i Masu nekad nedam.




Dragce86 -> RE: Loši snovi i noćni strahovi (4.7.2017 14:24:04)

Ne znam sta moze da sanja bebana sa 6 meseci, ali se nocas budila 3x do 3h sata ujutru, na kraju sam je 4.put stavila sa sobom u krevet i onda je mirno spavala do ujutru. Al kad je tako uhvati neka noc, nemoguca je, samo je cujem kako vrisne i ne moze da se lako zaustavi :(




krin 40 -> RE: Loši snovi i noćni strahovi (8.9.2017 11:54:54)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Ja ih strogo kontrolisem sta gledaju. Posto moji vole da skacu u snu, placu i cuda! Cak i Masu nekad nedam.



Ovo je baš tako.Sve bukvalno sanjaju




Dora89 -> RE: Loši snovi i noćni strahovi (8.3.2018 10:24:02)

Jednom je moje dete došlo od babe svo preplašeno. Majka mi je rekla da joj je dala telefon, i da je slučajno bacila pogled i videla kako u crtaću seku glave. Znači, stvarno mora se isključi autoplej i da se redovno baci pogled šta dete gleda!




Mala Elena -> RE: Loši snovi i noćni strahovi (8.3.2018 11:59:02)

Moja sestricina jedno vrem nije smela sama da udje u sobu, ponavljala je stalno kako je videla neku crnu ruku...[sm=zmeden.gif] na yt.




mama Jo -> RE: Loši snovi i noćni strahovi (8.3.2018 12:03:28)

Sta sve vide nije ni cudo sto nocu sanjaju. Obavezno voditi racuna sta gledaju




Dragce86 -> RE: Loši snovi i noćni strahovi (8.3.2018 12:12:25)


IZVORNA PORUKA: mama Jo

Sta sve vide nije ni cudo sto nocu sanjaju. Obavezno voditi racuna sta gledaju

Slazem se, al nekad ne mozes sve ispratiti 100%...




mama Jo -> RE: Loši snovi i noćni strahovi (7.6.2018 6:47:57)

J cesto zna da zaplace u snu ili da nesto prica...




MimaKos -> RE: Loši snovi i noćni strahovi (7.6.2018 7:09:50)

Nama se sve cesce desava sa starijom.. ali mislim da je to zbog prisustva nove bebe..




mama Jo -> RE: Loši snovi i noćni strahovi (7.6.2018 8:23:07)

Nisam to povezivala sa bebom jer joj se desavalo i pre bebe.




Kucolino -> RE: Loši snovi i noćni strahovi (8.7.2018 20:41:33)


IZVORNA PORUKA: mama Jo

Nisam to povezivala sa bebom jer joj se desavalo i pre bebe.

Mali je skoro napunio godinu dana i stalno se u zadnjih mesec dana budi iz vristanje koje moze da se zaustavi samo ako ga uzmem i to ne odmah vec za par minuta. Ne znam cemu da prepisem to mozda je ko sto rekose predhodne clanice prezivljavanje dana ali me brine sto i danju pocinje da vristi tokom sna i kad je budan place bez razloga. Jeste li imale iskustva sa tim?




Cruella -> RE: Loši snovi i noćni strahovi (12.12.2018 23:34:41)

a jeste sigurni da je zbog crtaca? moj je poceo da gleda crtane i ima nocne more a ranije ih nije imao, a nista stresno mu se ne desava tokom dana. pa ne znam sta se desilo da ovo izazove..




Sanidej -> RE: Loši snovi i noćni strahovi (1.4.2019 19:46:23)

Boji se T reksa :) Triceratopsa obozava, koji izgleda jos strasnije..




mirana1 -> RE: Loši snovi i noćni strahovi (3.4.2019 6:08:07)

Moji se plase od buba nekih i paukova. Ima svakakvih gluposti po netu.
Pa snovi i kosmari posle.




Sanidej -> RE: Loši snovi i noćni strahovi (3.4.2019 10:46:06)

Vise im se gade insekti nego sto se plase




Dzulijus -> RE: Loši snovi i noćni strahovi (19.4.2019 16:30:50)

Sta deca dozive preko dana to prezivljavaju nocu kroz snove! 




Sanidej -> RE: Loši snovi i noćni strahovi (19.4.2019 16:37:55)

I ne samo deca..




Ivanka 75 -> RE: Loši snovi i noćni strahovi (19.4.2019 20:59:59)

Ivka je proslu zimu i prolece imala nocne strahove, mesecarenja, budjenja u sred noci, plakanje...
Bilo je uzasno... Probudi se i sedne u krevetu i samo vice mama mama mamam mama i to traje li traje. Ne znamo da li spava ili je budna. I samo nesto prica, ne dajte me, vodite me odavde,. Ama vodi meeeeee, a ja da umrem. 
Sta je prethodilo prvom budjenju... Visoka temperatura, radost kad je uciteljica javila da je osvojila prvu nagradu na takmicenju i premor. Sve se skupilo. Bar sam ja tako objasnila. Budjenja, plakanje i mesecarenje su trajali tri meseca, otisla je na rekreativnu ziva nisam bila da li ce se buditi i ustajati. Uciteljica je bila upoznata sa situacijom pa je zakljucavala vrata nocu. Srecom, tamo nije imala epizode. 
Osecaj je strasan, ne mogu vam opisati sta je ona poneki put radila, kao demon da je usao u nju. 
Presekli smo sa nekim stvarima, rekli uciteljici da pauzira od takmicenja jer su joj ocigledno preopterecenje, bukvalno je ostavili na miru za sve. Ako se set_i da uradi domaci uradi ga, ako ne, nismo je gnjavili zbog toga. 
Ali, svaki put posle toga kad bi dobila visoku temp imala je epizodu tu prvu noc kad skoci temperatura. Mislim da joj je to okidac. Nismo je vodili kod lekara, nasa dr mi rekla ako krenemo po lekarima, psiholozima neurolozima i slicno mozda izazovemo jos gori efekat. 





Andjelkakv -> RE: Loši snovi i noćni strahovi (20.4.2019 8:34:35)

Meni se beba cesto budila nocu zbog dojenja ali nekada su ta budjenja bila bas stresna uz plakanje,vristanje i nekada se bas tesko mogao smiri i uglavnom uz pomoc sike. Nema vise nocnog dojenja ali i sada se budi i nekada bas zna se probudi sav u strahu kao da je se u snu necega uplasio i nekada bas tesko doprem do njega da se tako reci probudi da bi se smirio.




Dzulijus -> RE: Loši snovi i noćni strahovi (20.4.2019 12:21:32)

Samo ih ne ljutiti pred spavanje, i bice ok.




jess021 -> RE: Loši snovi i noćni strahovi (20.4.2019 13:12:24)

Ivanka, komentar vas dr da ne idete kod psihologa, neurologa mi je blago receno bez veze. Mogla si ti sama otici da se posavetujes sa nekim strucnim ako vec izgleda tako strasno.  Ja bih sigurno otisla, jer verujem da neki uzrok postoji i da je za dete to sve trauma. 





Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>