|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
27.8.2010 15:08:31   
New Mom
IZVORNA PORUKA: LillyT

IZVORNA PORUKA: Tash

Ni po kome, ni po čemu. user posted image


Isto, mada moja mama vezuje Laru za Julie Christie (kao Lara Antipova). To joj je jedna od najlepših žena... Samo neka vezuje za to, meni je i ovako mindeć, nije bio moj izbor.


Hahahahahaha... Ima nešto u imenu.
I mi ime Lara vezujemo za Laru Antipovu. user posted image  A Katarina kao Katarina Velika.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
27.8.2010 22:00:19   
anajid
Po Andriji Milosevicu user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
27.8.2010 22:35:21   
Podrum Š.
IZVORNA PORUKA: viking RR

Otprilike je ovo opis mog muža (naročito je krupan i dubokog glasa) a on se zove Uroš, tako da, što se mene tiče, imaš odlične asocijacije user posted image

IZVORNA PORUKA: Jele

Uroš kao ime me uvek asociralo na krupnog, visokog, snažnog i autoritativnog muškarca sa dubokim glasom user posted image Dugo sam želela da mi se sin zove Uroš.

Neverovatno mm ima 192cm i između102-105 kg. Kada govori stalno ga stišavamuser posted image user posted image user posted image

Ako slučajno vikne trese se zgradauser posted image user posted image user posted image
Šta reći odlična asocijacija (kao i kod viking RR) user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
29.8.2010 21:50:04   
engimengi
Za Danila smo smislili kad smo se uzeli,znaci pre 10 god i zamisljali smo krupnog,jakog crnog dečaka koji će nositi to ime,volimo glumca Danila Batu Stojkovića a i nismo znali ni jedno dete sa tim imenom!Kad smo sasznali da nosim dva dečaka mm je samo dodao i Filip nema razlog poseban,svidjalo mu se...Danilo je stvarno ispao crn,jak i krupan dečak,a Filip sitan i plav

_____________________________

Mnogo ih volim!!!

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
30.8.2010 12:05:21   
Iwana87
engimeni user posted image

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
21.9.2010 16:50:01   
minna
I moj tata i tata mm se zovu Vladimir tako da je na kraju ipak ostalo Vladimir iako smo se jedno vreme skoro odlucili za Mihajlo jer nam je nekako bilo previse da bude tri Vladimira... ali na kraju smo ipak resili po dedama...a i bolje ide uz prezime i nesto ih sad nema puno...bar mi se cini

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
22.9.2010 1:20:58   
Crvenkapa85
ja sam trazila neko ime za koje nece moci da smisljaju smesne nadimke,a i mm sestra se zove maja,ona me obozava.....moje je godiste pa smo se skontale....nije rodjena al najbliza od sestara i po njoj smo dali ime Maja

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
22.9.2010 18:55:58   
Netke
Do rodjenja nismo znali da li su decaci ili devojcice. Od pocetka smo imali po jedno ime za decaka (Petar) i za devojcicu (Katarina) i tacno sam znala da ce ta beba da bude ona koja je zivahnija u stomaku. Ovo R u imenima mi nekako zvuci jako i mocno. A muzu se svidjalo Petar jer mu se deda kog mnogo voli tako zove. Za mirniju bebu smo imali Emili (da bi, ako je nemirna, muz mogao da joj kaze "Zvao sam te Emili''user posted image ) a musku varijantu nismo nasli do porodjaja. Dok sam jos lezala na porodjajnom stolu palo mi na pamet Tomislav, kao moj deda koji je jedna divna, veoma obrazovana i uspesna osoba. Muz je odmah rekao dobro (ko ce da odbije zenu na porodjajnom stolu!?:-))))) i tako smo dobili Petra i Tomislava :-)

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
23.9.2010 9:59:17   
Tufna
Posto sam dugo cekala da zatrudnim, pozitivan test mi je bio kao dar sa neba, kao da mi je Bog poslao Andjela, jos kad sam saznala da je devojcica ANDJELA je presudilo user posted image user posted image


_____________________________

"AKO SI BOGAT SAMO ONIM STO LOPOVI MOGU UKRASTI I MOLJCI POJESTI, SA CIM CES OSTATI, AKO LOPOVI ZBILJA UKRADU I MOLJCI POJEDU?" - Vladika Nikolaj Velimirovic

(odgovor članu Netke)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
2.11.2010 8:26:59   
caca81
Imamo dvoje dece, devojčicu, kojoj smo mm i ja dali ime, koje nije po nikome iz naše familije, ne volim davanje imena po nekome, a sinu je ćerka dala ime, po njenom najboljem drugu iz vrtića. Ime je lepo, pa smo se i mi složili.user posted image  

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
2.11.2010 8:56:39   
sneza24
Ja baš tražila ime koje nema u mojoj familiji i u familiji mm i da nije tako često.
E sad David postade često ime na forumu ali ovde kod nas su samo njih dvojica za sad.
I dosta njih se čudilo što smo dali to ime,pa odkle vam,pa ko je birao to ime.

< Poruku je uredio sneza24 -- 2.11.2010 8:58:27 >

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
2.11.2010 9:49:41   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tash

Ni po kome, ni po čemu. user posted image

Takođe, kratko,snažno ime!
I nema ga niko, mislim ni u državi, tek u susjednoj HR, jer i jeste dalmatinsko a i rijetko kome se svđa ovdje kod nasuser posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 2.11.2010 9:50:09 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
2.11.2010 15:46:09   
mihi
Starijem sinu Luki je dala moja sestričina po jednom Luki u koga se ona zaljubila a mlađem Milošu je ime dao straiji brat, po sinu žene koja ga je čuvala dok je bio mali i vodila u školu kasnije. Bilo je laganog pritska od strane mog muža da se zove Mihajlo po mom svekru ali ja sam rekla ne ni po tvom ni po mom tati i Luka je presudiouser posted image .

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
3.11.2010 0:57:39   
IVA 11
I nas se zove Luka! Ja sam odabrala ime, jer volim kratka imena, a to mi je oduvijek bilo najljepse! A bas razmisljam prije neki dan-prosle godine na Sv.Luku sam saznala da sam trudna i tako mi se sad sin zove, slucajnost! user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
10.4.2011 4:50:23   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Nensi RR

Mm i ja volimo vukove,pa smo zato sinu dali ime Vuk user posted image
Mm ima tetovazu vuka,i ja planiram jednog uskoro da uradim user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image

meni ime nije vukosava vec kraca verzija. a ceo zivot me porede sa vukovima user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
10.4.2011 4:52:59   
vukosava
kad sam bila mala mrzela sam svoje ime pa sam resila da dam bebi neko hit ime u srbiji... al da se ne cita nakaradno na engleskom ili spanskom (tad sam mislila da cu u sevilju da radim jer mi je ponudjen posao tamo) vesna je besna kad se procita u spaniji....
i elem, nakon konsultacije sa prijateljima, napravili smo listu: aleksandra, sandra, teodora, ana, nina, zakacili anketu na RR i pomocu vas zene ispade ubedljivo NINA...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
10.4.2011 8:41:45   
Diabla
Kada sam bila prvi srednje napravila sam spisak imena za djecaka i za djevojcicu. Sjecam se da mi je David bilo na prvom mjestu, da ne pricam da je to ime tada bilo prerijetko. Kada sam saznala da nosim djecaka mm i ja smo se klali oko imena- ja sam htjela Sergej ili Andrej a njemu su ta imena bila bljak. I meni u jednom momentu sinulo David i to bas sa spiska i odmah smo se slozili. Kod nad je David bas tada bilo rijetko i kada smo ljudima rekli kako se zove ili su bili odusevljeni ili su se mrstili. Tek sad vidim da ih ima sve vise i vise.


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
10.4.2011 8:50:15   
Anoniman
Nismo zeleli da dajemo detetu ime ni po kome iz porodice, tako da smo prebirali po spisku imena gotovo do samog porodjaja.user posted image

(odgovor članu Diabla)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
10.4.2011 9:15:49   
Ana007
Kada smo saznali da ce biti devojcica imali smo 3 imena u opticaju koje smo sami odabrali.I na kraju smo se odlucili za Vanja.Koliko sam primetila,u poslednje vreme vise ga daju decacima nego devojcicama.I nije bas toliko cesto ime za devojcice.


_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
10.4.2011 9:24:13   
Anoniman
Moj termin je bio na Sv. Jovana, pa smo se dogovorili da bude Jovan, iako ni meni ni mm to nije bilo No1 ime. Medjutim, posto se nismo uspeli sloziti ni oko jednog drugog imena, to je bilo kao najbolje resenje. Takodje nismo hteli da imenujemo dete ni po kome u porodici kako se neko drugi ne bi nasao uvredjen. I tako ja otisla da se porodim i rodim Jovana, a meni muz u sred kontrakcija salje poruku "A sta kazes na Mihajla?", i tako smo sat vremena pre porodjaja odlucili da promenimo odluku user posted image

(odgovor članu Ana007)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
10.4.2011 10:02:19   
jelenadunja
Gledala sam sa mm Jesen stize Dunjo moja,i odatle nam inspiracija user posted image

_____________________________

01.07.2010. 11:15 rodila sam andjela


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
10.4.2011 10:39:20   
majathegreat
Ni po kome. Lepo mi je ime, a i super zvučno uz prezime. Maša se zove. Samo mnogi i moje i njeno ime naglašavaju drugačije od nas. Novosađani imaju specifičan naglasak za ova dva imena. Nažalost ne znam one znakove za naglasak, ali evo primera: Vokativ nije Majooo, ni Mašooo, nego Maja i Maša! Mada mi ne smeta drugačije, naravno kod onih koji ne znaju, a nisu mi nešto bliski. Muževljeva familija je iz Zr i zvali su me Majo, pa sam ih prešaltala. To bi mi već smetalo da me oni tako zovu.

(odgovor članu jelenadunja)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
19.4.2011 0:30:28   
AndreaK
Andrej-tata birao... mnogi bi rekli dobio ime na mamu...a to je ustvari bio moj jedini razlog protiv.

(odgovor članu majathegreat)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
19.4.2011 0:40:11   
jelena038
Po muzevljevom pokojnom ocu. Meni se ime nije nikad svidjalo, ali je njegov otac, o kom sam samo cula, bio lik kakvog cu umreti nesrecna sto nisam upoznala i napila se s njim. I eto. Sad volim ime Milan, a tom odlukom sam usrecila pola grada, bio je veliko ime ovde i svi se razneze kad cuju da se njegov unuk zove i preziva kao on.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
19.4.2011 1:08:43   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: New Mom

IZVORNA PORUKA: LillyT

IZVORNA PORUKA: Tash

Ni po kome, ni po čemu. user posted image


Isto, mada moja mama vezuje Laru za Julie Christie (kao Lara Antipova). To joj je jedna od najlepših žena... Samo neka vezuje za to, meni je i ovako mindeć, nije bio moj izbor.


Hahahahahaha... Ima nešto u imenu.
I mi ime Lara vezujemo za Laru Antipovu. user posted image  A Katarina kao Katarina Velika.


ko je to? user posted image

Mi kad smo davali ime za L gledali smo da ne bude precesto, da bude kratko, da se ne kace nadimci tako lako, da bude i svjetsko, a nase user posted image i sto je najbitniji kriterijum - da ima fino znacenje. I onda sam nasla na netu kako je jedno od znacenja Svjetlost, tj. ona koja donosi svjetlost i odusevili se i ja i MM. Naravno tad je to bilo jako rijetko ime i nije se svidjalo sirokim naronim masama , a stari ljudi i dan danas kad ima kazem da se zove Lara mrmljaju sa negodovanjem user posted image

A Matija...Matija je Boziji dar. I tu smo vijecali dosta, ali nekako na kraju smo se slozili oko tog imena. Zapravo mislim da koliko god se nismo slagali u pocetku oko nekih imena, da je sve to bilo s razlogom, tj. da bi birali i birali i izabrali ono koje ce stvarno da opisuje to dijete. ne mogu ih nikako zamisliti sa drugim imenima sada user posted image






_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here