|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
11.5.2011 9:49:28   
mišur
Ime Luka mi se svidjelo još kad sam čitala jednu knjigu Ljiljane habjanović-Đurović u kojoj je pominjala apostola Luku.
I svidjelo mi se jer je kratko i internacionalno, lako izgovorljivo svugdje u svijetu.
Čim sam saznala da nosim dječaka, predložila sam ovo ime i mada mm u početku nije bio za, ipak se rodio moj Lukauser posted image

na ime Ana sam naišla opet negdje u Ljiljaninoj knjizi još davno i kad sam saznala da nosim curicu, prvi prijedlog je bio Ana. Mm je predlagao Magdalena, Katarina...Ali na kraju je presudio njen braco Luka!
Kad si ga jednom pitali kako će mu se zvati seka, odgovorio je ANA (a nisam ga ja nagovarala, stvarnouser posted image ) i tako smo presudili.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
26.8.2011 21:26:41   
Brana
Dala sam ime svom detetu, prvenstveno zato sto mi se svidja tj.meni i mm,a znacenje i tradicija imena nam se posebno svidela..LAZAR-(znacenje)BOG JE POMOC!Neka ga Bog cuva i bude uvek uz njega!user posted image A da je devojcica zvala bi se Milena,po mojoj baki koju sam volela najvise na svetu,i ako drugo dete bude devojcica,sigurno ce se zvati tako!user posted image

< Poruku je uredio Brana -- 26.8.2011 21:29:01 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu mišur)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
14.9.2011 1:07:30   
maliska
Tamara,cekanje me strasno zamara,...(Bajaga)Pevala sam je dve nedelje pred termin i sutradan se porodila,cula me pa veli,ako,bas, insistiras i tako ostade Tamarauser posted image mali djavolak

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
8.4.2012 10:56:30   
zelenooka
ovako...ja sam mislila bezrazlozno,eto prosto tako,da nikad neci imati bebu,bila sam prava buntovnica i to nekako nije islo uz mene...naravno da sam zelela,ali to je za mene bilo nedostizno.kada sam rodila mog andjela to je zaista ali zaista za mene bio BOZIJI DAR-TEODORA......etouser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

NE MOZES TI BITI TOLIKA SVINJA KOLIKO JA MOGU DA TE VOLIM BRE!!!

(odgovor članu ivana.stosic)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
8.4.2012 18:53:08   
Mizzy
Ja sam u jednom periodu života bila u priličnim problemima, koji su me psihički prilično uzdrmali, i ostavili posledice po moje zdravlje. Tada smo mm i ja otišli na Taru, na kraći odmor. Ja sam se apsolutno oporavila, i potpuno zaljubila u nju. Svake godine sam odlazila tamo po 2-3 puta, i govorila da sam našla moje najlepše mesto na svetu. Ništa mi ne vraća duševni mir kao vreme provedeno tamo. I tada sam rešila da će ćerka da mi se zove Tara, da mi uvek donosi takav mir, sreću i zadovoljstvo :) I eto, pre 8 meseci, stiže moja Tarauser posted image

(odgovor članu zelenooka)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
8.4.2012 19:13:32   
nenja22
nije mi to uopste bilo na pameti kad smo smisljali ime, Kosta se nekako pojavilo, kao prvo i jedino od muskih koje nam se "primilo" i odmah smo i mm i ja znali da je to to...tek malo kasnije sine meni da se Kosta zvao covek kod kojih su moji ziveli kao podstanari kad su se uzeli, pa nekih prvih dve-tri gdine, ja nisam tamo nikad, ali su/smo ostali u kontaktu sa tim ljudima i cesto kad smo bile sestra i ja male su nas vodili kod njih i njihovih cerki (starije od nas, one nama bile super zanimljive, mi njima pitanje user posted image ) na igranje...a on, bio dusa od coveka, nije medju zivima par godina...i tako mi nekako postalo jos draze sto mi moje dete ima ime ko on, jer ga se verovatno cesce setim, nego sto inace bih...

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
8.4.2012 19:16:33   
soni
Ja cu mojoj devojcici dati ime Luna... Jednostavno mi se svidelo.. Mesec user posted image

ja sam dobila po tati ime Zorana user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
8.4.2012 19:48:24   
Sanchy
Po topu ili mitraljezu iz Prvog sv.ratauser posted image ...salim se,tako se ispostavilo ,Inace Maksim znaci najveci....user posted image

< Poruku je uredio Sanchy -- 8.4.2012 19:49:52 >

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
8.4.2012 20:16:16   
Anoniman
Ni po kome. To je ime mm izabrao jer mu se dopada...

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
16.4.2012 11:43:30   
vikiveki
Mom prvom detetu ime sam dala ja,kako se to kod nas kaže"ni po babu ni po stričevima" sastavila sam spisak imena za dečaka i za devojčicu jer nisam znala šta će biti..izabrala sam ime Viktorija jer mi se puno svidela a i internacionalno je...kad sam kasnije ostala trudna opet i kad sam rodila dečaka dala sam ime Viktor, a treći put sam htela devojčicu, čak sam imala i "recept" i htela sam da se zove Jelena...medjutim u 3 mesecu sam saznala da je ponovo dečak ja i muž smo se dogovorili da se zove Stefan jer se to ime svidjalo i ćerki i sinuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
24.7.2012 22:38:11   
Netke
Ja nisam do porodjaja znala da li su decaci ili devojcice (znali smo samo da moraju da budu istog pola jednojajcani blizanci). muz i ja smo spremili otprilike po jedno definitvno ime i za user posted image i za user posted image . Jedno ime je bilo sigurno: Petar - to se svidjalo i meni i mom muzu a tako se i zove deda mog muza. Oko drugog muskog imena nikako nismo bili sigurni. Kad sam se porodila i saznali smo da su decaci, imali smo Petra a za drugog sam ja onako, smlacena na porodiljskom stolu rekla da ce da dobije ime po mom dedi, tomislav:-) muz nije smeo da protivureci zeni u takvom stanju:-)
ranije nisam razmisljala o tome ali sada kad razmisljam, lepo je i jedno i drugo: i da deca dobiju svoje ime a i da bude po nekome koga volis i cenis i zelis da dete bude barem malo kao ta osoba. nekako samim imenom i secanjem na dobru osobu, kao da ce i to dete ima te dobre osobine kao njegov imenjak.

(odgovor članu mišur)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
24.7.2012 22:40:31   
Netke
p.s. Petar je bio onaj koji me je najvise sutirao dok je bio u stomaku. P i R iz imena mu nekako idu uz karakter. Tomislav je onaj sto je bio blazi, mirniji u stomaku. zanimljivo da su i sada takvi. petar ima energiju tasmanijskog djavola a toma samo plese i mazi se.

(odgovor članu Netke)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
24.7.2012 22:48:28   
madre
doktor je rekao da su sanse da ce se roditi manje od 1%, predlozio mi je da uradimo abortus u 16oj nedelji trudnoce jer nema sanse da se izvuce, a da mene lisi muka! moj BOGDAN (Bogom dan) je uspeo da se izbori za zivot i ja sam danas najsrecnija majka na svetuuser posted image user posted image user posted image otuda i ime, najlepse na svetuuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Netke)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
25.7.2012 0:24:57   
snješka
Selena, jer je jako jako rijetko, a i pjesma Zabranjenog pušenja mi je super i doprinijela je tome, a Viktor, pa isto tako, jer je prilično rijetko, a i svidjelo mi se najviše od svih koje smo imali u planu.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
25.7.2012 0:28:06   
jovicaa
ni po kome, dopalo nam se ime.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
25.7.2012 9:22:05   
New Mom

IZVORNA PORUKA: New Mom

IZVORNA PORUKA: LillyT

Isto, mada moja mama vezuje Laru za Julie Christie (kao Lara Antipova). To joj je jedna od najlepših žena... Samo neka vezuje za to, meni je i ovako mindeć, nije bio moj izbor.


Hahahahahaha... Ima nešto u imenu.
I mi ime Lara vezujemo za Laru Antipovu. user posted image  A Katarina kao Katarina Velika.

A Nikolaj jer nam je slava Sv.Nikolaj, jer smo se venčali u manastiru posvećenom Sv.Nikolaju, jer je mm iz mesta sa manastirom posvećenom Sv.Nikolaju, jer je mm porodično ime Nikola (a mi rusofili), jer je mm Aleksandar pa mi dobro zvuči ta "smena" (Aleksandar=zaštitnik naroda, Nikolaj=narod pobeđuje),...

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
25.7.2012 12:12:10   
Anoniman
NM bas mi se dopada vas izbor user posted image
Madre , dirnula me vasa prica user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
25.7.2012 12:54:01   
cockic
mi nismo po nikom iz familije user posted image

konkretno PETAR mi je lepo ime igrom slucaja od moje bake sa mamine strane se brat zove petar ali mm nije znao.samo je dosao u porodiliste i predlozio i svidelo mi se.

a  za LENU meni se jako svidjalo ELENA ili HELENA ali iz svakog imena je LENA pa reko nema veze nek tako i ostane user posted image
mada brat joj je nasao jos jednu skracenicu ENAuser posted image tako je on zove

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
18.10.2012 16:35:40   
Biserce
Vasilije...jer smo mm i ja prvi put sami negde isli i to na Ostrog, po slavi koju smo mm i ja poceli sa slavimo kad se Vasa rodio, rodjen je na prepodobnog Vasilija ispovednika pa eto i ta slucajnost...a ime nam se svidja samo po sebi...tako smo i odlucili da se tako zove i da slavimo sv Vasilija ostroskog, tad smo ga i krstili...

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
22.1.2013 9:14:35   
Skockica
Po velikom svecu Vasiliju Ostroskom. Bebac se rodio na Bozic, a ja sam planirala ako se rodi bas na taj dan da se zove Bogdan ili Bozidar. Ipak, kad sam ga rodila bilo mi je skroz neprirodno da mu menjam ime. A ovako ga cuva i Isus i Sveti Vasilije. Jos kad bismo ga krstili 12.maja na Vasilijevdan to bi bio pun pogodak user posted image

< Poruku je uredio Skockica -- 22.1.2013 9:17:35 >

(odgovor članu ivana.stosic)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
22.1.2013 10:26:50   
jovana13
za cerku sestra mi je citala znacenja imena iz nekih novina i kad je rekla Janja-cista,nevina, to je bilo to mm sam samo obavestila kako ce da se zove. A za sina..birali smo bas dugo i Ognjen je bilo jedino da se i mm i meni svidja narocito kad sam procitala da je to ime ranije davano deci jer se verovalo da stiti dete od prirodnih sila vode,munje i vatre..a i slagalo se nekako uz sekino ime..

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
11.3.2013 10:23:49   
Figaro88
Posto nismo znali pol dogovorili smo se da ja smislim ime za decaka a mm za devojcicu.Ja sam odmah znala da ce se decak zvati Vuk ili Nikola,a mm-u su svakakva imena padala na pamet.Na kraju se odlucio za Andrea,meni se nije bas svidelo,ali sad mislim da joj bas odgovarauser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
11.3.2013 10:26:58   
Shishica
Ema... jedna mala Makedonka koju smo upoznali na moru..
Lena... mm se svidela i doticna pevacica i njeno ime..pa eto..

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
11.3.2013 10:27:21   
Pretty78
Martina je dobila ime po nekoj teti iz Hrvatske koja se takmicila za izbor za miss user posted image
Gledali smo to na tv-u dok smo se zabavljali i voditelj je najavio kandidatkinju po rednim brojem blablabla Martina blablabla...mi smo se samo pogledali i rekli VAUUU to je to! I dobili Martinu user posted image

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Po kome/cemu ste dali ime detetu?
11.3.2013 10:31:30   
pandina

IZVORNA PORUKA: Biserce

Vasilije...jer smo mm i ja prvi put sami negde isli i to na Ostrog, po slavi koju smo mm i ja poceli sa slavimo kad se Vasa rodio, rodjen je na prepodobnog Vasilija ispovednika pa eto i ta slucajnost...a ime nam se svidja samo po sebi...tako smo i odlucili da se tako zove i da slavimo sv Vasilija ostroskog, tad smo ga i krstili...



Divno!

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here