RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


Azada -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (26.11.2018 19:47:32)

E pa sad. U jedanaestoj nedelji kaze dr da je stopostotno sigurna da je musko. Rekla sam joj da gresi. :) Danas u dvadeset_oj nedelji drugi dr kaze:"Ja ne vidim da je decak." Pokazao mi je na monitoru. Snima odole, od guze i stvarno se ne vide genitalije. Vide se butne kosti, ali sta je izmedju se ne vidi, mada ni nista "ne visi". Inace su svi ubedjeni da nosim i treceg decka. :-o




Azada -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (26.11.2018 19:52:18)

I to sa sodom pokazalo je da je devojcica. Niko osim mene i starijeg sina ne misli da je cura. Mi verujemo svim silama da ipak jeste. :)




Maslacak15 -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (26.11.2018 20:55:07)

Ne moze procene pola U 11 oj nedelji. Moze za punih 12, embrion Mora da je veci od 6 cm...




Azada -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (26.11.2018 21:01:28)

Dala mi je i sliku "pise", ali ako se neko informisao zna da u tim nedeljama spoljni polni organi izgledaju isto i kod decaka i kod devojcica. Razlika je ugao pod kojim je postsvljen "pipak". Cudno mi je bilo da je bila sto posto sigurna.
http://www.baby2see.com/gender/external_genitals.html




Maslacak15 -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (26.11.2018 22:01:21)

SVE znam Ali je Cut Off sa 12 nedelja i of velicine embriona od 60 mm...11 nedelja je prerano. Bila kod jednog od najvecih strucnjaka za fetalnu dijagnostiku i receno Mi je SVA tri puta tacno na 12+3 12+5 i 13+1.. Tako da znam o cemu pricas i osim Ako je beba pogresjo datirana to je prerano




Azada -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (26.11.2018 22:47:08)

Hvala ti. Nisam to znala. Beba je bila velicine 61mm. Ma, neka je ziva i zdrava. Formirano je, pa sad kog god pola da je. Realnost je jedno, zelja drugo, ali smatram da i imam pravo da zelim. Niko mi ne brani da se nadam. ;)




Sanidej -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (28.2.2019 21:10:17)

Tacnost procene zavisi dosta od polozaja bebe, ja sam saznala pol tek oko 20. nedelje zbog ovog..




lesli -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (7.12.2020 11:41:58)

Prelistah celu temu.
Radjen je prenatalni i imam rezultat po kome nije otkrivena nijedna anomalija kod deteta i rezultat da je beba devojcica. Doktorka (inace nije moja dr) koja je radila uz sa 12 nedelja rece da misli da je decak. Uz je zbrzan spram prethodne trudnoce i sada ne znam da li uopste mogu da se uzdam u rezultate prenatalnog?!
Videh maslacak i tvoje postove na temu, a citala sam i po interentu. Koliko videh u tom stadijumu se pol gleda bocno, a ja koliko znam ova je gledala izmedju nogu i pokazala mi zasto misli da je decak. 🤦‍♀️I unese mi zena totalni lom. Pol me ne interesuje, samo da je zdravo i normalno, ali cemu ja sad da verujem? Prenatalnom? Ili ofrlje odradjenom uz?
Ps. Maslacak imas i pp od pre neki dan na ovu temu. Pa kad stignes baci pogled...




Maslacak15 -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (7.12.2020 12:07:55)

ahhahahhahahahhahahh
moram da kazem da je moje misljenje o ultrazvucnim sposobnostima tvoje doktorke poljuljano :) NIPT ne moze da pogresi, pod pretpostavkom da neko nije zamenio uzorke ili tako neki haos :) Hromozom je hromozom a PCR ne gresi nezavisno da li je u pitanju fetalna dijagnostika ili korona virus.
Ako se radi kako treba procena pola je ultrazvucno pouzdana sa sve embrione vece od 55 mm confidence interval >95 %. Ali je procedura specificna, niko ne gleda izmedju nogu nego se radi u sagitalnoj ravni genitalni greben i gleda ugao. Meni su za svo troje dece rekli na eskpertskom UZ koji je radjen na 13+1, !2+3 i 12+5. I sigurno da nisu pogresili. Kod Ane sam dobila i predavanje od tog Profesora koji je zamrnuo sliku na ekranu i objasnjavao meni i mm. znaci nisam samo citala dobila sam i praktican primer :)
Ali moram da kazem da je mojoj doktorki regularnoj trebalo svaki put jos nekih mesec dana dok mi je potvrdila sa sigurnoscu ono sto sam znala. Razlika u tim masinama je ovde znacajna ( obican UZ kod doktorke u privatnoj ordinaciji ) Vs UZ za finudijagnostiku. Izmedju nogu moze obicno da bude prosto pupcana vrpca.

Ako je NIPT rekao devojcica, devojcica je.




lesli -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (7.12.2020 12:13:29)

Maslacak, nije moja dr. 😏 Bila je na godisnjem, pa je sada na bolovanju.
Rec je o uz kod Ivanovica. Znas i ko ga je radio!

Znaci njih dve, prvo ona sa titulom primarijusa, pa onda i ova druga sa titulom profesora me posteno naplasise svaka iz svog ugla.
Obe su sustinski odradile ofrlje uz. Ajde ova kod Ivanovica i nije gledala toliko anatomiju bebe jer sam dosla vise zbog toga sto je ova prva rekla za grlic, ali mi unese haos i ona.
Znaci da verujem prenatalnom u kombinaciji sa ofrlje odradjenim uz - ali ajde, njih dve su zajedno videle najbitnije markere - nosna kost, nt i sl?




lesli -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (7.12.2020 12:17:28)

Da ne idem nigde vise na “ekspertski uz”?
Moja dr ko zna kada se vraca, a ja zaista vise nemam poverenja ni u koga.
Ove dve zajedno su videle najznacajnije markere iako nisu ne znam kako detaljno gledale uz, a uz to je radjen prenatalni.
Da verujem da je beba onda ok? Ionako me ceka onaj drugi ekspertski uz, za koji se nadam da ce moja dr biti tu.




Maslacak15 -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (7.12.2020 12:27:18)

naravno da ne ides :)Kupi sebi nek lep trudnicki dzemper bolje. Ne znam sto si i pitala za nosnu kost kad imas rezultat NIPTija. Ja uopste nemam sumnje da je NIPT savrseno pouzdan i na nivou amniocenteze kad su u pitanju trizomije pol itd. I sigurno da je egzaktniji od ultrazvuka gde je subjektivnost ispitivaca ipak najvaznija stavka. Ja samo uvek upozoravam da NIPT, kao i amniocenteza i dalje ostavljaju mogucnost i genetskih sindroma posto prosto to nije sekvenciranje kompletnog genoma nego provera odredjenog broja bolesti. ALi za to sto gledaju i jedno i drugo su vrhunski precizni.

Ja sam veliki fan ultrazvuka ali sam se potrudila da ujurim ovde najvecu zverku koja postoji i koji se bavi od 95 samo tim. Znaci ne radi kao ginekolog nigde, ne radi nista drugo samo fetalnu sonografiju. I njemu sam verovala. Daleko od toga da osporavam bilo kome strucnost i profesorske titule ali svi smo mi ljudi i kad neko ovlas gleda greske se desavaju....




lesli -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (7.12.2020 12:50:27)

Ma otkud znam, sto sam ih ganjala za nosnu kost. Valjda sto znam kako je moja dr gledala taj uz sa 12 nedelja u prosloj trudnoci. To je trajalo. Zagledala je sve zivo.Doduse, u tom momentu je jos uvek pokusavala da me odgovori od toga da radim Nipt jer je smatrala da je u mom slucaju bacanje para - uz je bio savrsen, 29 godina itd.
Ok, hvala ti. Mnogo, mnogo... 🤗Znaci da racunam da je beba zdrava i da je najverovatnije devojcica 😁A odecu sam vec narucila. Imam jos 2oje svojih pantalona u koje ulazim na povuci-potegni. Nadam se da stize sutra jer uskoro necu vise moci napolje (glupo mi da izlazim u pidzami) 🤣




Maslacak15 -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (7.12.2020 13:36:42)

kad neznas koliko beba ima hromozoma onda je trazenje nosne kosti sigurno svrsishodno. Kad znas, onda je stvarno nebitno :) Uzivaj u shoppingu. Pidzamu stvarno nebih preporucila za napolje, ne samo iz estetskih razloga nego ipak je decembar i duva kosava cujem[sm=smiley36.gif]




lesli -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (7.12.2020 14:06:52)



IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Pidzamu stvarno nebih preporucila za napolje, ne samo iz estetskih razloga nego ipak je decembar i duva kosava cujem[sm=smiley36.gif]



Istina 🤣Hvala jos jednom 🤗




Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]