|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
23.11.2010 12:14:38   
Jele
Ovih dana je bolje, Uroš mi se obraduje, traži me da se mazimo, uspavljujemo i kada se budi user posted image user posted image user posted image , sunčica mamina. Trudim se da ga uključujem maksimalno oko bebe, ali ne forsiram ništa, ni priču o bebi, ništa, da stanje što više liči na redovno, to mu najviše prija. Uglavnom, sve se polako normalizuje, jako sam srećna zbog toga.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
23.11.2010 12:17:36   
ivaj
I kod nas je bolja situacija ali samu sebe ne mogu da prepoznam.Samo vicem na Janu,najvise me nervira kad taman uspavam Jelenu a ona drekne i probudi je.S druge strane,znam da nisam u pravu jer i njoj samoj treba vremena da se navikne.
A inace,sad je bolja,ne valja se vise po podu od besauser posted image

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
24.11.2010 9:36:31   
Jele
Ja se trudim da ne vičem na Uroša, mada nekada imam osećaj da ću eksplodirati jer sve radi u inat nekako, sve suprotno od onog što smo učili i kako je ranije bilo. Ali onda izbrojim do 10, čučnem i krenem polako d mu objašnjavam i da ga smirujem...

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
24.11.2010 9:39:22   
Jele
Inače, jutros je baš plakao kada ga je taja oblačio, ja nisam stigla, tj. nisam ni čula da su se probudili dok nije počeo da plače, izeš ga mrtva sam umorna, beban ne voli noćom da spava... Dok sam ustala i došla u sobu, on je već bio rasplakan i bilo mi ga je žao, jedva sam ga smirila...

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
29.12.2010 15:20:01   
Jele
Ne znam, opet smo se nekako kao udaljili, poludeću više user posted image user posted image
Uroš je bio bolestan, na antibioticima, upaljeno grlo i morala sam da ga držim dalje od Strahinje, tako da mu nisam davala da ulazi kod Strahinje u sobu, zaključam se kad ga dojim da se ne bi penjao po meni, a i mali je sobičak, on kija kašlje... Plakao bi za mnom kada se zatvorim da dojim, traži me a ja ne mogu da dođem, itd. Grozno... user posted image user posted image Onda se nekako okrenuo taji i babi i dedi, a mene kao da je isključio, kao da sam ja bebina mama i to je to, evo sad sam se opet rasplakala.
Kada me mm zagrli on mene gura, što nikada ranije nije radio, već gurao sve od mene, srce mi se cepa, grozno se osećam. Došli su nam baba i deda u posetu i prvi put da nije hteo kod mene i mm-a, već samo kod babe i dede, kao da smo ga mi izdali... I nije dozvoljavao babi i dedi da idu do Strahinje... Možda ovo sve nekome ne zvuči tako strašno, ali je meni stvarno strašno, kao da smo se udaljili i da on više nije moje dete, već babino i dedino, pogotovo što deda malo vuče ka tome da treba njega najviše da voli....

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
30.12.2010 12:15:33   
Anoniman
Još sinoć sam sa mob pročitala šta si pisala. Imam toliko toga da ti napišem, ali sada manjkam s vremenom. Za sad jedan veliki user posted image i veruj mi proći će. 

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
30.12.2010 12:56:10   
Jele

IZVORNA PORUKA: Tash

Još sinoć sam sa mob pročitala šta si pisala. Imam toliko toga da ti napišem, ali sada manjkam s vremenom. Za sad jedan veliki user posted image i veruj mi proći će. 


Stvarno se već nadam da će uskoro proći, nekada mi se čini da se samo više udaljavamo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
30.12.2010 13:19:32   
prase
Žene, vrtić i/ili dobra organizacija su zakon! Meni Uroš ide u vrtić, hvala Bogu pa je zdrav i uopšte ne izostaje, tako da sam celo pre podne sama sa bebom i to nam obema prija. Onda posle ručka baba dođe da se druži sa bebom, a ja odem "ranije" (navikao je mukica dok smo oboje radili do 17:30 da nas čeka) po Uroša... On blista od sreće, prošetamo se malo, sad kada je sneg ponesem i sanke... Dođemo kući, a on ispunjen i zadovoljan, ljubi bebu i nosi joj flašicu, jedva čeka da je kupamo. Vikendom svaki sekund koji beba spava Uki ima neku akciju sa mnom ili sa tatom i mislim da smo svi zadovoljni - mi matori smo malo i umorni - ali lepo funkcioniše.

Ponekad se desi da ja čitam Ukiju priču a beba urla koliko god može kod tate u rukama, pa sam nervozna i svakih 10 sekundi gledam da li je možda već zaspao... A moje malo sunce kaže: "Idi mama bebe, Uki spava" i ostane u krevetu i zaspe sam. Koliko god da sam ponosna na njega, obično kasnije oči isplačem pa mi krivo što je zaspao jer bih da ga gnjaaaavim. Sve to ide u rok službe, valjda.


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
30.12.2010 13:23:47   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: prase

Žene, vrtić i/ili dobra organizacija su zakon! Meni Uroš ide u vrtić, hvala Bogu pa je zdrav i uopšte ne izostaje, tako da sam celo pre podne sama sa bebom i to nam obema prija. Onda posle ručka baba dođe da se druži sa bebom, a ja odem "ranije" (navikao je mukica dok smo oboje radili do 17:30 da nas čeka) po Uroša... On blista od sreće, prošetamo se malo, sad kada je sneg ponesem i sanke... Dođemo kući, a on ispunjen i zadovoljan, ljubi bebu i nosi joj flašicu, jedva čeka da je kupamo. Vikendom svaki sekund koji beba spava Uki ima neku akciju sa mnom ili sa tatom i mislim da smo svi zadovoljni - mi matori smo malo i umorni - ali lepo funkcioniše.

Ponekad se desi da ja čitam Ukiju priču a beba urla koliko god može kod tate u rukama, pa sam nervozna i svakih 10 sekundi gledam da li je možda već zaspao... A moje malo sunce kaže: "Idi mama bebe, Uki spava" i ostane u krevetu i zaspe sam. Koliko god da sam ponosna na njega, obično kasnije oči isplačem pa mi krivo što je zaspao jer bih da ga gnjaaaavim. Sve to ide u rok službe, valjda.



srce malo user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 30.12.2010 13:24:04 >

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
30.12.2010 13:32:55   
*Alexx*
Prase, kad ti pišeš, izgleda sve tako lako user posted image Bože zdravlja, biću i ja u ovoj temi jednom user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
30.12.2010 13:59:16   
Jele
Prase zaista kada ti pišeš sve izgleda tako lako i lepo user posted image . Mi smo se dobro organizovali, ali eto stvari stoje kako stoje ili sam ja preosetljiva (mada ne verujem, promena je očita). Uroš bude kod babe i dede dok je mm na poslu, a popodne i uveče smo svi zajedno. Probali smo da svi budemo ovde ceo dan jer ja nisam htela da se odvajamo, ali on je tada hteo da ga samo ja hranim, uspavljujem, plakao je kad odem kod bebe, jednostavno nije išlo pa je sada kod babe i dede. E od onda se dosta udaljio nekako, kažem kao da me je stavio sa bebom a on se okrenuo taji, babi i dedi... Ja ga uspalvljujem i kad mm nije tu, a Strahinja počne da plače, ja kažem Urošu da sačeka samo tren da odem do bebe, a on udari u jako tužan plač i nastaje haos, Strahinja ga plačom budi, a on mi ne da da odem do Strahinje, vrlo frustrirajuće iako se trudim da sve okrenem na igru tada, kao da broji do pet i ja sam tu, itd....

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
30.12.2010 14:00:37   
Jele

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Bože zdravlja, biću i ja u ovoj temi jednom user posted image


user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.1.2011 20:55:25   
aleksandraz
Isto sam se osjecala pred porodaj.Kcer svako vece je zaspivala drzeci me za ruku i sta kazte vi bila je beba za mene iako je imala skoro 6 godina.Kada sam otisla u bolnici bilo mi je jako tesko jer sam navikla na nju.a i ona nekako kada i da dodze da me vidi isplasena a ja dodzu mi u poseti i donesu po nesto a ja stavim u kesu i dam na nje moj muz se smejao a ja u stilu pa sto ce da jede dete kao da nema ko da i dade da jede.Kada sam izlazila iz bolnice posle 4 dana dodze ona ali sada mi izgleda mnogo veca kao da ni je to dete malo sitno nego porasla.Kako mi je sada tesko.Mislim da tih 4 dana sam ispustila nesto vazno.ona kao preku noc da je porasla.A i sada nije toliko prvrzana sa mnom nego sa tatom.ali to je to.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.1.2011 21:12:37   
Snelle
IZVORNA PORUKA: aleksandraz
A i sada nije toliko prvrzana sa mnom nego sa tatom.ali to je to.


Ovo sam čula da mnoge mame kažu. Doći ću i ja, daj Bože, jednog dana u tu istu situaciju i već sada mi se čini gotovo nemoguće da volim nekoga toliko jako kao moju Lanu user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu aleksandraz)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.1.2011 21:22:53   
marija32
A meni moja ljubav sada dodje kao sestra, drugarica,majkauser posted image  Da mi nije nje ja bih se ubila. Grize me savest sto ne mogu maximalno da joj se posvecujem i sto sam ponekada nervozna, ali je to sada normalno i ona razume. Volim ih naravno podjednako!

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
2.8.2011 22:20:54   
jabudic
IZVORNA PORUKA: Tash

Žene, totalno sam zbunjena!!! user posted image

Celu trudnoću sam razmišljala, jadna ova beba u stomaku, nema šanse da je volim koliko volim Luku. To nije moguće, da još nekoga volim toliko. Koliko god da su mi svi govorili "Videćeš", nisam mogla to da obradim u glavi. Nije da nisam verovala ljudima, nego... jednostavno, nisam to mogla da shvatim.

Kada sam otišla u porodilište, ostavila sam kod kuće "bebu od 4 godine", on je bio moja mrvica, toliko malen, nezaštićen...

Kada su došli po mene na otpust, i kada sam ga videla... počela sam da plačem kao kiša... ne znam da objasnim šta sam tada oset____ila. Znala sam da moram da mu posvetim punu pažnju istog časa, a ustvari sam očekivala da će i on drugačije da me dočeka... Mislim da smo oboje bili užasno zbunjeni posle tih 4 dana (prvih 4 dana od kada se rodio) razdvojenosti.
Žvakao je žvaku u rukama moje mame, i prvo što je rekao je bilo "Sada mogu da te udarim stomak, jer su izvadili Marka!" user posted image
Gledala sam ga kao da nije moj (da me ne shvatite krivo, nije manja količina ljubavi, nego neverica u kojoj zabludi sam živela). Gde je nestala ona beba koju sam 5 dana ranije ostavila kod kuće?

I sada... gledam ga, i... Ne znam da objasnim svoje emocije. Toliko mi je strašno što ga više ne vidim kao bebu. Toliko mi je strašno što smo se udaljili za ovih 4 dana, što rado ode sa bakom u grad, što noću ne viče "mama" nego "tata"...  Ustvari je to sve super, jer nije normalno da viri ispod moje suknje...
Ne znam da se nosim sa situacijom, i samo bih plakala zbog toga.


Samo cu citirati, citav post je kao da sam ga ja pisala, potpuno si opisala moja osjecanja..


< Poruku je uredio jabudic -- 2.8.2011 22:25:59 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
30.8.2011 13:35:35   
Didy
Razmišljam o ovoj temi već danima i srce mi se cepa u tim momentima. Evo, sad sam skupila snage da sve ponovo iščitam i preplakala svaki post. Kako sam samo pametovala na prethodnoj strani, a kako sad na sve to drugačije gledam!
I sad mi je krivo što sam rekla mojoj mami da ode po Stefana u vrtić i da bude kod njih. Sve računam da su nam ovo poslednji trenuci kada ću imati svo vreme ovoga sveta samo za njega.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
30.8.2011 13:41:16   
pepeljuga
Ja intenzivno razmisljam o ovome u poslednje vreme, uopste ne mogu da zamislim da volim drugo dete. Cak pre neki dan rekoh da bih rodila drugo samo da bi on imao brata ili sestru, a sto se mene tice, nemam potrebu da imam vise dece, ne znam je l' to bas normalno ali tako se osecam. Na momente me uhvati da bih volela jos jednom da imam bebicu, onako malecku, ali to me bas ne drzi dugo user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
30.8.2011 13:45:43   
ivaj
Videcete-sve to dodje na svoje.
Prvi dani su mnogo teski,svo to privikavanje i novonastala situacija,a onda vremenom pocnes da se navikavas.
Moja Jeca uskoro puni deset meseci i skroz sam se navikla na to da imam dvoje dece,usaglasili smo se,imamo ritam-ko sta gde i kako...Sve se zna.
Vise ni jana ne ispasta tolikouser posted image
A kad je rec o ljubavi...Sta da vam kazem,obozavam ih obe.

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
30.8.2011 13:50:54   
Didy
Znači što pre uhvatimo neki ritam, biće lakše. Joj, ne znam... Drmaju me hormoni trenutno i sve preživljavam sa mnogo više emocija. Moraću malo više mozak da uključim.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
30.8.2011 13:59:35   
Verus
Citam, i samo mogu reci da me je strah...ali valjda ce sve doci na svoje....

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
30.8.2011 14:09:16   
oxy7
I mene je strah...
Aleksa ima samo 16 mjeseci i ne mogu mu ništa objasniti, samo se nadam da ćemo se uklopiti... A još je, kao da ima neki predosjećaj, posljednjih nedelja potpuno zalijepljen za mene, ne mogu izaći ispred kuće a da nakon pola minuta ne čujem kako plače ispred vrata, bez obzira na pokušaje bilo koga ko je u kući da ga zabavi. To je samo jedan od bezbroj primjera...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
30.8.2011 14:18:06   
ivaj
IZVORNA PORUKA: Didy

Znači što pre uhvatimo neki ritam, biće lakše. Joj, ne znam... Drmaju me hormoni trenutno i sve preživljavam sa mnogo više emocija. Moraću malo više mozak da uključim.user posted image


Da.
Ali ti taj ritam nemoj da forsiras pa da nastane jos veci haosuser posted image
Nego polako.


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
30.8.2011 18:35:25   
jelena038
IZVORNA PORUKA: Tash

Neverovatno, kako mi čuje glas počne da sisa u prazno. Ja sam za njega jedna velika sisa, i tužno je što zbog toga moram da žrtvujem vreme sa Lukom, kom sam mnogo više od sise.

user posted image user posted image user posted image tako sam se ismejala ovome sada..


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
30.8.2011 19:46:28   
Verus
user posted image  Taske

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here