RE: Prekinuti sa noćnim dojenjem? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


MAMAMAJ -> RE: Prekinuti sa noćnim dojenjem? (22.11.2015 14:13:32)

Heheh, i meni fali malo tog mira. [sm=smiley36.gif]
Ona se posle kratko vreme budila, po navici, ali što kaže Di, pomazim je, kažem neke reči sigurnosti i brzo je počelo sastavljanje cele noći.
A sa K je druga priča, njega sam prestala da dojim s njegovih 10m i on nikako nije bio spreman na to, prihvatio je AD odmah, nikad nije zatražio siku, par puta mi je povukao majicu da vidi šta se unutra desilo, ali nikad je nije zatražio.
Međutim, evo 15,5 meseci sada i još uvek se jednom noću budi.
Nekad to prođe tako što mu dam cuclu i on se okrene i zaspi, nekad traži maženje, nošenje...
Jednostavno, psihički nije bio spreman za prekid dojenja.




Kata90 -> RE: Prekinuti sa noćnim dojenjem? (22.11.2015 15:38:36)

Da se i mi dovezemo......samo jednom se budi ali ne uvek u isto vreme,
prvo dobije vodu ako i dalje ne zaspi dobije sisu,jer tacno ceka[sm=smiley36.gif]
Mislim da ipak sve zavisi od deteta,jer kako oni rastu tako ce manje i traziti,
barem je tako kod nas.
Tako da jos,nismo spremni sa prekidom nocnog dojenja.




Didy -> RE: Prekinuti sa noćnim dojenjem? (22.11.2015 17:55:38)

Ja sam se sa starijim detetom opekla, imali smo nicne zurke godinu dana, sazaljevale nas sve komsije u zgradi i zarekla se da sa cerkicom necu isto kao s njim. Nju sam odmah iz porodilista smestila u njenu sobu da spava i pocela je s dva meseca spavati celu noc, iako sam je dojila do gidinu i po, mozda i duze. Bolje je jela od njega oduvek jer joj nisam zeludac zatrpavala nocu, a ima mnogo vise samopouzdanja od njega. Mi nemamo nocnih seansi jasno sam im stavila do znanja.




World -> RE: Prekinuti sa noćnim dojenjem? (22.11.2015 22:50:48)

Prvi put smo ukinuli nocni podoj kad smo prestali sa dojenjem skroz. A. nije plakala, nije se budila, osim za taj podoj koji zmireci obavi i nastavi da spava. Nisam nesto mislila da je neophodno da ga ukidam, sta ja znam. Sad imamo nekad jedan nocni, nekad dva, tri, kako kad, samo pocne da kmeci, izbaci cucu i kaze njaam njaaam. Obicno mu dam da jede i nastavi da spava, nekoliko puta sam ga zavarala nekako da ne sisa jer me mrzilo da se namjestam [sm=smiley36.gif], ono kao aj dacu ti kasnije nemoj sad bogati.. i to ponekad i upali. I spavamo svi zajedno. Nema teorije da ih stavljam u drugu sobu ili da pustim da placu ili sta ja znam, vjerujem u to da niko ne place iz hira nego sigurno jer mu nesto smeta ili fali. A vjerovatno cu i ovaj put ukinuti sve zajedno, samo ne znam kad ce to biti.. valjda kad budem dovoljno nenaspavana... [sm=smiley36.gif]




dijana1* -> RE: Prekinuti sa noćnim dojenjem? (22.11.2015 22:56:51)


IZVORNA PORUKA: degu
e al zato će ti ovo treće biti spavalica :)))


Iz tvojih usta u Bozje usi[sm=smiley36.gif]
Ako bude tako pozlaticu te, zvuci takooo dobro i nestvarno[sm=smiley36.gif]




degu -> RE: Prekinuti sa noćnim dojenjem? (24.11.2015 8:13:00)

[sm=smiley36.gif] tako se ja tešim i za moje sledeće.
Dunja šta bi sa pitanjcima? Ja i dalje čekam [sm=smiley23.gif]




eca89 -> RE: Prekinuti sa noćnim dojenjem? (1.12.2015 14:29:32)

Joj, žene mene i zubarka danas smarala zašto nismo prekinuli noćno dojenje[sm=zmeden.gif]? Kaže da ona nije gladna, da jede samo iz navike, da nema potrebe da noću vari hranu i da joj šteti zubima[sm=smiley13.gif], da što prije prekinemo.
A, kako kad je muče zubići, pa joj je to neka vrsta utjehe, ma strašno[sm=smiley19.gif]!




degu -> RE: Prekinuti sa noćnim dojenjem? (1.12.2015 22:23:44)

Eco to je sve lako reći, al u praksi baš i nije tako. Moja T ima 17 meseci i dalje sisa noću, nekad jednom, nekad 10 puta, zavisi da li je i šta je muči. Pokušavala sam sa tim odvikavanjem baš negde sa nekih 9 meseci, to je bilo vrištanje samo takvo, odustala sam. Pokušavala sam par dana i jedan dnevni podoj da joj izbacim, taj pred dnevno spavanje i tu je bilo par dana haosa, a rezultat je izostao. Samo je jedan dan na dnevno spavanje legla i zaspala, nije ni tražila siku i od tad više i ne sisa po danu. Tako da sam ja shvatila da ništa ne može na silu, zapravo ko zna možda i može, da sam ja nešto nastavila da se inatim i teram svoje, al prosto nisam videla svrhu u tom mučenju i sebe i deteta. A ne znam čemu ta drama oko zubića, ionako su mlečni. perite ih ujutru i uveče i dobro.




eca89 -> RE: Prekinuti sa noćnim dojenjem? (2.12.2015 8:21:37)

Degu i ja sam joj rekla da ja ne mogu psihički da joj ukinem još, šta da radim.




jovicaa -> RE: Prekinuti sa noćnim dojenjem? (2.12.2015 11:46:30)

zavisi od bebe... ja sam odustala od odvikavanja, pokusala par noci.. ali sta ja znam.. samo cekam momenat, kad ce lepo sam da se posluzuje, da me ne budi[sm=smiley36.gif]
to sto kazes degu, nekad sisa puno puta, nekad malo... nemam pojma.. mozda pokusam opet da ga odvikavam, ali kod nas to jako tesko ide, posto se on bas hrani nocu, mislim sisa puno izvuce, nije to njemu igra.

eco sto ljudi sto komentara...a ti najbolje znas kako je vama... sve zavisi od tebe, da li ti zelis da je odvikavas od nocnih podoja ili ne... ako je vama ok, onda nikom nista.

a i kod nas je problematicno sto je cesto slinav, virozan i onda ne mogu da mu ne dam nocu, stalno skuplja sve od brace... mislim da je zato i poceo sa nocnim podojima posto on meni kao mala beba nije sisao tako cesto nocu.




Anck Su Nmaun -> RE: Prekinuti sa noćnim dojenjem? (22.10.2016 9:07:38)

Kad ste izbacile nocno hranjenje?
Mislim zao mi je jer jedino tada sisa, sta posisa, ali vidim da je to jaaako malo.
Interesuje me kad pocinje da se hrani samo ujutru kao prvi obrok?




branki* -> RE: Prekinuti sa noćnim dojenjem? (22.10.2016 9:11:31)

mislim da to zavisi od bebe i mame,kako ko.dr preporucuju da se izbaci taj nocni podoj bas rano,pre prve godine,cini mi se,mada ja boku i dalje dojim nocu,a jos malo ce dve godine[sm=smiley13.gif]ja nisam pohvalni primer.




IvanaSK RR -> RE: Prekinuti sa noćnim dojenjem? (22.10.2016 10:08:45)

Ja njoj retko kad dam mleko pre četiri, pet. Jedino ako mislim da dobro nije jela pred spavanje. A opet ne mora da znaci da je i tad gladna.
Sinoć je zaspala oko pola deset, nije bas nesto ekstra jela, ali se probudila oko pola pet i tada sam joj i dala da jede.




Khaleesi -> RE: Prekinuti sa noćnim dojenjem? (22.10.2016 13:19:25)

Kod obe slucaj, nekad hoce u toku noci da sisne a vecinu noci ne trazi... Zavisi i kako je vecerala i kako je raspolozena...




Anck Su Nmaun -> RE: Prekinuti sa noćnim dojenjem? (22.10.2016 16:24:20)

Meni je dr. Vec sa mesec dana rekla da izbacimo nocni podoj. Mada posle 4-5h ja racunam kao jutarnji. Gledam da mu ne dajem da siki ranije ali ima dana..kao sinoc gde se budio 10 puta.. nisam bila sigurna jeli gladan il je nesto drugo u pitanju.




choopa choops -> RE: Prekinuti sa noćnim dojenjem? (22.10.2016 16:36:49)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Kad ste izbacile nocno hranjenje?
Mislim zao mi je jer jedino tada sisa, sta posisa, ali vidim da je to jaaako malo.
Interesuje me kad pocinje da se hrani samo ujutru kao prvi obrok?

Kad i sisanje uopšte, a to je bilo par dana iza prvog rođendana.
ova je sisala non stop nocu, nije se skidala sa sise, samo je držala u ustima. Ja sam bila luuuuuuuuda!




Animsaj9 -> RE: Prekinuti sa noćnim dojenjem? (22.10.2016 23:06:41)

moj D se probudi u toku noci, pocne da kmeci, ja ga stavim da siki on se smiri i odma zaspe i ja ga vratim u krevet, mislim kad mu ne bih dala samo bi ga rasanila i sedeli bi do ujutru ... sta da radim




degu -> RE: Prekinuti sa noćnim dojenjem? (23.10.2016 0:03:00)

Mi smo izbacili kad smo prekinuli s dojenjem, sa 18 meseci. Pre toga je bilo pokusaja koji su se zavrsavali katastrofalnim vristanjem, pa sam resila da odustanem od takvih pokusaja. T se nasisavala po celu noc. Dr-i preporucuju vec od 6 nedelja. Mene su krpili dobro u bolnici sa 5 meseci stobi dalje sisa nocu. Mislim da to zavisi od bebe. Neke bebe se bude milion puta i nemas drugu opciju nego da joj tutnes sisu, to joj je uspavanka. A neke bebe se bude skolski na par sati, pa mozes i pokusati da joj izbacis neki podoj.




Anck Su Nmaun -> RE: Prekinuti sa noćnim dojenjem? (23.10.2016 1:41:25)

Onda je V jos rano za to, ali definitivno mora da smanji broj nocnih...




mekanica -> RE: Prekinuti sa noćnim dojenjem? (3.10.2017 17:25:21)

Tema jeste starija ali mi smo sada u tom nespavanju i nocnim podojima...
Postoji li neki nacin smanjiti broj nocnih podoja osim da se sasvim prestane sa dojenjem?




MamaNecaVo -> RE: Prekinuti sa noćnim dojenjem? (3.10.2017 17:29:39)

Nema potrebe da prestajes sa dojenjem zbig izbacivanja nocnog podoja.
Mene je recimo pedijatar savetovao da uvek uz krevetac imam flasicu sa vodom, pa kao da zavaram bebu.
No to mi je zvucalo jako .. pa ne znam.

Resila sam to na sledeci nacin,kad god bi zaplakao,uhvatila sam ga za rucicu,pevusila i ljuljala krevetac.Uspavao bi se,generalno i nije mu do sisanja (povukao bi par puta i nastavio) koliko da vidi da sam tu.
To je kod nas trajalo par dana,posle je totalno izbacio nocni podoj.
S tim sto za noc koristimo dud.Opipa po krevetcu,nadje je,ubaci sam u usta i nastavi.


Tj kod mog bebana,nocni podoj je bio vise fore radi,da probudi mamu i da oseti da je tu.




mekanica -> RE: Prekinuti sa noćnim dojenjem? (3.10.2017 18:06:38)

Ja se pravila pametna nisam joj dala cuclu, uzimala je svaki put kad se oglasila...
Ima 8 meseci i ako je za sve ovo vreme tri puta spojia 5 sati.
Imamo i dva nemlecna obroka ali cini mi se da se jos cesce budi, da li je faza ili sta ali je i ona nenaspavana i ja.
Puzi od 6og, sad se i dize kad se probudi tako da bas mislim da je tesko sad izbaciti te nocne...




MamaNecaVo -> RE: Prekinuti sa noćnim dojenjem? (3.10.2017 22:40:03)

Koliko beba ima sada?
Da nije skok u razvoju,obicno ide 2/5/7 3/6/9meseci.




mekanica -> RE: Prekinuti sa noćnim dojenjem? (4.10.2017 7:12:11)

Sad je u osmom, čitala sam o tome. I jeste istina, još je ona fizički baš aktivna.
Sad pretpostavljam da su zubići, nema još nijedan. A budi se uz plač, to nije radila,ranije se probudi i počne da se igra.
Hvala ti, sačekaću još nekoliko dana pa ću početi nešto da menjam...




medamisko -> RE: Prekinuti sa noćnim dojenjem? (4.10.2017 7:36:34)

Mi smo duugo dojili nocu . Bilo ke tako tesko prekinuti.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>