RE: AD kapi (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


MimaKos -> RE: AD kapi (15.7.2019 9:51:17)

Ma gluposti, mwni je cak pedijatar preporucio vigantol, a ovi u porodilistu forsiraju bebytol..





doramar11 -> RE: AD kapi (15.7.2019 9:56:46)

Sad forsiraju taj vitamin k uz d, otkrili su toplu vodu.




MimaKos -> RE: AD kapi (15.7.2019 10:31:30)

Ne uvoze vise vigantol, zbog toga





dunja RR -> RE: AD kapi (30.9.2019 3:09:26)

Meni su u Mercku rekli da se uvozi i dalje Vigantol, ali nisam proveravala po apotekama, jer još imamo u bočici koju sam dobila.

Mi smo sa Vigantolom krenuli negde nakon 3. meseca, kada sam ga i nabavila, pre toga smo bili na Babytolu (mislim da je bio bez omege, više se i ne sećam, ali uzela sam taj neki koji su nam prepisali u porodilištu). Ali mi je naša pedijatrica na sistematskom pre 10 dana rekla da grešim, jer se Vigantol više ne preporučuje, zato što nema Omegu kao Babytol D3 + DHA Omega. To je OVAJ.
Šta vi kažete, zanima me šta mislite sve mame, a ako virnu ovde, zanima me posebno šta kažu Maslačak, Mili, Lesli, Hvala :)




Ana RR -> RE: AD kapi (30.9.2019 10:53:59)

Dunja, moja drugarica ima bebca od 2 meseca i kaže da se sada daje D3+K1 do navršena 3 meseca a posle samo D3.




lesli -> RE: AD kapi (30.9.2019 12:58:17)



IZVORNA PORUKA: dunja RR

Meni su u Mercku rekli da se uvozi i dalje Vigantol, ali nisam proveravala po apotekama, jer još imamo u bočici koju sam dobila.

Mi smo sa Vigantolom krenuli negde nakon 3. meseca, kada sam ga i nabavila, pre toga smo bili na Babytolu (mislim da je bio bez omege, više se i ne sećam, ali uzela sam taj neki koji su nam prepisali u porodilištu). Ali mi je naša pedijatrica na sistematskom pre 10 dana rekla da grešim, jer se Vigantol više ne preporučuje, zato što nema Omegu kao Babytol D3 + DHA Omega. To je OVAJ.
Šta vi kažete, zanima me šta mislite sve mame, a ako virnu ovde, zanima me posebno šta kažu Maslačak, Mili, Lesli, Hvala :)



Dunja, hvala sto cenis moje misljenje...ali maslacak i mili su ti pouzdanije po tom pitanju. Ja jesam prirodnjak, ali nidje veze sa medicinom, farmacijom i biologijom :)
Ja mogu da ti kazem sta smo mi uradili. Bebitol (taj d3 + k1) smo izbacili pre kraja 3. meseca, na svoju ruku. Prosto, smetao joj je (najgore grceve je posle njega imala u koje god doba dana da ga popije) i ja nisam htela da je mrcvarim. Tada smo presli na vigantol. 1 kap dnevno. I pila ga je redovno dok god sam se ja ispumpavala. Kada sam prestala i nju prebacila na aptamil, pogledala sam kutije aptamila i zitarica i presabrala pribliznu kolicinu vitamina D koji ona unese u toku dana i odlucila da joj vigantol ne treba svaki dan. Davala sam joj po kap kada se set_im (3-4x puta nedeljno) Bili smo nedavno na kontroli sa godinu dana i rekla sam pedijatru sta radim. Kaze ok, da nastavim sa tih 3-4 kapi nedeljno u zimskim mesecima.




lesli -> RE: AD kapi (30.9.2019 13:02:56)

Znaci dr nije pominjala nikakvu omegu. Samo vitamin D.Tebi posto M sisa, obavezno dodaj tu 1 kap dnevno. Ostalo ce ona dobiti iz tvog mleka i cvrste hrane koju ce unositi. Vitamin D je malo specifican i za njega mi je ok dodatni unos. A sad da decu kljukamo svime i svacim, radije ne. To je moje misljenje...




jess021 -> RE: AD kapi (30.9.2019 13:43:26)

Slažem se sa Lesli i rekla bih da je pre marketing u pitanju, da se ne izrazim drugačije. Pogledajte samo koja je razlika u ceni Vigantola i Babytol-a.







dunja RR -> RE: AD kapi (30.9.2019 15:18:22)

Jess tako je, razlika u ceni plus sto je meni vigantol neuporedivo praktičniji, ne otvaram ampulu i sl. Sa M koja je izuzetno aktivno dete vigantol mi je lakše dati, a ona se odavno navikla, sama otvori usta kada vidi bočicu.



Lesli uvek volim da čujem tvoje mišljenje jer si razlozna i logicar si. Stavila bih i smmajlija ali mi S nešto zeznuo tastaturu na tel. 




milicicak -> RE: AD kapi (30.9.2019 20:07:31)

Suzi, ja bih sad nesto rekla za te omega3 budalastine al necu.


U prva tri meseca D3+ vit K (iskreno ne znam zasto kad vitK dobijaju na rodjenju al ajd)
Posle toga samo D3. Kako ces ds ga das tvoja stvar, vigantol, bebitol nema veze, gledaj kako je tebi prakticno.
Ja sam V prestala da dajem letos, kad je svaki dan bio napolju i imao 2 mlecna obroka sa ad mlekom. Ponovo cu da pocnem od sredine oktobra, kad ne bude sunca vise.
I meni je bebitol bio prakticniji, ne znam zasto...




dunja RR -> RE: AD kapi (30.9.2019 22:54:16)

Mili, Les, hvala!

Ma pretpostavila sam to oko Omege, ali prema našoj pedijatrici (koja je inače ok žena, ali eto ..), bukvalno ispadoh nemajka, što dajem vigantol.
Ok, nastavljam sa istim :)




jane1 -> RE: AD kapi (30.9.2019 23:25:18)

Gluposti, sta fali Vigantolu..





lesli -> RE: Vigantol / AD3 kapi (1.10.2019 12:12:14)

Dunja 🤗




Filadendronka -> RE: Vigantol / AD3 kapi (1.10.2019 20:14:49)

Dunja, takodje mislim da je omega cista glupost. Pila sam ih celu trudnocu i sad posle porodjaja, a najvise sam se pouzdala u ono da uticu na zdravlje koze i kose. Medjutim nikakav pozitivan pomak nisam primetila. Ja J dajem D3 od New meda, bocica traje cetiri meseca. 
[img]https://i.postimg.cc/KYBv1sxr/188-E4-B12-2587-4-F2-D-B1-EC-9-C7-C43-F5897-A.jpg[/img]







Šmizli -> RE: Vigantol / AD3 kapi (2.10.2019 14:33:24)

Pozdrav zene...Beba je rodjena 02.07 danas punimo 3 meseca a kapi K1+D3 pijemo od 8 dana...sad me zanima kako se racuna kraj 3 meseca(posto se one piju do kraja 3 mwseca)...Jel to danas ili tek 2 novembra kad napuni 4 meseca...?Hvala vam






Filadendronka -> RE: Vigantol / AD3 kapi (3.10.2019 9:34:10)

Smizli, prva tri meseca se daje sa K vitaminom. Dakle vama to obuhvata jul, avg i sept. Sad mozes cist d3 ili sa omegom ( ako verujes u dejstvo). 




smeško -> RE: Vigantol / AD3 kapi (3.10.2019 11:09:04)

Да, када напуни 4 месеца, то је већ пети. Ево и ми поново крећемо са Витамином Д. Потрошићемо прво Д3+омега који нам је остао, па ћемо видети који ћемо даље, зависи од цене.




dunja RR -> RE: Vigantol / AD3 kapi (9.12.2019 22:45:02)

Opet ja, mame šta koristite umesto Vigantola?
Nama je Vigantol pri kraju, a nema ga nigde, i gde god pitam kažu da ga ni neće biti.

Da li ima neka OK varijanta a da nisu ampule?




mama Jo -> RE: Vigantol / AD3 kapi (9.12.2019 22:46:27)

Super dunja sto ai pitala. I nama je pri kraju, uopste ne znam sta da kupim sledece... i da li ga igde ima na stanju?




Filadendronka -> RE: Vigantol / AD3 kapi (9.12.2019 22:48:04)


Dunja, ja J dajem Colief D3. U obliku kapi su, pet na dan. Bocica traje oko 4 meseca. 
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Opet ja, mame šta koristite umesto Vigantola?
Nama je Vigantol pri kraju, a nema ga nigde, i gde god pitam kažu da ga ni neće biti.

Da li ima neka OK varijanta a da nisu ampule?






dunja RR -> RE: Vigantol / AD3 kapi (9.12.2019 23:16:48)

Hvala Fil! 





jess021 -> RE: Vigantol / AD3 kapi (10.12.2019 8:19:31)

Vigantola više nema. Adekvatna zamena su Kabivit kapi, koje su apsolutno isto što i Vigantola, samo što je 5 kapi Kabivit zamenjuje 4 kapi Vigantola. 





mama Jo -> RE: Vigantol / AD3 kapi (10.12.2019 8:43:24)

Nisam ni cula za te kapi. Hvala Jess!




jess021 -> RE: Vigantol / AD3 kapi (10.12.2019 8:47:06)

Mama Jo 😘😘😘





dunja RR -> RE: Vigantol / AD3 kapi (10.12.2019 10:15:04)


Jess super  hvala ti puno. Cek koliko onda trebala da dajem bebi? Vigantol sam joj davala jednu, Savi isto jednu (njemu na jesen i zimu) a ja sam 2 uzimala. 
IZVORNA PORUKA: jess021

Vigantola više nema. Adekvatna zamena su Kabivit kapi, koje su apsolutno isto što i Vigantola, samo što je 5 kapi Kabivit zamenjuje 4 kapi Vigantola. 








Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>