Dojenje i prehladjena mama :( (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


Panicarka -> Dojenje i prehladjena mama :( (29.9.2010 10:28:06)

Uhvatila me je prehlada i jako se plasim da ne prenesem na bebca. UPOMOC!!!!




Tara -> RE: Dojenje i prehladjena mama :( (29.9.2010 10:31:29)

Mozes da stavis masku dok ga dojis , cesce peri ruke . Tako sam ja i nije se razboleo .




Panicarka -> RE: Dojenje i prehladjena mama :( (29.9.2010 10:33:18)

Jesi li pila nesto? Paracetamol, febricit? Imam jos jedan problem... Spavamo u istom krevetu.




minnica -> RE: Dojenje i prehladjena mama :( (29.9.2010 10:36:50)

Ja sam pre mesec dana bila prehlađena i još plus imala upalu mokraćnih puteva. Pila sam antibiotike i nisam prestajala da dojim. Bebi nije bilo ništa. Važno je samo konsultovati se sa lekarom koje lekove da uzimaš zbog dojenja.




*Alexx* -> RE: Dojenje i prehladjena mama :( (29.9.2010 11:08:11)

IZVORNA PORUKA: bek_ica

Imam problem,ovo je drugi dan kako sam prehladjena,curi mi nos i imam upaljeno grlo.Kod bebe prilazim sa maskom,ali problem je u tome sto beba stalno sisa i hoce da je pored meme.
Da li je neko imao slican problem i sta smem da koristim od lekova?
Ja sisam tantum verde za grlo,i stavljam kapi u nos ali nije bas pomoglo,plasim se da ne zarazim bebu.
Inace beba je stara 2 ipo meseca i samo sisa,nije na dohrani.


IZVORNA PORUKA: prase

Kada si prehladjena, tvoj organizam pravi antitela da se bori protiv prehlade. Ta antitela preko tvog mleka dolaze do tvoje bebe i zato ona ne moze da se razboli. Tako su meni rekli, a ja sam isto nekoliko puta bila prehladjena kada mi je Uros bio mali. Nikada nisam stavljala masku, mozda ne bi ni primetio kada je bio bas mali, ali posle bi verovatno plakao i trazio me jer me ne bi prepoznao. U svakom slucaju, ne brini, beba je zasticena. Ima nekih slucajeva u kojima beba mora da se odvoji od majke, ali to koliko ja znam nije prehlada.




Panicarka -> RE: Dojenje i prehladjena mama :( (29.9.2010 14:01:13)

Hvala [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




lanajelena -> RE: Dojenje i prehladjena mama :( (29.9.2010 16:35:03)

ja sam sad prehladjena i dojim,dobila sam Hemomicin...malo se bebac bunio i odbijao da jede zbog promene ukusa mleka od leka ali evo sve se opet vratilo na svoje




Panicarka -> RE: Dojenje i prehladjena mama :( (30.9.2010 9:02:53)

Mani je bolje ali bebac kaslje i vidim da mu ni nos nije najcistiji, za sad mu stavljaqm fizioloski u nos nadam se da ce brzo proci [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Shishica -> RE: Dojenje i prehladjena mama :( (15.10.2010 11:57:02)

Ja se uvek tesim sa tim antitelima u mleku [sm=smiley36.gif]
Uhvatilo me u grlo i nos...bem mu misa... [sm=smiley13.gif]

Tako me je drzalo i kad je imala mesec dana, taman je nju proslo i mene uhvatilo pa sam se bojala da na nju opet ne ode.. ali nije ..

Pijem propolis, med.. ne znam mogu li i febricet.. mada sta ce mi ako nemam temperaturu.. ne znam...

Kad bi smela ferveks on bi me oziveo za dva dana..




bebablue -> RE: Dojenje i prehladjena mama :( (15.10.2010 12:13:08)

Shishice, a je l' smes med i propolis, zbog dojenja? Mozda gresim, ali mislim da zbog mogucih alergijskih reakcija se ne preporucuje?
A mislim da Ferveks smes, sto ne pitas u apoteci?




Shishica -> RE: Dojenje i prehladjena mama :( (15.10.2010 12:17:46)

Ma rekli su da ne smem..A med i propolis sam uzimala s vremena na vreme i nije joj nista [sm=zmeden.gif]




bebablue -> RE: Dojenje i prehladjena mama :( (15.10.2010 12:25:27)

pogledaj ovo klik pise da za bebe sme, ako sme za bebe onda sme i mama, zar ne[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Anoniman -> RE: Dojenje i prehladjena mama :( (15.10.2010 12:28:26)

febricet uzmi pred spavanje, dobro se pokrij, da se preznojiš. brže će te proći bolest.




Shishica -> RE: Dojenje i prehladjena mama :( (15.10.2010 12:32:46)

Eto, tu pise tako, a ja trazim i nadjem da ne smem.. a nigde da nadjem bas uputstvo fervexa...




Shishica -> RE: Dojenje i prehladjena mama :( (15.10.2010 12:35:26)


IZVORNA PORUKA: Tash

febricet uzmi pred spavanje, dobro se pokrij, da se preznojiš. brže će te proći bolest.


Cak i ako nemam temperaturu?




Verus -> RE: Dojenje i prehladjena mama :( (15.10.2010 14:08:53)

Ja sam sve normalno radila.  Daces bebcu svoja antitela i bice OK.  Helena se nije razbolela, a ja sam je cak nekad i ljubila jer zaboravim!!  Pa se use*** od straha, ali sve je bilo ok.
IZVORNA PORUKA: Panicarka

Uhvatila me je prehlada i jako se plasim da ne prenesem na bebca. UPOMOC!!!!




Nensi* -> RE: Dojenje i prehladjena mama :( (15.10.2010 14:13:40)

Ja kad sam bila bolesna,nisam prilazila Vuku bez maske,i nije se razboleo...




lenaa -> RE: Dojenje i prehladjena mama :( (25.11.2010 14:10:47)

Ja sam se prehladila, curi mi nos i boli me glava, kako da zastitim bebu plasim se da se ne prehladi od mene ? Jel smem da je dojim ?




Anoniman -> RE: Dojenje i prehladjena mama :( (25.11.2010 16:00:08)

Trenutno sam bolesna i dojim,receno mi je da koristim febricet za T(ja imam sirup paracetamol) za grlo tantum verde,za nos fizioloski,marisol,za glavu ja inace pijem kafetin.. eto lenaa[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]Ozdravi brzo i ne brini,tvojoj bebi nece biti nista




Mery -> RE: Dojenje i prehladjena mama :( (25.11.2010 19:25:42)

Dok sa dojila imala sam bas jaku gripu, pedijatar mi je rekla da nastavim sa dojenjem ali da nosim masku. Zbog straha od lijekova (zbog bebe) sjetila sam se svoje bake koja je govorila: "samo se ti najedi slanine i bijelog luka i nema bolesti". bijeli luk je poznat kao prirodni antibiotik, a nema sanse da steti bebi. Ja uz luk i slaninu ozdravila za 24 sata.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




lenaa -> RE: Dojenje i prehladjena mama :( (25.11.2010 23:52:54)

Hvala devojke na odgovorima, divne ste [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]. Mery dobar savet mogla bih da probam ionako ne spavam kraj muza zbog bebe[sm=smiley36.gif]




lenaa -> RE: Dojenje i prehladjena mama :( (12.12.2010 20:51:49)


IZVORNA PORUKA: lenaa

Ja sam se prehladila, curi mi nos i boli me glava, kako da zastitim bebu plasim se da se ne prehladi od mene ? Jel smem da je dojim ?

samo da javim - bebici nije nista falilo sto sam ja bila prehladjena




Anoniman -> RE: Dojenje i prehladjena mama :( (15.12.2010 18:06:21)

Smeju li se koristiti kapi za nos kad se doji beba ? Mislim na Operil , konkretno , opet me uhvatila alergijska kijavica , nisam prehlađena ali ne mogu da prodišem bez kapi , pa da pitam smem li da ih ukapam ? [sm=zmeden.gif]




Verus -> RE: Dojenje i prehladjena mama :( (15.12.2010 18:25:59)

Vidi pise li na njima: ako ne, pitaj  u apoteci, to ti je najsigurnije




mati -> RE: Dojenje i prehladjena mama :( (15.12.2010 18:31:29)

I ja mislim da na uputstvu uvek pise i za dojenje... Ja nemam nijedno sve sam bacila, ali probaj onaj Marisol sa strcaljkom. On je za bebe, sigurno da njega mozes...




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>