RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš... (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Vežbajmo zajedno



Poruka


Biserce -> RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš... (25.1.2014 22:39:29)

Moja cetiri brata i ja se igrali
gazi, gazi, drvena Marija, skole, rata, izmedju dve vatre, trule kobile, lastisa, fudbala, zuce, papir-makaze, kuc-kuc, kolaricu panicu, poso zeka u sumicu, okos pokos, arackinje barackinje, siri siri vezeni peskiri, RINGERAJA, ide maca oko tebe, pravili satore od cebica, vozic od stolica, tenis igrali sa jabukama, deci iz ulice prodavali stare stripove za dinar, zanimljive geografije, iks-oks, potapanje brodica, domine, karte...ma igri nigde kraja!




mila83 -> RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš... (2.3.2015 23:08:10)

Joj kako su to bila lepa vremena i kako smo se lepo igrali ! Hocu opet [sm=smiley36.gif] Moji jako vole zmurke , valjda im je to sad interesantno.A vije bi stalno mogli. a pocinju i klikeri... Vole da skupljaju slicice i to im je zanimljivo.




Bibilib -> RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš... (2.3.2015 23:27:58)

Neka deca i danas ne znaju sta su zmurke( ne znaju kako se to igra), meni je to bila omiljena igra dok mom detetu nije zanimljiva...Ima dosta klikera pa se time igra....[sm=smiley36.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš... (3.3.2015 7:02:10)

Kako ne znaju sta su zmurke????

Moja D ima svega dve godine, stavi ruke preko ociju i broji : "tri pet tri pet keni" haahahahahah


Nadam se da cemo se i klikerati na leto.




serpica -> RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš... (3.3.2015 7:09:11)

moje su velike i opet vole da se igraju zmurke...ja sam se kao dete igrala ( doduse sve sa decacima) trule kobile i janjine to je za nas bila atrakcija,zatim lopovi i zandarmi,granice...sada je toga sve manje,cak mislim da se deca uopste ne igraju tako...nazalost.[sm=smiley13.gif]




veselicaa -> RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš... (3.3.2015 12:59:23)

Moja deca obozavaju zmurke,cak se i u kuci igraju.Lastis je vec omiljen odavno,moja A.ga nosi i u skoli pa tamo na fizickom i velikom odmoru igra sa drugaricama.Pre jedno godinu dana S. zapela da joj kupimo klikere [sm=zmeden.gif][sm=jezicek.gif] i zaovin sin joj donese punu kutiju raznih klikera.Tako da se igra i sa klikerima ali sa tatom jer ja ne znam.




mila83 -> RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš... (3.3.2015 14:41:50)


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Kako ne znaju sta su zmurke????

Moja D ima svega dve godine, stavi ruke preko ociju i broji : "tri pet tri pet keni" haahahahahah


Nadam se da cemo se i klikerati na leto.


[sm=smiley36.gif] preslatko ! pa tako se i pocinje sa tom igrom, u tom uzrastu. Ja sam obozavala lastis kao mala,moracu Mimu da upoznam malo sa tim, taman malo da :izgubi"stomacic [sm=smiley36.gif]




vikiveki -> RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš... (6.7.2015 23:01:14)

Jao ja sam se setila igre izmeđundve vatre,to mi je bila omiljena,pa onda igre sa lastišem...pa kako smo se na livadi igralo odbojke...ma uživali smo u igrama napolju,niko nije mogao u kuću da nas utera,a decu danas iz kuće ne možeš isterati[sm=smiley36.gif]




veselicaa -> RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš... (6.7.2015 23:06:36)

Izmedju dve vatre moja A igra u skoli,na fizickom a lastis je omiljen,skoro svaki dan se igra sa njim.




mila83 -> RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš... (6.7.2015 23:16:13)

Veselice,to je bas lepo.I treba deca sto vise da se krecu i zanimaju,na razne nacine.




mila83 -> RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš... (9.6.2016 20:47:35)

Evo malo da podignem temu [sm=smiley36.gif] ide leto,deca ce puno biti napolju,moja vec jesu [sm=smiley1.gif]
T je jos mala,ali obozava da igra zmurke sa batom i sekom..jeste da se uvek sa jednim od njih sakrije,pa se smeje pa se vrlo brzo nadju alii nema veze.i sama se skriva i uziva u tome.I igraju vije kad god stignu.
Najlepse nam je kad odemo kod mojih u SM,tamo je veliko dvoriste,siroko,travnato,za igranje,pa moze sve.




Mala Elena -> RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš... (9.6.2016 23:26:04)

Obozavam dvoriste ali ga nemam... Elena nema pojma da se igra zmurke a ni suge, ona samo stane i gleda kako se deca jure, ali onim blentavim pogledom:"Pa sta ovi rade, sta se desava ?"[sm=jezicek.gif]




Anarunika -> RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš... (10.6.2016 0:19:36)

Super tema! A moji klinci baš večeras igrali klikere.Arči ih izneo napolje i jedan komšija se oduševio ,nije video 100 godina da neko dete uopšte i zna šta su klikeri [sm=smiley36.gif] Mada mene nerviraju zbog Žive jer uvek neki ostane na podu i onda ga ona dograbi,pa sam ih bila sklonila ali Aki ih našao .
Za žmurke stvarno ne mogu da verujem da neko dete može da ne zna šta su i moji se često toga igraju u ulici sa drugarima. Igraju se i vije naravno sa raznim varijacijama na temu a sada su počeli i zmeđu dve vatre na primer ,mada ja tu igru nikada nisam volela previše mi je gruba. Pa onda "Magarac", "Kostur" i sve te igre loptom...Školice isto kada imaju kredu... stvarno ne mogu a se požalim ,prilično odrastaju u nekom starom maniru kada su se klinci igrali na ulici od jutra do mraka njih 10,15...


A Živa nas stalno čika da se igramo žmurke,sakrije se iza nekog nameštaja pa onda viri,pa se opet sakrije i tako,to je početak [sm=smiley1.gif]




Mala Elena -> RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš... (10.6.2016 8:14:58)

Ako je to skrivanje po stanu pocetak, E to odavno radi...[sm=smiley1.gif]




mila83 -> RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš... (10.6.2016 8:48:48)

Nama je kreda obavezna,iscrtana nam je skolica i sada u dvoristu [sm=smiley1.gif] a i kod bake.Ja uvek imam krede,bar to je dostupno,ima i kod kineza,kao i klikeri.Ja nisam jos uzela klikere klincima,iako su trazili,bas zbog Teodore...vec imam dovoljno tih sitnih stvarcica koje sklanjamo od nje..imaju par komada i to tako sklanjamo po kuci od nje.
Juce smo D i ja igrali kao fudbal iza kuce [sm=smiley36.gif] lagano smo sutali loptu a T nam je bila u sredini,pa je samo trcala za loptom i smejala se.




Anck Su Nmaun -> RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš... (10.6.2016 11:33:51)

Moja deca pogotovo starija jako voli fudbal, sa dedom , sa ujakom igra klikere, frizbi...
Igrali su se svaki dan vije i zmurke sa komsijama, koji se juce odselili [sm=smiley19.gif] bas mi je zao sbog drugara.




mila83 -> RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš... (10.6.2016 11:54:42)

Anck,verujem da vam je zao zbog drugara,ali sigurna sam da cete biti u kontaktu i povremeno se druziti.Da li imate jos dece u komsiluku? Mi slabo,pogotovo devojcica[sm=smiley13.gif]Uzela sam mojoj M lastis,nasla na netu kako to ide po krugovima,pa cu je uciti.Posto ona nema sa kim da igra,malo cemo batu ukljuciti [sm=smiley36.gif] a razmisljam da stavim lastis izmedju dva panja,videla sam to u jednom vrticu,pa da tako ima uvek mogucnost da vezba preskakanje.





Anarunika -> RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš... (10.6.2016 23:17:26)

Joj kad sesetim lastiša kačila sam ga gde stignem! Ili sestra i ja igramo prstića pa onda jedan deo vežemo za česmu a drugi drži jedna dok druga igra. Obožavala sam lastiš i prstiće.
A što se tiče fudbala to A i I uglavnom kad odu kod babe i dede ,pa sa braćom na travnjaku,pogoztovo što mlađi sestrić trenira fudbal. A ovde kod nas imaju terenče sa košem i golićima pa odu ponekad da pikaju mada nisu nšto zagriženi .




Sanjalicaaa -> RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš... (11.6.2016 6:23:01)

Meni su klikeri svuda po kuci. Bas se plasim da Ika ne naleti na neki. Pre 10-ak dana je jedan stavio u usta, onaj veliki, bas sam se prepala.Dodje mi da ih sve pobacam [sm=smiley13.gif]




serpica -> RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš... (11.6.2016 7:34:28)

Ja sam bas juce mojoj deci pricala o tim starim igrama koje sam igrala kao dete,janjine,trule kobile,lopovi i zandari...
lastis sam igrala stalno uvek sam ga nosila sa sobom,vidim sad i moja deca ga vole...[sm=smiley1.gif]




isidora88 -> RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš... (11.6.2016 9:10:37)

Moje dete samo skuplja klikere a ne igra se sa njima. Ja sam lastis obozavala, kad nisam imala sa kim da igram ja namestim dve stolice da drze lastis[sm=smiley36.gif] kako li je bilo komsijama ispod ispod kad krenem da igram.
Nadam se da ce moja deca igrati neke te stare igre, u komsiluku ima samo drugarice pa nema sa kim te muske igre da igra osim u vrticu




Anck Su Nmaun -> RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš... (29.10.2016 14:28:59)

I moje su nakupile brdo klikera ali igraju se povremeno. Jedino mi je zao za lastis, ne secam se ni jedne igre[sm=zmeden.gif]




IvanaSK RR -> RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš... (5.4.2017 10:44:59)

Sestra i ja smo obozavale lastis :)
Sin igra fudbal (naravno), izmedju dve vatre i zmurke.




Sanjica26 RR -> RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš... (5.4.2017 11:26:27)

Sestra i ja smo bas volele da igramo sa lastizom.
Sa bratom sam igrala fudbal. Uvek sam bila golman. [sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš... (5.4.2017 12:14:36)

Kao sto sqam pisala ne secam se pesmica za lastis, ako neka mama zna nek pise!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>