|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Histeroskopija
23.5.2011 0:49:41   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Anavi

Nina, pozdrav !

Sto se tice histero i laparo , ja sam radila u frontu., doduse iz drugih razloga , ali to sad nije bitno u tvom slucaju al evo : histero zbog pregradjene materice, a laparo zbog zapusenih jajovoda.
Histero se ne naplacuje, a laparo 25.000din ako je operativno, a ako je dijagnosticki onda se takodje ne naplacuje.
Obe su mi radjene u isto vreme. Prosla sam odlicno, nista me nije bolelo , sutradan sam otisla kuci. Zelim ti puno srece i javi sta je bilo.
Pozdrav!!!user posted image user posted image
Ako te jos nesto zanima, slobodno pitaj!


Nisam sigurna ali mislim da ove cene ne važe za Ninu, jer živi u inostranstvu. U KBC Zvezdara su i laparo i histeroskopija besplatne za građane Srbije sa overenom knjižicom. Proveriću kakvo je stanje ako se nema knjižica (Ninin slučaj pretpostavljam).

(odgovor članu Anavi)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Histeroskopija
23.5.2011 8:25:12   
nina26

IZVORNA PORUKA: Anavi

Nina, pozdrav !

Sto se tice histero i laparo , ja sam radila u frontu., doduse iz drugih razloga , ali to sad nije bitno u tvom slucaju al evo : histero zbog pregradjene materice, a laparo zbog zapusenih jajovoda.
Histero se ne naplacuje, a laparo 25.000din ako je operativno, a ako je dijagnosticki onda se takodje ne naplacuje.
Obe su mi radjene u isto vreme. Prosla sam odlicno, nista me nije bolelo , sutradan sam otisla kuci. Zelim ti puno srece i javi sta je bilo.
Pozdrav!!!user posted image user posted image
Ako te jos nesto zanima, slobodno pitaj!



Hvala Anavi, sad mi je malo jasnije zasto se radi histero a zasto laparouser posted image

U slucaju da je endometrioza da li to moze da se ustanovi preko histero ?

(odgovor članu Anavi)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Histeroskopija
23.5.2011 8:27:25   
nina26

IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: Anavi

Nina, pozdrav !

Sto se tice histero i laparo , ja sam radila u frontu., doduse iz drugih razloga , ali to sad nije bitno u tvom slucaju al evo : histero zbog pregradjene materice, a laparo zbog zapusenih jajovoda.
Histero se ne naplacuje, a laparo 25.000din ako je operativno, a ako je dijagnosticki onda se takodje ne naplacuje.
Obe su mi radjene u isto vreme. Prosla sam odlicno, nista me nije bolelo , sutradan sam otisla kuci. Zelim ti puno srece i javi sta je bilo.
Pozdrav!!!user posted image user posted image
Ako te jos nesto zanima, slobodno pitaj!


Nisam sigurna ali mislim da ove cene ne važe za Ninu, jer živi u inostranstvu. U KBC Zvezdara su i laparo i histeroskopija besplatne za građane Srbije sa overenom knjižicom. Proveriću kakvo je stanje ako se nema knjižica (Ninin slučaj pretpostavljam).



Jeste Dunjice, meni knjizica nije overena vec godinama. Jedino da se prijavim tamo na biro, kako to vec ide kod nas pa onda da dobijem osiguranje?

Dunjice ti pitaj ako mozes i za moj slucaj ako ti nije teskouser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Histeroskopija
23.5.2011 16:58:27   
Anavi
Nina,
ja sam 2 puta bila na laparoskopiji, i oba puta sam imala devojke po sobama sa endometriozom, i sve su bile na laparoskopiji. To su njihovi slucajevi, ne znam kako je kod tebe.
user posted image

_____________________________

Jun 2011 - beta <1
"svakome u zivotu dodje njegovih 5 minuta..."

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Histeroskopija
23.5.2011 17:08:35   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: nina26


IZVORNA PORUKA: Anavi

Nina, pozdrav !

Sto se tice histero i laparo , ja sam radila u frontu., doduse iz drugih razloga , ali to sad nije bitno u tvom slucaju al evo : histero zbog pregradjene materice, a laparo zbog zapusenih jajovoda.
Histero se ne naplacuje, a laparo 25.000din ako je operativno, a ako je dijagnosticki onda se takodje ne naplacuje.
Obe su mi radjene u isto vreme. Prosla sam odlicno, nista me nije bolelo , sutradan sam otisla kuci. Zelim ti puno srece i javi sta je bilo.
Pozdrav!!!user posted image user posted image
Ako te jos nesto zanima, slobodno pitaj!



Hvala Anavi, sad mi je malo jasnije zasto se radi histero a zasto laparouser posted image

U slucaju da je endometrioza da li to moze da se ustanovi preko histero ?


To i mene zanima. Ali, sećam se da kada sam rekla mojoj dr. da bi još jednom na laparo pre VTO, da bi proverila da li ima puno endometrioze, ona mi je rekla da ona predlaže histero, a ne laparo...

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Histeroskopija
23.5.2011 18:46:44   
nina26

IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: nina26


IZVORNA PORUKA: Anavi

Nina, pozdrav !

Sto se tice histero i laparo , ja sam radila u frontu., doduse iz drugih razloga , ali to sad nije bitno u tvom slucaju al evo : histero zbog pregradjene materice, a laparo zbog zapusenih jajovoda.
Histero se ne naplacuje, a laparo 25.000din ako je operativno, a ako je dijagnosticki onda se takodje ne naplacuje.
Obe su mi radjene u isto vreme. Prosla sam odlicno, nista me nije bolelo , sutradan sam otisla kuci. Zelim ti puno srece i javi sta je bilo.
Pozdrav!!!user posted image user posted image
Ako te jos nesto zanima, slobodno pitaj!



Hvala Anavi, sad mi je malo jasnije zasto se radi histero a zasto laparouser posted image

U slucaju da je endometrioza da li to moze da se ustanovi preko histero ?


To i mene zanima. Ali, sećam se da kada sam rekla mojoj dr. da bi još jednom na laparo pre VTO, da bi proverila da li ima puno endometrioze, ona mi je rekla da ona predlaže histero, a ne laparo...



Pa sad sam se zbunila skrozuser posted image

Mene je samo strah da ne radim dzabe histero i ne otkriju nista pa me onda posalju na laparo, e tad bih odlepilauser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Histeroskopija
23.5.2011 18:50:53   
dunja RR


Ninoška, ja mislim da na histero oni svakako moraju da vide ako postoji nešto. Ono što ne znam je: da li oni na samoj histeroskopiji, to "nešto" mogu da otklone ili ipak moramo i na laparoskopiju radi tog otklanjanja "nečega".

A verujem da ako ti na histero ne nađu ništa, neće te slati na laparo....

< Poruku je uredio dunja RR -- 23.5.2011 18:51:30 >

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Histeroskopija
23.5.2011 18:56:31   
dunja RR
Pokušaću se raspitati kod dr. u sredu sve pa ti javljam*

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Histeroskopija
23.5.2011 21:45:30   
Maccana
Cao devojkeuser posted image .Evo da pokusam ja da vam razjasnim!Histeroskopija je snimanje unutrasnjosti materice i pomocu nje se otkrivaju samo nepravilnosti(ako ih uopste ima) unutar materice,na pr.-polipi,pregrade,nepravilnosti endometrijuma itd.Laparoskopija je snimanje ili posmatranje reproduktivnih orgaana koji se nalaze u trbusnoj duplji:jajnici,jajovodi i spoljasnost materice...Ako postoji endometrioza,ona se prati laparoskopski jer se ona upravo javlja u trbusnoj duplji i tim organima koje sam nabrojalauser posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Histeroskopija
23.5.2011 21:51:36   
Maccana
Pa sad sam se zbunila skrozuser posted image

Mene je samo strah da ne radim dzabe histero i ne otkriju nista pa me onda posalju na laparo, e tad bih odlepilauser posted image
Nina,ne boj se,nista sto radis nije dzabe.Oni samo hoce da vide da li ti je sve ok i ako nije gde je problem.Budi sretna sto postoje ti pregledi i sto su te poslali na njih.To je jedan veliki korak ka ciljuuser posted image .

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Histeroskopija
24.5.2011 9:23:44   
nina26

IZVORNA PORUKA: Maccana

Pa sad sam se zbunila skrozuser posted image

Mene je samo strah da ne radim dzabe histero i ne otkriju nista pa me onda posalju na laparo, e tad bih odlepilauser posted image
Nina,ne boj se,nista sto radis nije dzabe.Oni samo hoce da vide da li ti je sve ok i ako nije gde je problem.Budi sretna sto postoje ti pregledi i sto su te poslali na njih.To je jedan veliki korak ka ciljuuser posted image .


Hvala Maccana super si objasnila user posted image

Nego ja brinem, jer sad kad sam lezala sa jednom devojkom, ona je isto imala spontani pre dve god i to sa blizancima, i radili joj je 2 puta histero i nista joj nisu nasli i sad laparo konacno, pa sam se zbog tog bila istripovala.

Znaci da utvrdimo gradivo, ako je u pitanju endeometrioza mogu to da vide i sa histerom pa onda otklone sa laparouser posted image

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Histeroskopija
24.5.2011 9:25:07   
nina26

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Pokušaću se raspitati kod dr. u sredu sve pa ti javljam*


Hvala user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Histeroskopija
24.5.2011 19:17:08   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Maccana

Cao devojkeuser posted image .Evo da pokusam ja da vam razjasnim!Histeroskopija je snimanje unutrasnjosti materice i pomocu nje se otkrivaju samo nepravilnosti(ako ih uopste ima) unutar materice,na pr.-polipi,pregrade,nepravilnosti endometrijuma itd.Laparoskopija je snimanje ili posmatranje reproduktivnih orgaana koji se nalaze u trbusnoj duplji:jajnici,jajovodi i spoljasnost materice...Ako postoji endometrioza,ona se prati laparoskopski jer se ona upravo javlja u trbusnoj duplji i tim organima koje sam nabrojalauser posted image user posted image


Danas sam proverila sam jednim dr.  - endometrioza se pre svega javlja na unutrašnjem zidu materice i zato i sprečava zatrudnjivanje, a može izaći i vani i na creva (tako je bilo kod mene). Laparaskopijom se čisti i unutrašnost materice, ako ima potrebe, kao npr. kod endometrioze.

< Poruku je uredio dunja RR -- 24.5.2011 19:21:50 >

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Histeroskopija
24.5.2011 19:19:41   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: nina26



Pa sad sam se zbunila skrozuser posted image

Mene je samo strah da ne radim dzabe histero i ne otkriju nista pa me onda posalju na laparo, e tad bih odlepilauser posted image


Ne moraš da se plašiš, proverila sam - ako ti zakažu histero, oni se dogovore sa tobom pre histeroskopije da ako nađu nešto, odmah, dok spavaš (pod anestezijom), rade laparaskopiju. Ako ne otkriju ništa, ne otvaraju te i to je to.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Histeroskopija
24.5.2011 20:29:50   
Maccana
Danas sam proverila sam jednim dr. - endometrioza se pre svega javlja na unutrašnjem zidu materice i zato i sprečava zatrudnjivanje, a može izaći i vani i na creva (tako je bilo kod mene). Laparaskopijom se čisti i unutrašnost materice, ako ima potrebe, kao npr. kod endometrioze.
????????????user posted image Dunja...ovde meni nesto nije jasno.....Endometrijum se nalazi u materici i to je normalno stanje,to mora da bude tako.Medjutim,kada se tkivo endometrijuma" raseje" i pojavljuje na dr delovima kao sto su jajovodi,jajnici,spoljasnost materice,creva pa cak sam citala negde da je moguce i da se nekim putem prenesu i do dr organa...E TO je endometrioza-pojava endometrijuma gde mu nije mesto!I zbog tih zarista zena nemoze ili teze zatrudni.Histeroskopijom se snima unutrasnjost materice i cisti takodje ako ima nekih nepravilnosti u njoj a laparoskopski se otklanja endometrioza(ali ne iz materice,jer endom. nije problem kad je u materici,vec i treba da je tamo)!!!user posted image Neznam koja je tebi DR tako objasnila?Meni su radili ihistero i dve laparo.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Histeroskopija
24.5.2011 20:40:51   
Maccana
Znaci da utvrdimo gradivo, ako je u pitanju endeometrioza mogu to da vide i sa histerom pa onda otklone sa laparouser posted image
NEEEEE.user posted image HIstero su ti predlozili da bi videli da li ti je sa endometrijumom sve ok u materici...da li imas neke promene koje sam vec navela a kad ti budu radili laparo onda ce da utvrde da li imas uopste tu endometriozu ili bilo kakav dr problem na jajovodima jajnicima iuopste u trbusnoj duplji.user posted image Neznam,nisam pratila tvoj slucaj...tebi to kao neko sumlja na tu endom.?Nemoj ni u sta da verujes dok se ne uveris.Zato i postoje te metode.Mozda je sve ok na kraju krajeva.Nekad se desava da je zena ok ali da ipak iz nekog razloga ne ostaje trudna!?user posted image

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Histeroskopija
24.5.2011 20:45:27   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Maccana

Danas sam proverila sam jednim dr. - endometrioza se pre svega javlja na unutrašnjem zidu materice i zato i sprečava zatrudnjivanje, a može izaći i vani i na creva (tako je bilo kod mene). Laparaskopijom se čisti i unutrašnost materice, ako ima potrebe, kao npr. kod endometrioze.
????????????user posted image Dunja...ovde meni nesto nije jasno.....Endometrijum se nalazi u materici i to je normalno stanje,to mora da bude tako.Medjutim,kada se tkivo endometrijuma" raseje" i pojavljuje na dr delovima kao sto su jajovodi,jajnici,spoljasnost materice,creva pa cak sam citala negde da je moguce i da se nekim putem prenesu i do dr organa...E TO je endometrioza-pojava endometrijuma gde mu nije mesto!I zbog tih zarista zena nemoze ili teze zatrudni.Histeroskopijom se snima unutrasnjost materice i cisti takodje ako ima nekih nepravilnosti u njoj a laparoskopski se otklanja endometrioza(ali ne iz materice,jer endom. nije problem kad je u materici,vec i treba da je tamo)!!!user posted image Neznam koja je tebi DR tako objasnila?Meni su radili ihistero i dve laparo.


Endometrijum nije isto što i endometrioza, ne treba to da mešaš. Endometrijum i treba da bude u materici ali i da se izbaci menstruacijom, a kada se ne izbaci skroz nastaje endometrioza.

Draga postoje razne vrste endometrioze, može biti i na jajnicima (tako je kod mene pre 8 godina) a sada mi se pojavila u materici. Vrste endometrioze:

Unutrašnja endometrioza materice (endometriosis interna uteri) nastaje iz bazalnog sloja sluzokože materice koji urasta u mišiæni deo zida. Urastanje može biti difuzno ili u vidu èvoriæa. Simptomi su: sekundarno bolne menstruacije, pojaèano ili produženo menstrualno krvarenje, poveæanje materice. Najèešæe se operišu takve pacijentkinje pod dijagnozom miomatozne materice, a tek na patohistološkom nalazu se uoèi da se radi o unutrašnjoj endometriozi. Nalazi se u 25-40% žena kod kojih je izvaðena materica.
Unutrašnja endometrioza jajovoda nastaje urastanjem bazalnog sloja endometrijuma u intersticijalni deo muskulature jajovoda što dovodi do èvornovatog zadebljanja u spoju materice i jajovoda (endometriosis isthmica nodosa). Jajovodi su delimièno ili sasvim neprolazni, što dovodi do steriliteta ili vanmateriène trudnoæe.

Spoljašnja endometrioza obuhvata sva endometriotièna žarišta izvan materice i intersticijalnog dela tuba. Deli se na intraperitonealnu i ekstraperitonealnu.
Intraperitonealna Ekstraperitonealna

IZVOR


(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Histeroskopija
24.5.2011 20:50:13   
dunja RR

Endometrioza je izmenjeno tkivo endometrijuma, koje se praktično taloži preko normalnog endometrijuma i onemogućava gneždjenje embriona; zato meni endometriozu moraju očistiti sa unutrašnjeg zida materice da bi na VTO embrion mogao da se ugnezdi u endometrijum.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Histeroskopija
24.5.2011 21:08:23   
Maccana
Draga postoje razne vrste endometrioze, može biti i na jajnicima (tako je kod mene pre 8 godina) a sada mi se pojavila u materici. Vrste endometrioze:

Unutrašnja endometrioza materice (endometriosis interna uteri) nastaje iz bazalnog sloja sluzokože materice koji urasta u mišiæni deo zida
ok,ali ja znam da se to naziva hiperplasticni endometrijum ili adenomioza a ne unutrasnja endometriozauser posted image NIsam znala da ti imas taj problem,zao mi je.KOntala sam samo da ne zbunimo devojku jer se histeroskopijom moze utvrditi poremecaj endometrijuma,(to sam i napisala )odnosno hiperplasticni endometrijum ili adenomioza,ali ne i endometrioza na jajovodima jajnicima itd...user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Histeroskopija
25.5.2011 11:06:07   
nina26

IZVORNA PORUKA: Maccana

Znaci da utvrdimo gradivo, ako je u pitanju endeometrioza mogu to da vide i sa histerom pa onda otklone sa laparouser posted image
NEEEEE.user posted image HIstero su ti predlozili da bi videli da li ti je sa endometrijumom sve ok u materici...da li imas neke promene koje sam vec navela a kad ti budu radili laparo onda ce da utvrde da li imas uopste tu endometriozu ili bilo kakav dr problem na jajovodima jajnicima iuopste u trbusnoj duplji.user posted image Neznam,nisam pratila tvoj slucaj...tebi to kao neko sumlja na tu endom.?Nemoj ni u sta da verujes dok se ne uveris.Zato i postoje te metode.Mozda je sve ok na kraju krajeva.Nekad se desava da je zena ok ali da ipak iz nekog razloga ne ostaje trudna!?user posted image


Pa znas kako mene je Dr pre Vto pitao, hoces da radimo prvo laparo, da vidimo da li je sve uredu, da nemas mozda endometriozu posto je to najcesce problem kod zena (a imam i bolne menstruacije) i hoces da idemo odmah na vto, jer u vecini slucajeva ako je endometrioza u pitanju trudnoca to zaleci pa posle puno zena ostane trudno prirodnim putem.
Ja sam htela odmah na VTO, i uspela je bila iz prve, i sve je super islo do 7 nedelje kad mi se pojavio hematom, i progutao bebu!
E, tad mi je predlozio histero.
I to me buni sad, prvo je rekao laparo (ako je endometrioza) a sad histero...zato sam vas pitala da li moze to da se utvrdi putem histero? Ti kazes ne, moze samo laparo da utvrdi endometr. a histero ostale promene na meterici...

Sto kaze Dunja, jedino ako dok budu radili histero pa nadju nesto onda urade laparo, ali ti kazes da nije moguce utvrditi da li je u pitanju endometr, putem histero..user posted image

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Histeroskopija
25.5.2011 17:42:04   
Maccana
Zao mi je ako smo te zbunili,evo pokusacu da ti objasnim njegove razloge zasto ti je predlozio prvo laparo pa histero.Sumljao je da imas endometriozu negde u trbusnoj duplji,medjutim kad si ti odlucila da ces bez toga na VTO i uspela ti je,doslo je do spontanog i on predpostavlja da je problem negde u materici i da si zbog toga imala spontani-e zato ti je predlozio ipak histero jer se tom metodom pregleda matericna unutrasnjost.....a laparoskopijom se ne pregleda materica iznutra,samo spoljauser posted image Razumes?U sustini-Nemoj previse da se opterecujes,mislim da tvoj Dr zna sta radi i nebrini,bice sve ok.user posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Histeroskopija
25.5.2011 17:45:08   
nina26

IZVORNA PORUKA: Maccana

Zao mi je ako smo te zbunili,evo pokusacu da ti objasnim njegove razloge zasto ti je predlozio prvo laparo pa histero.Sumljao je da imas endometriozu negde u trbusnoj duplji,medjutim kad si ti odlucila da ces bez toga na VTO i uspela ti je,doslo je do spontanog i on predpostavlja da je problem negde u materici i da si zbog toga imala spontani-e zato ti je predlozio ipak histero jer se tom metodom pregleda matericna unutrasnjost.....a laparoskopijom se ne pregleda materica iznutra,samo spoljauser posted image Razumes?U sustini-Nemoj previse da se opterecujes,mislim da tvoj Dr zna sta radi i nebrini,bice sve ok.user posted image


Srce siuser posted image
Sad su mi stvari jasnijeuser posted image

Mozes i da me ispitas sad ako hoces, sve znam user posted image

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Histeroskopija
25.5.2011 17:47:26   
dunja RR
Laparaskopijom su mi očistili unutrašnjost materice, tj. laparaskopijom se gleda i unutrašnjost...

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Histeroskopija
25.5.2011 17:48:15   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: nina26


IZVORNA PORUKA: Maccana

Znaci da utvrdimo gradivo, ako je u pitanju endeometrioza mogu to da vide i sa histerom pa onda otklone sa laparouser posted image
NEEEEE.user posted image HIstero su ti predlozili da bi videli da li ti je sa endometrijumom sve ok u materici...da li imas neke promene koje sam vec navela a kad ti budu radili laparo onda ce da utvrde da li imas uopste tu endometriozu ili bilo kakav dr problem na jajovodima jajnicima iuopste u trbusnoj duplji.user posted image Neznam,nisam pratila tvoj slucaj...tebi to kao neko sumlja na tu endom.?Nemoj ni u sta da verujes dok se ne uveris.Zato i postoje te metode.Mozda je sve ok na kraju krajeva.Nekad se desava da je zena ok ali da ipak iz nekog razloga ne ostaje trudna!?user posted image


Pa znas kako mene je Dr pre Vto pitao, hoces da radimo prvo laparo, da vidimo da li je sve uredu, da nemas mozda endometriozu posto je to najcesce problem kod zena (a imam i bolne menstruacije) i hoces da idemo odmah na vto, jer u vecini slucajeva ako je endometrioza u pitanju trudnoca to zaleci pa posle puno zena ostane trudno prirodnim putem.
Ja sam htela odmah na VTO, i uspela je bila iz prve, i sve je super islo do 7 nedelje kad mi se pojavio hematom, i progutao bebu!
E, tad mi je predlozio histero.
I to me buni sad, prvo je rekao laparo (ako je endometrioza) a sad histero...zato sam vas pitala da li moze to da se utvrdi putem histero? Ti kazes ne, moze samo laparo da utvrdi endometr. a histero ostale promene na meterici...

Sto kaze Dunja, jedino ako dok budu radili histero pa nadju nesto onda urade laparo, ali ti kazes da nije moguce utvrditi da li je u pitanju endometr, putem histero..[sm=smiley13.gif]

moguće je utvrditi ali se uklanja laparaskopijom

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Histeroskopija
25.5.2011 17:50:02   
dunja RR


Znaci da utvrdimo gradivo, ako je u pitanju endeometrioza mogu to da vide i sa histerom pa onda otklone sa laparouser posted image



Da, baš tako, tako su meni radili, i opet tako planiraju......

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here