RE: Spontani pobačaj (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Spontani pobačaj



Poruka


jabudic -> RE: Spontani pobačaj (4.8.2020 20:24:21)

Branki, nista se ne razumijem, samo jedan zagrljaj za tebe! 🤗





flamingos -> RE: Spontani pobačaj (4.8.2020 20:31:39)

Branki,i ja ti šaljem puno poljubaca i zagrljaja.❤





mama Jo -> RE: Spontani pobačaj (4.8.2020 21:34:56)

Branki [sm=smiley31.gif]
Nadam se da ce Maslacak videti da ti odgovori sto pre...




Maslacak15 -> RE: Spontani pobačaj (4.8.2020 22:00:05)

tu sam , pisah pre pola sata pa me izbacilo. nista posebno nismo saznali. osim da su te embrionalne ovojnice bile nekroticne, ( nekroza je forma celijske smrti/ odumiranja tkiva) znaci definitivno nije bilo nekog naglog dogadjaja nego je problem bio dugorocan. e sad histopatologoja daje info samo o spoljasnjem izgledu da tako kazem i en obuhbata genetiku tako sa ne znamo zasto je to tako ali ja misllim da je daleko najverovatnije da plod nije bio hromozomski u redu i da je zato doslo jako rano do zastojanu razvoju. to je u tvojim godinama u 30 posto slucacajeva problem. ali kao sto sam rekla , ne znaci da naredni put nece biti ave u najboljem redu.budi hrabra i probaj da kazes sebi da je tako moralo biti...mislim na tebe!!! drzi se dragaaa.






physio70 -> RE: Spontani pobačaj (4.8.2020 22:10:44)

Branki, ne daj se draga.




BubaBubica -> RE: Spontani pobačaj (4.8.2020 22:12:15)

Branki, jedan jak virtuelni zagrljaj od mene, sve će doći na svoje, slažem se sa Maslačak ovaj put biće sve u redu. [sm=smiley31.gif]




branki* -> RE: Spontani pobačaj (4.8.2020 22:39:39)

Hvala puno!

Hvala ,maslacak sto si tu i sto mi objasnis sve strucno,a kao prijatelj.❤Hvala,drage moje zenice sto odvojite vreme i javite se❤




Mirko Svirko -> RE: Spontani pobačaj (4.8.2020 22:43:08)

Branki,draga moja,sada sam citala... 

Veliki veliki poljubac ti saljem. I jedan jakkkk jakkk zagrljaj.





Maruska15 -> RE: Spontani pobačaj (5.8.2020 8:02:06)

Branki ljubim te i grlim. Puno pozdrava od mene,pa uskoro u nove pobede! 🥰





Karirana tufna -> RE: Spontani pobačaj (19.11.2020 16:27:51)

Zdravo, evo i ja da se ukljucim u ovu temu.

Beta se nije duplirala, rasla mi je jako malo, medjutim plod se duplirao, moja doktorka je mislila da moze da opstane, mesjutim danas sam po drugi put prokrvarila samo sto je danas jaca boja krvi, pa me zanima kad mogu da ocekujem da ce se krvarenje ponoviti? Gotovo je izvesno da je pobacaj u toku, juce mi je konstatovala da se plod duplirao odnosno uvecao za skoro duplo u odnosu na ono sto je bilo pre 3 dana. 




lesli -> RE: Spontani pobačaj (19.11.2020 17:08:27)



IZVORNA PORUKA: Karirana tufna

Zdravo, evo i ja da se ukljucim u ovu temu.

Beta se nije duplirala, rasla mi je jako malo, medjutim plod se duplirao, moja doktorka je mislila da moze da opstane, mesjutim danas sam po drugi put prokrvarila samo sto je danas jaca boja krvi, pa me zanima kad mogu da ocekujem da ce se krvarenje ponoviti? Gotovo je izvesno da je pobacaj u toku, juce mi je konstatovala da se plod duplirao odnosno uvecao za skoro duplo u odnosu na ono sto je bilo pre 3 dana. 




Cekaj koja je velicina ploda? Da li je vidjen eho na uz itd.?Koja si nedelja?
Krvarenje samo po sebi ne mora da znaci da je pobacaj u toku. Ja sam u prosloj trudnoci bas obilno krvarila pa imam dete od 2g. 





Karirana tufna -> RE: Spontani pobačaj (19.11.2020 17:29:11)

5a nedelja plus 6 dana

14.11 beta 92,716.11 beta 116,1 i mesak velicine 4,7mmx6,6mm
18.11 beta 134,7 i mesak 12,5x10,7Po beti, ne razvija se kako treba, plus sto mi je danas krvarenje jace boje, bas ono jako crvene. Trenutno je stalo, ali kada god se obrisem ostabe trag krvi na papiru




lesli -> RE: Spontani pobačaj (19.11.2020 19:49:01)

Aha. Propustila sam i cinjenicu da se beta ne duplira lepo.Na zalost, onda to verovatno jeste to.Osim toga, na 5+6 bi vrlo verovatno morala da se vidi i zumancana kesa i embrion. Meni su se poredjenja radi oba puta kada je trudnoca bila ok na 5+5 videli embrioni od 2mm koji imaju eho. 
Zao mi je. 😔Beta je mala. I sama trudnoca je bas mala, verovatno ces uspeti sama da se ocistis bez da ti rade reviziju.





Karirana tufna -> RE: Spontani pobačaj (19.11.2020 20:10:40)

Da, evo upravo sam dosla iz Fronta, oni nisu videli mesak, ni krvarenje, samo neku zaostalu krv i to je to.

Lakse mi je tako. Ali to sad samo znaci da mozemo da zatrudnimo, i to je nesto, sledeci put ce biti bolje 🤗




flamingos -> RE: Spontani pobačaj (19.11.2020 20:54:21)



IZVORNA PORUKA: Karirana tufna

Da, evo upravo sam dosla iz Fronta, oni nisu videli mesak, ni krvarenje, samo neku zaostalu krv i to je to.

Lakse mi je tako. Ali to sad samo znaci da mozemo da zatrudnimo, i to je nesto, sledeci put ce biti bolje 🤗
Joj kako se rastužim...Drži se.Drago mi je da pozitivno misliš.Hajde da se uskorno javiš sa divnim vestima.Od srca ti želim sve najbolje.Srećno,da uskoro zatrudniš,ostvariš se u ulozi majke i da svi zajedno proslavimo na našoj rr.Grlim te i ljubim.❤





Karirana tufna -> RE: Spontani pobačaj (19.11.2020 21:13:18)

Bolje da ode ako se vec nije razvijalo kako treba.

Idemo dalje, samo jako 😍😍😍Nemamo nista od tuge za necim sto je moglo biti, samo pozitivno do sledece 2 crtice 🤗




Nora332 -> RE: Spontani pobačaj (17.2.2022 9:47:26)

Ja sam svoju devojcicu izgubila u 19.nedelji trudnoce. Zamolila bih administratore da mi kazu kako da se odjavim sa biltena i ostalih clanaka na koje sam prijavljena, jer mi i dalje obavestenja za odredjene nedelje trudnoce stizu na mail, a meni je u ovom momentu jako bolno to da gledam, buduci da sam u jako teskom psihofizickom soku. Hvala vam unapred. 




flamingos -> RE: Spontani pobačaj (17.2.2022 10:03:22)

Nora,tako mi je žao...Znam da ne postoje reči utehe...Mogu li da ti pošaljem pp?Želim nešto da ti napušem,podržim i ohrabrim za dalje koračanje kroz život.Ljubim te.Drži se...





Nora332 -> RE: Spontani pobačaj (17.2.2022 10:12:29)

Naravno, javi se slobodno. I hvala ti puno. Jos uvek ne znam gde se nalazim. 




Sanjica26 RR -> RE: Spontani pobačaj (17.2.2022 10:22:04)

Bas mi je žao Nora. Prosledila sam administratoru, pa ce biti reseno. 




Milena18 -> RE: Spontani pobačaj (17.2.2022 13:56:49)

Mnogo mi je žao, Nora. 




lesli -> RE: Spontani pobačaj (18.2.2022 0:41:53)

Nora 😔Zao mi je jako. Drzi se! 




Shilja -> RE: Spontani pobačaj (18.2.2022 11:06:57)

Drage devojke, ja Sam na ulasku u 12 nedelju imala spontani pobacaj, koji je poceo dva dana ranije, Ali je bio nepotpun I zavrsen je kiretazom. Na otpusnici pise da je materijal poslat na analizu. Dr koji mi je radio intervenciju mi nista nije rekao o tome, kad su rezultati I gde mogu da ih podignem. Da li vi znate nesto vise o tome? Jos uvek je sve sveze, stalno motam film zasto se to desilo. U pretrage cu cim se oporavim, Ali za sad bar da znam da li se nesto moze saznati od te analize? Inace, na samom pocetku pobacaja, Dr mi je uzela vag. I cerv.bris jer navodno to traze kad ides na intervenciju koju prvo moraju da ti zakazu, Ali ja nisam stigla do zakazanog termina jer su u medjuvremenu bolovi bili jaki I krvarenje dosta obilno, tako da mi Niko nikakve nalaze nije ni trazio. Juce Sam podigla Rez I pise III grupa cistoce vag.sekreta. Cerv.je negativan. Da li to moze imati neke veze sa spontanim? Ako se neko razume Ili ima neko slicno iskustvo. Iza sebe imam dve uredne trudnoce I dvoje dece, tako da mi je Tek zato nejasno sta se desilo




nata11 -> RE: Spontani pobačaj (18.2.2022 12:18:34)

Shilja ja sam radila privatno tako da sam kod dr koji mi je radio preuzela rezultat.

Nemam nesto velikih iskustva i ono sto sam znala zaboravila ali jedino ti mogu reci da iz tog rezultata nisam nista saznala.

Drzi se.




lesli -> RE: Spontani pobačaj (18.2.2022 16:34:27)

Shiljo, ti rani pobacaji (do kraja prvog trimestra) najcesce su uzrokovani time sto je beba imala genetsku anomaliju. Telo je odbacilo plod koji ne bi mogao da prezivi. 3. grupa sekreta nije mogla imati uticaj na to sto se desilo. Niti bilo sta sto si ti uradila ili nisi. Nema krivca.
U izvesnom broju slucajeva uzrok pobacaja mogu biti trombofilije, ali obzirom da si iznela 2 trudnoce bez problema, verovatnije je da je ovo prvo uzrok.Eventualno uzrok moze biti i neka jaka infekcija, ali one ne uzrokuju klasican pobacaj koliko znam - nego prerano prsnuce ovojaka npr. koji posledicno vodi gubitku bebe.
Patoloski nalaz ti nece nista pametno reci, na zalost.Gde je radjena kiretaza? Meni su u Frontu rekli kada da dodjem na uz kontrolu i kada dolazim po taj nalaz (mislim da se cekao 3 nedelje).Koliko imas godina?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 73 [74] 75   Sledeća stranica >   >>