RE: Nega mlečnih zuba (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


vikiveki -> RE: Nega mlečnih zuba (1.4.2017 0:10:30)

[sm=bravo.gif] Ank...tako su i mom srednjem sinu povadili korenje kada su morali,a ja ga puno puta vodila da mu te mlečne popravljaju,a oni ,stomatolozi, kažu to su prvi zubi sami će ispasti,pa kad se sve upalilo onda su vadili sve odjednom[sm=zmeden.gif] poludela sam




Anck Su Nmaun -> RE: Nega mlečnih zuba (1.4.2017 7:21:02)

[sm=smiley13.gif] Ne znam koliko je to pametno ostavljanje pokvarenih tj. otvorenih zuba, jedni kazu tako treba dok su drugi protiv. Nije mi logicno ali... ne razumem se mnogo.




vikiveki -> RE: Nega mlečnih zuba (1.4.2017 10:39:39)

Ja sam se uverila da ostavljanje takvih zubiću nije baš pametno,jer tako su mi govorili za Viktora da nema potrebe ni da mu popravljuju zube,ja nisam mogla da verujem[sm=smiley13.gif] jer navodno oni će mu ispasti sami...e kad je dobio upalu i kada je počelo da ga boli onda su me grdili,,pa šta ste čekali do sada,, svašta sam im rekla.Tada je morao da vadi 4 korena i naravno kada su počeli da niču stalni zubi krenuli su svako na svoju stranu...zato sada mora da nosi protezu,ali hvala bogu počeli su da mu se ispravljaju ti zubi




IvanaSK RR -> RE: Nega mlečnih zuba (1.4.2017 10:45:50)

Viki, i mi cemo morati protezu. Kako je sin prihvatio? Jel nosio stalno?




vikiveki -> RE: Nega mlečnih zuba (1.4.2017 11:26:08)

On je nosi preko noći i u toku dana 4 sata,ali u toku dana se obično izvuče jer nismo u istoj smeni pa je ne nosi kolikop bi trebalo,a u toku noći je redovno nosi jer ga ja svako veče teram da je stavi,ali najvažnije mi je da ima efekta.Non stop se žali na protezu ali mu prija kada se na ogledalu pogleda i sam vidi koliko mu se zubić ispravio.[sm=smiley1.gif]




IvanaSK RR -> RE: Nega mlečnih zuba (1.4.2017 12:41:49)

A koliko dugo je vec nosi?




Anck Su Nmaun -> RE: Nega mlečnih zuba (1.4.2017 13:54:32)

Ma super i sve je lakse kad su mali i lakse se isparvljaju!




Anck Su Nmaun -> RE: Nega mlečnih zuba (4.4.2017 13:23:14)

Jeste koristili neke cetkice za bebe, ja stvarno devojcicama nisam ali sad razmisljam V da uzmem nesto. Videla sam da ima nesto za prst...




choopa choops -> RE: Nega mlečnih zuba (4.4.2017 17:48:11)

Jesu moji. Ja sam i u pocetku trljala sa onima sto idu na prst, onda sam uzimala u DM čini mi se neke malene kao gumene szu skroz, dođu dvije u paru jedna okrugla a jedna kao obicna cetkica...Ako nađem sliku na netu postavicu. A sad I koristi prave one male čestkice za djecu.

Evo ove KLIK




Anck Su Nmaun -> RE: Nega mlečnih zuba (4.4.2017 20:50:16)

Choopo ne radi mi link 😢 al pogledacu bas kad odem.




Sanjica26 RR -> RE: Nega mlečnih zuba (4.4.2017 21:09:09)

Cim su dobile zubice uzimala sam, ali nisam stavljala pastu.




choopa choops -> RE: Nega mlečnih zuba (4.4.2017 22:25:09)

Evo ne znam vidi li se sad...
[img]http://www4.slikomat.com/13/0404/xf5--14642.png[/img]

MAda to je više onakoza prve zubice cini mi se, kad ih vec dosta izađe onda su bolje prave cetkice...




IvanaSK RR -> RE: Nega mlečnih zuba (5.4.2017 10:08:13)

Choopo, odoh sutra da kupim, hvala na slici :) Mislim da ce biti ok za nasa tri ipo zuba[sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Nega mlečnih zuba (5.4.2017 12:22:10)

Super, moramo uzeti. Videh neki dan kao mala naslagica na zubima, ipak da probamo. Mada ko zna hoce me ovaj bebac i pustiti al probacemo!




Anck Su Nmaun -> RE: Nega mlečnih zuba (8.4.2017 20:21:18)

Kupili smo malisi cetkicu za zube, nije ova iz DM-a neka druga je ne znam koja marka.
Jaaako mu prija, valjda mu ceska desni i bas voli da mu cistim zubice [sm=smiley36.gif]
ja sklonim ruku a on je ustima vija...mnogo je smesan [sm=smiley36.gif]




Duškić -> RE: Nega mlečnih zuba (8.4.2017 21:51:22)

Bas interesantno izgledaju ove cetkice..Mogu i kao glodalice da posluze ..😊




dddaca -> RE: Nega mlečnih zuba (8.4.2017 22:33:42)

Mene interesuje kako detetu od 26 meseci objasniti da treba da pljune pastu. Muku mucimo sa pranjem zubica. Stisne usta, a onda kao trlja cetkicom. Neki put mi podje za rukom da je nasmejem i da na brzinu predjem malo preko zubica, ali uglavnom se svede sve na sisanje paste sa cetkice i gutanje




Anck Su Nmaun -> RE: Nega mlečnih zuba (8.4.2017 23:01:12)

Duskic.mislim da.ih tako i prave. Ova nasa.nije stapicasta nego kao neka glodalica okrugla i na vrhu cetkica...bas zanimljiva za grickanje [sm=smiley36.gif]




Mariya -> RE: Nega mlečnih zuba (8.4.2017 23:34:15)

Daca, ni moja H sa 2 godine još nije znala da pljune pastu već je gutala, sad sa 30meseci već zna i pljune je. Zna i da ispere zube vodom, da promućka u ustima. Pomaže puno što ima stariju sestru koju imitira. Koja joj pokaže kako da nešto uradi.
Peri zube i ti sa njom pa joj pokazuj na sebi kako treba da ih pere, da ispljune pastu.




Duškić -> RE: Nega mlečnih zuba (9.4.2017 9:12:54)

Bas cu da idem da kupim, pa neka glodje ove cetkice..Ima lom glodalica ali sam sigurna da ce mu se ove svideti...I taman neku novu cerki da kupim[sm=smiley36.gif]




emicaa -> RE: Nega mlečnih zuba (9.4.2017 10:27:01)

ja cu ovih dana kupiti Davidu cetkicu,pa kad izraste ovaj zubic da ga cistimo [sm=smiley36.gif]




dddaca -> RE: Nega mlečnih zuba (9.4.2017 21:26:32)

Hvala Marya, tako i radimo, peremo zubice zajedno i vidim da pokusava da me kopira, ali nikako da pljune. Ja ispljuvah celi lavabo, a ona se samo smeje, ne pada joj na pamet kako to da uradi




Anck Su Nmaun -> RE: Nega mlečnih zuba (9.4.2017 21:37:40)

Pa zato su te decije paste dosta blage bas zato sto deca ne znaju lepo da.ispljunu. Ni moja H nije znala da pljune ..polako naucice 😆




dddaca -> RE: Nega mlečnih zuba (9.4.2017 21:45:35)

Hvala, malo mi je lakse kad vidim da je to normalno u njihovom uzrastu. Mi koristimo Chicco 12+ pastu i na njoj pise da nije preporucljivo gutanje, pa zbog toga stavim bas mrvicu na cetkicu




Anck Su Nmaun -> RE: Nega mlečnih zuba (9.4.2017 22:04:05)

Davno sam citala neki clanak da je bitnije samo cetkanje zuba, pasta vise ujutru za lep dah i da osvezi zube za citav dan. Tako da ja decu iz te neke navuke naj vise ujutru forsiram sa pastom , kasnije mi je bitnije da dobro iscetkaju a pasta manje vise. Mislim koriste je oni i to bas onako na siroko [sm=smiley36.gif] ne moze im se nakupovati ali eto..cisto jedna info. Ne znam ..nek mw neko ispravi ako gresim.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>