RE: Puzanje (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Srecko47E -> RE: Puzanje (5.12.2017 11:31:08)

Moja mustra je krenula sa okretanjem i plivanjme kao puzanja.
Radi i nogama i rukama ali guzu ne podize.
Zato ja spremna cekam iz dana u dan. He he.




Dora89 -> RE: Puzanje (6.3.2018 10:29:13)

Sa 9 meseci. Mada znam decu koja nikad nisu puzala.




dunja RR -> RE: Puzanje (18.9.2019 16:38:03)

M krenula da puzi sa 5 i nešto.

Danas bio sistematski, ima 6 m i 18 dana, dr nije verovala kako puzi, i vojnički i na kolenima, kaže ne da je žilava, penje se gde stigne. A to traje već više od mesec dana, zato mi ne znamo šta ćemo, ne stižemo ništa jer se ona ni sekund ne sme ostaviti sama.

U kolicima počela da se diže već neko vreme, sada i sedi u kolicima.




nata11 -> RE: Puzanje (18.9.2019 22:16:08)

Bravo za M 👏
Dunja jesi je stavljala na stomacic da vezba vrat i od kog meseca? 




dunja RR -> RE: Puzanje (19.9.2019 1:25:28)

Nato, da budem iskrena, nisam. Sećam se da sam sa MojMiki pričala da li da ih okrećemo, ali je ubrzo, vrlo rano M počela sama da se okreće sa leđa na stomak, a kasnije i sa stomaka na leđa, pisala sam tada na RR da me to plaši, šta ako se noću okrene itd, jer tada nije znala da drži glavu.
Meni je ovo sve novo, jer S je imao kaiševe za kukove i do 8. meseca se nije pomerao, a sa njom mira nemamo od starta, ali neka je, samo nek je živa i zdrava.
Toliko je aktivna, mi ne smemo da je često pušatmo na pod, iako je na podu najbolje , ali ona odmah puzi do kablova, struje. U krevecu joj brzo dosadi, uzak prostor, a ona traži širinu, koju mi u stanu nemamo.Zbog toga nam je često na rukama, a ujutru je vodimo napolje još od 6.7, mm ide sa njom, nekad ja, ali češće o, a mene pusti da malo odspavam. Napolju je dobra. I posle u toku dana ide još jednom-dvaput napolje, uglavnom na Tašmajdan.




flamingos -> RE: Puzanje (20.9.2019 11:34:33)

Sa 6 meseci kao krenula,ali odustala i nije volela da puzi.Kada se učila da hoda to je bilo haos-umesto da sedne ona tup i na čelo padne.Vazdan smo mazali margarin za mazanje(eto saveta ako neka mama nije znala,namažete margarin za mazanje na čelo gde se dete udarilo i brže prođe).





Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 17 18 [19]