RE: Nizak pritisak (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


wivern -> RE: Nizak pritisak (8.9.2014 17:03:30)

Anck kafa, setnje, dosta tecnosti i slano ako hoces da podizes pritisak. Meni je konstantno nizak pritisak a u pocetku sam imala uzasne vrtoglavice i glavobolje pa mi je dr to preporucila.




Mala Elena -> RE: Nizak pritisak (8.9.2014 17:06:42)

Meni je uglavnom pritisak 128:78, to je bas neka normala gledajuci za moje godine, a kada je dan tezak kao danas, kad je sparno pred kisu , bude mi gornji nizi pa ide do 110 . Budem klonula ali popijem kaficu i to se jako brzo regulise .Nego, cula sam da kafa samo trenutno podigne pritisak pa ga onda spusti, ne znam koliko je tacno [sm=smiley1.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Nizak pritisak (8.9.2014 17:08:53)

Pa too.. nisam ni znala u cemu je problem da nisam onako bzvz merila pritisak.
Pre par dana mi je jako pozlilo na poslu, vrtoglavica i malaksalost.




wivern -> RE: Nizak pritisak (8.9.2014 17:23:55)

Ume bas da bude gadna vrtoglavica, meni se cela soba vrtela nisam znala sta me je snaslo. I skoro sam saznala kad je toplo napolju obavezno ponesi vodu sa sobom, toplota dodatno obara pritisak.
U svakom slucaju lakse se zivi sa niskim nego sa visokim pritiskom.




bubulence -> RE: Nizak pritisak (8.9.2014 17:27:50)


IZVORNA PORUKA: wivern

Anck kafa, setnje, dosta tecnosti i slano ako hoces da podizes pritisak. Meni je konstantno nizak pritisak a u pocetku sam imala uzasne vrtoglavice i glavobolje pa mi je dr to preporucila.


da, meni je dr u prvoj trudnoci rekao da bi najbolje bilo da ujutro vratim tursku kafu, i stvarno mi jeste pomogla. i naravno mnogo tecnosti....




malimaki -> RE: Nizak pritisak (20.9.2014 20:09:16)

Meni je uvek bio nizak pritisak pogotovo sada u trudnoci. Sta je dobro u trudnoci za nizak pritisak?




cetvrtko -> RE: Nizak pritisak (20.9.2014 20:22:08)

ja imam stalne probleme sa tim ...... i meni mnogo pomazu setnjice predvece i kafa (ali samo jednu na dan pijem ,ne znam koliko bi bila dobra u vecim kolicinama ) ako je inace ne pijes ili ti sada ne prija onda napravi belu kafu ili nes .... :) meni ona dosta pomaze




anita -> RE: Nizak pritisak (20.9.2014 20:36:11)

I ja imam nizak pritisak. Kada sam ostala trudna kafu sam prestala da pijem.
Medjutim doktorka mi je savetovala da popijem bar jednu da je ne ukidam skroz i da pijem sto vise tecnosti.
Desavalo mi se da mi u sred grada bude lose, tako da od tada bez vode ne mrdam nigde bez obzira da li je toplo napolju ili ne.




Mala Elena -> RE: Nizak pritisak (20.9.2014 20:37:51)

Nizak pritisak izaziva vrtoglavice. ..desavalo mi se da mi se sve okrene pred ocima ali kada sam u lezecem polozaju .Cim odignem glavu-prestaje , spustim -opet! Najbolje je liznuti malo soli. Skoro kada sam imala migrenu , imala sam uporedo i mucninu . E sad mislim da su to simptomi visokog pritiska . Sve me gadilo , zivela sam na pecenom krompiru, tostu i supici . Uzas .[sm=smiley13.gif] U trudnoci nisam imala problema , samo da se sada ne jave!




serpica -> RE: Nizak pritisak (20.9.2014 20:40:10)

Moj normalan pritisak od kad znam za sebe je 90/60 i meni odgovara ( sem kad letim avionom ) cim malo poraste dobijam glavobolju i zujanje u usima.




pocahontas -> RE: Nizak pritisak (20.9.2014 20:49:25)

meni kao serpici. u trudnoci je ovaj gornji znao da bude i malo nizi. kad sam osecala vrtoglavicu (dva puta je bilo bas gadno, mislila sam da cu se onesvestiti), izlazila sam momentalno napolje,na svez vazduh, i popila sto vise vode.




Žapkić -> RE: Nizak pritisak (21.9.2014 0:45:15)

Moj normalan pritisak je 90/50. I ne mogu da funkcionišpem ako je malo viši.




Klarita -> RE: Nizak pritisak (21.9.2014 0:58:20)

Zabluda je da kafa podize pritisak [sm=smiley4.gif] U prvom trenutku, da, ali na duze staze, obara[sm=smiley1.gif]

Meni je TA 90/60, a u trudnoci padao, pa se dizao [sm=smiley29.gif] Sad u drugoj ne secam se bas da sam imala problema, nisam onda, cim se ne secam[sm=smiley36.gif] ali u prvoj sam konstantno imala 80/50 i jednom kad sam umalo pala 70/40 uz sve to puls 110-120...isla kod interniste, proveravala i radila EKG, i nista. Da ne bih lizala so, stalno sam grickala rebrasti cips i pila gazirano (otuda mi xyz kg onda) a, najbolje za podizanje pritiska je definitivno Heba gazirana voda. Jos ona u sebi ima dosta litijuma, pa onda odlazi i depresivni sadrzaj iz glave[sm=smiley2.gif]




Mala Elena -> RE: Nizak pritisak (21.9.2014 5:11:58)

Ma kad treba da se digne pritisak, tu su muzevi ili deca, kakav litijum? ! [sm=smiley36.gif]




Žapkić -> RE: Nizak pritisak (21.9.2014 12:22:32)

Ja bez kisele vode ne bih mogla da funkcionišem




big mum -> RE: Nizak pritisak (21.9.2014 14:09:06)

Patim od niskog pritiska i mogu vam reci da nije ni malo prijatno.Normalan mi je 90/60 a kad se spusti onda je 80/50 i pocne mi mi se mantati.Meni je sestra koja je inace med.sestra rekla da pijem sto vise tekućine.sad uvjek uz sebe imam flašicu sa vodom.




17 joka -> RE: Nizak pritisak (21.9.2014 14:13:43)

BM, da sto vise tecnosti,ali i da sadrze soli, mineralne vode

meni je vecinom 90-70 pritisak bude i nizi i tad imam bas vrtoglavice i jake glavobolje




Sanjalica1980 -> RE: Nizak pritisak (21.9.2014 21:52:31)

Meni je pritisak isto uglavnom 85/50. Zna da bude i nizi [sm=smiley36.gif]
U avgustu na kotroli mi izmere puls i ono 120/80 . Kaze sestra divno, savrsen pritisak. Par min sam joj govorila da mi nije dobro i da je za mene to visoko.
Meni je dr rekla da pijem puno vode i pojedem slano. E sada imam problem jer se naduvavam pa vise ne smem so.

Danas mi komsija rekao da mi porastao nos i da sam deformisana [sm=smiley36.gif] Tim recima. Ja crkoh od smeha




milicicak -> RE: Nizak pritisak (21.9.2014 22:00:23)

Meni je normalan pritisak 90/60, tolerisem sve do 70/50 ali kad je preko 100/70 onda mi stvarno nije dobro. U trudnoci mi je skocio, bio je tu negde oko 120-130/80-90 a bilo je i momenata kada je skakao i vise i stvarno mi nije bilo svejedno. Od cetvrtog ili petog meseca sam bila na dijeti bez soli, gaziranih pica sa ogranicenjem kafe na 1 dnevno. Posle porodjaja je bio bas visok, pila sam metildopu 6 nedelja i sve se vratilo u normalu.




Dragce86 -> RE: Nizak pritisak (7.3.2018 21:28:41)

Joj, zene, meni je danas bio 105/45mmHg, imala sam vrtoglavice i omaglice a sama sa malom bebom, bas sam se uplasila pa mi se javio i nedostatak daha. Izasla sam napolje na svez vazduh da dodjem sebi ali tek posle pola sata mi je bilo maaalo bolje, celi dan kuburim i jedva nesto, sva sam suntava. U prvoj trudnoci nisam imala problema, al ovo sad ne znam sta je, nisam imala nikad ovaaako nizak, obicno je 110/70mmHg. A imam problem jer ne smem ni kafu da srokam a ni previse kisele vode, imam jak gastritis pa me posle ubada kao nozem u zelucu. Najvise me brine da se ne onesvestim dok je mala tu i da je ne isprepadam, pa gledam samo da izadjemo napolje medju ljude pa kako god da bude...




mama Jo -> RE: Nizak pritisak (7.3.2018 22:06:14)

Ja imam nizak pritisak a u trudnoci mi je bio toliko nizak da ne znam kako sam funkcionisala. Uglavnom pomagalo mi je da za dorucak dobro najedem, da to bude onako jaci dorucak - jaja, malo kulena, slaninice 😁 ali stvarno, nakin toga jaca kafa...




Mala Elena -> RE: Nizak pritisak (7.3.2018 22:10:22)

Nakon porodjaja mi je bio 80 sa 60. Kazu , i to su me castili...




choopa choops -> RE: Nizak pritisak (7.3.2018 22:35:30)

IZVORNA PORUKA: milicicak

Meni je normalan pritisak 90/60, tolerisem sve do 70/50 ali kad je preko 100/70 onda mi stvarno nije dobro.


Isto. Dok sam ležala u porodilištu sestra je po pet puta mjerila pritisak meni i jednoj trudnici koja je još nosila i blizance, jer nije mogla da nam je pritisak tako nizak. Mislila žena da joj se pokvario aparat. Pa donese digitalni, pa opet obični. Ujutru meni i njoj obavezno donji manji od 50, gornji 80 [sm=smiley36.gif]




Mala Elena -> RE: Nizak pritisak (7.3.2018 22:38:16)

To je bas nisko. Ono sto sam ja osecala je zadihanost i lupanje srca.




mama Jo -> RE: Nizak pritisak (7.3.2018 22:40:28)

Kako si se osecala sa tako niskim pritiskom?
Meni je bio 100 sa 50, 90/60 tako recimo... imala sam vrtoglavice, i konstantnu malaksalost... nekada mi bas nije bilo dobro, sve me boli dok hodam...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>