RE: Polazak u „veliku školu“ :-) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


bubulence -> RE: Polazak u „veliku školu“ :-) (2.10.2019 12:57:08)

Htela sam, ali ne znam kako da ukazem na sve te silne greske a da ne ispadne da potcenjujem njeno znanje... Jedna mama mi je predlozila da se pozalimo mami iz saveta roditelja pa da joj ona to prenese. Jer, kao sto sam rekla, greske su uočili i drugi roditelji. 





milicicak -> RE: Polazak u „veliku školu“ :-) (2.10.2019 13:41:52)

Bubi, ja ne bih otišla lično ali se slažem sa tom mamom koja je predložila da se obratite mami iz saveta roditelja. Njih učiteljica ipak treba da opismeni i da im utemelji osnovna pravila gramatike i matematike. Trebalo bi da joj skrenete pažnju al lepo i uvijeno jer možda je zaista previd u brzini a ne neznanje.




vonavoj -> RE: Polazak u „veliku školu“ :-) (2.10.2019 13:43:35)

Olga,razumes me..nisam nezadovoljna,sjajna je.ne zaboravlja stvari,radi domaci,nije vise spora..ali eto,prva ocena pa 4ka..mislim ima 5 ce iz ostalih predmeta,ali zna i matem..jedino sto jos nije svesna da kontrolise zadatke.Bubi,ja bi otisla kod uciteljice..jednom sam T ispravila kontrolni iz matem,precrtala joj je tacan zadatak,i lepo sam rekla T da je sutra pita sta nije u redu sa tim zadatkom,kad je tacan..i prepravila je uciteljica. Desava se.




Ivanka 75 -> RE: Polazak u „veliku školu“ :-) (2.10.2019 14:00:55)

Von, Ivi prva ocena u drugom bila trojka😂




Ivanka 75 -> RE: Polazak u „veliku školu“ :-) (2.10.2019 14:04:45)

I ta trojka nije bila opomena za nju, nego za nas. Ako hocemo bolje rezultate moramo izdvojiti vise vremena za njenu skolu. Objasnili smo joj da nije njena krivica, jer, u sustini i nije. Mi nismo dovoljno obratili paznju, mislili smo, moze ona to sama. A ona se igra po ceo dan, pitanje je koliko u tom trenutku i procita i zapamti, da li je interesuje ili mehanicki radi zato sto mi to zelimo.
Na kraju je sve doslo na svoje mesto. Naucila je da uci, mi je samo propitamo povremeno i porazgovaramo sa njom. 




Olga75 -> RE: Polazak u „veliku školu“ :-) (2.10.2019 14:29:06)

Ja nikad nisam preuzimala krivicu oko domaćeg.Ko ide u školu? Ja ili ona? Kraj! Moja krivica može biti ako joj ne operem opremu za fizičko ( ali ne samo moja jer ta oprema mora da bude na mestu gde se ostavlja prljavo rublje) moja krivica je ako ne pošaljem pare za bilo šta ( ali ne samo moja jer moram znati koliko para i kad) ako ne bude ručak na vreme ( ako nisam kući da li treba da je podsećam da jede)
Domaći treba da prekontrolišem ali ona mora da ga uradi i da pazi na vreme.
Jednom će odrasti a ako nemaju osećaj odgovornosti mi smo krivi jer posao koji smo" radili" je bio samo proforme i napravili smo nesposobne jedinke.




Ivanka 75 -> RE: Polazak u „veliku školu“ :-) (2.10.2019 14:31:16)

Olga, mi nismo kontrolisali, o tome se i radi, taj prvi mesec drugog razreda smo bili baaaaas opusteni, tako da jeste nasa krivica.




Olga75 -> RE: Polazak u „veliku školu“ :-) (2.10.2019 14:41:10)

Ah, drugarice moja,kontrola mora [sm=smiley36.gif]
Marija je peti pa se zanese i dok ne viknem ona se ne pomera. Evo još nije stigla iz škole a nastava je do 14, zablenducala se na ćošku sa drugarima. Naravno da ću vikati na nju čim uđe jer samo je ona gospodar svog vremena i života a to još ne zna.
To treba da je naučim.
Ta trojka će Ivi da bude nauk. Kad je dete odgovorno ono će ispraviti ocenu. Najgora kazna im je ta griža savesti.




bubulence -> RE: Polazak u „veliku školu“ :-) (2.10.2019 14:53:10)

Mi svaki domaci prekontrolisemo, odnosno svako vece pregledamo svesvke i knjige. Ali mora sama da radi i da pamti. Sta ima od toga da joj pomazem kod kuce pa da u skoli ne zna... 





flamingos -> RE: Polazak u „veliku školu“ :-) (2.10.2019 15:05:28)

Tako je,odeš i porazgovaraš draga Bubi.Naša učiteljica je super.Evo piše dete domaći,ja pijem kafu,pa da prošetamo,lepo je vreme.Od sutra javljaju zahlađenje.Pozdrav svima





Ivanka 75 -> RE: Polazak u „veliku školu“ :-) (2.10.2019 15:14:29)



IZVORNA PORUKA: Olga75

Ah, drugarice moja,kontrola mora [sm=smiley36.gif]
Marija je peti pa se zanese i dok ne viknem ona se ne pomera. Evo još nije stigla iz škole a nastava je do 14, zablenducala se na ćošku sa drugarima. Naravno da ću vikati na nju čim uđe jer samo je ona gospodar svog vremena i života a to još ne zna.
To treba da je naučim.
Ta trojka će Ivi da bude nauk. Kad je dete odgovorno ono će ispraviti ocenu. Najgora kazna im je ta griža savesti.



Eeeee, naucismo mi preko trojke da treba kontrolisati 😂
Naucismo se svi. Malopre me zove da kazexda je popravila 4 iz pesmice na 5, a nisam ni znala da hoce da popravi. Teska recitacija, Desankina a ne rimuje se bas. 
Deca dobijala jedinice. Ja sam Ivku naucila da crta reciatacije, kao mape uma, i tako ih brze pamti. Niko nije dobio 5. Ona se danas javila jedina da popravi. 




Sanjica26 RR -> RE: Polazak u „veliku školu“ :-) (2.10.2019 15:31:00)

Ja sam od pocetka prvog razreda kontrolisala da li je domaci urađen. Od drugog polugodista sam je pustila ali uvece kad spava sve pregledam. Pred kontrolni vezbamo. I dalje kontrolisem sveske. Sama zna svoje obaveze. Ima i violoncelo, pa se skolske obaveze uskladjuje prema tome. 
Danas kad sam dosla u skolu da pitam uciteljicu da je uzmem ranije pohvalila ju je. Rekla je da se tacno vidi da radi kod kuce redovno. Podelila je jedinice mnogima danas. Kaže nista se ne radi. Juce je neplaniran kontrolni iz matematike imala. Dobila je pet. 
Kiksova je imala i imace ih sigurno. U smislu da zaboravi nesto da uradi. Ali sama zna da mora sama da misli. 
Bubi, mislila sam da uvijes i da porazgovaras. S obzirom da ce ta iz saveta roditelja da kaže ja se ne bih mesala. 




flamingos -> RE: Polazak u „veliku školu“ :-) (2.10.2019 21:51:23)

Ivanka,bravo za vašu devojčicu,pametnicu.Duša draga,divno.Da su živi i zdravi.Ljubi je punooooo❤





Ivanka 75 -> RE: Polazak u „veliku školu“ :-) (2.10.2019 22:25:53)



IZVORNA PORUKA: flamingos

Ivanka,bravo za vašu devojčicu,pametnicu.Duša draga,divno.Da su živi i zdravi.Ljubi je punooooo❤





❤️❤️❤️




emicaa -> RE: Polazak u „veliku školu“ :-) (6.8.2020 11:45:27)

Dora mi se mnogo brine zbog skole.Vec danima nam je to glavna tema Pricam joj,objasnjavam ali ne vrijedi.Znam da je to i za nju velika stvarali bih volila da joj mogu nekako olaksati





Sanjica26 RR -> RE: Polazak u „veliku školu“ :-) (6.8.2020 11:56:59)

Zbog cega brine? 





emicaa -> RE: Polazak u „veliku školu“ :-) (6.8.2020 12:01:43)

Sanjice ne znam sta bih rekla.Ona ima strah od nepoznatog i novog(ljubi je majka,ista kao ja).A i nije dijete koje puca od samouzdanja.





flamingos -> RE: Polazak u „veliku školu“ :-) (6.8.2020 12:04:32)

Emice,polako,doćiće sve na svoje nesto.Takvo je dete.Ljubim vas.❤





physio70 -> RE: Polazak u „veliku školu“ :-) (6.8.2020 13:00:32)

Cega se boji? Odvajanja?




emicaa -> RE: Polazak u „veliku školu“ :-) (6.8.2020 13:02:27)

Ne odvajanja,promjene.Bila je u maloj skolici gdjr su samo bila djeca njenog uzrasta.To je kao predskolsko ali traje dvije godine.Sad prelazi u veliku skolu





Mirko Svirko -> RE: Polazak u „veliku školu“ :-) (6.8.2020 13:37:03)

Emice,  i mene hvata neka panika a sin mi krece sledece godine u prvi. 

Ali vise me brine ta promena. Sam prelazak iz male u veliku skolu. I njegovo uklapanje. On drustven jeste. Ali snalazljiv mi nekako i nije.Nije smotan. Fizicki je spretan. Ali ne razmislja glavom, brzoplet je. Mozda ce se to promeniti.




physio70 -> RE: Polazak u „veliku školu“ :-) (6.8.2020 14:03:46)

Pricaj joj da je ta skola za velike super stvar. Da se oset_i posebnom i vaznom sto je velika i sto ce ici i upoznati nove drugare. 




Sanjica26 RR -> RE: Polazak u „veliku školu“ :-) (6.8.2020 14:13:44)

Emi, kod neke dece osetljive je tako. Nemoj da se brines. Samo joj pricaj da ce biti sve ok. U njihovim malim glavicama se svasta desava.

Moju brine da li cemo na vreme da kupimo sveske i pribor. I nismo izabrali uciteljicu. [sm=smiley36.gif]




mama Jo -> RE: Polazak u „veliku školu“ :-) (6.8.2020 14:36:16)

Emice, a kako kod vas to ide... Hoce imati u razredu nekog od poznate dece sa kojima je isla u predskolsko?




emicaa -> RE: Polazak u „veliku školu“ :-) (6.8.2020 14:58:08)

mama Jo inace ako ima preko 25 djece ukuono onda ih rasporede u dva razreda.Njima ima 23 pa sve tri gruoe iz predskolskog idu u isti razred.Ali su podjeljeni u dvije grupe pa ce utorkom i cetvrtkom po podne biti razdvojeni.Uglavnom zna svu tu djecu.

Ona je sva mila i njezna i jedna je od omiljenih medju djecom,zato joj,stalno govorim da nema potrebe da se toliko brine.Danas je nasla ranac pa je opet pocela govoriti da jedva ponedeljak.Vidjecemo sta ce biti




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>